1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    ^ Ако сте излегле на кафе, баш и не знам како ќе ја скрие врската од јавноста. :?:
     
  2. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    Сакаш директен одговор? Ако не сака да се знае дека сте во врска или сеуште е недораснат и се срами, или мисли само на секс. Колку години сте? и ти и тој. не мора да ми одговориш ако несакаш :)
     
  3. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    645
    Допаѓања:
    1.889
    Имаш тема за љубовни проблеми и совети немораше да отвараш нова.
    А инаку за твојот "проблем" не мора да значи дека те изневерува,едноставно можеби таков тип на човек е,и јас не би сакала дечко ми одма да става на фб дека сме во врска,или на сите да кажува,тоа си е наша работа нема потреба сите да знаат.Тоа дали те сака или дали те изневерува дечко ти можеш да приметеш по други работи,ова нема никаква врска.
    Па почекај ти малку,само што се се фатиле одма на фб,нема потреба од толку брзање.
     
  4. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Срцка слушај сега ваму, сега моиментално семувам со еден, тој пред 2 недели раскинал 2ипол годишна врска, но нему не му е проблем да ме покаже, немаме ставено на фб во врска бидејки не сме, но, јас ги знам сите негови другари веке после 2 дена, а да и 2 негови колешки, не му е проблем што му пишуван на фб, буквално со ништо не се замара.
    Вие сте решиле да имата врска, не мораш на фб одма да ставиш почекај и види што и како ке биде а за тоа има време, е сеа ако не сака да каже на другарите, размисли зошто е тоа така, може сака сегаза сега да е тајна, ми се случило и мене, па испадна дека тие другари од кои криеше дека пробаа да ни наштетат. Не суди пред време, сепак од денес сте заедно рано е за били што да кажеш.
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    велиш сегашниот дечко... од денес ми е :?: па значи вие сте само еден ден заедно, еве да речеме официјално. па почекај малку, не брзаај , не донесувај заклучоци пред време. може и тој не сака да брза. а зошто се се врти околу фб? :?: лелее бре луѓеее. гледајте вас да ви е убаво , а не друготе да ве гледаат дали сте во или не во врска ;)
     
  6. Rossana

    Rossana Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 мај 2010
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    43
    еееееее ѓубре невидено цццццц, не се нервирај мила, мораш отворено да разговараш со него и да му кажеш се што мислиш, кажи му го баш ова што ни го кажа на нас и ич да не се секираш ако ти каже нешто лошо, мора ова да го решите иначе врската во иднина ке ти се претвори во пекол, незнам колку го сакаш, сигурна сум дека го сакаш многу, но тој е тој што треба да те почитува, па на крај не е тој единственото машко на светот... Е ако не му се допаѓа твојот стiл на облекувње тогаш што к :swear: бара со тебе, нека си најде некоја ''на негово ниво'' па можеби она подобро ке црта т.е. Ако биде иста како него нема да знае ни да му нацрта :D :D :D па нека му е, од сестра му нека бара помош ако навистина е толку паметна или пак само ја форсира :fubar:


    Ако не те сака не можеш на сила да го задржиш крај тебе па што и да правиш се ке биде џаааабе

    :fubar: :envy: :envy: :envy:
     
  7. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.455
    Пол:
    Женски
    Мене тоа пишувањето на фб дали си во врска ми е ептен безвезе, познавам човек што секој месец има нова девојка и за секоја пишува дека е во врска, до сега колку девојки поминаа кај него на фб, може цел именик да се состави. Почекај малку, види како ќе се однесува кон тебе.
     
  8. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    Ахх.. темава е баш како за мене во овој момент. Вчера раскинав со дечко ми. Многу се испокаравме. Најмногу ми смета неговото однесување, затоа што кога тој направи нешто во ред е нема зошто да се лутам, а кога јас ке ја направам истата работа тогаш зошто сум ја направила, не сум требала така да се однесувам. Многупати ми се има испонашано пред друштво, во чаршија, пред школо, но секогаш му простувам затоа што го сакам. Понекогаш во моменти на бес си мислам дека е подобро да не одиме повеќе, но понекогаш кога ни е убаво и не се караме сакам засекогаш да сме заедно. И сега не знам што да правам. Дали да заборавам повторно на тоа што беше и да му простам или да продолжам понатаму, без него, и да чекам да видам дали тој ке направи нешто, дали тој ке превземе нешто? Совет ве молам :( :(
     
  9. prasence

    prasence Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    5
    Cakii и јас вчера раскинав со дечкото со кој одев 1 година. Во тоа што го прочитав се пронаоѓам и јас. Од искуство можам да ти дадам совет добро да размислиш, стави ги и на лист ако треба позитивните и негативните работи во врската, ако преовладуваат негативните вчерашниот крај нека биде дефинитивен. Јас се мачев неколку месеци, на крај сватив дека јас не сум среќна со него! Машкото его е многу големо, тој никогаш нема да признае дека грешката е во него, може да се поправи на кратко но пак ке почне со истите постапки, тоа е карактер и ти неможеш колку и да се трудиш да го поправиш. Дистанцирај се некој период ако било речено да сте заедно ќе бидете. Знам дека боли, дека е тешко еве ме и мене плачам цел ден но ќе пројде
     
  10. cakii

    cakii Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    317
    Допаѓања:
    18
    ова е исто и кај нас :( никогаш нема признаено дека греши. И ние одевме 1 година.. ама не знам многу ми е тешко се надевам дека ке можам да се справам со се :) благодарам
     
  11. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Нели мислиш дека малку си избрзала,ај денес се фативте и одма на ФБ? Не значи дека ако не сака да стави на ФБ дека те изневерува, можеби едноставно сака прво да види како ќе ви оди врската, па после ако е се во ред ќе објавите и на ФБ :) А друг случај е ако не им кажува на другарите и ако те крие од јавноста, е тогаш може да не си му за сериозно, туку само мување. Ама ти уште не можеш да знаеш дали он те крие од друштвото затоа што само еден ден сте во врска,не може за еден ден со сите да те запознае. Не брзај толку, не ја напнувај работата, почекај да видиш како ќе се одвива врската.
     
