1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    Епа скриј ја таму кај што не би и паднало на памет на мајка ти да пророшка. Некаде во твојата соба...
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    haha, pa sokrij ja megju ostanatata dolna obleka, sama peri ja koga ne e doma, bilo kade stavi ja kaj sto nema obicaj da cepka, na pr nekoja ukrasna kesa ili sl :lol:
     
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    she-17, па сокриј ја во фиока каде што ги чуваш книгите, најоздола :) Што ќе бара мајка ти во твоите книги и тетратки за на школо? Или под кревет :D И зачувај го тоа ќесето во што ќе ја купиш спакувана и секогаш пред да ја скриеш враќај ја таму, за да ако некогаш недај боже мајка ти ја најде, да мисли дека е ново неотпакувано и ќе кажеш дека е за поклон за роденден на некоја другарка и така :D
     
  4. kristinaaa

    kristinaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 декември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    0
    she-17, ooo sexy dolna obleka ke ima nestoo ili? :D ;)
     
  5. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    she-17, хмм искрено јас немам долна облека што не е по секси...ништо не сум сокрила од мајка ми а сум добивала долна облека и на поклон од дечко. Мораш да пресечеш еднаш засекогаш, верувам не си мала за да не знаеш сама за себе да се грижиш. Да, разбирам и знам какви се родители постојат, немој да мислиш дека се единствени, и нема зошто да го криеш тоа што ќе го купиш едноставно ако го најде ќе кажеш ми се допадна многу, на попуст беше ке си го чувам за во чеиз(малце сум режисер јас). снајди се некако...незнам, ја така би постапила пд друга страна ти сепак најубаво си ги знаес родителите
     
  6. anima

    anima Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    559
    Допаѓања:
    275
    she-17, па кажи и на мајка ти дека си ги добила како поклон за роденден од другарките...што може тука :)
     
  7. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    страв од разделба

    Со дечкото сме скоро 3 месеци во врска многу добро ни оди тврди дека многу ме сака ги остави дури и другарите за мене повеќе не излегува со нив како порано но ме плаши тоа што тој мора да замине еден месец на работа во странство кај свои роднини врската ние на почеток и се плашам кога таму ќе замине да не ме заборави и дали многу работи ќе се променат од кога ќе се врати бидејќи неговите другари се многу љубоморни некогаш кога сме заедно тие кажуваат дека ме виделе во некој кафич и многу се плашам да не му ја полнат главата со глупости од како ќе замине иако тој тврди дека не му верува ништо дека многу ме сака и конечно пронашол она што досега никогаш го немал а и јас многу го сакам иако е малку време и не сакам да го изгубам бидејќи конечно си најдов и јас тоа што посакував ве молам за помош незнам што да мислам а исто ме мачи и помислата дека нема ништо да направам на колоквиумите на факултет мислејќи како ќе биди со вркста :( ;(
     
  8. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.455
    Пол:
    Женски
    milicka19 еден месец не е многу, бргу ќе помине. Не дозволувај да се изгуби блискоста меѓу вас , постојано пишувај му, праќај му мејлови, слики од тебе, не му оставај ни малку простор за некој друг да влијае на него.
     
  9. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    21
    milicka19 се сложувам со ирена irenna :up:
     
  10. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    фала многу за мислњето но за да не дозволам друг да влијае врз него во овај случај другарите јас треба тој цел месец да се затворам дома со цел да немаат причина тие што да зборуваат и тоа ме плаши многу да не ја загуби довербата во мене иако еден месец сепак навистина не е многу би издржала еве и никаде да не излезам бидејќи тоа не го правиме еден без друг ама ме плаши многу недовербата некогаш премногу изразува љубомора и кажува дека тоа го прави од што ме сака многу а јас пак тоа го сметам дека е претерано бидејќи не сум му дала повод да биде љубоморен многу сум збунета и не мислам на ништо друго освен на тоа бидејќи заминува утре :(
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.455
    Пол:
    Женски
    Ако е така ти имаш поголема причина да покажеш љубомора бидејќи нема да знаеш што прави он таму. Нема потреба да се затвораш дома ама биди побрза од другарите, постојано пишувај му, кажи му дека треба да излезеш, дека си дошла, дека се ги видела другарите негови, не оставај они да до изненадуваат со информации за тебе, постојано известувај го за тоа што ти се случува, замарај го со еден куп непотребни муабети, за тебе, за тоа што си превела цел ден , на што си мислела... ако ти пререче нешто тогаш нападни го дека ти се му кажуваш а он е без причина љубоморен.
     
