1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. srnicka.milicka

    srnicka.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Pa neznam totalno sum zbuneta, taze e zenet on a ima i detence, a prethodno ne ziveese tuka i ne go znaev. I jas mislev deka samo taka mi se cini ama ne e taka, neli ima razlika od pogled do pogled, i nekoi raboti ne treba da se kazat se custvuvaat i gledaat, taka? Taka i jas gledam deka ne e samo obicen pogled. Se odnesuvav prirodno ama nekako veke nemozam mnogu neprijatno mi stanuva, epten MNOGU. Nemozam da sfatam stvarno :?: :?: :?: Ete pred nekoj den sedime jas, decko mi i on i on zbori objasnuva nesto i me gleda, poglednuva, i jas neznam sto da pravam, odgovaram i gledam vo decko mi od sto mi e neprijatno mesto vo nego :) neznam zosto me doveduva vo takva situacija :!: :!: . A za ostanuvanje na samo ne ostanuvame dolgo ili cesto, na primer decko mi ke stane da donese nesto vo takvi situacii.
    Pa izbegnuvam jas celo vreme ama e premnogu neprijatno premnogu ne ste svesni, kakvo zainteresira, brat mu e na decko mi, zenet e, ni na kraj pamet deka sum zainteresirana i on logicno deka toa treba da go znae a i nikogas ne sum mu dala povod da pomisli deka sum zainteresira. A i kojznae moze i zena mu ili decko mi ke primetat i posle :?: , gluposti :Down:
    A da zaboraviv i da dodadam deka nekad i ke mi se nasmevne onaka a site tuka ke ja poglednam zena mu i jas mislam deka vo zemja ke propadnam od sram, zosto pravi taka moze nekoj da mi kaze???
     
  2. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Срничке ти и Збунета иста личност сте ? :lol: Изгледа ептен си се збунила штом не се сети дека ни пишуваш од два различни профила :D
     
  3. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    Уууу се откри некој хахахаха
     
  4. srnicka.milicka

    srnicka.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Da imam dva profila sto ima toa veze, otvoriv nov profli poso mi bese sram od ovoj da pisuva i ete sum zgresila, problemot e ist, ako imate nekoj sovet dadete
    P.S.Izvinete za greskata, ovoj profil mi go znae drugarka i nesakav da znae poso na nikoj nemam kazano ama ete sea ke znae:D i ete ke prodolzam da pisuvam od ovoj da ne mislite nesto ;)
     
  5. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    Dobro be devojki odma ja napadnavte :D bez da ja znaete pricinata :) . Stvarno ti e specificen problemov i iskreno neznam sto da te posovetuvam mozebi nekoj povozrasen i poiskusen ke ti dade soodveten sovet :). Jas bi ti kazala da prodolzis da go izbegnuvas iako toa mozebi i ne e resenieto
     
  6. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Прво ќе кажам дека не е во ред што не мамиш ама штом имаш причини оправдано :D Во врска со проблемот што го имаш, стварно не знам како може тој така да се однесува. Избегнувај го, но не се чувствувај непријатно, тој треба да се срами што вака постапува а не ти !Малку ми е луда идејата но а ако сакаш да го засрамиш кога сите ќе седете заедно раскажи некоја случка демек ти раскажувала другарка како ја мањачел некој женет тип и додај свој коментар како е тоа безобразно и некултурно :D :D Ако има барем малку осет нека се препознае и нека се засрами :D
     
  7. srnicka.milicka

    srnicka.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Ne go smetam toa za izmama :D ama sepak ete izvinete uste ednas ;) . Fala na sovetot moze ke probam taka ama ako se pocne nekoja takva tema, poso nemozam od nemaj kade da pocnam da zboram za nekoj zenet sto manjacel nekoja ke nema smisla mojot muabet a i ne sme mnogu bliski bidejki ne go znam dolgo vreme, ama ke probam ako se ukaze prilika.
    Fala mnogu i izvinete ne mi bese namerata da ve mamam ili nesto nego ete ednostavno mi bese sram a i nesakav drugarkata da znae bidejki go poznava se druzime zaedno ponekogas ama veke kasno e beljata e napravena;)
     
  8. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    308
    Па штом реши да му посветиш два поста и тоа од два различни профила, пресипитај си ги чувствата што ги имаш во врска со него . . .не мислам дека си рамнодушна.
     
