1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    фала ви женски многу како и секогаш супер сте затоа секогаш тука си ги пишувам проблемите , сега малку од малку ми е подобро преге ми беше многу лошо.Многу повеќе ме заболе што бил токму со неа ама си докажаа колкави ѓубриња се и двајцата.Фала ви женски многу знам дека секогаш сте тука и кога ви пишувам вам многу ми е полесно :* :* :*
     
  2. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    Soledad не знам навистина што да ти кажам :( освен дека ми е жал цело ова што ти се случува :(
    ама знај дека не вреди да се нервираш за нив двајцата, затоа што ете на крајот покажале колку вредат ;)
    можеш ти да продолжиш и без нив, верувај... не ти требаат.
    биди среќна и насмеана, продолжи да си го живееш животот најубаво што можеш :*
     
  3. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    фала ти бројче за убавите зборови и тоа е нема што да кажеш она што не не убива не прави посилни па можи од сето ова на крај ке излезам посилна и еден ден ке бидам јас таа што ке се смее само кога ке дојде тој ден?? фала ти за утехата и фала ви и на сите срцки сте :*
     
  4. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Се си доаѓа само по себе, на место . Ни порано , ни подоцна , туку точно на време . Барем јас така мислам :) А тоа што успеваш да се извлечеш од ова , е само доказ да видиш ти сама колку си силна :) А и тест , само што не знам зашто ние што не правиме лошо сме тестирани :D :*
     
  5. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    После дожд, доаѓа сонце. Биди силна и продолжи понатаму, ова е само доказ дека тој не е за тебе. Ќе дојде и твојот принц ;)
     
  6. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    А јас ќе додадам уште...се се враќа се се плаќа!Верувај на двајцата ќе им се удри од глава ова што ти го направиле.. ]:) Ти со време ќе заборавиш се и ќе излезеш посилна..А ќе се појави некој подобар кој ќе знае да те цени. :!:
     
  7. veri

    veri Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    3.061
    Допаѓања:
    1.477
    Каква другарка е бе таа ц ц ц, она карактер нема штом после два дена одма отишла со него а прво другарка ти се правела :devil: Во една книга што ја читав пишува мажите изневеруваат затоа што има жени што во секој момент се спремни да легнат со нив :!: За дечко ти одамна констатиравме дека не те заслужува, ама па таа ако имала малку почит и достоинство немало ни да се осуди да се смува со него без разлика на тоа што сте раскинале. :envy: Знам дека се осеќаш предадено ама труди се да заборавиш на нив и однесувај се како да не постојат тие двајца на светот. Исто како да не ги познаваш. Има многу лоши работи на овој свет ама се што ни се случува не прави појаки и помудри. Кога една врата се затвора, се отвора друга уште подобра. Запомни го тоа и ќе видиш дека така ќе биде и во твојот случај. После некое време кога ќе се сетиш на овој проблем, ќе сфатиш дека раскинувањето со него, било најдоброто нешто што можело да ти се случи во овој период.
     
  8. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    idam so "decko mi " od 13 Maj. Imav spomnato deka nesakashe da stai vrska na fb, aj nvm pomina se beshe ok. Na pocetokot moze da se kaze deka letav vo oblaci, a sega NE! Se mi e unakazeno. Vo sabota trebashe da se vidime posle 1 nedela so se nemavme videno i koj idiot trebashe da se cekame na edno mesto i ne dojde, pa koa mu titnav da mi se javi i mu se naljutiv odma mu tekna da trgne! Pocnav pred drugarkite moi i negovite drugari da mu vikam malce, ama malce posto mi beshe nezgodno mene -.- i nvm aj mi se izvinuvashe 100 pati pa i mi rece te sakam i aj znaesh mu prostiv. AJ zavrsi i taa vecer onaka, ubavo na kraj. :) Zavcera beshe najtragicnoto... Mi se javi negov drugar i demek go barashe nego i ja spustiv. Posle koa se ukl decko mi i mi pisa odma demek soncii <3 i ja celo vreme neso nervozno mu odgovarav, i mu kazav deka mi se javil i koa mi prati pogreshka deka bilo vidov deka se dopisuval on so toj od dr msn! I preku drugarka isto svativ deka sto mu go imav ja nego prvoto msn mi stail mene blok i naprail msn samo za mene so prai muabet za da ne stava na drugoto na topik i nik neso deka me saka!!! mene toa uste poveke me iznervira i mu rekov deka sum go smenila mislenjeto za nego, on pocna da me prasuva 100 pati zaso ja celo vreme ne e bitno, ne e bitno i na kraj go prasav neso vo smisla dali stv saka da bide so mene ili se e zaebancija i on mi vika nezz sea pocnav da go menjam mislenjeto, kao sakash ti taka neka bide!!!! ja mu se izvniv demek za toa so mu se derev i posle toa mi rece abe ja te sakam.. ali ednostavno ne ni ide :@ moram da razmislam za vrskava, a i ti zasto sakam dolgo da ideme ali... i posle use neso ali glavno ova beshe!!! Posle toa ne mi pisuvashe niso, a denes ja mu pisav okolu 5 ipol da se vidime i da razgovarame za se vecerva, i on duri u 7 mi vraka nemozam, losho mi e, dr den. Ke go menjam brojot, ke ti pisam posle. ... :@ I taka.. sea neznam so da praam :@:@:@ Mislev da kuliram ama dzabe pak se nerviram mn :@:@:@ Daj kazete mi sto da pravam.. mi se smaci veke od se i neznam ni so da mislam!!! :@:@:@:@ :(
     
