1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Ана_Петровска686

    Ана_Петровска686 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2019
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми веќе 10 пати пробуваме вагинален секс, но неуспешно. Толку голема болка имам што навистина е невозможно да се пробие. Пробавме и со лубрикант и со сите можни препарати за опуштање при секс но џабе. Не знам дали е срамно за проблемов да се обратам кај гинеколог ама друг излез не гледам. Ве молам за совет.
     
  2. Annora

    Annora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 март 2015
    Пораки:
    1.337
    Допаѓања:
    6.735
    Пол:
    Женски
    Ах со тие спратовите какви грешки се прават.
    Од една страна разбирам, мислел дечкото на иднината, супер што се трудел и ги вложувал финансиите во свое место на живеење и со тек на време еве и успеал да среди спрат, ама од друга страна, дали некогаш помислил дека таа негова идна девојка нема да сака да живее таму? Навистина не е во ред да ставиш некој пред свршен чин да бира или-или, и да мислиш дека имаш право толку голема животна одлука да донесеш сам, во свое и во име на идниот партнер. И сега, ако имала подобро еве нека кажи. А што ако нема, а сепак не сака да живее таму? Затоа е партнерство, може заеднички да се вложи и да се обезбеди сопствено живеалиште. Опции има многу, секако зависно финансиите.
    Ама затоа, сепак Е проблем да вложуваш во спрат поготово кога си сеуште сам и незнаеш каде и со кој ќе завршиш. И мислам дека после сите искуства на наши блиски роднини, пријатели, па еве и тука од форумот, со живеење во иста куќа а различни спратови, треба да сме поучени дека тоа мнооогу ретко кај нас функционира баш онака како што сме замислиле и дека голема е веројатноста во иднина да има проблеми. Затоа на крај сепак тоа се одлуки кои се носат заеднички.

    И немојте да се лупате во гради ако сте средиле спрат а не сакала да дојди, затоа што на крај можете да останете и сами. Зависно што барате. Има ситуирани жени кои точно знаат што сакаат и ќе се борат додека тоа не го остварат. И не може да се очекува компромис за една од најголемите одлуки во животот. Раатот со пари се купува и тоа сите го знаеме. Ако не можеш сега да си дозволиш, можеби ќе можеш по година, по две. Спратот не е на одмет, може и привремено да се остани со цел преселба во поблиска иднина, ама многу подобро е тие пари да се тргаат настрана и вложат кога ќе е време наместо да се затворат во спрат кој не можеш ниту да го продадеш, а веројатно ниту да го издаваш.
     
    На Trexane, boo3, SummerGirl и 4 други им се допаѓа ова.
  3. Hoss Delgado

    Hoss Delgado Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 август 2021
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Машки
    Добар контра аргумент, и од кај толку сигурна дека со мајка ми живеам?
     
  4. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.790
    Пол:
    Женски
    Општо зборам, незнам зошто толку ви е трагично да живеете на посебно место со жена си и децата. Ако може жената да се тргни од нејзините, можете и вие.
     
    На eliesaab, Trexane, Mumoftwo30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.790
    Пол:
    Женски
    И да му е среден спратот и да вложувал, пак не треба да се живее со стари. Спратот и куќата никаде нема да избегаат, тука се, ама раатот и мирот немаат цена.
     
  6. Billy Idol

    Billy Idol Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 септември 2018
    Пораки:
    4.971
    Допаѓања:
    38.939
    Пол:
    Машки
    Многу добра и реална анализа опфатена од повеќе страни. (y)

    Крајниот заклучок е да не се вложува пред брак во живеалиште, затоа што не се знае дали таму ќе се продолжи животот, или ќе се бара друга алтернатива.

    Посебно пак ако се вложува во нешто од каде тешко ќе може да се вратат парите, како на пример спрат од фамилијарна куќа. :)
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    941
    Допаѓања:
    3.259
    Пол:
    Женски
    Најдобро посети гинеколог, не е срамно нормално е.
     
  8. mom to be

    mom to be Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 август 2023
    Пораки:
    374
    Допаѓања:
    532
    Пол:
    Женски
    Обавезно да посетиш гинколог,ништо нема срамно во случајов.Причини можи да има многу,и ако имаш големи болки што порано да закажиш тоа подобро
     
  9. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    15.455
    Допаѓања:
    47.536
    Пол:
    Женски
    И мене ми смета. Од аспект шо кога ќе се заљубам, не ми ни се лајка, ни свесно ни потсвесно. Грди ми се сите освен дечко ми. Од кога се фативме досеа над 500 души иам тргнато буквално. Поготово машки шо не ги знам. И да лајкнам, се десило на колеги шо се дружевме. И тоа реетко слика од нив.
    Ама за мене лајкање рандом типки, шо не ги знае, значи дека му се свиѓа сликата, со тоа и таа на сликата. Ја за тоа полудувам. Цело време сме заедно и му верувам премногу, само ми смета. Нема потреба. И ја реков да не се прифаќаат/заследуваат/лајкаат нови типки поготово ако не ги знае, ако неќе да остане сам. Ако сака, повели
     
    На Purelove92 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.710
    Допаѓања:
    35.093
    Пол:
    Женски
    Аааааа.... Не, не. Мажот не треба да се тргне од неговите. Како така. Па мамичка ќе плаче, ќе умира. (facepalm)
     
    На Feminka22, Mumoftwo30 и Adidas888 им се допаѓа ова.
  11. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.790
    Пол:
    Женски
    Ма не им е за мамичка, туку избегаваат одговорност. Знаат дека ако се преселат, таму ќе нема веќе манџа во толку и толку саат, ќе нема расфрлање на чорапи и смрдливи гаќи насекаде.
    Ќе треба да бидат одговорни мажи и сопрузи, а нив тоа не им одговара.
     
    На Trexane, Feminka22, Mumoftwo30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  12. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    Мажи стварно не сте нормални,потоа се чудите оти сте сами.

    Кој ве дели од мајка ви? Мислиш папочната врвка уште не ви е скината па мамаа де мамааа. Не ве делиме само ви кажуваме дека бракот е взаемно нешто. Не е помеѓу мама жена ви и вие самите.
    Како ние жените оставаме се и доаѓаме со вас? Мама треба ли да ја носам со мене? Ако е така ич не размислувајте за своја фамилија.
    Затоа што ви е мајка никогаш нема да гледате на работите реално! Се жена ви е крива,мама е права. За разлика од нас жените кои сме реални. Ама ете сте си зацртале дека некој ве дели од мама и готово. Да не е смешно би било претажно.
     
    На Feminka22, SummerGirl, Anyshka и 2 други им се допаѓа ова.
  13. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.790
    Пол:
    Женски
    Аха, и као изговор за тоа го наоѓаат спратот или детската соба кај мајка им. :rofl:
    Има жени со по две три куќи, со станови со се, далеку по имотни од мажите, и пак си сакаат сами да си живеат, ни со нејзините ни со неговите.
    Не е до имотот, до карактерот на човекот е.
     
    На Dalene, eliesaab, Anyshka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.341
    Допаѓања:
    17.658
    Пол:
    Машки
    Nity eden osven jas ne ja prasha aho nudi taa za ovaj problem da se reshi. Dali nudis imot neshto, ili samo zhelbi i deka postoish toa e dovolno?
     
    На olly14 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.115
    Допаѓања:
    3.602
    Пол:
    Женски
    Зборуваш генерално ко сите тоа да го прават. Ако си имала таков случај ти или познаваш такви особи тоа е твојот вкус на мажи и пријатели.
    Еве јас сум имала врски па никој воа не го правел, ни па сега, и еве никоја од моите пријателки и колешки не се жалат од воа.
    Нон стоп го потенцираш фрлаат смрдливи гаќи и чорапи, ручек готов итн.
     
    На Annath му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.790
    Пол:
    Женски
    А зошто мора да нуди? Зошто неможете сами да си создадете свое?
     
    На Dalene, Trexane, Mumoftwo30 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.790
    Пол:
    Женски
    Јас незнам колку пати треба да се спомне на овој форум дека не мислиме на сите. Нормално дека не се исти сите.
    Зборам баш за тие шо го праат тоа.
    И во врска и во брак не е исто, да се разбереме.
     
    На Dalene и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  18. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    215
    Пол:
    Женски
    И Америка цела да му ја понуди нема да отиде со неа.
     
    На tanjita и Adidas888 им се допаѓа ова.
  19. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.341
    Допаѓања:
    17.658
    Пол:
    Машки
    Ama eve si sozdal. :)

    Nekos imam cuvstvo ko ce treba feminizam terate duri vi odgovara, posle pu pu ne vazi. Vakvi zelboteki kaj tatko e i majka e ili aj da sw fatime na rabota da sozdajme neshto.
     
  20. tanjita

    tanjita Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.115
    Допаѓања:
    3.602
    Пол:
    Женски
    Во брак сум.