  9. srnicka.milicka

    srnicka.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Hahahhaha Shiningstar znaev deka nekoj vakva nekoja glupost ke lupne(izvini) deka jas ne sum bila ramnodusna, sto ima veze dali sum pisala 1,2 ili 10 posta koga nekoj ima problem i koga neznae sto da pravi toa ne znaci deka jas imam nekakvi custva, BOZE SACUVAJ da e taka i zatoa i se mislev dali da pisam ili ne ama izgleda zgresiv posle site gluposti. Nema potreba veke da me citirate na toa sto sum go pisala ili da davate mislenje. Vo sekoj slucaj fala :!: :!: :!:
     
  10. shiningstar

    shiningstar Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    308
    Па си пишала пост нормално дека ке очекуваш и дека ќе има секакви размислувања а, нема да бидат сите одговори како ти што си замислила или што сакаш да ги чуеш цц
     
  11. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Ова е форум, скоро никој не се знае лично, многу луѓе многу мислења. Тоа треба да се свати.
    Јас ке ти дадам само еден совет па ти сватиме како сакаш, мене ми делува тој дека е некое швалериште, па е ти кажам да си се пазиш. Штом има жена и мало бебе, хммм, ја гледа девојката на брат му беееееее алоооо, не може тоа да е нормално :worried:hock: мене ми е сумјиво тоа. Пази се, само тоа ке ти кажам.
    И не сваќај совети погрешно. Кога веќе бараш совет и туѓо мислење навикни се дека секој може да ти каже различно.
     
  12. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Срничка нема потреба да се лутиш на коментарите. Секој си кажува свое мислење за ситуацијата... Што се однесува до моето мислење, мислам дека сепак не треба да ги приметуваш тие „погледи“, ако сакаш да си ја зачуваш врската и тој да си го зачува бракот. Не се замарај, може е женкариште тешко, па се загледува во секоја, така да нема потреба да го мислиш. А, ако е заљубен во тебе, тогаш сигурно ќе искрсне ситуација и ќе ти каже, а ти ако немаш чувства, тогаш ќе треба да го поставиш на свое место, за во иднина да не ви биде непријатно. Се се решава со муабет ;) ;) ;)
     
  13. srnicka.milicka

    srnicka.milicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 март 2010
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    6
    Pa i mene ne mi e normalno, pogotovo sto sum golem vernik i takvi raboti mene mi se nenormalni i zatoa sakav da pisam da gi slusnam vasite mislenja no mene me nervira koga nekoj aj da recam osuduva deka ete bidejki on me gledal mene ili jas sum mu dala povod ili sum pisala 2 posta za nego pa jas ne sum ramnodusna, a ne deka postojat ete zenkarista ili neznam sto sto te doveduvaat vo neprijatna situacija vo koja neznaes kako da se odnesuvas, zatoa se iznervirav i znam deka ke slusnam razlicni mislenja no nekoi takvi predrasudi deka zenata e sekoga kriva vo takvi situacii me nerviraat. I se nadevam najmnogu deka ne e zaljuben vo mene kako sto vikas ti Bokicka zosto mnogu neprijatna situacija bi bila i ne bi sakala toa da se sluci :Down: . Ke se trudam jas uste od sea da go postavam na svoe mesto, bolje spreciti nego leciti
     
  14. Bokicka

    Bokicka Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    691
    Допаѓања:
    690
    Така си е... Нареди си ја ти работата, за после да не му ја мислиш ;)
     
  15. delete

    delete Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    mmmm ke go izedam

    Pred mesec i pol go zapoznav bevme so drugarka mi na kafe i toj vleze so drugar mu a drugarka mi go znaese drugar mu i sednaja so nas..lele nisto ne kazav ednostavno se zatnav ko nekoja utka hehehe toj me gledase i na kraj koga ni se sretnaja pogledite mi namigna:P posle nekoj den se vidovme ne zbornavme samo ednas i ne zbornavme pak koga ke se videvme ama i jas ja vrtam glavata :P ..posle pak zaedno sedevme vo edna diskoteka i koga ostanavme sami mislam drugarka mi pojde vo wc a drugar mu nadvor i si mislev deka ke mi reci nesto ama toj nisto:(..i posle pak ne zboravme mu se ukluciv na fb i drugarka mi mi rece deka ja prasval za nekoe cupe mu velel moram da se fatam so nejze..i jas koga si pomisliv deka gotovo nema sansi nesto da se desi koga najmalku ocekuvav mi pisa na fb sega pred nekoj den mi rece da izlezime demek sakal pred toa no si mislel deka jas nejkam i deka imam decko ne mozel da se resi bateto :D :D ama jas, ne mu rekov leleeeeeeee mn v kraj mi se sviga sakam da se fatam ama toj sigurno saka samo za edna vecer i jas kako da izlezev taka odma od prviot pat..a i drugarka mi kaza deka me bendisval taja poveke zbora so nego oti jas sum sramezliva i toj e malku i minatiot vikend mu zboral za mene ama jas ne ja veruvam drugarka mi mn mn:)a i na fb pisi deka e vo vrska a toj rece deka imal porano ama se skaraja ama jas mu vikam ne ti veruvam..i sea ne mi pisi na fb mozi ceka jas prva da mu pisam ama jas nejkam jas prva lele so mislite dali da se nadevam dali uste da trcam po nego..sega ko ke go vidam kako da se ponasam da mu se gledam ili...??ODNAPRED BLAGODARAM :D :P
     
