1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.220
    Допаѓања:
    40.030
    Што има врска колку килограми има?
    За да процениш дали со право ја вреѓа?

    Како и да е, многу глупо прашање од твоја страна, особено кон лице со проблеми во исхраната.

    Па уште и дали му кажала дека му смета да ја навредува, па може и на шала било , а дотичниот не верувал у проблеми у исхраната, тоа теорија на заговор демек е...
    Мех.
     
    Последна измена: 4 октомври 2024 во 06:31
    На Rosemaryyy, simoncelicius, smooch и 11 други им се допаѓа ова.
  2. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.220
    Допаѓања:
    40.030
    @Tamarkaa, јас сметам дека треба да бараш нов партнер, некој кој ќе ти биде емоционална поддршка, и кој нема да ја потценува твојата да ја кажам психичка болест.

    Нема да ти се повторува ова и со други партнери, оти не сите партнери ги негираат емоциите на своите партнери, не ги разбираат оти не им е гајле, и не сите партнери ги вреѓаат своите партнери на сметка на нивниот изглед.
    Тоа го прават партнери кои не го сакаат и почитуваат својот партнер, или партнери со други психолошки сосотојби ( за кои и најверојатно исто мислат дека се Соросова творевина ), као на пример нарцисоидност итд.

    Сметам дека прв чекор во твоето опоравување е да се сакаш и да се почитуваш самата себе си, а тоа ќе го постигнеш само кога ќе почнеш да се цениш себе си, и да не прифаќаш и трпиш лош однос од било кого, особено од дечко.

    Кога ќе престанеш да трпиш, ќе престанат и навредите, и ќе престанеш да се чуствуваш лошо во своја кожа, и понижено, и нема во моменти на слабост да одиш и да се прејадеш во моменти на емоционална слабост - и се така во круг.

    Сума сумарум, мој совет ти е остави го кога гледаш дека нема разбирање од негова страна, туку само навреди и понижување, посвети се на себе си и своето психичко и физичко здравје, и како што ќе почнеш повеќе да се цениш и сакаш себе си, така и ќе почнеш повнимателно да ги бираш партнерите и да не трпиш секакви срања од нив.
     
    На Dentina, ArabellaStarfall, smooch и 8 други им се допаѓа ова.
  3. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    6.365
    Пол:
    Женски
    Немам ништо конкретно на мое име, затоа реков дека се би жртвувала само за да бидеме насамо, но кога би му рекла да одиме ете и под кирија додека не купиме нешто наше, прв одговор ќе му биде : " Покрај цел нов спрат дома, кој сам го направив за нас, да одам да плаќам кирија? " ... значи знам дека од мерак го има средено, е сега не е уреден внатре бидејќи сакал да бираме заедно по наш вкус кога ќе дојде денот. Не знам како да го почнам муабетот стварно, предобро го познавам и однапред му ги знам одговориве, но ќе морам.
    И знам дека кога ќе каже дома дека јас сакам да си живеме сами, мајка му ќе ме нападне со коментари од типот Ејј па Оскарче, зашто вака, што ти згрешивме итн, спремна сум и на тоа, и на негови коментари од типот: " Јас за кого го правев сам цел спрат" или "Не цениш тоа што сум го направил за нас и упркос тоа, свесно ми велиш да одиме под кирија" ..ќе има препирки и нелагодувања, свесна сум, ама просто се би издржала само да сме на раат.
    Инаку е многу вреден навистина, работи моментално надвор од државава веќе 6 месеци, и ќе се врати кај и да е, пред да замине работеше и по две работи затоа што сакаше да створи нешто за нас, ама па не сакам да сум на трња и да се стегам цел живот. Како што се ближи моментот за запросување, мене душава ми се стега се повеќе. Ме фаќа анксиозност и паника искрено а не сакам да повредам со ова што ќе му го кажам, баш напротив, навистина ме чува како капка вода на дланка, само сакам да сум вистински среќна.
    Фала ви на сите што одвоивте време да одговорите, ми значи
     
    Последна измена: 4 октомври 2024 во 07:23
    На Deus ex mahina му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Snowflake92

    Snowflake92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 ноември 2019
    Пораки:
    3.848
    Допаѓања:
    4.774
    Пол:
    Женски
    Доколку сте биле заедно додека средувал, разговорот требало да се случи уште тогаш....
     
    На simoncelicius, Realist1 и Billy Idol им се допаѓа ова.
  5. Oscar Lady

    Oscar Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2015
    Пораки:
    1.186
    Допаѓања:
    6.365
    Пол:
    Женски
    Не, спратот беше издигнат одамна, т.е цела куќа си беше готова, јас така го запознав, не знаев тогаш што планира, не знаев дека сака таму да останеме, мислев дека како секој млад пар ќе сака да си бидеме сами. Немаше тогаш муабет за вакво нешто, од скоро почна.
     