  12. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    благодарам многу навистина ми беа потребни вакви совети и “вистинските“ другарки не се обидуваат ни најмалку да те сфатат во вакви моменти :)
     
  13. B.B.B

    B.B.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    4
    Луге кога сум со него нз занемувам ..не ми текнува ниту една тема за разговор се чуствувам мн глупо кога и двајцата не зборуваме само се смешкаме ...help??????
     
  14. she-17

    she-17 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2010
    Пораки:
    142
    Допаѓања:
    23
    hmm..pa kaj da e - tuka e. zato i pocnuvaat da me fakaat nervozi za sekakvi raboti :D
     
  15. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.517
    БББ - да знаеш и јас 16 год. со дечкото не знаев шо муабет да прам, освен се разбира за школо и за музика.. Мене доволно ми беше што ќе го видев и ќе пиевме кафе заедно.. ама и тоа здосадува. Совет - излегувајте со друштво - така повеќе теми ќе ви се отворат - некој кажал едно, другиот второ и така....
     
  16. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Од кај да почнам незнам .. со дечко ми во петокот искочени бевме ,и на враќање сретна една другарка .. дадичка .. и му вика еее се заљуби и не остаи .. ама не е прв пат.. имало и порано вакви работи .. коментари од типот еее не остаи , ее ова ее она .. а он си се смешка .. мене ме праат уствари лошата.. и ми пукна филм и му кажав денес .. вика немаш ти право да се мешаш .. како бе да не се мешам коа мене ми е лошо ? Ако му е помило мене да ми е лошо , од тоа да им каже 2 збора на дадичките .. знам дека ќе речете не се замарај , глеј си за себе , за вас .. ама па таква сум .. се при срце земам .. секој коментар лош ми одѕвонува у глава нонстоп .. Што да правам сеа ..
     
  17. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Оф срцка стварно незнам што да ти кажам. Сум поминала и јас низ ова ама не се секирав ич..и полошо дури сум поминувала...а и знам дека пречи и мене ми пречи такво однесување, па добро бе шо ако се заљубил негово право е, и јас добивав одговор дека не треба да се мешам, и што да правам што и да кажам успева. Пробај да си ладна насмеј се и ти,, следен пат кажи има и во што да се заљуби..јас така им затнував уста..
     
  18. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    oo pa ti treba da si gorda sto slusas takvi komentari,a tie mozat samo da ljubomorat.ic ic ne pridavaj znacenje,duri ni vo muabet so decko ti,a na sledniot takov komentar gordo vrati im "ljubov cuda pravi" :lol:
     
  19. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Епа му реков .. кажи 2 збора .. не и се свиѓаат такви коментари .. нема мене лигли да ми идат на нерви бе .. реков среди ти , и вика нема што да викам јас .. викам со душа чекам следна ситуација , за да доведам у ред некој .. Не се мои другарки , ама па коа дечко ми нејке , јас со задоволство иам да им кажам нешто .. Нив да им било до него , немало да дадат да ги заборави .. не сум јас ништо крива .. само што карактеров си го мразам , што се зиам при срце .. еве некоја од вас лошо да ми каже .. ти ваква ти таква.. нема да можам да спијам .. значи некој сосема непознат.. ќутам на сите , ама секоја навика има одвика ;)
     
  20. DarlingBaby

    DarlingBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Хехе душица душо :) И мене ми се има случено ова неколку пати,али мислам дека тоа е на заебанција,нишо посебно.. Не ни обраќам внимание на такви работи,ама ете тебе ти смета.. Хехе одговори им ко Фемина шо ти кажа.. Позз