  9. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Мило немој да ме сфатиш погрешно, но мислам дека дечково си игра со тебе. Според тоа дека направил мсн само за тебе, не сака да стави на фб дека сте во врска јас мислам дека него не му е многу дојдено до тебе или едноставно до врската. Остави го некое време, речи му во ред, ако така сакаш така нека биде, не му се јавувај, не му пишувај и ќе видиш... Ако си му битна ти ќе те побара а ако не, тогаш навистина не сака да бидете заедно и во тој случај немаш ти што да изгубиш, нели? Можеби ќе ти биде тешко и се ама барем ќе знаеш на што си и нема да бидеш со некој кој што не те цени доволно и не ти го пружа тоа внимение кое што го заслужуваш. Ова е моето мислење, можеби грешам со проценката но јас така би постапила на твое место. Поздравче и се надевам се ќе биде во ред :f:
     
  10. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Pa izgleda i si igra.. neznam zasto ama sekogash ja sum taa so popusta mn i na kraj patam i neznam kako da se izmenam veke :@ Resiv sea ke moram da izdrazam bez da mu pisam niso, ke cekam on da mi pise.. najmn mi e krivo sto si otkaciv prekrasna moznost za eden decko poradi nego i sega se kaam epten! :@ Ali toa e... Se nadevam deka na kraj se ke bide ok.. ali.. teshko ... seedno veke ... :(
     
  11. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    251
    душо ако гледаш дека уште од сега нешто не чине стави крај не губи време со него така на крај само ти ке останеш повредена ова ти го кажувам од искуство и јас се простував и јас пропуштив многу убави можности за него и сега се каам ама немој така требало ке имаш уште многу можности.и исто и јас мислам дека тој си игра со тебе и би те советувала да не му пишеш да не го бараш и да не подлегнуваш на искушението тоа да го направиш да бидеш истрајна и ке видеш на крај тој ке те побара тебе.поззз
     
  12. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.707
    kako doznavate koga eden decko ne ide so vas radi seks....

    decko mi non stop napina mislam ne da napina ali nemat den da ne izlezime a toj da ne spomni seks...imame veke nekolku meseci.i mislev so tek na vreme ke prestani da napina tolku ali toj pak si prodozvuva po toa...imame za toa praveno poveke pati muabeti i mi vika ja da idev so tebe radi toa ke ti raskinev do sea po sto ako mislis deka idam so tebe radi seks ja dobiv seks odamna i mojv da ti raskina do sea.......i ima momenti koga stvarno mislam me saka a ima momenti koga mislam deka ide so mene radi toa...a odime skoro godina...ve molam za sovet
     
  13. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.428
    Допаѓања:
    5.388
    ееееее уште година ќе ти вика сакам секс после пази да не биде обратно сакам секс :lol: јас така на почеток поретко сакав а дечко ми повеќе сеа како сме се повеќе во врска јас сум ко ненаситна сакам секс :lol: :lol: :$ може му е периот и такви моабети али тоа не значи дека е со тебе ради секс па и ти го сакаш и он тебе а сексот е взаемно чуство никој со сила не те тера :$
     
  14. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    познаваш ли некој што не зборува за секс,не сака?? :lol: како што рече карак, после некое време ти ќе бараш... тоа не значи дека е со тебе само заради тоа :?:
     
  15. kristii

    kristii Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    1.707
    da..ali toj nekogas e tolku naporen sto mi idet do placenje od nervoza..jas napraviv ogromna greska sto mu popustav na pocetokot od vrskata i sea sve morat po negovo da bidi....imame razgovarano poveke pati ali pak toa e
    ne vika i ja deka ne saka seks ali jas sum takva i sakam sve da si bidi so red...ima denovi koga ke zboruvame koga ke imame seks ali on ne e
     
