1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    Несто и јас не сум во тек,но сепак најголеми честитки за бременоста :*
     
  2. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    да да истата е, сега ни јас не знам што е проблемот :?: се збунила нешто :lol:
     
  3. catty

    catty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    19
    душичка :) од возбуда :$
     
  4. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Која е бремена сега? Јас ништо не разбрав :lol: :lol: :lol: Честитки за кого и да се однесува тоа :clap: :clap: :clap:
     
  5. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Проблемот стои вака Цати, цитатот на Лил:

    """
    8757 На два-три реда муабет...
    24 Мар 2010, 22:43

    Zenski da vi se pofalam sto ima novo kaj mene ... vlegov vo bremenosta veke edna nedela sum placam od srekja deneska bef na genekolog .. mi ja soopstija vesta
    """


    уствари го напишала Твити-гирл пред некое време во темата На два-три реда муабет, и сега овде бара некој совет, повеќе ние се збунивме... (нешто не е во ред :tmi: )
     
  6. Queen.S

    Queen.S Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    607
    Допаѓања:
    381
    Sorry Lilit :) i jas se zbuniv ama poshto da si trudna e mn ubavo pa normalno deka ke se posaka srecaa poz
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    се моли Твити да ја објасни ситуацијата, презбунети сме :^)
    како тоа така? на 24 март е веќе недела време бремена, а сега? бара совет за дечкото со кој е 3 год и се од различни градови? :^) да се збуниш од возбуда ама до волку :^) и после 3 месеци? :worried:
     
  8. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.995
    Допаѓања:
    154.273
    Ииииииии шо убаво ми дојдеееее...благодарам на честичките,евентуално се почувствував (чукнато,ама сериозна сум :D )...нешто ми се мотаат бебиња во задње низ глава,ама еве гради ме болат ќе добивам сполај му на господа,ќе почекате да станете тетки... :D
    Ова врабецов нешто ги помешал лончињата изгледа или нешто фолира дебело...па да си прашам! :D
     
  9. free

    free Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2010
    Пораки:
    1.526
    Допаѓања:
    75
    Devojki, twety ne gi ispomesala rabotite, rabotata e sto za zal se sluci najlosoto kaj nea... ;( i zatoa ne gi otvarajte ranite... mislam deka nema potreba za poveke komentari... me razbirate sto sakam da vi kazam... :*
     
  10. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Немам проблем , би сакала совет за нешто така .. :$
    Одамна се канам да му приредам на господинот мој , секси играње , т.н стриптиз .Пред некој ден имаше филм , ептен јако ми беше и желбава ми се зголеми уште толку :P
    Од тие со и без искуство .. би можеле да ми кажете што како , на што да пазам ова она .. и што е најбитно , песни кажете ми , немам ниедна . Па кажете колку треба .. и некои така убави , и добри , и секси . Фала ви многу однапред :inlove:
     
  11. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.098
    Допаѓања:
    4.455
    Пол:
    Женски
    На youtube има многу клипчиња за стрип шоу. Погледни ги, сигурно ќе научиш нешто од нив :D
     
  12. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.303
    Допаѓања:
    200.507
    Пол:
    Женски

    Песна која јас би ја одбрала за стриптиз е You can leave your hat on - Joe Cocker. Едноставно, прекрасна е, и тематиката одговара! ;) Повежбај малку пред да му направиш стриптиз и не мора да биде којзнае што, со којзнае какви акробации... и секако мора со некои секси штиклички ;) само немој да бидат многу високи, ако не си вешта во одењето со нив... а знаат и во тепихот да се зафатат доста често, затоа треба малку повнимателна да бидеш. И најважно е тој навистина да го заслужува тоа :)
     
  13. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    Zenski gledam deka ne mozete da se razberete edna megu druga :D no vaka da vi kazam.. toa sto go napishaf vo vrska so bremenosta ne se sluci nisto :( samo bila lazna uzbuna od doktorot verojatno ne mu se gledalo nego :D posto go najdof star doktor (gi mislev tie postarite poiskusni se) ama sum se izlazala.. taka da ne sum bremena... tuku samo mi ostanuva mojot problem so deckomi :( :( iako mnogu vreme mi trebase da go prebrodam toj period koga mi kazaa deka bila samo lazna nadez... :( zatoa me nemase ni na forumof ve baknuvam site
    :*
     
