1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.595
    Допаѓања:
    18.637
    Пол:
    Женски
    Шо па и јас се докажувам тука со мажи? :D
    Се спомна лутата свекрвица и ете ги дојдоа да ја бранат мамичка. :rofl:
     
    На eliesaab, Anyshka, hermosa и 2 други им се допаѓа ова.
  2. Realist1

    Realist1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2019
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    2.125
    Пол:
    Машки
    Си го дигала носот да неќела да седне на слава или на било шо со неговите гледам кој го дига носот, близок бил со фамилијата а таа некела фамилијарни збиранки де адидас ете ги гледаш и итре нека дојде некоја нека му каже нема со мајка ти шо да бараш па ќе видиш како е.
    Значи се претерува, членката ако незнае два реда муабет да направи кој и е крив, кај и да ја однесат неа ке и прече некој. И тоа замисли и прече свекрвата од пет пти седнато на маса за време на слави.
    Ајт фаќај патот под кирии тогаш, само така за овој народ таму па комшиите нема да ги биде

    Не ја бранам ја мамичка ете нека одат кај мајка и немора кај мајка му
     
    На Aenarion му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.595
    Допаѓања:
    18.637
    Пол:
    Женски
    Многу лошо ти падна а? :rofl:

    Па нека одат. Способен човек шо знае дека си е одговорен и способен, сегаде ќе вирее. И нормално оти ќе си го сака мирот. А не некоја стара караконџула да ти виси над цицката.
     
    На st-el, Oscar Lady и Cindy.A99 им се допаѓа ова.
  4. Cindy.A99

    Cindy.A99 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2024
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Затоа по 10години ќе бидат испокарани и со неговите и со нејзините.
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Realist1

    Realist1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2019
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    2.125
    Пол:
    Машки
    Мене ? Не мене не ми е лошо мене ми е супер, ги жалам луѓето со вакви кај шуто па и боде партнери.
     
    На baby-star, Aenarion, Merten и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.595
    Допаѓања:
    18.637
    Пол:
    Женски
    Па супер ти е, оти немаш го искусено тоа живот, да живееш со некој кој секој залак ќе ти го брои, шо ќе те гледа попреку кога и да излезеш и да влезеш, шо ќе те оговара на комшии дека не те бива за домаќин иако ти се расцепуваш по дома.
    Не си искусил, и нормално оти најгласен ќе бидеш сега.
     
    На st-el, Oscar Lady, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. Cindy.A99

    Cindy.A99 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2024
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Ај еве ти да си во иста ситуација да се осеќаш непожелен кога одиш кај родителите на девојка ти на гости, а згора на тоа па и да треба да живееш после во иста куќа со нив ќе прифатиш ли или ќе сакаш да бидете башка и покрај тоа што ете ти немаш имот, а девојка ти има среден спрат во родителската куќа?
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.220
    Допаѓања:
    40.029
    И ја коа им викам у темана за свекрви дека они уствари со мужот си имаат проблем, а не со свеки, они се лутат...
     
    На Dentina, st-el, theowndemon и 4 други им се допаѓа ова.
  9. Realist1

    Realist1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2019
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    2.125
    Пол:
    Машки
    Кај и го праат тоа? Да и го праат тоа збор нема. Ја погледнале неа настрана на славата дај молам ти се.
    Сум искусил ја многу од на жена страна не се секирај ти не тропм тука од безврска ама не гинставам сите у ист кош.
    Нема поента да се дискутира особено за дотичнава, типот бил во странство многу работел а кога си идел она слепа била как ги ставал парите он ама не е битно тогаш тогаш е битно да ја шетнат негде не и било битно да му каже дека неќе таму е сеа иде време и нож до коска не бива таму е шо праеше ти три години на друга планета ли живееше дај пари сеа ќе одам кај сакаш.
    Ама најлесно е свекрвата не ја бива
     
    На Aenarion му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.595
    Допаѓања:
    18.637
    Пол:
    Женски
    Ок човеку, не се нервирај, никој нема да те изваде од дома :rofl:
     
  11. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    3.192
    Допаѓања:
    11.141
    Пол:
    Женски
    Хм интересна дебата, но некогаш во животот треба да се жртвуваш, некогаш треба да се ставиш себеси и своите ставови на прво место. Комплетно ја разбирам членката, едноставно сака подалеку да е, и што е нормално. Некогаш мирот е најважен во животот. Ќе мора да си разговараш сериозно, да кажеш како стојат работите. Еден од вас ќе мора да се прилагоди, доколку не најдите разумно решение тогаш ќе мора да се разделите. Што подалеку толку помалку кавги, без разлика дали си блиска со неговата фамилија, а и обратно
     