  16. lowely

    lowely Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    Помош ве молам...раскинав со дечко ми пред 6 месеци ама неможам да го заборавам се обидов со све.излегував со друштво,запознав некој деца се мував со еден ама не е то.со кој и да се мувам него го замислувам,ко ке спијам се потсекам на све шо сум поминала со него.незнам шо да прам премногу го сакам,а моите родители се виновни за тоа дека тој и јас раскинавме..никој немојт да ме сватит како ми сакам да му предложам пак да се смириме...не се плашам дали ке ме одбијат или не и онака не знаев шо е причината за раскинувањето ептен чуден ми беше еден ден после нова година ми раскина а претходната вечер заедно бевме...го сакам премногу неможам без него...помина толку време и уште неможам да го заборам ве молам кажете нешто шо да прам ;( :( ;( ;( ;(
     
  17. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Мило а зошто сте раскинале? Зошто велиш дека твоите родители се виновни за тоа? Ако го сакаш тогаш предложи му да се смирите. Што те спречува да го направиш тоа? Поздравче и немој да се секираш што и да биде, животот е пред тебе. Ќе сретнеш уште многу, многу дечковци додека да дојде оној вистинскиот. Уживај си ги годинките и немој да се замараш со ништо на светот. :*
     
  18. lowely

    lowely Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    моите не сакаја да имам дечко а и нешто им се противам во последните 2-3 години и ми одат контра на моето тој беше поголем од мене 5-6 години а многу си одговаравме имавме разбирање во се.тој се трудеше све да е океј меѓу нас никогаш не се каравме едноставно прекрасен е по карактер а можит и мајка ми премногу е љубоморна на све што имам јас...почнав да одам на вежби малце да симнам килажа и таја идит со мене имат 40 год се прајт врсничка со мене...вчера кога се вракавме од на вежбање едно дете одеше од спротивната страна на улицата и јас ми се насмевнав а претходно приметив дека ме гледат и таја го забележа тоа и дојде кај мене и застана и ми викат демек шо прајш со малце повисок тон да ја слушнит детето дека не сум сама јас и ре развикав и викам демек не ме гледаш дека одам по патов ..и ред други работи нејзе и беше криво за то дека јас бев срекна со некого а таја кога била на мој години не била а и сега не е маж и т.с татко ми ја малтретирал поради него едно дете изгубија баба ми ми рече дека биле две ама ми беше жал да ја прашвам повеке плачеше кога ми кажвеше незнам шо и е и на нејзе и на татко ми а повеке на нејзе пошто татко ми и не ми обрнуват внимание таја се мешат во се незнам шо да прам животов ми е ужас ;( ;( ;( ;( ;( ;( ;(
     
  19. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Ахххх мило... Немој да тагуваш, јас тоа имам да ти кажам. Понекогаш животот е тежок, не е онаков каков си го замислуваме додека сме мали. Постојат понекогаш тешки моменти, но сето тоа поминува и доаѓа подобро време. Треба и ти да ја сфатиш мајка ти, она поминала низ тежок период и можеби несака и ти да бидеш повредена. Можеби не ти завидува на твојата среќа како што ти мислиш, можеби само сака да те заштити да не ти се случи и тебе нешто слично како на неа. Обиди се да разговараш со неа, објасни и дека тој дечко те прави среќна, дека те почитува и сакаш да бидеш со него. Вистина, на твоја возраст разликата во години е голема, но тоа не значи дека не можете да бидете среќни или да се сакате. Најдобро мислам дека ќе биде да си поразговарате со мајка ти искрено, без да се расправаш со неа и да си одите контра и верувам дека ќе те сфати. Секој родител на своето дете му посакува среќа. Секој родител сака неговото дете никогаш да не биде повредено, да биде сакано, почитувано. Објасни и на мајка ти дека среќата ти ја наоѓаш покрај него, убаво ти е, те прави да се чуствуваш среќна и сакана и верувам дека ќе те разбере. Секако слушај ги нејзините совети, дозволи твоите родители да го запознаат подобро и верувам дека се ќе биде во ред. А за останатото што се случува во твојот живот немој да се секираш, не зависи ништо од тебе и ти неможеш ништо да промениш. Се случило тоа што се случило, знам дека ти е тешко и се, но верувај неможеш ништо да промениш ако се нервираш. Живеј си го твојот живот, излегувај, дружи се и ќе видиш, се ќе почне да се подобрува, ќе дојдат среќни денови. Знаеш нели дека секогаш после дождот огрева сонце и така ќе биде и сега. Биди весела и паметна, животот е пред тебе. Те гушкам и немој да се секираш, СЕ ЌЕ БИДЕ ВО РЕД. :* Поздравче
     
  20. lowely

    lowely Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    мислам дека немат да имат ефкт и тоа што ке разговарам со нејзе ме изнарече ептен тешко зборови шо никогаш немат да ги заборам но сепак фала на советот многу ми годеше да зборувам со некого :D:D:D <3<3<3