  16. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    Јас да ти кажам дека ако на фб пишува дека е во врска, тогаш мора да е во врска. Ти да си се тргнеш од него и да си бараш друг. Или ако многу ти се свиѓа дај му за една вечер и тоа е тоа. Ајт
     
  17. Jerry86

    Jerry86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Zdravo,
    Jas sum nova na forumov i gledam temite se podredeni, no mislam deka na ovaa najbrgu ke dobijam mislenja, pa ve molam za pomos...
    Imam vrska 6 godini i nekoj mesec i se e super i najnormalno se sakame,nema nekoe poseriozno karanje ili slicno ...I mi se slucuva nesto sto neznam sto e ... Mojot decko ima drugar koj ima devojka dolgo neznam kolku 2,3,4 ... ama dolgo. Se druzime zaedno izlagame se......I vo posledno vreme nekako ocite mi begaat nakaj nego i stalno go presretnuvam negoviot pogled... Nikogas ne sme bile epten bliski kako drugari tuku bas pocit kako "toj e drugar na decko mi", a toj pak "taa e devojka na drugar mi". A sega nekako e poblizok so mene mi prai mnogu muabet koga sme izlezeni iako tuka se i decko mi i devojka mu... me stipka ( moze e smesno znam i mene mi e, ama ne mozam da si pomognam) ....
    Zbuneta sum neverojatno... Neznam dali jas cuvstvuvam nesto ili samo go primetuvam negovoto novo odnesuvanje, ne mu davam nikakov povod,zosto veruvajte povozdrzan covek od mene nema izgleda, ne vozvrakjam nikako ni koga me stipka ni koga me guska kako "KLEN" sum.
    I da postoi nesto nemoze da se sluci ke povredam mnogu lugje.No sakam da znam dali nekoj bil vo mojava situacija i ako ima LEK go sakam ;)
    Izvinete za dolgovo pisuvanje i mnogute tocki, nesakam da ve zamaram,ama loso mi e
     
  18. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    Викаш дека не му даваш повод, аочите ти бегаат накај него :roll: Имаш еден сличен проблем погоре, па прочитај мислења.
     
  19. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    хммммм.......
    Искрено да многу точки, ама незнам што би ти кажала. Имам и јас долга врска и ми се случува да во одреден момент ми се причини дека имам некои чувства за некого, но тоа е најверојатно од недостиг на внимание од дечко ми и ми поминува за многу многу кратко. Ти иако многу си напишала сепак не си пишала колку е тоа последно време ако е некој ден или недела , ВЕРУВАЈ ЌЕ ПОМИНЕ ;)
    и биди сигурна кога велиш дека само тој ти дава повод штипка гушка а ти не? а како на тоа реагираат девојката негова и твојот дечко??? Никој не приметува?
     
  20. Jerry86

    Jerry86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Znaci loso ste me sfatile i rainbow i butterfly. Ne mu davam povod koga on me guska jas ne go guskam i slicno,samo loso se nasmevnuvam, a na toa da negovata devojka besnee. Decko mi nisto, ne pravam nisto. A toa sto kazav deka ocite mi begaat nakaj nego ne mislev taka. Podobro bi bilo mislite mi begaat nakaj nego,ama koga sme izlezeni ... nisto. Izvinete loso napisav.
    Inaku procitav pogore bas i ne e isto, jas seuste neznam sto e so mene.
    I butterfly ne e edna nedela veke e mozda nekoj mesec ili skoro 2. I zaboraviv pred dve nedeli na FB mi pisa deka ke bil vecerta kaj mene vo blizina imal rabota da sme piele kafe. Izlazav deka sum kaj drugarka na kafe toa vreme. Neznam moze izvodam i drug pat se desavalo drugari na decko mi da dojdat nakaj mene u maalo i da pieme kafe ... Najnormalno e gi znam site poveke od 6god, kako i mene da mi se drugari bas se druzime, ama ova predizvika prevrtuvanje vo stomak i resiv da ripnam...
    leleeeee ne mi vikajte deka ima da citam se ispoprocitav ne se pronajdov. Loso mi e go sakam decko mi a i toj mene, ne sakam nikomu da kazam malo, ne daj Boze da se ispusti nekomu... Ne sakam nikomu loso da mu napraam, ama sto ako stvarno ima nesto???????/