Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. viks5

    viks5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2011
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    106
    Пол:
    Машки
    Затоа шетајте кучиња наместо деца и мажи со таков памет далеку ќе одите
     
  2. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    18.621
    Пол:
    Женски
    Замисли, повеќе кучињата ги сакаме од вас 8)
     
    На Trexane, Feminka22, Mumoftwo30 и 5 други им се допаѓа ова.
  3. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.219
    Допаѓања:
    40.015
    Еми кажи си де ливадарки, не се стегај... И поздрави ги Омлет гревоите узпут.

    Едит : ја по мачките сум, али шо ми имаат кажувано поарно кучиња него ли џукели да се шетало, па затоа...
     
    На Trexane, Feminka22, Biljarkata и 10 други им се допаѓа ова.
  4. Munchmallow20

    Munchmallow20 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2021
    Пораки:
    5.147
    Допаѓања:
    18.994
    Пол:
    Женски
    Кучето иде дома да живее со тебе, не ти вика ај со мене ќе живееме у куќарка два на два.
     
    На Mumoftwo30, SummerGirl и Adidas888 им се допаѓа ова.
  5. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.208
    Допаѓања:
    32.362
    Пол:
    Женски
    A мажите треба да ги шетаме како кучиња? :rofl:
     
    На Feminka22, Mumoftwo30, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  6. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    18.621
    Пол:
    Женски
    Плус со уште една кучка во куќарката.
     
    На SummerGirl, Anyshka и Munchmallow20 им се допаѓа ова.
  7. Munchmallow20

    Munchmallow20 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 декември 2021
    Пораки:
    5.147
    Допаѓања:
    18.994
    Пол:
    Женски
    Уште една кучка и мажот нејзин и сите браќа и сестри.8)
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. fbaby

    fbaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2022
    Пораки:
    1.140
    Допаѓања:
    10.957
    Пол:
    Женски
    Доберманов ми е поголемо мужиште неголи примероков што дури ми е испод част да го цитирам..
     
    На Trexane, ForeverME, Mumoftwo30 и 3 други им се допаѓа ова.
  9. нина122

    нина122 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2018
    Пораки:
    4.263
    Допаѓања:
    11.330
    Пол:
    Женски
    Јас би живеела во посебен спрат во куќата на родителите на маж ми, немам проблем со тоа, се додека се почитува мојата приватност, кога ќе се преминат границите, ќе им ставам до знаење, па дури и ќе бидам безобразна, ама да инвестирам пари во нешто што не е на мое име или на име на маж ми, никогаш.. Не сум толку екстремист дека мора да сме далеку од неговите родители, што више и сакам да сме блиску бидејќи не може да очекуваш дека некој што не ги сака и почитува својте родители, што не се грижи за нив, ќе се грижи за тебе, ама граници и приватност мора да се има.
     
  10. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.208
    Допаѓања:
    32.362
    Пол:
    Женски
    Ќе си живеат самички и мама ќе му прави сармички. :rofl:
    Ти пукни од љубомора. :rofl:
     
    На Feminka22 и Adidas888 им се допаѓа ова.
  11. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    18.621
    Пол:
    Женски
    Ами мамичка нема вечно да е жива. :rofl:
    После шо прааме?
     
    На Mumoftwo30 и Anyshka им се допаѓа ова.
  12. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.208
    Допаѓања:
    32.362
    Пол:
    Женски
    Ќе си остане гладен тогаш. :D
     
    На Adidas888 и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  13. Miss_S

    Miss_S Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2022
    Пораки:
    2.372
    Допаѓања:
    4.759
    Пол:
    Женски
    Дека е најдобро сами и подалеку е најдобро. Од некој што живее во иста куќа со родителите на сопругот, ова го пишувам.

    Ама едно големо ама, не сите земаме/ат илјадници евра плата за да можат да одделат за кредит. Не сите работат во Ит сектор или не знам каде. Ако се на минималец и те како тој посебниот спрат е совршен.

    Е сега за сексот што сте се запнале, демек само свекрвата слуша, а во новите станови, со ѕид од хартија никој не слуша. Или ако соседите од 60+ години до вас слушаат, не е битно.
    Еве кога сме во станот на кумашините, нов во Ск, можам на лист да запишувам кој од соседите колку пати влегол во вц и да објавам што се вика, од тоа што до толку се слуша, не од еден стан туку од повеќе.

