1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    Ама си создал за него. Може и жената си создала кај неа. Тоа нивно ќе си биде, спратот и куќата никаде не бегат. Никој нема да им ги украде.
    Во брак треба сами да си создадат свој дом.
     
    На Stark и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  2. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    Добро, не зборев за тебе.
    Сакав да кажам дека ние зборевме за подлабоки проблеми шо се дешаваат кога се живее со свекор и свекрва. Сите се согласни дека најубаво е сами да си живеат мажот и жената. А поединци тука, ги занемарија сите проблеми шо ги спомнавме и се фатија за тоа дека жената е крива шо го одделувала мажот од неговите.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. ForeverME

    ForeverME Активен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2024
    Пораки:
    117
    Допаѓања:
    211
    Пол:
    Женски
    Ама многу е потешко да живееш и на спрат. Пак немаш мир. Не си сам. И друга работа е што тешко е да живееш со луѓе кои имаат заостанати сфаќања. Ете ќе ти дадам еден прост пример.
    Со жена ти ќе си купите некој фрижидер и ќе треба да ви го донесат до дома. И сеа прво треба дома на сите да се исповедате оти ќе стигне фрижидер нов. Ок! Ќе стигне. Па ќе дојдат твоите и ќе почнат е зошто овој фрижидер зошто не го поправивте стариот. Е шо му е како му стана зошто се расипа дрн дрн јариња до сабајле. И накрај ќе излезете криви оти многу е скаппп немате памет вие шо прајте,не знаете да штедите!! Оди објасни ти на постари луѓе шо и како,и знаеме дека такви луѓе постојат,а може само да се тешиме дека нема да се такви нашите родители. Кога ќе се стесни кругот сите си ѓи покажуваат ноктите! :)
     
    На Anyshka, Adidas888 и Stark им се допаѓа ова.
  4. Gosh

    Gosh Мразачка на луѓе

    Се зачлени на:
    10 октомври 2015
    Пораки:
    3.225
    Допаѓања:
    40.086
    *создал

    у заграда му остаиле мајка му и тако му.
     
    На Nausicaa, Dentina, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
  5. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    Епа тоа е кај нас. Мажот си "создал" ама на жената и "оставиле" веќе создадено. Двојни аршини.
     
    На Mumoftwo30 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  6. Attenzione

    Attenzione Активен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2023
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    19
    Пол:
    Машки
    Види со разумни луѓе си се поставуваат граници што до каде и со кој, ако родителите се нападни не си знаат граници големи се шансите и синот да им е исти - крушата не паѓа многу подалеку од дрвот. Друго ако со една фамилија не можеш да се договориш и трпиш замисли што е во зграда со 50+ станари ? Да оставиш пример спрат од 150 квадрата, со двор со се притоа твојот партнер има ок нормални родители и да се заглавиш во старт со кредит 100к за голубарник од 60тина квадрати според мене е најголема глупост

    Зошто мислиш дека нема мажи што би се нафатиле ако имаат услови жените за такво нешто ? На пример посебен спрат, дворче итн. Не сме ние машките толку батхарт па родителите на сопругата по дифулт да се намќори вештерки а „ние“ цвеќе за мирисање како што се правите вие :)
     
    На Adidas888 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    Се согласувам. Ако родителите се такви, може и синот да е таков. А разликата меѓу живеење со нив и сами во стан со повеќе комшии, е шо комшиите нема да ри дојдат и да ти претат во гаќите, нема да ти кажуваат дали да си купиш нов фрижидер, нема да ти разместуваат ствари дома.
    На мене како жена а верувам и на многу други, тоа најмногу не нервира, некој да ни чепка и да ни претура по ствари.
    Нормално, не се сите исти, ама има многу такви свекрви затоа и темите тука се преполни со такви проблеми.
     
    На Dentina, Attenzione и Anyshka им се допаѓа ова.
  8. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    939
    Допаѓања:
    3.257
    Пол:
    Женски
    И сега како да постапам? Ти што би направила?
    Јас му кажав уште на почетокот дека тоа ми смета кога разговаравме за стандарди итн.. Да не бидам сфатена погрешно не зборам за лајк кај Адриана Лима туку за лајк кај девојчиња што ги сретнувам низ град, па и мои познанички. И покрај тоа што кажав видов дека на ден на мој роденден кога ми честита една девојка лајкој на слики од дечко ми на секоја нејзина слика дури сме биле заедно .. Ајде молење 4 дена кукање поминав преку тоа. Започна да бриши рандом девојки кои не ги познава и бев во ред. Пред 2 дена бевме излезени и одеа на свирка рок стил девојчиња он погледот не го тргна од нив така ги заприметив и јас инаку сум човек што си ја гледа масата. Ми падна сомнително затоа што видов кај една моја познаничка рокерка лајкови од него па си реков да видам дали ја избришал. Кога отворив лајковите тргнати она оставена, а не ни ја познава тој. Прво ми е срам, второ се чувствувам предадено. Разговараме еве го сега брише се ама што фајде кога свесно си направил нешто подмолно. Се работи за почит.
     
