1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Ако знаеш дека твоја братучедка се гледа со него, тогаш не ни треба да размислуваш како да го фатиш. Тоа што флертувал со тебе а во исто време се фатил со неа, значи дека со повеќе девојки си игра така. Он е искусен има многу поминато и лесно знае како да ги заведе помалите девојки. Најди си некој што вистински сака да биде со тебе.
     
  2. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Пред 10 год. тоа било и поминало, маж ти не се ни сеќава на неа :) Нема потреба да се замараш и да размислуваш многу за неа, затоа што тоа останало далеку во минатото. А на маж ти можеш да му кажеш што си направила ама да не се карате :) А ако мислиш дека можеш да скриеш, тогаш не кажувај ништо, само немој она пак да му прати покана па тоагаш да дознае он од неа :$
     
  3. beautiful87

    beautiful87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2010
    Пораки:
    322
    Допаѓања:
    116
    се слозувам со Vеri ако планираш да не му кажеш и да ја избришеш тогаш подобро стави и block за она да неможе пак да го адд-не, мислам дека има таква опција :lol: ама мислам дека најубаво да му кажеш не е некоја голема работа но сепак ти најдобро знаеш како би реагирал :)
     
  4. Ishana

    Ishana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2

    не сакам да навлегувам во детали и да го увеличувам типчето, меѓутоа, не е таков, знам и од други што ми кажувале а и лесно ги познавам таквите...кои сакаат да искористуваат, едноставно не е таков...тој е срамежлив, мил и фин...можеби моја грешка беше што не му пристапив до сега, но сакав да биде интересно и сакав тој да го направи првиот чекор, а тој се кочеше од нешто. А братучетка ми не знаеше за тоа што се случува, јас стварно не би сакала да се мешам и сакам да се среќни, но таа има статус на лесна девојка...тој ќе биде повреден на крајот :(
     
  5. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека не ти треба да се плеткаш со толку постар. Ти можеби го гледаш со розови очила, но од искуство мислам дека си сака авантуричка со помлада девојка. Ипак на него тоа му ласка. Ама ти си знаеш најубаво.
     
  6. Ishana

    Ishana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    Братучетка ми е помала од мене една година :)
     
  7. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.024
    Допаѓања:
    66.567
    Пол:
    Женски
    Тоа само го докажува претходниот мој пост. Ти рече дека е фин, а што бара тогаш да се плетка со лесна 18 годишна девојка? Како што реков ти си знаеш. Ние само си даваме мислења, а твое е како ќе постапиш.
     
  8. Ishana

    Ishana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    фала на мислењата секако...сакав да ги чујам затоа и пишав тука :) но мене разликата во години не ми е некој фактор. а верувам ни него. :)
     
  9. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.600
    Од тоа што го прочитав мене ми изгледа како ти да си се решила уште пред да си побараш совет. Со секој нареден пост ти си го одбрануваш типот, што не е ништо чудно, па тебе ти се допаѓа. Можеби сакаш некој да се согласи и да те поддржи, па полесно да се решиш да му пријдеш, и мислам дека најмногу заради тоа си го поделила проблемот со нас на форумов.

    Ние секако не знаеме каков е (ќе речев дечкото, ама ќе речам мажот) и неколку пати досега сум кажала на форумов - секој си знае најубаво за себе. Ама толкава разлика во години не ветува ништо сјајно според мене. Поздрав ;)
     
  10. Ishana

    Ishana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    така е! :y: за коментарот...тотално си во право! :) јас сакав подршка и како што имам напишано, дилемата ми беше дали да се вмешам или да чекам тие да се разделат, значи јас немав потреба да размислувам дали би била со него поради возраст или слично...само тоа ми беше прашањето, дали некоја имала слична ситуација и како се решила истата. потребен ми е совет во таа смисла, а не ми е потребна одбрана на моите ставови во врска со разликата во години. :)
     
  11. scream

    scream Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    jas imam eden ogromen problem, da bidam iskrena mi se korne srceto. Imam decko so koj vekje sum 1 godina i 2 meseci. znam deka toj mi e se vo zivotov pominavme se zaedno. Toj mi beshe prv no toj ne mi veruva vekje nekoe vreme mi kazuva deka toj nema doverba vo mene deka jas sum spiela so drug pred nego i se toa. denes mi raskina zaradi toA. toj mi e prv mene i mi e se. ako ne e toj jas bi se ubila. ve molam za sovet!:(:(:(:(:(
     
  12. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.428
    Допаѓања:
    5.388
    jas bi ti dala eden sovet bez razlika dali ti e prv ili ne ne se rakovodi od toa vo zivotot. moze bi tipot nema nacin kako da te otkaci pa najlesno e prefrlija vinata na drugiot, odnosno eve ti necinis ti si ovakva onakva a on e cveketo za mirisanje. takvo masko sto neznae da ceni ne zasluzuva i da ima devojka. pred se ti si znaes vo srceto kolku si go sakala dali si go varala ili ne no sepak nema takvi misli ke se ubijam. daj te molam zivotot e pred tebe imalo i ke ima maski. ednostvano svrti nov list, izlagaj , druzise i ke go prebolis polesno otkolku sto si mislela. pozdravce i se najdobro ;)
     
