1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. 09101986

    09101986 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    32
    Допаѓања:
    9
    janicke da ti kazam eden najiskren sovet. do pred edna godina i jas bev vo slicna situacija. bev so tip sto imase 5 godisna vrska ,a nie se gledavme 2 ipol godini i jas se nadevav deka ke ostaneme zaedno zosto postoese golema ljubov i uspeav da dojdam do devojkamu i se dogovorivme da go soocime.Se sluci i toa no tipot se napravi fraer i togas ne izbra ni edna od nas,no po izvesno vreme se smiri so nea i se uste se zaedno. OHO se pozaliv i jas,no da te sovetuvam AKO TIPOT TE SAKA VISTINSKI AKO STVARNO IMA CUVSVA ZA TEBE NEM STO DA JA SLUS NEA DALI I DA I DOZVOLUVA DA MU ZABRANUVA. TOJ E TOJ STO TREBA DA ODLUCI I DA BIDE SO TEBE AKO VISTINSKI TE SAKA.KOLKU I DA E BOLNO TOA E VISTINATA I VERUVAJ DEKA SEKOJ SE BORI ZA TOA STO GO SAKA PA TAKA I DEVOJKAMU.DEVOJCETO NE E KRIVO TOJ E TOJ STO TREBA DA ODLUCI I SE DA SREDI.POZDRAV
     
  2. Malechkoto

    Malechkoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    Vaka..Idev so eden tip 6 meseci,od koi 3 meseci ne beshe tuka tuku vo stranstvo...Se si beshe oki...Nemam komentar.Se slushavme postojano...Megutoa koa se vrati nie se vidovme samo 3-4 pati,i posle 10 dena otkako beshe tuka,toj mi rece deka najdobro e da raskineme,i da bidam jas slobodna zashto ne bilo sigurno dali toj voopshto ke se vraka vo Mk i ne sakal jas da go chekam zashto sum bila mn mlada za da bidam vrzana za chovek za koj ne se znae dali voopshto ke se vrati..:(...Posle ne poveke od 2 nedeli toj si fati zenska i odma ljuboven status na fb deka e vo vrska so taa...A dodeka ideshe so mene negoviot ljuboven stastus na fb beshe sloboden...Mi treba sovet shto da pravam ponataka ,zsh stvarno ne mozam da go trgnam od misli...Ednostavno seushte go sakam :((((( Iako taa ljubov e nevozmozna :worried::worried::worried:...
     
  3. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    znam deka ti e tesko no moj sovet ti e da go zaboravis koga toj si fatil druga zenska posle samo dve nedeli jas mislam deka toj ne te saka tebei mozebi taka ti kazal za da ne te povredi uste poveke znam deka e tesko da ne mislis na nego i da go zaboravis ama zivotot e pred tebe te cekaat mnogu raboti zatoa samo napred i izvadi go od glava toj koj ne te zasluzuva :) pozdrav i se najdobro
     
  4. Malechkoto

    Malechkoto Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0



    Fala za sovetchevo...Site taka me sovetuvaat,a jas ne im veruvam..Ali ovoj pat stv treba da pravam taka ednostavno da go trgnam od misli...Fala punooo...pozzz :) =)
     
  5. zoch

    zoch Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
     
  6. nanuska

    nanuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    Devojki imam eden golem problem sum so momce koe e vo vrska so dr potocno e so dvette i neznae koja da ja izbere toj veli deka e 50 - 50 iako jas sum ovde a taa e vo stranstvo kazuva deka mu e prekrasno so mene no nemoze da se odluci bidejki se 1 i pol god zaedno. Dali da profolzam so nego iskreno i mene mi e preubavo so nego no nesakam da sum 2 i toj toa go znae, na so veli ne si vtora toa e 50 - 50. Sto da pravam?
     
  7. barbice

    barbice Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    jas ke dodadam nov problem.... vo vrska sum 4 godini megutoa na pocetokot bev mnogu fina sprema nego onaka premnogu go sakav za da bidam "losa"'... i zatoa on pravese se sto saka... megutoa pred edna godina stanav ladnokrvna sprema nego i toa nego mu smetase i pocnaa karanica i pa raskinuvanja.... svativ deka en go zasluzuva toa i aj rekov ke bidam dobrata moegutoa sega tipov e mnogu dingnat se sto ke kaze treba da se napravi ako mu kazam neso pocnuva da vristi se ezam... koa sme vo drustvo koa ke kazam nesto me prekinuva ... site toa go imaat zabelezano... i mn se nerviram a sepak go sakam i ve molam dajte nekoj sovet sto da pravaaam :evil:
     
  8. qwerty

    qwerty Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 декември 2009
    Пораки:
    6
    Допаѓања:
    1
    немој да глумиш ни добра ни па да бидеш ладна према него ... биди и она што си , постапувај онака како што мислуш дека е најисправно во моментот ... pa ako te saka ke te prifati takva ako ne .. ne e ni prv ni posleden :)
     
  9. ForeverYoung

    ForeverYoung Популарен член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    644
    Допаѓања:
    1.889
    Aбе ајде 50-50 ....ако му се стварно свигаш ке бидеш само ти,нема да има друга.
    Сигурно бидејки девојката му е во странство тука само си потполнува време со тебе колку да не му биде досадно.
    Најубаво најди си некој друг,што нема да мораш да го делеш со некоја друга.
     