    Често гледам огласи во мојов град, и се почесто на огласите има се продава спрат од куќа. Или се издава. Веројатно од причините што младите се иселиле, меѓутоа кога јас би купила спрат во друга куќа, пак би бил некој во останат спрат, пак би се делел двор и слично.

    Доколку домашните сите и млади и стари се луѓе со разбирање, не би требало поголеми проблеми да има, секој ако си го гледа својот живот, не се мешаат едните кај другите и обратно. Ако се постават и почитуваат граници.
    Инаку познавам може 10тина различни парови, кои живеат во исти куќи, различни спратови со родителите, дури и домазет е мажот од едниот пар. За различни фамилии пишувам, не дека 10 парови се во една куќа. Никаков проблем не се појавил ама реков таму секој знае да си постави и почитува граница.
     
    На Snowflake97 и mom to be им се допаѓа ова.
  14. _Naumche_

    _Naumche_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 март 2021
    Пораки:
    300
    Допаѓања:
    1.264
    Пол:
    Машки
    Тоа беше кажано општо! А јас дали имам девојка тебе не треба да те интересира!
     
  15. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.121
    Допаѓања:
    172.871
    Ама токму во второто е проблемот со првото. Не во спратот како таков, туку во границите. Јас не би можела ни со мајка ми спрат над/под, јер слабо имаме разбирачка за граници. Сум претпоставила дека и со свекрва би било исто. А ако е некој едикојси друг на тој спрат над/под, па не очекувам да ми се меша во манџи и да ме масира со муабети кога мене не ми е денот на пример.
     
    На Adidas888 и SummerGirl им се допаѓа ова.
  16. Anonimnna5

    Anonimnna5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2019
    Пораки:
    141
    Допаѓања:
    135
    Пол:
    Женски
    Факт е дека нема ништо поубаво од двајца луѓе сами да си живеат, мада јас познавам еве ќе си земам за право и за себе да кажам, живееме во куќа на два спрата, баба ми (на мајка ми свекрва) и дедо ми бидејќи се веќе во години и баба ми е нешто болна инаку живеат на село, зимно време доаѓаат кај нас доле да седат, ако ми верувате еднаш не немаат замарано, нити еднаш се качиле горе цела зима седеа еднаш кога се симнав доле, баба ми вика од вчера изгледа имам притисок ако можеш апаратот да ми го донесеш и викам, добро што си чекала зашто не кажа или да се качеше дедо горе или на тел да се јавевте а, не не... Сакам да кажам до луѓето е, колешка што работи со мене, исто живеат вака самата кажува дека кога ќе и се испонаша на свекрвата знае само извини да и каже хаха
    Кој како ќе се постави и ќе си ја нареди е работата во заедница и до осетот на луѓето, ама денес ретко кој има живци и трпи нешто
     
  17. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.481
    Допаѓања:
    78.300
    Пол:
    Женски
    Не е воопшто лошо ни проблематично некој да си направи спрат и да сака да живее тука, проблемот е кога едниот во врската сака и планира едно, а другиот друго. Кога не оди, наоѓаш некој со кој ќе оди и ќе се согласите, тоа е.
     
  18. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    15.423
    Допаѓања:
    47.450
    Пол:
    Женски
    Ниедна девојка неќе мамин син, и да се поврзани со папочна врвца. Едно е љубов и поштовање према родители, друго е тие да се први засекогаш. Уопште не се женете ако мама секад е пред жената. Не иде. Тоа е поентата на бракот, новото семејство станува примарно. Имаше едно као ,,семејството кое го создавате треба да е поважно од тоа од кое доаѓате”.
     
  19. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.593
    Допаѓања:
    18.621
    Пол:
    Женски
    Цк. Тоа кај нас важе само за жената. За мажот секогаш треба мама да му е на прво место. Жената ќе дојде, ќе му изроди деца, ама мама е секогаш тука.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    15.423
    Допаѓања:
    47.450
    Пол:
    Женски
    Епа така нека си седат дома. Чим ние женски можеме без нашите, и утреден и наше дете ќе се сели. Шо поише?
    Ние можеме све, и добиено, и пораѓај, и ПМС, и климакс, и све, а они не можат жената пред мајката? Не ми треба таков мрсул
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.