1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Tequilla

    Tequilla Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    2
    офф-топик незнаев каде да го ставам. :(
    Ок ова не е љубовен проблем, туку само сакам да го кажам, незнам зашто ме мачи.

    Значи со него ми е најубаво, збориме се. Моментално е на одмор, и би требало да се врати за 1 недела.
    Е сега мене ме мачи тоа што, некако мислам дека после тоа од распустот останува малце време, после немаме толкави шанси да се гледаме, да збориме и слично.. Се помина толку брзо, досадно.... Уф, незнам се нервирам за глупости и многу ми е тешко..

    не мора да ми се обраќате, јас не ни очекувам одговор на оваа глупост.

    Само сакав да го кажам ова некаде, и се надевам дека кога ќе биде тука деновите ќе поминаат споро ко што поминуваат сега. :(

    и да се прашувам каде летна времето..
     
  2. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Направете си вие да ви е убаво! Искористувајте го времето максимално, шетајте, уживајте, посветувајте си се еден на друг
     
  3. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Текила имаш 13 години, па какви љубовни проблеми те очекуваат во животот а ти мислиш за тоа колку ќе се гледате откако ќе тргнеш во школо, претпоставувам во 8 мо :lol:

    Уживај девојче, тие дечковци не се сериозни за по цели денови да сте заедно. Искачај со другарките, учи што е најбитно а слободните денови и викенди со дечкото. Се се сака ако се може, школото не треба да е пречка, но никако запоставување на истото. Дечкото има време кога ќе ти е во преден план.
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    13 години :o :o а јас пак будала не ни проверив :rofl: Леле што проблеми камо јас сега тој проблем да го имав :lol:
     
    На thelittle17 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Ivona96

    Ivona96 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јули 2011
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    0
    Совет ќе ве молам.

    Епа вака: Имам дечко и заедно сме 3 месеци сега ќе правиме за 2,3 дена.

    Некни ме изнервира го видов со други женски со негов другар затоа што преку глава ми беше и само му ќутев ама некни се што ми лежеше на срце се му кажав што барал со нив и др. работи. И зборувавме и се беше ок. Бевме излезени вчера и ми вика ти мене ќе ме сакаш уште 2,3 дена и после не демек правиме 3 месеци и готово. И му викам не Те сакам јас си знајш и почна ова она.. И после ми вика а што беше проблемов демек зошто сум му се развикала за тоа што реков се му кажав што ми лежеше на срце и му викам така те прашав што бараше со нив и ми вика да не сакаш да се скараме? И му викам јас не спомнав такво нешто и несакам, а ти ако сакаш друго е тоа и ми вика несакам и јас тешко ќе ми биди мене ако се скараме, и му викам а што мислиш само тебе ќе ти биди? и ми вика незнам јас си кажувам за мене и јас му викам епа и јас ти кажувам дека ќе ми биди. А на 6ти заминува на одмор а јас од 12ти Август и нема да се видиме 15 дена скоро. И после пред да си одиме дома ми вика ти мене ќе ме сакаш уште 2,3 денови и после не друг ќе си најдиш и му викам не се лажиш знајш дека тебе те сакам и ми вика знам знам, ама еве ќе одиш на одмор и му викам што има врска знаеш дека те сакам тебе. И му викам ти да не си најдиш друга и после да не сакаш да се скараме затоа да не ме праша пред тоа дали сум сакала да се скараме и ми вика не не само те прашав оти вие женските такви сте некогаш ви здосадува во врската и почнувате со расправии и му викам јас не !!!! И му викам ти можи ќе си најдиш друга на одмор и со мене готово така? и ми вика не ова она ..

    Што мислите според ова дали има во план да се скара со мене после одмор или не ?

    А и ми рече тој ако сакал досега да сме се скарале ќе ми кажел ама несакал.
     
  6. solzuska

    solzuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 август 2010
    Пораки:
    515
    Допаѓања:
    135
    Совет ќе ве молам.

