1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Мораш да направиш чекор назад, да му дадеш простор да дише, тоа што го добива од тебе без да се помачи пак да му затреба. Мораш да направиш да почувствува дека ако не преземе нешто ќе те изгуби.
     
    На Yowannty му/ѝ се допаѓа ова.
  2. angel92

    angel92 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2011
    Пораки:
    1.589
    Допаѓања:
    3.259
    Одиш 8 години а втората девојка нема појма која е? Веројатно не ни одите јавно... На мака си
     
  3. Winter Lady

    Winter Lady Популарен член

    Се зачлени на:
    9 февруари 2015
    Пораки:
    3.421
    Допаѓања:
    26.046
    Пол:
    Женски
    Јас јутел ли сум да знам се :o
    Омажи ожени боље ишта него ништо :rofl:
    Дарче дај појави се кажи што направи се вери ли :D
    Неможам да заспијам без да кажеш :envy:
     
    На Dust и Purelove92 им се допаѓа ова.
  4. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Дечко ми је македонец,а истовремено најдобриот другар на брачед ми.Мислам дека више знае за нас,зашто се примеќа,ама ништо до сега ми нема спомнато.И бидејќи се криеме ние,мајка ми пред него ме праша дали е муслиман,ја реков не.И она кажа да не е .... он,ја викам не.И брачед ми кажа не дај боже да е тој зошто прво него ќе го скршам а после тебе,а баш тој сакаше да му каже за нас сега не знам што да правам како да постапиме да му кажеме или не,дали ќе прифати или не,совет?
     
  5. InWonderland

    InWonderland Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 мај 2016
    Пораки:
    284
    Допаѓања:
    420
    Пол:
    Женски
    Па ете тој ти кажал дека ќе го скрши прво него па тебе, па сега ти бирај, или ќе криеш или готова си. Второ чим знаеш дека се делиме ние со муслиманите и обратно како во твојот случај,зошто си го фатила за дечко, океј да, срцето не прашува за љубовта, ама чим ти е ваква ситуацијата поарно раскини си, преболи си, не си расипувај односи со семејството за еден дечко, верувам тој не ти е побитен од нив, ипак не ти е тој маж па да му ја мислиш посериозно.
     
  6. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    2.869
    Пол:
    Женски
    Бела Хадид за жал ова во нашата чудесна земја е сеуште табу тема можеби некаде во 2045 ако сеуште постои. Мене воопшто не ми сметаат ваквите врски, не сум од типот го бранам она што е мое па сите надвор од релијата се мутанти па ако е за така ќе се омажам за 3ти брачед нека остане се во фамилијата она илуминати стил (facepalm) Како прво ти си своја личност, свој став, свои права. Мајка е потребна цел живот тоа е научно докажано но секој е индивидуа за себе и секој одлучува за себе. Брачед ти подобро нека си го гледа својот живот зошто постои институција наречена помош за жртвите на семејно насилство. Нема он што да прифаќа, мајка-ќерка нема поцврста врска разговарајте се може да се реши само со добар разговор и разбирање. Со среќа :hug:
     
    На blond.bunny, Nausicaa, bombona23 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. macka91

    macka91 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 ноември 2013
    Пораки:
    3.612
    Допаѓања:
    64.661
    Пол:
    Женски
    @Bella.04 македонец е дечко ти или муслиман? :?:
     
  8. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Македонец :D
     
  9. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    А ти си муслиманка?
     
  10. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Да:)
     
  11. Senorita A

    Senorita A Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2016
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Prvo I osnovno, ako vam ne vi preci sto ste od razlicna religija nema zosto da im preci na drugite. Bratuced ti nema pravo vaka da reagira zosto sepak zivotot e tvoj I ti odlucuvas. NO, kolku godini imas? Razlicnite religii nosat plus "odgovornosti" ako zboruvame za idnina.
     
  12. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    20 години имам:)
     
  13. Senorita A

    Senorita A Активен член

    Се зачлени на:
    11 ноември 2016
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    Epa mislam deka si dovolno golema da mozes da rasudis sto e dobro, a sto ne za tebe I so sto mozes da se nosis. Dobro e da zboruvas so majka ti, a za bratuced ti nema da komentiram poveke. So sreka
     
    На Purelove92 и Bella.04 им се допаѓа ова.
  14. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Bella.04 Уф, подобро Канаѓанец, отколку христијанин :drunk: А чекај, не ми кажувај, знам кој им е бог на Македонците :D
    п.с You do realize Муслиман може да биде Македонец, right? :^) Верска припадност и националност се две различни работи (facepalm)
    :d::drunk:
     
    На Nausicaa, Someonespecial, Purelove92 и 2 други им се допаѓа ова.
  15. Згодно Момче

    Згодно Момче Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 декември 2016
    Пораки:
    867
    Допаѓања:
    4.979
    @Bella.04 True love knowns no borders, at the end of day it's only you and your soulmate. ;)
     
    На Dust, Bella.04 и Purelove92 им се допаѓа ова.
  16. Meliha.

