1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    75
    baby girl ... mislam deka dobro si odlucila... toj sto te saka ke te poceka... ili ako navistina ima fizicki potrebi za odnosi, mozel da razgovara so tebe, pa otsekogas se znaele i drugi zadovolstva na drug nacin koi mozes da mu gi pruzis osven sex... slobodno mozel da ti kaze i da si se galite i da go zadovolis na drug nacin... sepak toj pogresil, te izneveril i toa samo za edna fizicka potreba koja mozel i sam da si ja zavrsil... zatoa NIKAKO PROSTUVANJE, bidejki toa ednas moze da se pretvori vo navika... ti posakuvam se najdobro...
     
  2. mila24

    mila24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    12
    Ako ti ja poznavas taa devojka i ako ponekogas razgovarate mozes da i prijdes i da ja prasas dali ima nekoj problem ona so tebe dali ti nesto si i napravila neka ti odgovori pa mozebi ke najdes resenie ili pak moze toa da go pravi od ljubomora jas bev vo takva situacija moja "drugarka"da ja recam taka bukvalno vo se me imitirase sto ke kupam jas kupuvase i ona,kako se oblakam se oblakase i ona se sto pravev jas pravese i ona i ednas dojdov vo situacija ona mene da mi rece za eden decko bivsi MENE MI SE SVIGASE A TI MI GO ZEMA i togas jas ja prasav dali ima ona nekoj problem so mene zasto odamna sakav toa da ja prasam i i kazav se sto mi smeta sto me imitira i se ostanato sto pravi.I najtragicno od se bese sto ona mi rece deka strasno mi ljubomori a ne mi bese jasno zasto
     
  3. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Леле....ама не збориме со неа....Тоа е она што ме иритира...Никогаш не сме ни биле блиски....Само онака, здраво сме си кажувале пред ова, а сега ништо...
     
  4. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Девојки, ми треба совет....Сеуште ми се допаѓа бившиот, па решив да му кажам. Се уклучив на facebook ама тој не беше уклучен. Другар му беше, па решив него да го прашам за совет. Тој ми кажа дека безразлика што и да му кажам, ќе остане „мртов ладен“. Епа сега ми е страв да му кажам, и страв ми е дека ако му кажам, ќе ме одбие. Help? :(
     
  5. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Е од кај знае другар му дали он ќе биде мртов ладен или ќе сака пак да биде со него ? Немоеш вака да знаеш .. пробај , збори со бившиот .. нема ништо да изгубиш .. а зашто ти е бивши ? зашто не сте веќе заедно ?
     
  6. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас ќе ти кажам дека и јас понекогаш го проверував бившиот, но и мене ми е одбивен после се, тоа не значи дека го сакам иако не ми е сеедно што сега има девојка. јас ги избришав од пријатели сите негови пријатели, заеднички што беа, него го блокирав секаде... и многу ми е полесно немам како да го исконтролирам па полека се поминува
     
  7. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    На господинот не му се свиѓа тоа што мојот став е поразличен од неговиот....Работава некако испадна како „или ќе биде по мое, или воопшто нема да биде“.
     
  8. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    sto ima ti da go slusas drugar mu,ne znaes ni kakov e toj ni nisto,ako ti si naumila kazi mu toa sto imas-ko ne riskira ne profitira :D a ako ne "profitiras",barem znaes deka si se obidela i gotovo.i ne prasuvaj dr pat,sto ako drugarot sea mu prenese i bivsiot nema da se iznenadi,tuku ke im odnapred isplanirana reakcija
     
  9. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Хех...и тоа што викате...Неможам да чекам додека да се уклучи. Ќе му пишам порака, па ако ме одбие, ќе си најдам нов. Хх. Фала за советите, иначе.....
     
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Ајааа хахахаха е стварно е бе :D Нели во врската треба компромис ? А и лав да не е во хороскоп ? :) Зашто не сте пробале да се најдете на пола пат?
     
  11. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Лав е...и јас сум...Роден е на 13-ти август, јас сум на 14-ти....Ама како личност е малку комплициран....Затоа до сабајлево се прашував дали воопшто го сакам....Ама пак, некако деновиве ми се глупи без некој 24/7 да ми ѕвони на мобилен...Иначе му пишав, и сега ќе чекам...Девојки, советиве ми дадоа самодоверба. Ств. фала многу.
     
