1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Драга Лавли, навистина ми е жал што ти се случува ова. Знам, сум ги читала и во други теми твоите проблеми поврзани со семејството, а прочитав и дека не си раскинала со дечкото заради твоето семејство, туку дека тој ти пратил порака дека тој не е добар за тебе и не сака и тебе да те расипе. Од тоа извлеков заклучок дека ти си се сплеткала со некој лош тип ( самата кажа дека може е поврзан со дрога) и мајка ти единствено сака да те отргне од тоа. Верувај, секој родител му мисли најдобро на своето дете. Мајка ти сигурно не сакала и ти да завршиш како неа, зошто гледам многу пропатила во животот. Имаш само 15 години, а ваков однос кон родителите? Биди малку поблиска со нив, ти си нивно дете, а тие на крај краиштата твои родители. А за дечкото, ќе биде најдобро за тебе да го заборавиш. Излегувај, дружи се и ќе сретнеш уште многу други момчиња... Понатаму ќе сватиш дека таков е животот, дека овој проблем не е ништо во споредба со она што не очекува... Поздрав и секое добро :*
     
  2. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Мило јас не бев запознаена зошто сте раскинале со дечкото... Видов сега во претходниот пост дека можеби тој бил поврзан со дрога... :o Тогаш и јас ќе ти го кажам истото, тој дечко не е за тебе, ќе најдеш подобар, таков како него воопшто не ти е потребен. Само повеќе можеш да си го искомплицираш животот. Треба да сфатиш дека мајка ти се противи на вашата врска затоа што знае дека тој не е добар за тебе, може да те навлече во проблеми а не зашто ти е љубоморна на твојата среќа. Тогаш во никој случај немој да помислуваш да му се вратиш, биди среќна што си се тргнала од него. Има уште многу дечковци во кои ќе се заљубиш и со кои ќе бидеш среќна. Обиди се да се смириш со твоите, сепак тие ти мислат најдобро. Верувам дека се ќе биде во ред, само биди храбра и слушај ги советите од твоите, тие се твоите најдобри пријатели! :*
     
  3. lowely

    lowely Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 декември 2009
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    5
    да но иако е можно да имат врска со дрога тој беше секогаш предобар со мене а моите не го познаваја тој беше од друга вера но тоа не ни сметаше со тек на времето сватив дека неможам да го заборавам премногу го сакам не ми сметат ни тоа шо имат бизниси со дрога тој неможит да ме натерат на нешто шо несакам а моите и пред да дознаам за тоа несакаја да имам дечко
    имав еден од струмица тој бше 19 год све знев за него и за неговите и и казжав на мајка ми и ми викат демек добро е вака детето ама ти него ке го запустиш демек јас сум била ненормалната тука.неможам да ја сватам ни неа ни никој од семејствово едино баба ми и тетка ми се тука и со нив можам да зборувам за све што ме интересират и кажав и за дечко ми дека мојт да е поврзан со дрога таја ми рече остај го ако е така ако мислиш дека ова е само онака колку тепање досада јас и кажав дека го сакам и таја ми рече оди со него ама умот нека ти е во глата а тетка ми ништо не кажуват ни на мајка ми ни на никој.на моите им сметаше тоа дека е тој постар од мене и мајка ми виде дека стварно сум срекна со него и ми ја уништи среката сркоз.од ко знам за мене знам дека животов ми е катастрофа и единствено со него бев срекна а сеа ништо ;( ;( ;( ;( :( :( :(
     
  4. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Лавли се надевам дека еден ден кога ќе бидеш родител ќе сватиш зошто мајка ти се однесува вака. Ти имаш 15 години како што прочитав, и си во оние години кога мислиш дека се што лета се се јаде. Нормално е на 15 години мајка ти да е против твојата врска со 6 години постар од тебе, од друга вера па и поврзан со дрога !? Никоја мајка не би го дозволила тоа. Стави го прстот на главата и размисли поубаво во кого е грешката. Извини, ама ниту јас не можам да ја оправдам твојата ситуација. Ти имаш толку голем гнев кон родителите, што не гледаш дека мајка ти ти посакува се најдобро.
     
  5. Mache.To

    Mache.To Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    После све шо се деси долга приказна....мноооогу долга...
    Едно време не зборевме...нешо као другари да останеме...али не ни идеше муабет некако...или ќе се закараме или воопшто не зборевме...почнав јас муабет да му праам...почнав другарски да се однесувам иако сеуште мислам дека го сакам...и он ми збори ...све најнормално...и ми дое на гости минатиот викенд...онака опуштен муабет со друштво се заебававме како и секад...и све тоа...и после тоа ми рече кога пак на кафе кај тебе?...
    Знам дека сака една друга...али знам дека и мене ме сфиѓа барем тоа е очигледно...само кога имаше зборено со една моја другарка и имаше кажано дека првата шанса јас ја иам упропастено, он втората а трета воопшто нема ни да има...
    После ова све...некако почнав да се зачудувам....го сретнувам низ населба се поздравуваме се гушкаме...онака другарски...али незнам....дали всушност ми дава некаков знак дека пак можеби сака нешто или не... :|
    Неможам да го разберам...и сум мажена на фб со едно дете и он и рекол на мојата бфф :
    Ае израдувај ме и кажи ми дека врската и е вистинска... :P
    И она рекла да!
    И он рекол: аха океј...
    Не го разбирам ств!
     