    бидена сум у ваква ситуација. Ја бев со дечкото 6 месеци, тој почна да ми зборува као демек ја друг ке сум најдела и него ке сум го оставила, дека уште некое време само ке сум го сакала и брзо ке ми минело, и коа виде дека не попуштам, дека не му се налутив ради тоа шо ми го зборува, ме откачи...
    што не значи дека и кај тебе е така, ја само кажав мене шо ми се деси, а за тебе најбоље е да седнете и да напраете муабет, да го прашаш да не сака да раскинете или шо му е финтата со муабетот
    се најубаво, ти држам среќа :*
     
  7. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Совет ќе ве молам.

    Или му се допаѓа некоја друга па сака со неа да биде, или досадна му е малце врската па преку таа кавга сака малку да се раздвижат работите. Сите како тинејџери во врската сме се карале онака колку да не биде досадно а плус и да дознаеме дали некој те сака.

    Ти труди се биди со него, слушај се, пораки ова она, а времето само ке покаже кои му се намерите на дечкото.
     
  8. kikikristina

    kikikristina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    Љубоморна сум, иако сме разделени

    raskinav so deckoto pred eden mesec. dvata resivme da stavime kraj, arno ama nekako ne ni odi. pak se slusame pak se gledame dodusa ne pravime nisto da se reci cisto prijatelski. no ima premnogu ljubomora i pokraj to sto ne sme zaedno. posebno kaj mene. sakam ednostavno da go otrgnam skros od mene ama ne mozam. ne znam dali e navika poradi periodot sto bevme zaedno, bidejki bevme24/7 zaedno. ne mozam da ne go pobaram, momentalno e na odmor i pobesnuvam od ljubomora od pomislata deka moze bi e so druga......sakam poveke da ne go baram da ne mu zvonam da ne mu pisam ama ne znam kako :/
     
  9. Marilyn-Monroe

    Marilyn-Monroe Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2010
    Пораки:
    1.805
    Допаѓања:
    5.894
    hellppp

    Ако тој нејќе да сте пак заедно, не напнувај. Се лечи ситуацијава со изолација.

    И за теми со ваков наслов, клукајдрвец се доделува! :!:
     
  10. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    hellppp

    Во забегана ситуација си. Најубаво нареди му друга девојка и кога ке го гледаш со друга моралот нема да ти даде да му звониш. И тоа колку тие поблиска девојката поубаво.

    Друг начин. Фрли го телефонот негде а ако ти е тешко тоа да го направиш кажи ни која си а ние ке ти пратиме некој да ти го земе телефонот така нема да му ѕвониш.

    П.С. Добедојде на форумот ама требало правилата да ги прочиташ јасно пишува како и каде се пишува кога бараш помош, кога се отвара нова тема и како треба да се наслови
     
  11. kikikristina

    kikikristina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    hellppp

    e to da vidis barav ama ne mozev da najdam kaj moze da napisam, i se nadevav deka ke se nadji nekoj da mi kazi :D btw telefonot go zemav 12 000 iljadi i za nekja budala da go frlam.....NEMA SANSIIIIIIII :):)
     
  12. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.509
    Допаѓања:
    144.213
    hellppp

    Нема потреба да го фрлаш телефонот, едноставно со цврста волја се се решева. Нема потреба од ѕвонење кога веќе сте решиле да ставите крај.
    Ќе кажеш не му ѕвонам повеќе и ќе си стоиш до тоа! Занимавај се со нешто, почесто излегувај со другарки, прави нешто што ти одвлеку внимание, шетај , читај, ама не посегнувај по телефонот, а уште помалку сега кога е на одмор.
    Повеќе не ти е ништо и има прави да прави со животот што сака , отишол на одмор и нема потреба да размислуваш на тоа што прави и со кој е . Само се измачуваш.
    И ова ќе помине не се сикирај, само со јавувања никогаш нема да се заборавите. Ако сте решиле да ставите крај прекинете ги контактите на некое време.
     
  13. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    hellppp

    пссс фрлањето на тел.девојката го рече теоретски (да го оставиш на страна и да не го гледаш да не мислиш на него да паѓаш во искушение за да го побараш капиш? |( )
    а што се однесува до твојот проблем немаше потреба да отвораш тема оти проблемот не е :o за да се отвора тема а и не наведуваш во постот каква врска сте имале колку долго сте биле во врска и зошто сте решиле за крај па за девојките да ти даваат совети
    ако тој заминал на одмор и си го продолжил патот понатаму истото стори го и ти едноставно не го барај нема тука ништо тешко како што ти рече феминката над мене имај цврста воља и стоиси позади кажаното...
     
    На duffi му/ѝ се допаѓа ова.
  14. kikikristina

    kikikristina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    hellppp

    svativ deka na majtap go rece a isto i jas...i bevme vo 1 godisha vrska, i stavivme kraj oti poveke ne mozev da trpan nekoj raboti. premnogu vlijaat vrz nego drugarite negovi. sekogas bev na vtoro ili treto mesto. mi se smaci poveke da cekam da zaminat site negovi drugari i prijateli za jas da bidam so nego. a inaku beveme zaedno sekoja den....t.e si odea site negovi drugari nakaj 2-3 casot po polnok i togas jas odev kaj nego. ne velam ne se slucuvase da bidime zaedno po celi vikendi po celi denovi, ama sekogas posle to se karavme bidejki negovite drugari mu se lutea.
     
  15. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    hellppp

    Извини девојкко ама проблемот ти е за во категоријата Некои прашања не заслужуваат одговор. Е твоето не дека не заслужува ама нема одговор. Прашање КАКО ПОВЕЌЕ ДА НЕ ГО БАРАМ??? Баналности живи. Не е тоа некоја техника за шминкање па да прашаш како да се нашминкаш.Да не треба да дојдеме раците да ти ги држеме да не му се јавуваш

    Ама ај да не бидам премногу дрска( гледам си се изнамачила дури и да се регистрираш само за проблемот твој) ке ти кажам. Одговорот е во тебе, сама ке одлучиш нема да го барам и нема да го барам.

    Сепак останувам на своето за фрлање на телефонот. Ако веке не ти се фрла поклони го на некој или не си ставај кредит па нема да му звониш.

    И уште еднаш. Дај бе шо те кошта правила на форумот да прочиташ. Избегнуваме овде пишување на латиница. И имињаеа дури една на друга кога си ги пишуваме ги преведуваме на македонска азбука со точен изговор :D

    BTW шо е толку смешно за смеење
     
  16. mime87

    mime87 Популарен член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2010
    Пораки:
    3.956
    Допаѓања:
    6.949
    Пол:
    Женски
    hellppp

    ова требаше да го наведеш уште во првиот твој пост за да ни биде појасно се разбира
    ако те ставал на второ и трето место секогаш дури и после една годишна врска па тогаш јас незнам зошто да го бараш напротив плесниму све влице и тој треба да свати дека згрешил и тој треба да свати дека му недостигаш значи баталиго не го барај никако и тој да те бара не го барај нека си седи со другарите
    другари за другари за све има време и ние имаме другарки па незначи дека секој божји ден треба да се видиме нормално да се дружиме
    оставиго нека си ја увиди грешката ако тоа не запали тогаш продолжиси понатаму
     
  17. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    hellppp

    Еј.. и јас се наоѓам во слична ситуација, се скаравме и сега сме демек "другари". Секогаш бев на 2ро место, поважно беше да излезе со другарите, за мене фактички ако има време. И раскинавме. Му реков додека не видам некоја разлика во твоето однесување, нема смирување. На прво место треба да сум ти јас, а не некој си таму "другар". Кога си во врска треба да имаш другари, ама ако сакаш да ме задржиш, посвети ми малку внимание. Мене секогаш ми беше ти на прво место, не дека јас не се гледав со моите другарки. Се гледав и тоа многу често. А не како тебе, секој ден. И сега сме на некоја "дистанца".
    Самиот си знае тој дали сака да продолжи со мене, а ако не сака негово право. Си кажав што сакам и како мислам...
    Стави го на дистанца и сам ќе си свати што прави и како прави ;)
     
  18. kikikristina

    kikikristina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    hellppp

    ајде ке пробаме се надевам дека ке успеам...:)
     
  19. kikikristina

    kikikristina Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јули 2011
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    hellppp

    и BTW ШО во македонскиот јазик не постои :) и ти женска доколку имаш некој проблем реши си го......а не да ми кажуваш што е банално а што не.......сега ти посакувам убава ден :)
     
  20. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    hellppp

    Немој да ти биде некој приоритет, ако ти нему си му опција ;) Ако му се поважни другарите, нека тера. Кога ќе свати ќе биде касно, не?!