1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. ubavicataizverot

    ubavicataizverot Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    fala mnogu za sovetite :P :P :P
     
  2. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Дечко ти како мене бил. :lol:
    Ич не се секирај, ако не ти се јавува, не мора да значи дека не му значиш. Уживај си, па само 4 дена сте во врска
     
  3. capricorn93

    capricorn93 Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    33
    Допаѓања:
    2
    Pa ne e dobro toa sto od negova strana otisol na zabava ama sepak ti ako si bolna nemora da znaci deka i on treba doma da sedi se sluci pred nekoe vreme isto decko mi da se razboli i ja si izlegov u eden kafic iako mi bese mnogu tesko sto ne e do mene celo vreme mi falese ne izlegov so nekoja namera ednostavno dosadno mi bese....
     
  4. disturbia

    disturbia Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    4
    мојот проблем ??? најголемата казна од господ да го сакам тој , колку треба да платам кауција за да ја услужам???или поточно што да направам за да го заборавам...прва љубов ах тешко мене :( :( :( :( :(
     
  5. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    ;( leleee vo golema depresija sum. neznam sto da pravam. pak istoto mi se lsucuva nedoverba kon deckotoo auuu katastrofaaa (ama mislam deka i mi dava povod za moite somnevanja) kazete kako da doznaam dali me vara pak i pak i pak i pak i nezz po koj pat :evil: ke poludam stvarnooo! samo ne mi vikajte da go prasam :D apsurdno e :D
     
  6. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    а добро колку пати те има изварано?
     
  7. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    aaaa zaboraviv :) sakam na momenti i na ignor da go stavam ama znam deka pogresno ke go sfati moeto odnesuvanje :roll: i imam edno prasanje, dali mislite deka samo maz koga ke te izneveri se pravda, na obicno prasanje kade si? :? :? :?
     
  8. 2468

    2468 Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2009
    Пораки:
    4.497
    Допаѓања:
    2.836
    Пол:
    Женски
    e pa sega kolku, nezz :( ama mu imam prosteno i edno vreme stvarno se smiri i mu veruvav ama pak se budi toa cuvstvo na nedoverba vo mene :(
     
  9. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    незнам како си дозволила да те изневерува и уште полошо - да му простуваш. Ма какво простување?! А и да му простуваш, се простува еднаш. За вториот пат тој веќе треба да си ја научил лекцијата. Ќе ми простиш на зборовиве, ама не е малоумен!
     
  10. Dirty-angel

    Dirty-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    16
    Аххх... Доста проблеми имаме :D Така да и мојот добро ке ви дојде да дедете некој совет :lol:
    Во врска сум со типот скоро 2 години (додуша незнам ни дали сме веке во врска.. ;) ) Го варав минатото лето и нормално дозна. Имавме мн проблеми тој период и едноставно се деси... И кога дозна тоа го уништи ( да не заборавам дека МЕ САКАШЕ ПРЕМНОООГУ) го молев да се смириме и рече дека му требало време да размисли.. Он замина на одмор со другарите, јас со моите.. Цело време се слушавме дур бевме на одмор и кога се вративме се договоривме пак да продолжиме како порано, да бидеме заедно ама да не идеме. Цело лето го поминавме заедно, бевме и на одмор си поминавме најлудо и кога се вративеме кога почнавме со fax се се смени. Неговите"другари" постојано му зборат како може да биде со мене после тоа сто му го направив и се договоривме да бидеме заедно ама НИКОЈ ДА НЕ ЗНАЕ... Имавме кризи кога 2 недели не се гледавме ама се сакаме и двајцата сакаме да бидеме заедно :)
    После Нова год се беше ОК, се до вчера кога ми кажа дека и мајкаму дознала а и дека незнае веќе што да прави, од друга страна другарите постојано му зборат лошо за мене а јас незнам веќе што да направам и како да му показам дека не ме интересира никој друг освен него и дека сакам да сум со него без разлика на се...
    Така да ако имате некој совет кажете.. Во мометов се е добродошло :D
     
  11. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    ako te saka vistinski ke ostane so tebe i ke zastane sam protiv site onie koi mu zboruvaat loso za tebe..ke ja nadminete ovaa situacija..a ti gledaj na sekoj mozen nacin da mu pokazes i dokazes deka go sakas vistinski i deka nemas namera povtorno da go varas i slicno..a i ti ako treba sooci se so tie negovi drugari,koga ke gi vidis,nemoj da im kutis i vednes glava ako te ismejuvaat na nekoj nacin ili prefrluvaat,zazemi stav,reci im zarem vie nikogas ne ste napravile greska vo zivotot,nikogas ne ste izneverile devojka ili sl?nemoj da dozvoluvas da te gazat, i zaradi nekojsi tamu da ja izgubis ljubovta..ako mu se tie vistinski drugari ke te prifatat tebe kao negova devojka bez razlika dali im se dopagas ili ne,a ako ne se,pa ne mu ni trebaat takvi :)
     
  12. elin

    elin Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 јануари 2010
    Пораки:
    34
    Допаѓања:
    1
    pozz.... iako imam decko i go sakam......vo skolo me se sviga eden decko od 1 god inace sega sme 4 god.koga go gledam makar i od daleku celata se tresam ne znam sto mi stanuva ni sprema decko mi ne sum se custvuvala taka.so ovoj sto mi se sviga vo skoro vreme pocnavme na msn da zborime i se e ok ........sega pocna i toj da me gleda se e dobro no vcera mi se naluti zosto ne se pozdravuvam so nego .....a ednostavno ne mozam celata se tresam ne mozam da se pozz so nego........mi se sviga mnogu sto da pravam ne znam .......kakoo da go pominam stresot da se pozdravuvam ne znam.........pomos ve molam kazete sto da pravam....... :( :( :(
     
  13. Dirty-angel

    Dirty-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    16
    Па работата е тоа што пред мене се фини и ништо лошо не зборат а нему постојаано му ја полнат главата...
    А работата е што несмее да покаже слабост пред нив, затоа што кога му збореле дека сум го варала он не им верувал е сега кога искочи дека е точно и му е криво сто не им верувал.. Башка од наредната недела ке почне со fax и мн ми е страв дека работите ке се вратат како што беа дека нема да се гледаме а стварно го сакам и сакам да бидам со него :)
     
  14. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Pa vaka....
    Toa sto si go napravila e znak deka ljubovta sto ti bila dadena od tvojot decko ne ti bila dovolna,interesna,potrebna....
    Otkako ste se razdeliele si pocustvuvala nedostatok od vnimanie i sega pak sakas so nego da prodolzis sro voopsto ne e fer od tvoja strana....
    NE TE OSUDUVAM ...ne sakam taka da sfatis ,ama sakam da sfatis deka ako nekoj ti znaci mnogu,nema da se osudis na takov cekor.
    Moeto mislenje e deka sepak treba da si pobaras sreca vo drug decko ,koj ke go ima ona malku sto ovoj go nema,pa nema ni da pomislis da bides so drug,zatoa sto ke bides ispolneta 100%
     
  15. Dirty-angel

    Dirty-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2010
    Пораки:
    24
    Допаѓања:
    16
    Види.. може си во право, може стварно не ми било доволно тоа што го добивав од него... Сите имаме такви моменти... :)
    И може стварно ке ми биде подобро со некој друг ама неќам да бидам со друг :)
    Сакам да му покажам дека стварно ми е криво за тоа што сум го направила и дека ми значи и дека сакам да бидам со него :D
    p.s фала за советот ;)
     
  16. sun

    sun Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    ve molam za sovet :( mnogu sum tazna i ne znam do kade ke me odvede ova, mi vlijae na celokupniot zivot, godina dena nemam mrdnato o d mesto, strasno se cuvstvuvam, najstrasno e sto ne sum tinejdzerka pa da se odnesuvam vaka ..ne znam sto da pravam :( epten sum zaljubena vo eden..izgubena sum po nego, on go znae toa i si igra so mene, mi dava malku ljubov , onolku kolku da ne mozam da go zaboravam vo smislam koga ke me vidi mi se raduva i vednas saka da me pregrne, ke mi prati retko retko nekoja poraka..no..da pocnam od pocetok na kratko. Nie bevme zaedno,vrskata ni bese vo tajnost, megutoa jas se posomnevav deka ima i dr( ne sum go fatila na delo so nea, ama site zborat deka oni dvajca imaat nesto, vrska, afera, nesto vo taa smisla..jas ne mozev da go izdrzam pritisokot i mu rekov deka sakam da mi objasni, on ne sakase ni da slusa za toa, samo nervozno mi rece nema sto da ti objasnuvam, jas ne se obajsnuvam, mene mi pukna filmot i mu raskinav..e togas me barase, se javuvase i sto ne i ok jas popustiv pred se zatoa sto mi objasni deka nema nisto so nea, deka so nea go povrzuva samo rabotata i jas sakav da veruvam vo toa i se trudev da veruvam vo toa..ama pominaa meseci a nie se uste ne ja oficijaliziravme vrskata i koga mu rekov deka ili ke iamme nesto "normalno" ili da se odalecime on mi rece deka sega ne moze.jas mu rekov ok i pocnav da se odalecuvam od nego.Otkako se odaleciv jas od nego, on epten se zblizi so ovaa drugava i posvetuva uste povise vnimanie..i kolku poveke jas se trgam od nego, ona se poveke i poveke go popolnuva toj prostor..a on koga i da me vidi i denes i vcera i sekogas saka da me pregrne, se zakaca itn jas go odbivam seto toa, zatoa sto se cuvstvuvam mnogu neprijatno..ne znam sto da pravam..sakam da go vratam i da bidam so nego,ama mislam deka ako sega mu pokazam i malku slabost deka toa ke bide kraj za mene, deka duri togas ke me igra kako sto ke posaka..ne znam dali e mozno masko i zensko da bidat tolku bliski samo poradi rabota ?! preterav so pisuvanjevo..se nadevam na sovet, uteha, bilo sto..i vi blagodaram :)
     
  17. gracilufreebush

    gracilufreebush Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    jas i toj

    nie sme sosema razlicni... vo vrska sme podolgo vreme i nasata vrska treba da bide naskoro krunisana so brak...no.. neznam sto cuvstvuvam za nego... go sakam i go sakam najmnogu od site, ne go izneveruvam i nemam pricina realna da se cuvstvuvam vaka... prekrasen e i se trudi povejke od bilo koj i se e sovrseno... ama se plasam deka ne go sakam dovolno. ne go sakam ko so me saka toj mene i ne go sakam kolku jas so znam da sakam. ne me privlekuva fizicki i sexot ni e prosecen nakaj ocaen... ama se plasam deka ako ne mi uspee ova vrska nema da mi uspe nikoja. neznam so sakam i ne e toj kriv.. znaci ako ne bese toj \, za nekoj drug ke se cuvstvuvav isto. se plasam deka vo zivotot imame ograniceno kolicestvo ljubov i ja mojata recisi ja potrosiv na nekoi idioti ... nemam dovolno za nego koj vredi. a ako se sluci brak se plasam deka ke padnam na prvite pritisoci koi sleduvaat .... help samo ja li sum vakva??? znam deka sum bitch
     
  18. Pla4ka

    Pla4ka Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 декември 2009
    Пораки:
    228
    Допаѓања:
    160
    Ova e tvoja nesigurnost od pritisok deka sledi brak ili navistina se dvoumis dali sakas da ti se sluci toa so nego ??
    I jas sum vo dolga vrska mi doaga strav od taa pomisla ama toa e zatoa sto ne se custvuvam sigurna so nego finansiski a ne emocijonalno .Navistina nekogas si pomisluvam pa treba da si najdes covek koj te ljubi te podrzuva ne te izneveruva deka ne e se do parite ama ne e taka seksot so godini stanuva rutina ako sakas vozbuda sam treba da si ja napravis bitno e do tebe da e cvrst maz koj znae sto saka vo zivotot a gledam deka toa veke i go imas pa zatoa oslobodi se porazgovaraj so nego za toa sto te maci pa i za seksot slobodno kazi mu kako sakas da te zadovoli nekogas mazite se plasat da napravat nesto novo smetajki deka zenata odma ke odbie .
     
  19. tanja6

    tanja6 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.570
    Допаѓања:
    567
    Пол:
    Женски
    jas neveruvam deka ljubovta e nesto so se trosi,bez razlika dali na idioti ili ne :D moze ednostavno ne go sakas vistinski toj covek moze ne e praviot za tebe ne izbrzuvaj so brak cim ne si sigurna,prvo razmisli ubavo,moze so nekoj drug ke ti e podobro i nema da se custvuvas taka,ne znaci deka ako se nego se custvuvas taka i seksot vi e katastrofa i sl.deka i so nekoj drug mora da ti bide taka,moze ke ti bide mnogu podobro..vo sekoj slucaj treba da se preispitas a ne da izbrzuvas..mozebi treba da napravite malce pauza ili da raskinete i da probas da najdes drug pa ke vidis so nego kako ke ti e.. :?:
     
  20. magic

    magic Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    79
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ако така се чувствуваш дека не треба да стигнеш до брак со него. Разговарај со него и одоколу, кажи му го твојот проблем и пробајте да најдете заедничко решение. Ако не може да се направи ништо јас мислам да си бараш друг. Не е истрошена твојата љубов верувај, само можеби не си го нашла вистинскиот. Вие ако веќе сте разговарале за брак и ако знаеш дека следува за брзо време нормално е да размислуваш дали го сакаш доволно за брак и дали ќе го сакаш во иднина. На крајот на краиштата важно е тој да те сака, цени, почитува и да се грижи за тебе, но само ако тоа те прави среќна, ако не - барај си нов.