  12. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Nova sum pa neznam bash sho kako se odviva :D inaku fala za sovetite ;)
     
  13. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    истиот проблем го имав и јас на почетокот се плашев дека дури и никој не знае за нас после еден месец првиот пат кога се потскаравме малку јас му спомнав и за тоа зошто не сака да објавиме на фб ми рече дека другарите ќе го зафркавале за тоа дека почнал дури и на фб да објавува требало да почекаме да поминело малку време и секогаш одбегнуваше да зборува кога ќе отворев тема за тоа имав чувство дека не ме сака и еден ден ми дојде преку глава и тој самиот ми рече да објавам ми го кажа и пасвордот дури и по некое време и сакаше да го смениме статусот во брак и го направивме тоа :D значи со тек на време се средуваат работите тоа немора да значи дека те изневерува или сака да те скрие ако излегувате заедно значи заедно ве гледаат тоа е најбитно а не фб и тој може да биде во врска на фб и пак да те изневерува тоа немора да биде причина а вистина е дека фб многу влијае на врските и во нивно растурање па може и да е во право што не сака многу да се знае се плаши да не те изгуби ете ти кажал дека тоа му ја уништило предходната врската не го притискај ти за тоа почекај да помине малку време јас познавам многу што се заедно а немаат објавено на фб тоа незначи дека има нешто тука а и познавам многу што објавиле па изневеруваат тоа немора да значи нешто јас не верувам многу во фб така да не оставај само да му стои да е слободен нека го нема тоа друго немора да објавува така беше и кај мене на почетокот скоро еден месец ништо страшно од што се правеше така мачо тип и мојот сега неможе без мене со сигурнот тврдам дека повеќе ме сака од колку јас него затоа ти викам работите се менуваат поубаво на почетокот така од колку кога ќе станува сериозно поздрав и без многу секирации ;) :)
     
  14. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    ejj.. fala :)
     
  15. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073

    Верувај дека најлошото нешто е да имаш ставено на фб со кого си во врска, па мора ли сите пријатели кои ги знаеш и кои не ги знаете да знаат за вашата врска, меѓу тие познати и непознати пријатели има многу кои ќе ти завидат и ќе посакаат да ти уништат се, доволно е една ситница и работите да се сфатат погрешно. Мислам дека е во право дечкото што не сака да му биде објавено тоа, стварно мислам дека нема потреба за такво нешто или за тоа да го сметаш тоа како нешто многу значајно или доказ за љубов... не. Постепено ќе те запознае со личностите кои му значат со кои сака да сподели дека сте во врска, немај гајле за тоа се ќе биде ;)
     
  16. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28
    mislam deka poarno e da ne stava na fb ljuboven status moite vrski ne zavrsile dobro :) sega imam super vrska i ja znaat onie sto treba a ne sekoj eden i vaka mi e super em nemam problemi em uzivam :)
     
  17. rozita91

    rozita91 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2010
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    28
    od licno iskustvo znam deka e podobro da ne ste staveni vo vrska na fb dovolno e da ste vo vrska toa e najvazno :) poso fb i ne e nesto posebno mozni se samo problemi poso ima seakvi na fb ..........
     
  18. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Вчера голем круг на моите ''верни'' пријатели дознаа за нашата врска и можам да кажам им бев тема за оговарање. Он беше и излезен со нас со другар, така да можам да кажам дека веќе немам грижи. Стварно фб не ни е потребен за објавување на нашата врска зашто може да ни ја уништи, ионака вчера ств сватив дека ме сака искрено :)
    Така да, фала и за вашето мислење :) поздрав. :inlove:
     
  19. TINKERBEL

    TINKERBEL Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 мај 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    премногу ви благодарам :) инаку дечково “ психо “ уште не сме дефинирани ... ќе ве известам 8)

    ФАЛА ВИ УШТЕ 100000 ПАТИ :l: :f: :makeup: :ninja:
     
  20. macasrcko991

    macasrcko991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Zenski sakam da ve prasam za sovet odam so eden decko skoro 2 godini na pocetokot nemavme voopsto sjajna vrska ali ajde zatoa sto premnogu popustav zatoa ostanavme zaedno......tipot ima 19 god i seuste si polaga vonredno nekoj ispiti od sredno ( znaci uste nema zavrseno sredno ) i ne raboti fakticki nisto ne pravi vo zivotot.
    Jas imam isto 19 godini i odam na fakultet i seto toa e okej no mi preci kaj nego sto badijalci po doma celo vreme i zborevme i rece ke pocne da bara rabota , no eve dzabe zbori koga seuste nisto nema smeneto kaj nego ni polaga ispiti ni odi na rabota nisto.
    Aj toa i mnogu e ljubomoren plus duri ednas sakase da mi zabrani da imam drugari zatoa sto demek ne sakal da me vidi do masko voopsto ma da ja toa ne go poslusav ;)
    Dajte mi sovet veke neznam sto da pravam preku glava mi e od ovie raboti a dokolku se smeni se ke bide okej ama tesko se menuvaat rabotite kako sto gledam :^) :devil: