1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.301
    Допаѓања:
    200.506
    Пол:
    Женски


    Види, добро е што ти е убаво со тој новиот другар, ама прво раскини, расчисти со дечкото - не е фер спрема него така да му направиш, да почнеш нешто ново со другиот дечко додека си сеуште во врска со овој стариот. Знаеш како велат, не прави што не сакаш да ти прават.
     
  2. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    pa mesecinka vikas kako ovoj ti obrnuval vnimanie,kako se sekiral d ne trosis,ste zborele dolgo. zarem so so segasniov decko ne bilo taka????i kako si sigurna deka i so ovoj noviov posle nekoe vreme nema da bide kako so segasniot?ova ne ti e nikakva osnova za raskinuvanje
     
  3. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.224
    Во право си Annath, јас бев дома за празникот,сега се вратив за на факс. одкако ми се развика таа ноќ другиот ден дојде да разговараме и од сето тоа извлече само еден заклучок- “дека не сум среќна!“ потоа цел ден се трудеше да биде ок и беше така,јас си заминав и веќе по 2 дена се скаравме и по телефон... не беше нешто сериозно,не можевме да се разбериме за некои работи во врска со празникот но мене ме изнервира што и тогаш викаше!!! а јас се обидував тивко да му објаснам... потоа се средија работите,се јавуваше цело време за да ме смирел и пак ми рече “знам дека не сум среќна“... ми вети тогаш дека нема повеќе да вика и да се однесува така спрема мене секој пат кога нешто не ми се допаднало. знаете,ние сме девојки и сакаме да имаме внимание а кога јас не го добивам од него или пак се почувствувам отфрлено и недоволно сакана,тогаш ми е тешко и го менувам тонот на гласот и тогаш тој место да ме утеши тој уште повеќе вика и уште поеќе ми дава дознаење дека никогаш нема да го добијам тоа!!! а една врска не може да напредува само со навика и невнимание! ако јас се повредам или не се осеќам добро, тој не се грижи! само ќе праша “абе зошто душо те боли?“ и тоа без да ме погледне! ако не му побарам да ми помогне за нешто тој нема да помисли на тоа! :( денес некако се подобри работите,се смееме,се гушкаме,се разбираме... но не знам до кога ќе потрае! се надевам се ќе продолжи вака,пошто ако не... знам што следува! Поздрав!
     
  4. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.301
    Допаѓања:
    200.506
    Пол:
    Женски
    OzzyAngel, се надевам дека ќе си го решите проблемот наскоро... ама ако тој не ти обрнува внимание, а ти скокаш на секој негов миг, каде ве води тоа? Не сакам да ме сфатиш дека навивам за тоа да раскинете, напротив, ако навистина се сакате зошто да не бидете среќни? Ама нешто не ви штима, и тоа ви е јасно на двајцата... јас ти посакувам се најдобро и ти порачувам да се сакаш себеси пред се....
     
  5. ivanapinki

    ivanapinki Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    43
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски



    vo potpolnost se slozuvam ;)
     
  6. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.224
    Јас мислам дека мојата врска некаде близу ја очекува крај... Знам,станав досадна ама сега немам друг на кој би му кажала,сите се зафатени,некој се далеку од мене... ми остана само вака да си пишувам по форумот. Дечко ми ме повредува и ме унесреќува се повеќе и сепак “јас сум била виновна!!!“ многу ми падна тешко денес кога ми рече дека тој бил награда за мене! јас стварно не знам во што ја гледа наградата,во тоа што му ги решавам дури и финансиските прашања? стварно чудно! ако не бев јас не знам како ќе живееше во ситуацијата што му се случува веќе неколку месеци... и после заслужив да ми рече дека тој бил бонусот за мене?? браво,браво!!! и пак јас да внимавам да не го повредам и не му реков ништо! јас не знам како да продолжам вака,џабе е љубовта кога нема ни малце почит кон мене!
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    А зошто не и ставиш крај? Па не си должна да трпиш некој да те навредува и унесреќува. Ако мислиш дека можеш подобро, не се задоволувај со просечно. Барај! И ќе најдеш.
     
