1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Butterfly87

    Butterfly87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2010
    Пораки:
    445
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Месец или два?????? ооо браво незнам што да ти кажам кукло имаш 24 а личиш на 15, би се рекло дека си заљубена, а сепак викаш врската е невозможна. Се обидувам да се ставам на твое место и лошо е ептен.Инаку ќе ти кажев епа избегнувај го или не мисли, ама подолго време е. Епа види не е фер ни за дечко ти ни за таа негова девојка сеедно дали вашата врска е возможна или не ти испитај дали имаш чувства, ако имаш, тоа би значело дека немаш за дечко ти, па обиди се да не го повредиш со тоа што нема да си со него, зошто полошо од тоа да си со некој кој не те сака НЕМА. А ако е судено без разлика на се ќе бидеш со тој со кој навистина треба.
    СРЕЌНО!!!
     
  2. anastasija19

    anastasija19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    245
    Допаѓања:
    51
    почекај малку не брзај на фаќај нов дечко можда сака да те провоцира а ти ако фатиш друг тој ке изгуби надеж почекај некое време па ако нема ништо шмекај си други дечки позз :D :D
     
  3. Emilija

    Emilija Истакнат член Член на тимот

    Се зачлени на:
    9 ноември 2009
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Дел од мислењата се префрлени во веќе заклучената тема „Со некој од друга вера или сепак не?“.

    Најучтиво ве молам да се воздржите од испраќање на постови кои содржат расна, културна, религиозна, етничка и секаков друг вид дискриминација, говор на омраза или нетолерантност.
     
  4. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    75
    :clap: :clap: :clap: :clap:
    duri takvite postovi ne da se prefrlat tuku da se izbrisat do kraj...
    i na takvite da ne im se dozvoli pristap na stranicava...
     
  5. Jerry86

    Jerry86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 април 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Abe zasto nikoj ne go cita mojot problem :?: ;( ;( ;( ;(
     
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.302
    Допаѓања:
    200.507
    Пол:
    Женски
    Jerry86, самата си свесна дека имаш проблем... и мислам дека премногу си во негово друштво, затоа е така... па кажи му на дечко ти да не излегувате толку со нив, да излегувате со други луѓе, да излегувате и сами, или на други места каде што не излегуваат другарот и девојката. Ти можеби и не чувствуваш ништо спрема него, ама самата помисла дека можеби те гледа на друг начин те возбудува - тоа не е ништо страшно, тоа е сосема нормално, кај секого би се јавила некоја таква помисла од време на време, посебно ако си во долга врска, а си, како што напиша...
    Плус, тој е забрането овошје за тебе, дури и иако раскинеш со твојот дечко, а тој да раскине со девојката - да бидете заедно не би било убаво, барем јас не би се чувствувала убаво да бев на твое место. А не кажа што со дечко ти - како ви е во врската, добро ви е, лошо ви е или...? Лек да ти кажам не можам, ама совет можам да ти дадам, и ти го дадов - погоре - да се дистанцирате малку ти и дечко ти од другарот... знам дека му е другар, можеби и најдобар, и не би прифатил да излегувате поретко, ама пак, барем ти малку дистанцирај се, и ќе сфатиш дали навистина е така како што велиш, или пак е само минлива симпатија... се надевам дека барем малку ти помогнав... поздрав!
     
  7. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Здраво Jerry86 и јас сум нова на форумов го прочитав твојот проблем и јас мислам дека треба да бидете ти и твојот дечко на дистанца од неговиот другар обиди се да не мислиш на него посветувај повече внимание на твојот дечко со тек на време ќе го заборавиш.Позз
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    iskren jerry, ne si ja baraj beljata,ako napravis nesto sto ne treba so drugarot,em ke si ja rasipes svojata,em negovata vrska,i taa steta duri ke bide minimalna vo odnos na ona sto navistina ke te ceka.a ne veruvam deka bi bile srekni so toj.zatoa trgaj se od nego,ignoriraj go
     
  9. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Џери и јас мислам дека најдобро ќе ти биде да се одалечиш од него, не мора секогаш со нив да излегувате за да не го срекаваш толку често, а кога нема да го гледаш можеби ќе го заборавиш. Не вреди 6год. врска да си ја расипеш туку така.
     