    На Stark и Feminka22 им се допаѓа ова.
  9. Dentina

    Dentina Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 февруари 2011
    Пораки:
    3.815
    Допаѓања:
    39.408
    Ти би живеел заедно со родителите на потенцијална сопруга?
    Ред да чекате со дедото и бабата во тоалет, па кој сака во дневна да исполегне и турска серија да гледа, од друга соба фудбал ечи, тутма калабалак?
     
    На Biljarkata, SummerGirl, Anyshka и 2 други им се допаѓа ова.
  10. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    И насабајле по две јајца за доручок на секој :!:
     
    На Dentina, Mumoftwo30, SummerGirl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. Anyshka

    Anyshka Популарен член

    Се зачлени на:
    6 август 2022
    Пораки:
    7.228
    Допаѓања:
    32.428
    Пол:
    Женски
    А зетот сакал 10-на, и ќе си оди кај мама да не остане гладен, епа ќе си оди. :rofl:
     
    На Mumoftwo30 и Adidas888 им се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    15.454
    Допаѓања:
    47.532
    Пол:
    Женски
    Abe nema so da go molis. Ja sum kazala deka mi smeta. I deka ako vidam neso takvo ke go sfatam kako nepocit kon mene i deka zavrsuvame. I deka ako mu se prekinuva vrska radi toa, sekoja cest. Isto kako so na nego neso mu smetalo i sum ispocituvala. On vika ne gleam ja taka, ne znaci deka mi se sviga, ti si najubava najdobra.
     
    На Gosh и Purelove92 им се допаѓа ова.
  13. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    Стани и ти рокерка :D
     
    На Mumoftwo30 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    939
    Допаѓања:
    3.257
    Пол:
    Женски
    Таман работа не ми паѓа на памет да го молам он молеше кукаше 4 дена , знае бе дека рецка не му маваат, исто вика и овај ти ми си најубава другите не битни али... .Незнам дали да раскинам.
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.430
    Допаѓања:
    4.954
    Пол:
    Женски
    Врати му со иста мера ако веќе не планираш да го оставиш. Лајкнувај, пишувај си и кажувај му колку е единствено тој најубав. :inlove:
     
    На Gosh, Purelove92 и Adidas888 им се допаѓа ова.
  16. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    Stay toxic :rock:
    :rofl:
     
    На Gosh, Mumoftwo30 и Feminka22 им се допаѓа ова.
  17. boo3

    boo3 Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2015
    Пораки:
    1.430
    Допаѓања:
    4.954
    Пол:
    Женски
    Ако не планира да го остави, подобро токсична отколку наивна јбг..
     
    На Adidas888 и Purelove92 им се допаѓа ова.
  18. Stark

    Stark Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јуни 2013
    Пораки:
    5.341
    Допаѓања:
    17.655
    Пол:
    Машки
    Ако сте пар веќе или во фаза на одење на сериозно би разговарала со него како би било хипотетичка ситуација ако една од тие што лајкуваат го или ве исмеваат. Сигурно ќе речат види го оној со женска а лајкува кај стигни... Не е во ред на некој начин.

    Не можеш да му клајш узди и да мижи ко че поминуваат женски. Има типови на парови што и да видиш некоја јака или јак во ред е да искоментирате, ама проблем е ако е манијак да речам и да е толку видливо, а да ви е напната ситуацијава како што ја опишуваш овде.


    Инаку машко сум и го делам мислењето со тебе во право си, затоа што интернетот е една алатка и можиш да познајш каков е човек со тоа како ја користи неа. :)
     
    На TrueToMyself, Feminka22 и Purelove92 им се допаѓа ова.
  19. Biljarkata

    Biljarkata Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2019
    Пораки:
    18.130
    Допаѓања:
    172.990
    Ти па многу знаеш кој шо сака. Може си сакаат луѓето да чекаат ред за тоалет. :D Како можеш да не сакаш таков доживљај не ми е јасно:wasntme:

    Separation anxiety на најјако(facepalm). Мислиш со стап ги тера некој да се женат, а они нејќат.
     
    На Gosh, Adidas888 и Mumoftwo30 им се допаѓа ова.
  20. Adidas888

    Adidas888 Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 јануари 2022
    Пораки:
    4.628
    Допаѓања:
    18.769
    Пол:
    Женски
    Со стап ми како, ете глеаш погоре мене како ме открија дека сум крива шо сум го одделила мм од мајка му?
    Додуша јас со два стапа и влечка за по дома го натерав инаку уште ќе си бев немажена, очајна, огорчена, сама и како се друго ме нарекоа горе овие јасновидциве.
    Шо да праам? Мер со мачки да живеам? Мора да се вештеросаме и како знаеме и умееме да им ја сечеме папочната врвца.
    Со мајка сакаш? Е нема. Бам бам бам со влечката.
     
    На st-el и Biljarkata им се допаѓа ова.