    На LiquidLuna, Billy Idol, Gosh и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.336
    Допаѓања:
    17.543
    Пол:
    Машки
    A sho bi zrtvuvala ti da receme? Oti lesno e xborot fa se kazhi, ela zaraboti i stvori. :)
     
    На simoncelicius, Realist1, Billy Idol и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.220
    Допаѓања:
    40.030
    @Oscar Lady, значи спратот го изградиле неговите, и не е опремен оти сакал заедно со невестата да го опреми... Епа што точно правел таму, колку чини тоа? Не ми е јасно...
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Deus ex mahina

    Deus ex mahina Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јануари 2018
    Пораки:
    76
    Допаѓања:
    155
    Пол:
    Женски
    Златно е детево, грабни го од кај неговите и бегај :)
    Инаку, се е компромис во врските и бракот, седни разговарајте, ама не ги ставај во прашање неговите родители, повеќе кажи дека ти сакаш да сте си сами, дека исто би било и кога твоите би биле во прашање, и дека си спремна на компромиси, карикирам - на пример да останете сепак во истата населба, блиску до неговите или слично.
    И никогаш не викај никогаш, утре заутре кога ќе добиете деца, имањето помош во близина е нешто фантастично.
     
    На Oscar Lady му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    138
    Сакам да побарам помош. Го правам ова пред се за мене, ич не ме интересира поддршката. Дали можеби некој знае каде да се обратам?
     
  10. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    138
    Па и тоа ми е до негде, само рече еј па се шалев. Ниту извини, ниту знам дека те повреди жал ми е, ништо…
    Само јас се шалев, а ти ако се вреѓаш тоа си е твое
    Па ниту да се јави.
    Јас па кога ќе кажам нешто на шала секако не од овој тип, моите моите шали не вклучуваат исмевање на физички изглед, застанувам пред него му кажувам претерав со шалава, му се извинувам..
    Ајде настрана и ова, сметам дека треба да се чувствувам како најубавата жена покрај него, доколку секако ме сака и почитува ама ете може нема ништо од тос веќе…
     
    На LiquidLuna, hermosa, Gosh и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Следната пат кажи му дека му е мал. После 1 ден кажи му дека си се шалела ;)
     
    На simoncelicius и Ena05 им се допаѓа ова.
  12. halfasoul

    halfasoul Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2023
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Мал и кратко траешее следниот пат појачај поише спреми се :) не е фер од негова страна така да се понашаа
     
    На Ena05 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    138
    Мислам дека нема да го допре воопшто. Умислен си е, него многу девојки го гледале на улица, его до плафон
     
  14. halfasoul

    halfasoul Активен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2023
    Пораки:
    122
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Машки
    Па тој е прво младо дете се гледа второ со таков арогантен тип арогатно ке се понашаш али која е логиката ако биде натпревар повуци потегни кој повеке последна му е Мењај фраер најубаво
     
  15. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    167
    Пол:
    Женски
    Мани го молим те. Нарцис катастрофален. Абе оддалечи се еден период од него,не се гледај,не излегувај кога ќе те викне! Ако му значиш ќе најде начин да се промени.
     
  16. Mumoftwo30

    Mumoftwo30 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јуни 2023
    Пораки:
    2.754
    Допаѓања:
    5.703
    Пол:
    Женски
    Дечково ти нема повеќе од 25! Ужасен нарцис, па и манипулатор, што не му е гајле како се чувствуваш ти, се прашувам дали и те сака воопшто. Побарај помош лично за себеси, а од дечково бегај колку што те држат нозе.
     
    На Ena05, hermosa и Tamarkaa им се допаѓа ова.
  17. Tamarkaa

    Tamarkaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    138
    Да и јас се сомневам дека постои доза нарцисоидност во него.
    И за други работи кога ке се налутам му кажувам убаво, вика ама не треба за тоа ти да се лутиш воопшто. И се убедуваме тука, му викам ама не можеш да ми кажеш што да ме лути што не, мене тоа не ми одговара.
    И пак он тука ама јас не сум крив, лути си се. Извини во 5 години има кажано два пати може се на се, он е безгрешен, најубав (сите му кажувале така), најзгоден… па уште му викале дома што не идеш модел да бидеш, а јас како небитна у причава. За пофалба сум кога ќе ослабам малку, вака тешко некој комплимент.
     
    На Ena05, Gosh и halfasoul им се допаѓа ова.
  18. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.814
    Допаѓања:
    39.401
    Ако е овој дечко истиот за кој си пишувала во претходни мислења од пред еден месец, само еден совет : run Lola, run.
     
    На theowndemon, Selena01, eliesaab и 3 други им се допаѓа ова.
  19. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.220
    Допаѓања:
    40.030
    Не само од пред еден месец, со години...
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.595
    Допаѓања:
    18.642
    Пол:
    Женски
    Девојче, прави шо ќе правиш ама ни вазна да не си купила за неговиот мочан спрат! Сам нека си уреди.

    Вакви случаи се повеќе и се повеќе среќавам во денешно време. Они си ги дигнале циглите и сега ќе чекаат од снаата да им го уреди спратот. Ја мајката.
     
    На theowndemon, ForeverME, Oscar Lady и 4 други им се допаѓа ова.