1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Како што тој тебе те исфрлил од неговата кола , така ти него исфрли го од твојот живот - Многу едноставно . И да , иди во викендица . Како си допушта бе да те исфрли така ? Било која ли си ти за така да ти се понаша ? Покажи заби бе , не значи дека ако машко дозволено му е се .. Гледа дека те нервира и се сити , му се пуни душичката . Смени песна и однесувај се како да не те интересира . А ако не можеш кога ќе се видите , знаеш кој начин на одбрана е најдобар?- Нападот . ;)
     
  2. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.428
    Допаѓања:
    5.389
    оди одмарај уживај тоа ќе ти остане. друштвото се собира вака многу ретко. ако е правиот дечко во твојот живот ќе те разбере. абе кој и да е неможе ти да играш по негови правила и да живееш како он ќе ти каже. имаш живот ти и пред него ќе имаш и после него. животот е еден и треба DA го живееш по твој правила. а вака како што се однесува тој стварно не те заслужува можеш а и сигурна сум дека ќе најдеш подобар, оној вистинскиот кој ќе те сака и почитува
     
  3. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    ne otidov na vikendicata.. no ne radi nego ..tuku poradi toa sto vcera se vrativ mnogu docna doma i mojata majka bese mnogu luta....iskreno devojki mnogu mi pomognavte...iskreno blagodoram..vi vetuvam deka uste utre stom se vidime kje rascistam so nego ..navistina..pa ova ne e zivot ..ova e pekol...uzas:worried: i da ne najdam nekogo barem so drugarkite ke uzivam i ke go zaboravam maltretiranjeto i plakanjeto ... vi blagodaram mnoguu :inlove:
     
  4. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.053
    Ама не да останеш само на зборот туку да расчистиш стварно :!: ..И да ни пишеш што и како си направила.А за машки немај гајле имало и ќе има..Ти си млада, во најубавите години и уживај во својата слобода. :)
     
  5. CutieDoll

    CutieDoll Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2010
    Пораки:
    55
    Допаѓања:
    6
    Ke rascistam sigurno :))) ke vi pisam navistina mnogu i iskreno mi pomognavteee :*
     
  6. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    Не знаев каде да пишувам, овде или во темата психологија, но ај некое советче за мене, ако има некој :$
    Досега се беше ок со дечко ми, во врска сме 3 и пол год, за некој месец 4 год. Нешто во последно време ме мачат некои мисли, т.е. неговите грешки, ни јас не сум цвеќе за мирисање, но како што велат подобро може да гледаш во нечиј нос отколку во својот :) Не сакам да биде вака, го сакам многу, цел ден мислам на него и си велам, денеска нема да мислам на тие работи, нема да му наоѓам маани, но кога зборуваме на мсн секогаш мора да најдам нешто, мора да се изнервирам. Кога излегуваме супер е, само кога не сум со него (кога сум дома) или на мсн кога ќе зборуваме го имам овој проблем. Не знам што да правам сега, секогаш сум била оптимистка, никогаш не сум се изнервирала за ситници, а сега не знам што се случува. Имате некој предлог за мене? Има ли некоја сличен проблем? Совет? :sweat:
    благодарам однапред :*
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    бонбонсита, не се нервирај :* истото го имам поминато и јас, и верувај тоа е само период кој ќе помине за некој ден :!:
    не ги анализирај до толку многу грешките и мааните кои ги поседува секој човек и која не намерно или намерно ги покажува.
    сконцентрирај се на него и на тоа колку ти е убаво во негово друштво и ќе помине периодот :*
    за една недела ќе сфатиш дека се било излишно, не треба да се нервираш за банални работи, за кои иако не сакаме сепак се нервираме... но тоа се периоди во животот кои вака или така не стигнуваат, ама како стигнуваат така и поминуваат ;)
    уживај со дечко ти на секој можен начин :*
     