  14. Tweety-Girl

    Tweety-Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    2
    kako sto kaza free... go pominaf najlosoto :( taka da sto e nase ke si dojde.. ti blagodaram free mila za podrskata pozdravce :* :* :*
     
  15. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.820
    Повели Душица http://www.femina.mk/%D1%99%D1%83%D0%B1 ... 1%87%D0%B8. Добра е статијава, се надевам ќе ти користи ;)
     
  16. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Фала многу за објаснувањето, инаку вчера сешто ни се моткаше во главата :D :D :D позз
     
  17. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    женски мои драги не знам што да правам и затоа морам тука да напишам оти не можам да издржам :( знаете што ви кажував за дечкото мој е сега ставив крај конечно премногу ми е тешко, знаете и што дознав дека пред некој ден бил со една моја другарка :( можете да замислите колку ми е тешко не знам што да правам не можам да пишувам од што целата се тресам и плачам ми доага да умрам :( и затоа ви пишав тука да се олеснам малку оти немам на кој да му кажам за да се смирам малку.да знаете дека на овој свет ништо повеќе не постои ни љубов ни другарство и дека секој гледа само да те искористи и да те изневери.
     
  18. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.303
    Допаѓања:
    200.507
    Пол:
    Женски
    Не знам што да ти кажам, а знам дека не ти е лесно. Само биди силна... ние овде те поддржуваме. Ќе си најдеш подобар. Штом тој до толку ниско паднал, да биде со твоја другарка, многу кажува каков е. Ама не сум јас таа што ќе суди. Мораш да го заборавиш. Знам дека е тешко, ама како што ќе минува времето, ќе ти стане полесно. И не се брзај, дај си време да поминеш преку сето тоа.
     
  19. Nina24

    Nina24 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    667
    Допаѓања:
    339
    Соледад, верувам дека во моментов ти е стварно многу тешко и дека го доживуваш ова раскинување како огромен проблем, како нешто што не можеш да го пребродиш. Верувај ми дека не е така. Во овој момент ти се чини дека нема светла точка во твојот живот, немаш мотив за ништо, немаш воља... Ги прочитав твоите постови и сфатив дека дечкото твој не те сакал искрено, или пак не бил спремен да ја продолжи врската која веќе била сериозна. Затоа крени ја главата, млада си, имаш толку многу можности пред себе. Посвети се на себе, на своето образование, дружење, шетање... Почни да се сакаш повеќе себе си и ќе видиш дека ќе почнеш полека да забораваш на сето ова, ќе сфатиш дека не вредел дечко ти за толку нервоза и тага. Ќе имаш можност пред себе во животот уште многу дечки да запознаеш, а сигурно наскооро ќе налета и некој друг, некој кој ќе се поклопува со твојот сензибилитет, со кого ќе уживаш во секој момент, кој ќе те сака, почитува, поддржува во секој поглед. Некој со кого ќе бидеш едно и кој прво ќе размислува за тебе, а потоа за себе. Ќе најдеш вистинска љубов и ќе бидеш дури благодарна на овој дечко сега, што не те задржал покрај себе туку ти дал слобода да се отвориш, да се дружиш, да го живееш животот со полни гради, за да еден ден си ја најдеш вистинската искрена и длабока љубов. Ти посакувам мнооогу љубов, среќа и забава... Па ајде летото е на праг :lol: Уживај во него...
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Соледад , со самото тоа што бил со твоја другарка се гледа каков е . Кога мислиш на него , мисли на лошите работи , да можеш што побрзо да го заборавиш .. Не можеме да ти советуваме да не плачеш .. не е добро да држиш во себе , ќе ти се собере се .. Ама сега е прав момент да почнеш да мислиш и на себе . Прави работи што би те направиле среќна , исполнета..Тука сме сите за тебе кога и да ти требаме да знаеш :f: