1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. betty-boop-bt

    betty-boop-bt Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    девојкииииииии хелп .......незнам што правам..
    иам дечко веке 2 години се убаво ни е ....али сега пред 2 недели излезе проблем....запознав еден тип многу ме привлекува ептен онака и синојка излеговме друштво и он беше и се поиспијанивме се мував со него уууууууф преубаво ми беше ...... незнам што осејкам незнам мислам, дека го сакам сеуште дечко ми а од друга страна 24/7 мислам на типов.....
     
  2. savana

    savana Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2010
    Пораки:
    1.770
    Допаѓања:
    9.567
    Пол:
    Женски
    Девојки фала ви на советите.
    Уште вечерта му се јавив, онака смирено му реков дека сум сакала само да го слушнам и да му посакам добра ноќ. :)
    Се видовме разговаравме, му кажав се што ми смета, кажа дека бил уморен бла бла..
    Секако дека не реагирав бурно се обидов да го разберам.. се надевам дека се ќе биде ок.
     
    На babybelle и WildCherry им се допаѓа ова.
  3. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.312
    Пол:
    Женски
    Маја,мило ми е што тој не чувствува ништо за бившата,ти најдобро си знаеш дали е тој искрен со тебе или не :) .
    Сепак тоа со фб ме збуни :?: ,да,никој пасворд не дава ,ноооо настојувај да провериш ,можеби има нешто од неа,порака било што а тој не сака да го фатиш тоа,да не се налутиш.
    Сепак,ако веќе не ти зборува за неа и не приметиш чудни сигнали ,тогаш можеш да му веруваш ;) .
    :hai: лека ноќ
     
    На maja93 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. vw-girl

    vw-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    162
    девојки имам едно прашање можеби не е за овде па слободно корегирајте.
    дали еден дечко веќе зрел би можел да иде со женска 3години само заради редовен секс, и покрај бројни препреки од типот на постојани караници за се и сешто? прашањево ми беше поставено но одг неможам сама да го добијам.
    ве молам за мислење.позз
     
  5. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    извини душо јас ништо неможам да те разберам...ајде уште еднаш објасни што ти е прашањето????
     
  6. daddys.princess

    daddys.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2011
    Пораки:
    988
    Допаѓања:
    318
    прашањево ти е малку без врска па затоа може никој не ти одговорил...
    мислам дека не иде за редовен секс туку затоа што и покрај караниците он ја сака девојкава па затоа иде со неа
     
    На vw-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vw-girl

    vw-girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 мај 2012
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    162

    вака значи сакам да ве прашам вам девојки што мислите. дали еден дечко може да биде во врска со девојка, со која постојано се кара и за најмали ситници, и сеуште е со неа заради секс? Ако излегувањата се сведуваат скоро на секс и ниш др
     
  8. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    вака душо според мене ако се гледа со неа само навечер а преку ден си брка други работи можеби може, но сепак се работи за 3 години и тоа е многу долг период и мислам дека доколку му било само до секс досега ќе му се здосадело се едно исто..затоа мислам дека можеби чувствува нешто за девојката..
     
    На vw-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  9. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    Само за секс ги има колку сакаш. Не е единствена па само од неа да може да го добие. Тука има нешто повеќе. Бар ја така мислам. Колку сака нека е добар сексот,3 години не би бил со неа,не би се нервирал заради караниците,не би трпел се заради сексот. Има и секс без обврзување и нервози. Би го избрал него ако беше така.
     
    На vw-girl му/ѝ се допаѓа ова.
  10. la-lita-e

    la-lita-e Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јули 2012
    Пораки:
    265
    Допаѓања:
    151
    Ако го сакаше немаше да идеш да се муваш со друг,само тоа ќе ти кажам.
     
    На babybelle и mili4ka123 им се допаѓа ова.
  11. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    Под итно да му раскинеш на дечко ти!!!!!!!!!!!!!!!
    Греота е !!!!
     
  12. betty-boop-bt

    betty-boop-bt Активен член

    Се зачлени на:
    18 ноември 2011
    Пораки:
    20
    Допаѓања:
    5
    ама финтата е шо несакам да му раскинам пошто како него знам дека нема да најдам...а греота ми е и мене ама сега дури...после 24х од како се деси се......сега касно е
     
  13. mysterious

    mysterious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1.491
    Допаѓања:
    2.661

    Како што им прскаат против комарците, зошто на некој не му текне да испрска против оваа промашени сперматозоиди тура од млади? :fubar:


    Сестро, ти џабе си пишала на форумов. Ти си го решила дечкоти у истиот момент кога си отишла со типот. Ајт таму ..
     
    На babybelle му/ѝ се допаѓа ова.
  14. lunicka

    lunicka Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 јануари 2010
    Пораки:
    3.685
    Допаѓања:
    97.992
    Пол:
    Женски
    ...и плус кога видам колку години има,да се крстиш и да се чудиш... :?:
     
  15. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    требало порано да мислиш на тоа дека нема како него...сега касно ти е...
    незнам како ќе можеш да го погледнеш во очи ама ај...
     
  16. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Не е некој проблем, повеќе е совет и мислење. Сега ќе ви раскажам што се случи пред неколку дена.
    Тој ме додаде на фб и веднаш почна да комуицира со мене и ми остави број. Добро си викам детето многу брзо постапува. Јас не размислив доволно и му титнав. Се случи се во една вечер. Другиот ден ми се јави. Беше тоа најгрдиот машки глас што го имам слушнато. Ме праша што правам, како сум и му кажав дека вечерта ќе излегувам. Ми рече ако сум завршела порано да го побарам ( важи бе сигурно). Што мислите дали овај дечко ме смета за т.н. лесна женска? :| Јас не планирам да излезам со него, во никој случај, а тој не ми се додворуваше додека ми пишуваше. Напротив, изгледаше многу пријателски настроен. Никогаш не ми се случило толку кратко да си пишувам со некој и да имам број од него. Можеби глупаво звучи ова ама тоа е, а јас не знам многу глупаво се чувствувам :worried:
     
  17. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    pupi а колку години има типот?
    нема врска за фб, многу врски започнале на тој начин преку фб нема потреба да се чувствуваш глупаво. за друг пат мој совет немој да даваш толку брзо твој број на непознати...поздрав
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  18. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски

    Па три четири години е поголем од мене 22, 23 има. Да друг пат најдобро ќе е да не титкам на број што некој ќе ми го напише :tmi: благодарам на советот :*
     
  19. m.a.f.i

    m.a.f.i Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2012
    Пораки:
    522
    Допаѓања:
    180
    немој никако да титкаш ххахаххахахаах
     
    На pupi.girl му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Daniela1205

    Daniela1205 Активен член

    Се зачлени на:
    5 август 2012
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Очајно ми треба вашиот совет. Имам двегодишна врска. Го сакам , ме сака, многу ми е убаво со него, но има само еден проблем. Фејсбук ми ја уништува врската. Пред да почнете да ме осудувате, да ви ја раскажам целата приказна. Бевме заедно 3-4 месеци кога за првпат дечко ми ме седна на компјутер и ми рече да го отворам фб. Бидејки немав што да кријам, го сторив тоа. Кога дојде неговиот ред, да го стори истото, имав што да видам. Мислејки дека ги избришал - тој само ги архивирал - безброј пораки пишувани на различни девојки. Девојките беа непознати, а ги имаше во главно од оние разголените, провокативните, имаше и стари и млади, и мажени со деца, а пораките - флертувачки, и со комплименти. Станав од компјутер и си тргнав да си одам. Ме стигна, ме молеше, ме преколнуваше, немало веќе така да прави, тоа за него било само забава. Му простив, а уште од истиот момент станав болно љубоморна. Врската ни функционираше одлично, ама во глава сеуште го носев сомнежот дека го прави истото. После некое време му побарав јас пред мене да отвори фб - несакаше. Беше повеќе од јасно дека таму имаше работи што јас не требаше да ги видам. Пак се скаравме, и пак се простивме. Еден период имав и негова лозинка, и тој имаше моја. И како во добро познатата „ако нешто се случило двапати ќе има и трет пат“, тоа се повтори уште неколку пати. Ќе прочитав некој разговор што заборавил да го избрише, ќе додадеше некои што не ги знае... Кавгите беа неизбежни. Еден ден си ја смени лозинката и рече дека подобро било да ја немам. Немало да се караме, а тоа за него било минато немало да прави така и сл. Јас се согласив ама тој незнаејки дека јас имав активирано на мобилен да ми стасуваат пораки од неговиот фејсбук - продолжи со тоа. Прочитав порака од некоја девојка, и добив известувања за неколку боцкања. Не можев да издржам и му кажав дека знам се. Пак кавга, му раскинувам, ама не можам да издржам и се враќав назад. Еве две години како одиме, а приказната е иста.
    Барам совет за тоа што да направам. Дали да сум уште со него? (веќе два дена како му раскинав, не кревам на телефон ни ништо). Инаку врската без фејсбук ни е прекрасна. Можам и раката во оган да ја ставам дека ме сака. Ама зошто прави такви работи. Пораките што сум ги прочитала во ниеден момент не наговестуваат дека тој имал нешто со тие девојки. Тие се некои непознати, ама ете тој им пишува. Им симнува ѕвезди. Се боцка со разголени типки. Јас тоа веќе не можам да го издржам, ама и не сакам да го загубам. Сакам совет како да го вразумам да не го прави тоа?