  8. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    абе бројче, веќе 1 месец сум во ваква криза, не знам веќе што да правам, ми пречи и да чепка по нешто во пц-то, ми пречи и да се сврти да му одговара на некој другар (на мсн кога сме), во скеој збор наоѓам нешто, не знам ни самата што ми се случува. прво се нервирам за ситници, а потоа се нервирам за тоа ,,зошто се нервирам,, . никогаш порано не сум била ваква, полна со нервоза, гнев и љубомора :headbang:
    и знам дека не е до него, тој се труди многу за да ми удоволи, да ми биде добро мене, проблемот е во мене и никако не можам да го решам :worried:
     
  9. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.925
    Бона , можеби таков нервозен период имаш .. Ако ти се случувале стресни работи во последно време може од тоа е . И самата викаш дека дечко ти не е крив , дека само сака да направи да ти е добро и убаво со него..Така пред да се изнервираш и искараш со дечко ти .. смири се , изброј си во себе до 10 .. кажи си нема зашто да избувнувам . А ако не го можеш ова , збори со дечко ти , најдете заедничко решение . :)
     
  10. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    е па мило тогаш може да си презаситена од рутините кои ги имате :worried:
    искулирај малку :!: излегувај повеќе со другарки, забавувај се... па лето ееее :clap: и кога нема да е до тебе ќе го сфатиш тоа шти ни самата не го знаеш во моментов :*
     
  11. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    Бона бонбона :D , и јас сум во таква криза сега, само му ги наоѓам маните и му ги подавам демек еве ова грешиш, она грешиш :$ . Ама нормално е и тоа, во текот на една врска мора да има пресврти, убави и неубави, се е тоа дел од љубовта. Плус веќе си завлезена во долга и мислам сериозна врска, па затоа си бараш и ти одредени причини за кавга, и покрај тоа што ги нема. И јас сум таква, пишав и на друга тема, ама сигурна сум дека исто како и мене ќе ти пројде тој период, и пак ќе биде по старо. Како со тоа да си ги правиме поинтересни врските изгледа, штом сите гледам помалку или повеќе се чудиме и правиме работи кои на почетокот не сме ги правеле :?: Крај на крај мислам дека секогаш мора да има период на презаситеност, досада и со тоа си се оладуваме :^) Се ќе се среди, дај сега да си бараме стварно причина за да ни оди ко подмачкано. Девојки, се се ,ама не смееме да дозволиме да ни отиде во вода нешто вредно, само ради еден период на кризи. Уствари за мене си кажувам, се тешам :$ :)
     
  12. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    фала ви за убавите зборови :* , ќе се потрудам да биде се како порано :$ ех катенце, аман веќе од овие кризи |( да се надеваме дека што побрзо ќе си поминат :$ позз :hai: :*
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.349
    ако се гледате и слушате многу често можеби и д е од тоа,што ти е секога при рака :D па затоа,како за промена,на мсн биди почесто офлајн, гледајте се барем малку поретко итн...остави си простор да ти зафали во текот на денот,да сакаш од мерак да го слушнеш или видиш,и тогаш нема ни да ти смета ова или она.и секако е дека е само период
     
  14. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    150
    значи вака мојов биши ( ви раскажав како прекинаваме), сеа цело време ми пишува на мсн, таман бев решена да заборавам дека сме иделе воопшто едноставно да го избришам од животов, се ставив во врска на фејсбук, и сеа постојано ми пишува, тој прв секогаш, не ми вика да излеземе или било што, ама муабети до 5 саат сабајле...
    и мене толку ми требаше му кажав дека го сакам дека не можам да го заборавам дека сум во врска само него да го преболам дека направив милион глупости само за да го заборавам ама дека неможам, ми рече дека треба да се потрудам повеќе, цело време вика дека не знае што да ми каже, инаку раскинавме поради тоа што запознал некоја и сеа е у врска со неа, постара е од него 3 години. Додека идевме ми бараше... ама му реков дека не сум спремна дека треба да почека малце, можеби и затоа е со оваа не знам стварно.Го сакам и сакам да ми се врати се да биде како предтходно. Па сакам да ми кажете дали можеби сака да биде со мене според ова што ви го кажав или незнам.
    А стварно ми треба совет од некого што да направам за да си го вратам...
     
  15. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    Бона, јас сум подолго од тебе во врска, и знам дека безброј пати ми се случувало истото, и секогаш поминувало. И во право е Фемина90, пробај и така малку, поретко да си со него, па ќе видиш како за брзо ќе ти зафали :) .
    Сепак едно та исто ако го правиш дооолго време, без разлика колку многу љубов има, нема да просперира. Секоја врска си бара обновување на љубовта, страста, нови предизвици, нови случки кои и двајцата ќе ве прават среќни. Ти посакувам се најубаво, еве јас се смирив вечерва малку, искрено си разговаравме и сфативме зошто така се чувствуваме. И веднаш пак се разгоре меѓу нас. Пробај така и ти.

    Принцес оф д дарк, едно само ќе ти речам-ако тој навистина не е со тебе повеќе само поради тоа што ти не си била спремна на тој голем чекор, тогаш пиши му двојка, и уживај си во животот без него. Не те заслужува. Имаш време за заљубување, можеби сега мислиш дека тој е единствен на светот, ама по време ќе сфатиш дека има и други кои ја чекаат твојата љубов и верност. Биди силна, ќе го преболиш.
     
  16. bona

    bona Популарен член

    Се зачлени на:
    9 декември 2009
    Пораки:
    1.592
    Допаѓања:
    276
    знам дека ќе помине, и порано имаше вакви кризи, ама за кратко време поминуваа, за недела дена поминуваше, ама овојпат навистина претера, затоа и се плашам, да не биде полошо :sweat: се надевам дека е при крај кризава :$
     
  17. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    150
    да ќе го преболам можеби... ама не сакам, ја го сакам него и само него иако треба да го мразам и се тоа, ама ете неќам да го заборавам...
     
  18. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.224
    Јас мислам дека треба да имаш малце самопочит! Како тоа, те оставил за да биде со друга само заради секс? Па тој што сака повеќе? да биде со тебе или да се празни?? Па зарем нема машки доволно? Ти ако се почитуваш прво самата себеси, не смееш да дозволиш да бидеш со некој што не те гледа во душата и не му е важно што чувствуваш туку само сака да ги задоволи своите нагони! И еве и да се смирите, тој веќе е со друга, постара од него со која што сигурно има секс, како после ти ќе легнеш со него знаејќи дека се сексал со други? освен ако тоа не ти е битно! Јас никогаш не би простила ако тој што го сакам отиде да легни со друга!
     
  19. plavusha21

    plavusha21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 мај 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    4
    Zdravo :D dolgo vreme se mislam dali da pisam i eve..baram sovet kako da se sprvam sama o sebe... Vo vrska sum 4 godini poslednata godina dve mn cesto se karame...raskinuvame i pak ke se pomirime...nekolku dena se e ok i pak pocnuva prfrluvanje karanje demek jas sum losa...ne go zasluzuvam trpam ponizuvanje..znaci psihico maltretiranje...a posle polovina cas kako nisto i da ne bilo pak me guska kako se da e ok.. i toa mu stana navika.... nekolku pati ke se resev da prekinam so nego no koga pak ke go sretnam i toj ke pocne da mi se umilkuva ...jas pagam i pak zaedno i taka se se vrti vo krug....da raskineme mn ke mi e tesko nekako nemozam da se zamislam bez nego...nitu pak da pomislam kolku bi mi bilo tesko da go vidam so druga devojka....znam deka me saka ama onie ispadi nemozam da gi podnesam... i strav mi e nako vlezam vo brak so nego deka ke nemam nikakva sloboda i pak jas ke sum "losa"...a nekako se custvuvam nespremna za brak...mn mlada pocnav so ovaa vrska na 16 god...i se odaleciv od drugarkite..znaci samo so nego ostanav toj bese na prvo mesto vo mojot zivot...i cuvstvuvam deka mi fali da se izzivejam sama so sebe...ama go sakam i nego...pomagajte :( pozz
     
  20. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    150
    и јас порано така мислев, никогаш нема да простам бла бла...
    ама мислам дека се би прифатила да бидам со него, и се мразам поради тоа :(