  13. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.455
    Пол:
    Женски
    scream еден ден ќе се смееш кога ќе се присетуваш дека си имала дечко кој не верувал дека ти е прв, зарем уште има исфрустрирани машки, јас мислев дека помина таа мода :^) Ти си силно емотивно поврзана за него поради тоа што ти е прв, претпоставувам дека не си имала долга и сериозна врска пред него, така ?
    Ептен е без врска да ти раскине за нешто што било пред него (а во твојов случај немало ништо пред него ), тоа ти е исто како ти да му раскинеш затоа што имал девоја пред тебе ( и да немал ти ќе му ја измислиш за да му раскинеш ) или ти раскини му затоа што си го дрк*л на Џена пред да се фатите, како смеел....
    Верувај ми дека еден ден ќе се смееш на оваа случка, пушти го , нека си најде некоја друга да лечи фрустрации на неа, а ти ќе сфатиш дека ако некој искрено те сака нема да му биде битно да е прв туку последен и единствен.
    Ова ти го кажувам со најискрени намери, веројатно ќе се смирите со дечко ти, но и тоа нема да трае затоа што после некое време ќе најде нешто друго да ти вади низ нос, пушти го, нека порасне а ти уживај во животот , млада си .
    Ова е мое мислење, немора да го прифатиш ама и немој да ми се лутиш. :*
     
  14. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    se slozuvam so site pred mene, no sepak sakam da te prasam dali si dala nekogas motiv,bilo kakva pricina za toj da ne ti veruva?
     
  15. scream

    scream Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    12
    Допаѓања:
    0
    jas nemozam da izdrzam bez nego..sekogash toj bese na prvo mesto, mu dozvoluvav se i seuste nemam hrabrost da mu kazam da odi zosto se me potsekjat na nego. mislev deka postoi nesto realno . Toj ne mi veruva bidejki kako mala imav soobrakjajka i imav teski povredi. mozebi togas se slucilo da ne sum nevina ili takka sum se rodila ednostavno neznam, znam deka toj mi e se i nema da mozam da izdrzam. toj ne mi veruva a jas iskreno nesakam da ziveam.
     
  16. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    Ne ja mislam deka ne si ti kriva i ne si mu dala nikakov motiv posho po ova sho go kaza GO SAKASH i ne bi dozvolila da go izgubish. Krivicata e od negova strana... moze neznae t.e so sigurnost neznael kako da ti raskine pa se fatil za najbolnoto nesho :worried: ama sepa prai si muabet so nego kazi mu se sho mislish, i razjasni gi negovite somnevanja :) ti pozeluvam srekja i se da se sredi :D pa informiraj ne ako ima nesho novo :inlove:
     
  17. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    e izvini vaka,ama decko ti da bese iskusen ke znael sam dali si bile nevina ili ne bez da mu kazuvas ti vaka ili taka.
    i ne se sekiraj bukvalno za nisto zasto kako prvo,ako ti na sekoe treba da dokazuvas deka e on najbiten na svet,ke se izgubis sebesi
     
  18. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Scream потполно се сложувам со тоа што ти го напиша Ирена. Знам дека сега ти е тешко, ама кога он веќе си ставил нешто во главата дека е така и така мора да биде, ти што и да правиш, колку и да му објаснуваш, нема да можеш да го убедиш дека не си била со друг. Сега сакаш да го вратиш, ама верувај дека ако сега ти префрла за тоа, друг пат ќе најде за нешто друго да ти префрла, а ти сигурно не сакаш да имаш таква врска да се оправдуваш цело време. И да се смирите сега, ќе видиш дека после некое време тебе ќе ти здосади од него и ти ќе бидеш таа што ќе сака да раскинете. Најискрено ти кажувам обиди се да го заборавиш затоа што стварно не ти треба таква врска.
     
  19. macasrcko991

    macasrcko991 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    можеби не ти е некој фактор сега ама верувај дека е многу важен фактор тој каде каде има далеку веќе други гледишта на животот отколку ти самата , значи мој совет е да уживаш имаш многу други не е само тој и гледај барем разликата на години да ти биде докај 5-7 години разлика да не се претерува во секој случај.А што ако ете ти каже дека сака да се земе со тебе и ти што ќе правиш затоа што ти викале дека е фин и незнам не бил ваков таков ќе се омажиш?
    Немој на тие години веќе некој мисли за семејства а ти си млада не си го упропастувај животов
     
  20. Ishana

    Ishana Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 мај 2010
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    2
    не планирав да се мажам за него :) само сакам да имам убава врска со него...