1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. zubar4e

    zubar4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    2
    decki fala mnogu.vcera bas na vasilica ja zavrsiv vrskata, iskreno sega sum povedra i radosna kako od nekoj zatvor da sum izlegla. blagodaram za podrskata ve sakam
     
  2. Nita

    Nita Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    102
    Допаѓања:
    35
    fala babyketi za podrskata ke se obidam da go storam toa no ne znam dali ke uspeam vo toa :( :(
     
  3. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.853
    Пол:
    Женски
    Еден совет за сите девојкиЧникогас,ама баш никогаш не го прашувајте де~кото за неговите бивши.ни вас нема да ви биде пријатно ако треба да дадете објаснување за некој ваш екс :roll:
     
  4. swees77

    swees77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    2
    Zdravo devojki!Jas imam eden vistinski problem i nemozam sama da se soocam so toa ve molam ako mozete da mi pomognete,sekoj sovet ke mi bide dobrodojden.Jas sum vo brak veke podolgo vreme ama za zal se zaljubiv vo druga osoba koj i toj e vo brak.Pocnavme da se gledam,da komunicirame i se sluci toa sto se sluci se smuvavme.Jas ne da se pravdam pred vas ama vo ovaa vrska vlegov prvo od bes kon maz mi ,a potoa se zaljubiv.Maz mi ne mi posvetuvas dovolno vnimanie i ne mi davase dovolno ljubov kolku sto e potrebno za edna zena,za razlika od osobata so koja sum veke godin dena sto mi ja ispolni dusata i mi podari sve sto ovie godini ne go dobivav od toj sto trebase.Arno ama svese smeni ni ovoj poveke nema dovolno vreme za mene i jas povtorno sum tazna i razocarana.Ve molam ako imate nekakov sovet za mene pisete mi dali vredi da ja prodolzam ovaa vrska ili da stavam tocka na sve.
     
  5. Meggy

    Meggy Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2010
    Пораки:
    238
    Допаѓања:
    387
    Гледам во профилот имаш 33, претпоставувам дека си зрела за да ја распознаеш разликата помеѓу вистинска љубов и моментално заљубување. Мој совет е да почекаш уште некое време да видиш како ќе оди работата. :? Ме интересира дали имаш деца. Нормално дека без деца е полесен разводот за двајцата брачни партнери, сега можеби претерувам и јас што почнав за развод да зборам :roll: , ама ако се работи за вистинска љубов со тој другиот, и ако се покажи дека е тој вистинскиот за двајцата би било полесно да бидите вие заедно наместо да се измачувате вака, во брак со погрешни личности..а сигурно нешто не штима во бракот штом сте посегнале по ваков потег...
     
  6. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    22
    Zdravo devkojki, kako ste mi? :) Jas imam eden problem, odnosno mozam da gi narecam nedorazbiranje i navistina mi e potrebno vase mislenje... Sto mislite, zasto toj iako ima druga, mene mi dava do znaenje deka bi mozel da ja izneveri so mene, a koga jas zboruvam za nekoj drug kako mi se dopaga, toj se pravi deka ne go slusa toj razgovor i potoa 3 dena ne mi zboruva... Isto taka jas koga ke kazam deka imam nekoj toj mi veli ne e za tebe toj i takvi nekoi raboti, a od druga straba koga sme zaedno izlezeni toj so negovata "muvatorka" da ja narecam, doaga pred mene da se muva :( i potoa mene mi veli odi muvaj nekoj.... Navistina ne sfakam zasto taka toplo-ladno se odnesuva i sto treba da znaci negovoto odnesuvanje? Dali e zagrizen drugar ili...? Ve molam za mislenje....
     
  7. Lolipop92

    Lolipop92 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јануари 2010
    Пораки:
    31
    Допаѓања:
    14
    Ocigledno e deka toj tebe te sviga...megutoa nemoze da bide celo vreme privrzan za tebe...pa zatoa i ne ti dava nekoi pogolemi znaci...za nesto poveke od drugarstvo...probaj da go ignoriras nekoe vreme da vidis kako ke se odnesuva...ako povtorno e istiot togas reci mu deka treba da razgovarate i da ja razjasnite situacijata...so sreka !!!
     
  8. Anuvcence

    Anuvcence Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Zanci ocigledno e deka debe tipot ti se dopaga,no dali ti nego mu se dopagas? Toj kako da saka da sedi na 2 stolici. tebe ne te dava na drug,a toj ako.Definitivno treba dobro da razgovaras so nego,ako prodolzi isto da se ponasa togas toa znaci deka toj ne e za tebe.A veruvam deka ti zasluzuvas podobar! Pozdrav
     
  9. malecka.16

    malecka.16 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2010
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    22
    Navistina me nervira toa negovo odnesuvanhe :x ne go razbiram sto saka ama veke ne se ni obiduvam :) inace srcki fala za sovetite.. pozz :)
     
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    676
    Draga SWEES77 za ova nesto postoi dr.tema na ovoj forum i se vika "Bracni neverstva" ,pa tamu ima poveke zenski koi i pominale niz toa sto pominuvas ti ,pa mozat da ti dadat dr.sovet.
    Jas ne sum bila vo takva situacija iako sum vo brak,ama mislam deka tebe ne ti treba zaljubuvanje ,tuku LJUBOV I VNIMANIE!
    Nedostatokot od vnimanie doprinelo do ona sto si go napravila!
    Ti posakuvam se da izleze kako sto treba!
     
  11. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    676
    ZUBAR4E bas mi e milo za tebe i ti drzam sreca ,se da ispadne kako sto treba i da si najdes enkoj koj ke go zasluzuva tvoeto vnimanie i ljubov!
     
  12. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    22.023
    Допаѓања:
    66.565
    Пол:
    Женски
    Zasto,ama zasto bas sekogas se mora da se zamrsi? taman se si srediv so decko mi,se e ok i od nigde nikade mi se javuva eden bivsi(sto stvarno mi znacese ama ete ne ispadnaa rabotite) i kao ne mozel da me zaboravi,ke dosol da me vidi,ke idel za Italija za nekoj den...Pih sega mu tekna. I mi vika znam deka ako se vidime pak ke se pojavi iskrata :worried: E pa sto e do mene nema da dozvolam da se pojavi,zasto mi e super so decko mi i ne mozam da si dozvolam da si ja zagrozam vrskata,Uf ne mi treba sovet ili nesto,se potresov malku i samo sakav da si olesnam :) pa fala vi sto me islusavte. pozdravce do site
     
  13. spanskaserija

    spanskaserija Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Zdravo
    Ne znam sto da napravam, do deckoto se obidov pred nekoe vreme da imame odnosi no ne mozev, ne znam sto da napravam toj mi veli deka ne e sreken so mene ne samo za ova tuku i moeto odnesuvanje ne mu se dopagalo.
    Sto da napravam za da go usrekam
    Ve molam za sovet
    Odnapred blagodaram
     
    На felisitas му/ѝ се допаѓа ова.
  14. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    200
    Здраво! Ако ти кажал дека не е срќен со тебе, мислам дека нема што да размислуваш. Остави го, нека си ја најде среќата, а ти сигурно ќе најдеш некој кој ќе те сака и почитува повеќе од него, некој на кого ќе му бидеш се на светов и некој кој ќе биде среќен со тебе. Тоа е мое мислење, немој да се лутиш :D
     
  15. spanskaserija

    spanskaserija Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    1
    Mu rekov ostavi me ako ne si sreken mi rece deka saka da sme zaedno
    Ne znam sto da napravam
     
  16. angel.11

    angel.11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    26
    Потполно се согласувам со Иванче.5, ако уште сега ти вика дека не го усреќуваш што ке биде после 1 година 2 години. Извини и јас би ти препорачала да раскинеш со него, и да не си дозволуваш да имаш односи со ваква личност- како прво не заслужува, а сигурно тоа не ме усреќуваш му е начин да те намами на секс. Не потклекувај, а и чувај си на невиноста за некој кој ке заслужи да има девојка како тебе. Стави се во ситуација како би било кога еве пример би имале односи поминува време, ќе му здосади и ке каже пак не го усреќуваш, доколку он смета дека не си доволно добра за него остави го... не ти треба таков. Сигурно по ова што го напиша го сакаш многу, но се поминува и се заборава. Извини ако грешам нешто со ова што ти го кажав ама за твое добро е.
     
  17. Liksi

    Liksi Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    65
    Da go usrekis!??? A si se prasala dali toj te usrekil tebe!? Zasto po ova sto go pisuvas, ocigledno neli deka imas problem so nego pa baras sovet. Neznam kolku godini imas ni ti ni tvojot decko, no ako ne si mozela da imas odnosi toj treba da te svati i da ti go dade celo vreme na ovoj svet... Vo sprotivno, zaprasaj se poradi sto e so tebe i dali toj vredi da si go trosis vremeto so nego. Razmisli prvo ubavo i objektivno, dali toj te pocituva tebe i te ceni pred se kako licnost, a posle i kako negova devojka, pa duri od koga ke si odgovoris na se ova, ke go najdes i odgovorot na tvoeto prasanje. I uste nesto, ako toj tebe te saka iskreno i mu e ubavo so tebe, ke bide sreken i zadovolen i bez da napravis ti bilo sto. Razmisli ubavo i ne se zaletuvaj, uzivaj vo zivotot, mislam deka ti e rano da se opteretuvas so toa da pravis nekoj sreken.
    Nejkam da me svatis pogresno, nemam losa namera, tuku naprotiv sum iskrena so tebe... ne dozvoluvaj nekoj da te iskoristi.
    Se nadevam ke razmilis za ova.
    Pozdrav
     
  18. ubavicataizverot

    ubavicataizverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    pa vaka....si fativ nov decko i kako demek 4 dena sme vo vrska...decko ostavi vpecatok na kulturen,fin,inteligenten,obrazovan i slicno...izleguvame zedno,po kafici navaka,nataka,se ok ...ama me interesira sto e fazonot so nejavuvanjeto?!?!?!?znaci po cel den ne se javuva i obicno kaj 19:30 se uklucuva na msn i togas nie se dogovarame za vecerta i slicno,inaku i preku den e uklucen na msn dodeka e na rabota i toga normalno si pisuvame,no nema nikakov muabet od stilot ke ti se javam ili javi mi se ili slicno...pa stvarno neznam kako da reagiram..nesakam da go pritiskam ili da dobie vpecatok deka go prisiluvam,no vaka stvarno mene ne mi se dopaga ova so nejavuvanjeto...pa zatoa ve molam za sovet :roll:
     
  19. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    676
    Nekoi ludje smetaat deka nemora da visat po cel den na tel.ako ne e neophodno.
    Mozno e na decko ti da mu e najubavo koga ste zaedno vo 4 oci ,pa ne saka da si go "trosi " merakot na telefon i msm.
    Ako nema drugi signali za toa deka se slucuva "nesto" i pocnuva da stanuva nezainteresiran,IC da ne se sekiras!
    Jas ako nemam potreba ne bi ni znaela kaj mi e telefonot :lol:
    Znaci postojat "takvi" ludje i TOLKU! :lol:
    Pozdrav i sekako,razgledaj gi i drugite znaci i aspekti na negovoto odnesuvanje!
     
  20. peperutkaa

    peperutkaa Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    943
    Допаѓања:
    619
    Пол:
    Женски
    Pa daj mu malku vreme da se privikne na situacijata stom si se dogovarate preku msn i se pisuvat densi toj najverojatno smeta deka nema potreba da ti zvoni (pa i donekade moze da se rece deka e u pravo)ama so tek na vreme ke pocni i da se javuva. Ne se sekiraj i posmatraj kako napreduva vrskata. pozz