  8. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Љубов без почит не бидува. Знам дека си несреќна во таа врска и не сфаќам што уште те држи во неа. Љубов? Човек кој не те почитува, не заслужува да го сакаш. Не се лути, добронамерен е советов ;) Поздрав
     
  9. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Ахх..вакви ги има за жал..Неблагодарни створења!Не му допуштај така да ти кажува,спротивстави се и кажи му се што ти лежи на душа.И оттргни се од него..едноставно нека те снема без да му кажеш готово е..Тоа најмногу боли и ке видиш како сам ке се запраша што се случило..па ке остане замислен.А тркалото се врти,секогаш!
     
  10. Flying

    Flying Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    0
    ozzyангел....млада си главата горе и продолжиго животот сама едноставно не бил за тебе , не те заслужува , имај поголема самодоверба , продолжи да уживаш во животот зошто е пред тебе нит ти дошло нож под грло нит ништо...ако не се чуствуваш среќно одма прекинувај донеси одлука веднаш што повеќе одложуваш тоа полошо... гледај на посветлата страна дека понатаму ќе најдеш некој со кој ќе можеш да уживаш вистински зашто да се мачиш и да мислиш и да си се замараш ...воопшто не сме научени да уживаме во животот...утре ден здравје боже ако имам ќерки и тоа како ќе ги научам да уживаат во животот барем до 20-ста година да не се замараат со дечковци и секакви кретени зошто стварно не вреди за никој да се нервираш ...посебно не за некој кој те навредува, повредува и не те почитува...
     
  11. Iv.a

    Iv.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Пааа вака...се мував со еден дечко 1 месец.Притискаше на врска долго време ама мене ме спречуваше тоа што бевме разлика 8 години и се беше ок се гледавме редовно и едно време го снема ми викаше дека ке се слушнеме и слично и никогаш не се јавуваше... и една вечер пак ми рече да се видиме јас цела така радосна одвај чекав и кога тргнав да го прашам кога ке си одиме имав што да видам.го бакна девојчето што стоеше до мене :o :o :o од тогаш се немаме видено ама кога ке се видиме незнам како да се однесувам а станавме прилично блиски во муабетот само сепак секој си ја вади маската :roll: хелп???
     
  12. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Па, што знам дали би ти било паметно да се гледаш со дечково... Ти имаш 15 години ко шо видов, а тој околу 23... На твоите години разликата е голема, во смисла на муабет, интереси, СЕКС? Не знам дали си имала секс или не, ама доколку си немала, со овој дечко ќе имаш за месец дена. Мислам дека е најдобро да го баталиш, он те гледа како дете... Верувај ми така е. Врсник ми е и ги знам мушките на моја возраст како размислуваат. Секое добро и поздрав до тебе

    П.С Не се лути ова е само добронамерен совет ;)
     
  13. marijaa13

    marijaa13 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    dosta vreme se mislev dali i pisam konecno se odluciv.veke ne mozev da izdrzam zatoa sto mislam deka ke puknam.e pa sega vaka mojata situacija e premnogu komplicirana i mi e potrebna pomos i bilo kakov sovet.ke se potrudam da objasnam nakratko.so covekov se znam ne mnogu dolgo ama nekako premnogu se zblizivme,na pocetok kako drugari,ama sega veke...nitu jas nego go gledam kako drugar nitu toj mene.no postojat dva mnogu golemi problemi koi ne sprecuvaat da bideme zaedno i bilo sto da se sluci.prviot,i ne tolku vazen,zaedno rabotime,vsusnost toj mi e pretpostaven.meguta postoi neli vtoriot pogolem problem jas sum makedonka hristijanka,a toj e albanec musliman.znam sega mnogumina ke me obvinite i ke kazete kako mizelo da si dozvolam takvo nesto,da dojde do ovoj stepen.ne vikam deka ne sum za obvinuvanje samo vozdrzete se od toa i pomognete mi kako da izlezam od lavirintov.sepak se uste se nema sluceno nisto a jas ne sum poveke silna za da se spravam so situacijava.zatoa ve molam pomognete mi sto kako da napravam...
     