  6. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.428
    Допаѓања:
    5.388
    па добро ако ти го чуствуваш ладен, и еве си кажала дака си мажена па што сакаш повеќе кој и да е ако е паметен ќе се тргне па сигурно нема да те моли. а и мислам може стварно сака да останете пријатели. што има тука чудно
     
  7. Mache.To

    Mache.To Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Хммммм....не ни сакам да ме моли....
    Само ме занимаше дали ако барем нешо му значам барем малце ќе биде љубоморен....али од тогаш....почнаа работите да се мењаат...сеа е некако поинаков...ми праи нонстоп муабет...ме вика за искачање и се тоа...незнам тоа и баш не ми делува како најдругарски....шо мислиш?!...
     
  8. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.428
    Допаѓања:
    5.388
    ај конкретно сте биле ли во врска и дали причината за да раскинете може си била ти ? односно баш тоа дали си сакала да дознаеш дали е љубоморен и на кој начин си го направила тоа?
     
  9. Mache.To

    Mache.To Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Првата шанса за било шо, ја заебав јас!...
    Втората шанса ја заеба он, пошо се смува со друга!...
    Сакав да видам дали ќе биде љубоморен, и на некој начин видов...Мислам дека ми успеа ;)
    Ете како шо кажав се ставив мажена со еден другар...и он имаше ставено лајк а познавајќи го...истото би го напраила и јас бидејќи сме скоро исти...кога на негов профил би видела нешто што не ми се сфиѓа би ставила лајк!...можда и он напраил исто!... :)
    Тоа е тоа...и сеа ова шо се дешава ме доведува у дилема...дали да пробам нешо да напраам...или воопшто да не ни помислувам на тоа!... :|
     
  10. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.428
    Допаѓања:
    5.388
    па вака ќе ти кажам според мене и двајцата спагате во оние луѓе што може би не сте еден за друг, со тоа што ти или он тебе ќе те напрај љубоморна само се губите и оддалечувате. ако имаш храброст и ако типот стварно го сакаш биди маж и прашај го дали сака да бидете заедно па чиста сметка долга љубов. ако не воопшто и не се замарај го имаш како другар и почитувај го како таков
     
  11. Mache.To

    Mache.To Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 мај 2010
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Хммм...фала!... :)
    Како и да е...сеа за сеа ќе го почитувам само како другар....а за понатака времето ќе го каже своето!...:)
     
  12. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Imav napisano na 2-3 strani predhodno za mene i decko mi deka se skaravme.. deka trebal da razmisli za nasata vrska .. pomina skoro veke 1 nedela on uste nigde ne mi pisa.. vo petokot t.e mi pisa deka imal nov broj samo ama ne mu vrativ i posle 5 min se iskl. Otogash nikogash ne e online i nemam nikakov kontakt so nego... Sekoj den celo vreme mislam na nego i nemozam voopsto da se nasmeam... Svativ deka epten go sakam i sakam da go vidam premnogu, posebno koga gi slusam pesnite koi me potsetuvaat na nego, koga zaedno igravme, koga si razmenuvavme neznosti... drugarka mi mi kaza deka vo petokot isto go videla bil izlezen ali so poveke drugari i drugarki pa ne se sekiram do tolku da ne pravel so nekoja neso zaso bile poveke.. Sega mi ide vo sekoj moment da mu pisam u inbox na fb zasto nemam na drugo mesto kade, no neznam sto bi mu pisala.. custvuvam deka ke ispadnam bedna. Sto da pravam lele bee... imate li nekoj sovet sto bi mozela da mu pisam? ... moram nesto da napravam.. ne sakam da ni zavrsi vrskata voopsto premnogu go sakam i premnogu mi fali, no jas izgleda na nego ne, a tolku raboti mi zboreshe kako zasekogash ke me saka iako mu vikav da ne mi go zbori toa ako ne e vistina, no veleshe deka e... :(( </3
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.073

    Ги немам прочитано твоите претходни постови и незнам многу за разделбата, колку што видов од ова тој побарал простор да размисли за вашатаа врска, а од која причина? Ако можеш пиши, баш ме интересира причината.
    Но сепак јас би те советувала да не му пишуваш, остави го за да му недостасуваш, ќе испаднеш нетрпелива и дека едвај чекаш да се смирите, остави го нека размисли, почекај уште малце па ако до толку неможеш да издржиш пиши му нешто во стил како си, што има ново, сакам да те чујам, видам... сигурно ќе ти врати позитивно, но во никој случај немој да испаднеш очајна и да се понижиш колку и да го сакаш, нека види и он како е кога те нема, а ако и понатаму не ти дава одговор дали размислил и слично тогаш продолжи напред со крената глава, дружи се и секогаш биди прекрасна да сфати што изгубил ;)
    Ајде извести не што си направила, се најдобро :*
     
  14. k.broken

    k.broken Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    1
    што се случува со мене?

    lele mene vejke mi e zdosaden zivotov,mi e sma4eno od se i site.zbesunuvam za se se deram histeri4na sum v kraj.toj sto go sakam ne me saka. vo momentov imam najmnogu dodvoruva4i sto iskreno se zaljubeni vo mene ama mene nikoj od nim ne me interesira ni pak me privlekuva,samo eden ama tur4in e zal ne mozam da si go dozvolam toa.taka da ispaga (a i dobro e sto mi dojde navreme umot i go otka4iv otkako go zalazav deteto deka ne mi smeta sto e tur4in i deka se e ok) se zatreska i sega moli pla4e na telefon .mene mi se sviga bi mozela da go zasakam ama posle problemi 300 ne mi trebaat.samo sto go povrediv. ete i ja stanav idiot i po4nav da povreduvam lugeama toa e. ne mi e interesno da izleguvam povejke zosto se nekoj me nervira mi e odvraten nemozam da go gledam...........poluduvam skroz se pravam onaka.odamna nemam oseteno vistinski deka ziveam deka sum srejkna. i mn odamna se nemam nasmeano onaka 4isto od srce so 4ustvo deka se mi e ok
     
  15. sweet.267

    sweet.267 Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 мај 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    0
    Зашто ја му се наљутив ептен коа дознав дека има мсн само за мене, др за другари\другарки и му реков дека сум го сменила мислењето за него, он почна да ме прашува зашто ја не му кажував и на крај ми се наљути и така се деси се... а и на фб несакаше да стаиме врска и последен пат коа требаше да се видиме каснеше ја му се наљутив али после 10 мин му простив демек зашто ми се извинуваше и сеа коа ке помислам и за мала работа ми рече дека требал да размислувал а камоли да беше нешто поголемо.. и така.. :/</3
     
  16. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Мразам кога ќе прочитам некој на 17 години како вели дека му здосадил животот. Па дај ти се молам, ти тек си почнала да живееш ! Ќе ти кажам само дека не треба да дозволуваш толку другите да влијаат на твоето расположение. Што се замараш! Излегувај си, дружи се, се друго само по себе ќе си дојде. Апсурдно е, сега кога си во најубавите години, па и лето иде, ти да седиш дома и да се нервираш за се и сешто.
    И да, можеше проблемот да го сместиш во некоја друга тема. Поздрав
     
  17. bubblegum

    bubblegum Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    vaka...se znaeme so deckoto bagi vreme onaka drugarski, pocna da mi pisuva uste koga bese vo vrska so edna devojka, no jas ne mu obrnuvav vnimanie....se skaraa pred nekoe vreme i pocna pak da mi se pusta, taman pocnav da se zaljubuvam vo nego posle eden den vidov na fb deka e vo vrska. Go pravese toa samo za da ja ubie dosadata ili sepak go mislese toa sto go pisuvase, nemozam i mislam deka nema da si go objasnam...dali ste bile vo vakva situacija i kako ste reagirale?.. :*
     
  18. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.386
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Драга bubblegum го правел тоа од што сакал да те смува можеби, можеби да си прави интересно, или како што велиш да си ја убие досадата... Важно не мислел ништо озбилно. Тоа докажува зошто сеуште е со женска му. Ако пак почне да ти пишува, да ти се пушта, кажи му дека не си од оние кои се плеткаат со зафатени. Нека раскине со женска му па тогаш нека ти го врти муабетот :)
     
  19. Miss-Perfect

    Miss-Perfect Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2010
    Пораки:
    368
    Допаѓања:
    75
    Се сложувам целосно со мислењето на Unfaithful18. И јас би постапила така, прво нека раскине со женска му, па после било што друго. Поздравче.
     
  20. sweety.86

    sweety.86 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2010
    Пораки:
    162
    Допаѓања:
    21
    Девојки ве молам за совет,
    Имав дечко 6 години нестанаа некој проблеми и ја прекинавме нашата врска од тогаш до сега немавме никаков контакт, за тоа време јас имав друга врска уште сум со тој дечко го сакам не дека не го сакам ама не е тоа тоа....... е сега некни бев излезена со другарки и од нигде никаде се појави бившиов и муабет ова она а до тогаш немавме ни збор прозборено незнам шо му текна така тргнав да си одам и тој по мене излеговме седевме така малце муабети ова она и сега сум во недоумица незнам шо да правам овој бившиов ми ги поремети сите планови незнам шо да праам за никаде сум. Ве молам за совет