    На st-el, theowndemon, Oscar Lady и 5 други им се допаѓа ова.
  12. Realist1

    Realist1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2019
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    2.125
    Пол:
    Машки
    Па башка се на спрат тие се комшии здраво добар ден и толку шо има она со свекрвата или свекрвата со неа?
    Ако има проблеми од кога седнале да живеат е друго ќе се бара чаре ама вака без врска шо да ти кажам

    Не се нервирам мори хахах ми е гајле мене :lol:
     
    На Biljarkata и Adidas888 им се допаѓа ова.
  13. Cindy.A99

    Cindy.A99 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2024
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Не те прашав она шо има со свекрвата или свекрвата со неа, туку хипотетички ти да си во ситуацијава шо ти ја наведов како ќе изиграш тоа ме интересира.
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    875
    Јас не знам како е тоа одвоено живеење во иста куќа, секогаш сте тука, си дишете у врат, јас радо би да ги иселам моите и цела куќа за мене, него да делиме спратови.
    Среќа па немаме куќи заеднички а и моите се разведени.

    Еве јас лично, би им ја купил куќата и би ги преселил во стан, со муабетот стари луѓе сте, ќе треба да чистите едно друго, вака ем помало ем полесно за средување бла бла бла.
     
    На Anyshka, hermosa, Realist1 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  15. Cindy.A99

    Cindy.A99 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2024
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Може да купиш само тоа шо е на продажба и да преселиш само некој шо сака да се пресели, а стан можеш да си купиш никој не може да ти забрани.
     
    На EmporioIvankov и Adidas888 им се допаѓа ова.
  16. EmporioIvankov

    EmporioIvankov Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 ноември 2023
    Пораки:
    385
    Допаѓања:
    875
    Валидно. Ондак стан ќе купам макар и двособен, кој ги шиша.
     
    На Realist1 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Realist1

    Realist1 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2019
    Пораки:
    896
    Допаѓања:
    2.125
    Пол:
    Машки
    Хипотетички кај мене нема да има проблем со мајка ми. Мене партнер ми треба не мајка…
    Да сум на типот на местото ќе ја прашам шо гледаше овие години кога спремав.
    И ќе и предложам да одиме кај мајка и или на место шо таа го има. Многу е глупа ситуацијата женава не е разумна ако се у животот праве по двапати кај им е крајот, не е проблем другото ќе идам у стан ама по мубетов ќе биде не требаше у овој стан ај друг да бараме.
     
    На Aenarion и eliesaab им се допаѓа ова.
  18. Cindy.A99

    Cindy.A99 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2024
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Епа ете нема да направиш значи компромис да ги трпиш кога гледаш дека ти мрчат родителите на жената, ама ако е обратно жената значи треба да направи компромис и да си живее со нив т.е кој ја шиша снаата ќе си пие diazepami според одговорите на повеќето мажи.
     
    На Anyshka му/ѝ се допаѓа ова.
  19. zasekogas123

    zasekogas123 Активен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2024
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    5
    Пол:
    Женски
    Се допишувам со еден дечко кој тврди дека има сериозни намери. Требаше да се запознаам со него со кој инаку сме од различни градови и малце далеку, и тој требаше да дојде во мојот град. Значи веќе цел месец помина и не сме се запознале 2 пати ме викна на средба но не се случи , првиот пат рече не знам зашто не дојдов, вториот пат ми вика рачунај на почеток на октомври ќе дојдам. Ми рече ќе дојдам сега во недела ( знаеше дека оваа седмица е трета смена на работа до сабота) и сега пак откажа преуморен ќе бил , ај вика за продолжениот викенд на 11 октомври. ( Шо уопште договара кога знае дека ќе е уморен). Дали само се зеза типот и дали би го чекале до тогаш или би го баталиле?
     
  20. Cindy.A99

    Cindy.A99 Активен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2024
    Пораки:
    84
    Допаѓања:
    139
    Пол:
    Женски
    Ако и двете страни тргнат од тоа мене партнер ми треба не мајка, се е океј. А за заклучокот од ситуацијава дека се ќе прави по два пати во животот не се согласувам.