  12. Stefchy

    Stefchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    1
    Можеби ти е лесно, ако немате контакт. Ама јас овој го гледам секој ден, и некако ми се навраќаат некои спомени....Ако не друго, барем ќе пробам да се смириме. Ако не бидува, тогаш стварно ќе се фокусирам на тоа да го заборавам....Луѓето велат дека не е убаво да се навраќаш на бившиот, зашто тоа е исто како да читаш книга, која веќе ја имаш прочитано и знаеш како ќе заврши. Јас понекогаш повеќе пати ги читам книгите. Ама не заради крајот, туку заради целата содржина освен крајот...Хх... :)
     
  13. OrdinaryGirl

    OrdinaryGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 февруари 2010
    Пораки:
    1.453
    Допаѓања:
    498
    Ако сте биле заедно подолго време, нормално е во почетокот откако сте ја раскинале врската да се интересираш сеуште за него, за тоа што прави, дали има нова девојка. Но можеби ти е навика, а и некако масло во огнот додава тоа што се гледате секојдневно. Како што кажа некоја од форумџиките пред мене - стави му блок, ама не само од мсн или фејсбук, туку од твојот живот. Едноставно, не му доволувај пристап до тебе колку што можеш. Движи се во нови друштвени кругови, запознавај нови луѓе, па којзнае - можеби ќе запознаеш некој кој ќе ти го привлече вниманието. Не за џабе викаат - клин со клин се избива ;)
     
  14. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека на ова прашање нема едноставен одговор. Треба да погледнеш длабоко во себе и само со длабока самоанализа ќе можеш да си одговориш на ова вековно прашање.
     
  15. Amore

    Amore Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    339
    Допаѓања:
    72
    И мене ми се случува истото. Ако е со мене, сеедно ми е, ама кога е некаде посстојано мислам каде е, што прави итн... На тоа прашање неможам да дадам одговор. Само знам дека со текот на времето се ќе помине. Така ми беше и со бившиот. Мислам бившиот ми беше одвратен, (овој сега не) и кога најде друга, дури бев и љубоморна, а не сакав да ми се врати. Незнам зошто. Постојано се прашувам, ама нема одговор. :(
     
  16. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.300
    Допаѓања:
    5.882
    Пол:
    Женски
    Ќе кажам едноставно девојчето се бутка кај што не треба ;)
    имам ист проблем ( ма да во мојот случај другарка ми зема ) и ти викам да не и се замараш многу бидејќи тоа се вика само страшно љубоморно девојче ;)
    ќе збориш со тие што ги знаеш и што ја знаат неа и ќе пробаш да дојдеш до муабет со неа :)
    После , со разговор се ќе се реши :lol: Ќе и кажеш дека ти си една и единствена и дека не сакаш копија од тебе ;)
     
  17. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    прво, ке те прашам го сакаш уште типот, или не. Ако не го сакаш нема што да се замараш. нормално дека ке продолжи понатаму. Второ, викаш си раскинала со другиот, значи после него, и ти си продолжила. И сега уште ке се замараш со некоја небитна фацка. Што е тука проблем, ти не си со тој, значи не ти пречи таа. Знам дека може е болно да го читаш али дирекна сум зошто и јас бев иста и видов дека нема фајде. Гледај си го животот напред не назад, уживкај и пливкај ;)
    Aaa сега свативввв сорииии, како и да е..уживај и не дозволувај да види дека те нервира за да не си ги крене таа акциите, и ке биде горда што успеала.
     
  18. Speechless

    Speechless Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2010
    Пораки:
    4.300
    Допаѓања:
    5.882
    Пол:
    Женски
    Вреди да се обидеш муабет со него ;) ако пак неможе муабет .. Погледнувај го .. некогаш и погледот зборува тоа што ние неможеме да го кажеме ;)
     
  19. AnGyY

    AnGyY Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2010
    Пораки:
    21
    Допаѓања:
    5
    Епа дури сме кај проблемите да си кажам и јас... :) Со дечкото одиме 1 и пол год. од прилика. Прво да кажм дека се сакаме(во тоа сум сигурна) но во последно време имам чувство како да ме запоставува (малку време поминуваме заедно повеќе поминува со другар му). Дали е грешката во мене..или треба да ја барам во него??
     
  20. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Може е грешката или проблемот во вас двајцата?? :?: ..Зависно колку се трудите еден за друг..Колку се слушате, колку разговарате, колку сте интимни...колку сте блиски овој период..Инаку во секоја врска доаѓа до заситување и монотонија па така партнерите или само едниот партнер се дистанцира несвесно..Тоа не значи дека нема љубов..Тебе ако те мачи тоа и ти смета најдобро е да му кажеш, да разговараш со него..Онака спонтано и отворено и тогаш ке дознаеш што е причината што сте се оддалечиле малку..Па ти биди потрудољубива и пробај повторно да створиш блискост со дечко ти.. :)