    Meliha. Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јуни 2016
    Пораки:
    118
    Допаѓања:
    119
    Пол:
    Женски
    Пред неколку месеци ми даде совет да пресечам додека е време а што бидна кај тебе ? :)Си се заљубила и ти во македонец:)Продолжи си ако се сакате,ич гајле да не ти е :$
    Кажете му на братучед ти,ако те сака ќе те крие дома.Кога тогаш ќе дознае,затоа колку порано толку подобро.
     
  17. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Da taka bese za zal:)
     
    На Meliha. му/ѝ се допаѓа ова.
  18. Stojanovaa0529

    Stojanovaa0529 Нов член

    Се зачлени на:
    11 декември 2016
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Deckii imam eden problem... do sega kako shto razgleduvav nemase nekoj takov... pa vaka.. imam decko so koj sum veke 2 godd... se fanavme preku fb potocno preku na edna moja najdobra drugarka decko i, pa znaete ona bese so decko i i mi se javija mene i mi rekoa dali sum sakala so nego, potoa se nejdovme na fb ja i on si pisavme i vaka naka nakraj ispadna jas i on zaedno... se si bese super.. i seuste e... no problem e tokmu devojceto preku koe se zapoznavme... znaci vaka od koga se fanavme jas i on celo vreme ispagavme vo drustvo so drugarka mi i decko i, drugarka mi i decko mi bea (i seuste se) mnogu dobri drugari, guskanja i se i sesto no mene i na decko i ne ni smetase bidejki znaevme deka se drugari, pred nas a i pozadi nas sekogas taka se odnesuvaa, i plus jas mu veruvam na decko mi deka me saka bidejki pravese se za mene, i dodeka drugarka mi bese so nejziniot decko isto taka se odnesuvase deka mnogu go saka a i i veruvav deka go saka, se slucija mnogu losi raboti, taa pocna na decko mi da mu gi kazuva site moi tajni koj gi imavme jas i ona, se i sesto za moite bivsi i mnogu drugi raboti koi nesakav decko mi da gi znae, ne e deka poradi tie raboti decko mi mi se nalutil ili imal nekoe loso mislenje za mene tuku aj kazete kakva drugarka e taa ako gi kazuva site moi tajni na mojot decko koj jas go znam samo 3-4 meseci, zamislete ne mu gi kazuvam jas tie raboti tuku "drugarka mi" i togas zavrsiv so nea, posle mnogu raboti so se slucija edna den mi se javi i i rekov deka nesakam veke da se slusame, nesakam veke da se druzam so nea, krivo mi bese bidejki niz se i sesto imavme pominato zaedno, no veke nemozev da i veruvam za se i ednostavno ne ni sakav da mi bide drugarka... e togas nastanaa uste pogolemite problemi, taa po 2-3 meseca od koga ne se druzevme raskina so decko i, i znaete so nemase so koj da ispadne za da i dade uteha pa ispadna so mojot decko, bile ispadnati duri 3 h, neznam ne ljubomorev na toa, no posle toa pocnaa mnogu drugi raboti, sekogas koga ke go vidi go guska, koga ke ispadnat leta od radost deka e so nego ispadnata, zamislete duri i mu rekla za zaedno da cekaat nova godina so drustvoto negovo, ej zamislete mojata bivsa ''najdobra'' drugarka mu ponuduva na mojot decko da bidat zaedno za ng, mislam so koj pamet?? i seto voa mi go kazuva mojot decko, ete poradi toa mu veruvam deka me saka, bidejki i on samiot kazuva deka ja mrazi deka nesaka da mu se doblizuva do nego, no ne mi e jasno zosto ne prevzema nisto, saka da me napravi ljubomorna?? neznam ama mislam deka ke poludam... mozam da mu zabranam da ispaga so nea no nesakam da odam do toj stepen, nesakam da bidam tolku zlobna... pomos pliss.... :) :)
     
  19. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Никогаш не верувај му на маж што напаѓа друга девојка или жена.:nod:
    Паметно девојче си. Кажи му дека ти пречи тоа што го прави и да одлучи со кого сака да биде.
    Другарка ти може сака да го направи нејзиниот бивши љубоморен, но кое машко има добро мислење за девојка која оди од еден другар на друг.
     
    На Stojanovaa0529, MilaP и elimkd им се допаѓа ова.
  20. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    Најдобро ти е да му кажеш да се одалечи од неја,па нели ја мрази нема да му биде тешко.Нема да бидеш злобна ако му забранеш више да нема контакт со неја туку ќе бидеш у право,па и нова година заедно како да не.Преземи мерки на време после касно ќе ти биде.
     
    На Stojanovaa0529 му/ѝ се допаѓа ова.