  14. JulijanaS

    JulijanaS Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Помогнете ми !има три ипол месеци како што се породив и телото ми е катастрофа не можам да се гледам во огледало ! Го дојам и малечкото и неми е јасно како да ослабнам помогнете како да си ги повратам килограмите ?:roll:
     
  15. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски

    Не почнувај ништо без да се осигураш кои му се намерите и дали навистина чувствата се обострани, за да на крај не станеш искористена а не дај боже да ја загубиш и работата. Во врска со верата има ваква тема на форумот и можеш да прочиташ многу добри размислувања на таа тема.Јас лично не сум ни против таква врска, ниту пак сум за, во врска со тоа прашање сепак се битни и многу други фактори. Позз
     
  16. Bright

    Bright Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    2.547
    Допаѓања:
    5.517
    E сега, малце конфузна си, сигурно мислиш како да ослабнеш...

    Сестра ми од породувањето до сега (сметај 9 месеци) ослабе (се врати во својата првобитна состојба) 7 кила... здраво се хранеше, не вечераше доцна, беше во движење (низ куќа и со малечката)... Во првите 3 месеци и таа немаше симнато 1 кг, ама потоа веќе се стабилизира.. па еве ја сега на 63 кг :)
     
  17. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    Види во темите за диета. Може ќе ти се погоди некоја(мада не знам дали има затоа што го доиш бебето) Брајт мислам дека сакаше да каже да си ги поврати килограмите што ги имала пред да забремени. т.е на килажата.
     
  18. Devojki mi treba vase mislenje bidejki sum mnogu zbuneta i neznam sto da pravam, neznaev kaj da go postavam moevo prasanje a i tuka mi e nekako najposeteno pa najbrzo ke dobijam nekakvo mislenje, se raboti za slednovo:
    So decko mi sme zaedno veke nekolku godini i se ni e odlicno, ima brat zenet malku postar od nego. Problemot e vo toa sto mnogu cesto zabelezuvam deka me gleda(ali NE ona manijacko gledanje) i mi e mnogu neprijatno. Neli vikame deka pogledot kazuva mnogu raboti,t.e. kazuva SE, nemozam da vi opisam kakov pogled e no jas taka gledam, zagleduvam nekoj koj mi se dopaga. Neznam sto da pravam i da mislam mnogu mi e neprijatno, izbegnuvam da bidam vo negova blizina,koga site sedime on zbori i postojano poglednuva vo mene(ama znaete za kakvo gledanje zboram) i mene mi paga mnogu neprijatno decko mi tuka, zena mu i gledam so glavata dole ili go trgam pogledot, sto ispaga uste poloso on mi zbori a jas so glavata dole ili izbegnuvam kontakt so oci. A da ne zboram za koga se slucuva da ostaneme sami na nekoja minuta, premnogu mi e neprijatno. Sto da pravam POMAGAJTEE. Tie povremeni sredbi neli se neizbezni, izbegnuvam kolku sto mozam no koga ke se slucat sto da pravam, pomagajte, sto mu e :x :?: :?:

    МОДЕРАТОР:
    Профилот на zbuneta555 е избришан заради нарушување на правилото за еден единствен профил.
     
  19. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Lele ZBUNETA i jas se zbuniv :? Ne znam so da ti kazam, ti probaj da se ponasas najprirodno kako da ne zabelezuvas nisto i izbegnuvaj da ostanete sami.. ne znam :? A mozno li e samo taka da ti se cini na tebe, ili porano ne bese takov?
     
  20. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    Продолжи да го избегнуваш... Не го погледнувај и ти да не помисли дека си заинтересирана. А мислам дека ако му речеш нешто ќе направи будала од тебе и ќе рече дека измислуваш. Затоа само избегнувај го.