  10. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.224
    кога е со мене дечко ми и се случува некој да го побара за нешто или за излегување и тој без да ме консултира одма враќа одговор и си заминува... ме остава сама. еве денес се случи мене да ми треба да ме утеши пошто мн ми е тешко и се осеќам мн лошо, тој си бил кај некој другар и вика “ќе дојдам“ а тоа беше уште во 10 часот! и јас тука седам и го чекам сама како некоја будала... колку сум му важна јас него??? изгледа ни малку! и заради тоа сега мие ушта потешко, девојки помогнете ми! ;( :?: :sweat:
     
  11. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    немој толку да се нервираш,да си ставаш при срце...земи најди си занимација која ќе те преокупира да не мислиш многу на него каде е, што прави..каков е со тебе итн...почни да стануваш посигурна во себе и ти исто како он што ти прави да му правиш..не се консултирај со него сама решавај за некои работи..нека осети како е ако има осет..ако не..разговор еден искрен и директен направи со него и сама реши дали ке продолжите или не..важно е ти да не страдаш :!:
     
  12. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Прво постапи исто како он , за да осети на своја кожа .. муабет да , ќе помогне , ама не толку колку тогаш кога осеќаш на своја кожа што лошо си правела ..
     
  13. baby.girl

    baby.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    da mu se vratam na bivsiot??

    zdravo!
    imam 17 god. so decko mi bevme vo vrska 3 god no toj me izneveri so druga devojka od druga vera (hristijanka) imal so nezi odnosi a pricinata bila zosto nemal sex so mene..aj ve molam pisete mislenje dali da mu se vratam oti ste znaat za nas???
     
  14. bronski

    bronski Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    nikako, toj sto ednas izneveruva ke izneveri pak
     
  15. SummerGirl

    SummerGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    10 март 2010
    Пораки:
    16.712
    Допаѓања:
    35.112
    Пол:
    Женски
    Не му се враќај. Штом еднаш те изневерил, голема е веројатноста пак да го направи тоа. Ако му се вратиш постојано ќе живееш со помислата дека пак ќе те изневери и ќе се измачуваш заради тоа.
     
  16. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Не му се враќај, тоа не е стабилен дечко штом те изневерил само затоа шо не си имала односи со него, да е малку паметен ќе те разберел дека не си подготвена а не да те изневери. А за тоа дека сите знаат за вас ич не се секирај, само ти о он сте во таа врска а не сите, луѓето по 10 год. одат па раскинуваат и ништо, или деца имат па се разведуваат и пак ништо, а ти се мислиш шо ќе кажале другите? Ич не се замарај за другите, туку направи си како шо ти одговара на тебе. А он не заслужува да биде со тебе. Он е крив шо уништил 3 годишна врска а не ти, затоа во никој случај немој да мислиш дека ти си била крива шо не си сакала да имате односи. Тоа е твое право на избор да решиш кога ќе имаш односи, а он ако те сака и ако бил малку поцврст карактер тогаш ќе те чекал. Не ти треба таков дечко што може да подлегне пред секое искушение. Ако изневерил еднаш и втор пат може да му се случи.
     
  17. baby.girl

    baby.girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    fala mnogu mi pomogna ova jas na nekoj nacin bev ubedena deka nema da mu se vratam ama so ova donesov konecna odluka falaa
     
  18. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Го сакам или не?

    Дечки имам еден проблем...Со бившиот веќе подолго време сме разделени и не збориме....Ама сеуште имам некои чувства...Ама некако и го сакам, и не го сакам, одвратен ми е, многу е променет....а секој ден го гледам, и се интересирам што прави, со кого е, дали има нова девојка.... Помош?
     
  19. Lollypop.Girl

    Lollypop.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    1
    mozei ti e samo opsesija :worried: naviknata si da se grizish za toa so koj e shto pravi i...
     
  20. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Големи проблеми со една девојка..

    Значи како ме нервира, тоа станува неподносливо....Имав еден дечко, и таа го сакаше тоа време, му се нафрли и тој ме откачи. Пред некое време раскинав со друг, и пред некој ден ги гледам заедно...Мене ми се причинува, или таа сака да ми се одмазди за нешто, па го прави ова?