  10. nanuska

    nanuska Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    30
    Допаѓања:
    12
    fala foreveryoung znam deka po se izgleda treba da baram nekoj dr ali so da pram koga na nekoj nacin mn go zasakav ali zoso i se kara so nea i se miri i nemozam da go sfatam a mu go kazav ova i nemu i pak e isto :(
     
  11. Dark-Rose

    Dark-Rose Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    136
    Допаѓања:
    76
    Никогаш не дозволувајте да бидете втора во некоја врска, ниту пак да делите некој со некоја друга. Секоја девојка е една и единствена, и заслужува да биде само тоа и ништо помалку во очите на саканата личност. Позз*
     
  12. janajan4e

    janajan4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 декември 2009
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    epa vaka i jas imam eden problem : Mene mi se sviga edno mom4e no toa e dosta sramezlivo , edn moj dr go prasa dali saka da izlezeme toj odbi! no eve po nekolku meseci toj non-stop me gleda mi se nasmevnuva - mislev jas da mu prijdam no ako me odbie :?: ... nz sto da praam (bidejki se obidov ednas) sig ke si re4ete zaboravi go - probav i toa poveke pati ednostavno nebiva ! mozebi zatoa sto u4ime so isto u4iliste i da ne sakam go gledam sekoj den :!: ve molam kazete mi sto da pravam :?
     
  13. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    34
    mi se sviga edno momce od prva god sega sme cetvrta.epten poluduvam po nego koga ke se vidime.iako imav decko mislam deka dosega nikoj ne uspeal da mi se zasviga tolku.mislam deka i toj znae sega se zapoznavme ko druhari vo skoro vreme .a mene ne mi izleguva od pamet ne znam sto da pravam na msn se dopisuvame ama pak ne znam dali jas da go napravam prviot cekor ili da cekam toj prv da pristapi :( :(
     
  14. lovely91

    lovely91 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    1.323
    Допаѓања:
    3.178
    Пол:
    Женски
    mislam deka ako navistina ti znaci toa momce togas treba da go napravis prviot cekor..nemoj da cekas,obidi se i napravi go toa sto pobrzo..znaes kako velat bori se za ona sto vredi da go imas vo tvojov slucaj bori se za toa sto sakas da go imas
    znaci samo napred,ti posakuvam mn sreka :)
     
  15. eelche

    eelche Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    36
    Допаѓања:
    2
    љубовни проблеми од секогаш постоеле и ќе постојат(караници,љубомора)Јас со мојот дечко немам некој проблем туку тоа што сме далеку се гледаме еднаш до два пати месечно по 4-5 дена или по 2-3 дена но сепак ко ке се видиме мислам дека најмногу се сакаме.И не знам дали ќе ми успее врската дека јас почнав д аработам во мојот град ама се надевам дека ке с епреместам :roll:
     
  16. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    34
    hehe imas pravo no nekako sram mi e ?sto ako me odbie.ima tri nok sto nonstop :( go sonuvam.ne znam duri ni kako da pristapam sram mi e .no vaka mi se sviga mnogu.ne znam kako aj ve molam nekoj sovet kazete kako ve molam fala odnapred . :( ;)
     
  17. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    A imam edno prasanje do site vas sto e malce podaelku od temata no bi sakala da go znam vaseto mislenje sto mislite na toa dali moze da uspee vrska a dokolku partnerite se od razlicni veri ?
     
  18. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    34
    mislam deka ne moza da trae ima i slucai vo koi trae ama toa e retko ;)
     
  19. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    се тоа зависи од двајцата шо се во врска, колку им е битно мислењето на другите луѓе (затоа шо предрасуди секогаш ќе има), од нивната поврзаност, потреба еден од друг и од нивната доследност на сопствената врска. Се на се ќе им бидат потребни многу живци врската да им потрае... али се тоа е релативна работа
     
  20. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    hehe imas pravo no nekako sram mi e ?sto ako me odbie.ima tri nok sto nonstop :( go sonuvam.ne znam duri ni kako da pristapam sram mi e .no vaka mi se sviga mnogu.ne znam kako aj ve molam nekoj sovet kazete kako ve molam fala odnapred . :(
    Devojko ako sakas da bides so nego moras da go pobedis sramot ako se sramis ti i ako ne probas nema da znaes i sekogas ke te maci toa istoto moras da mu priides i direktno da mu kazes pa ako te odbie barem ke si znaes ke bides na cisto taka i ke mozes pobrzo da go zaboravis...