1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовни проблеми и совети

Дискусија во 'Врски' започната од bilkata, 4 декември 2009.

  1. beauty.princess

    beauty.princess Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 април 2015
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    176
    Пол:
    Женски
    тука сум:hai::hai:
     
    На Doris123 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. green132

    green132 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2015
    Пораки:
    45
    Допаѓања:
    9
    Пол:
    Женски
    Mi treba sovet, ako ima nekoja slobodno vreme neka mi se obrati inbox.
    Fala mnogu
     
  3. loveyouuu

    loveyouuu Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2014
    Пораки:
    89
    Допаѓања:
    186
    Пол:
    Женски
    некој за во инбокс?
     
  4. bebuf17

    bebuf17 Активен член

    Се зачлени на:
    19 декември 2016
    Пораки:
    138
    Допаѓања:
    445
    Пол:
    Женски
    Anytime пиши
     
  5. miley21

    miley21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    44
    Izvinete za podrskata, ama pisuvam of tel. Se custvuvam uzasno tesko a poveke ne sakam da zboruvam so nikoj of bliskite zasto nikoj ne me sfaka. Se prasuvam zosto nemozam poveke od 1nedela da se izraduvam koga stanuva zbor za ljubov.. Se zapoznav so eden decko I prvata nasa sredba bese okej, vtorata sredba ne no bese sredba zasto toj I drugar mu(drugar mu I drugarka mi se vo vrska) dojdea kaj za Ng I togas prv pat me zalapa. Tretiot pat zamislete bevme na pijacka vo Dr.grad I nz nekako Edna pijacka po druga se podnapiv ama ne se opijaniv, bev onaka poraspolozena I mozda malce poglasna. Koga si odevme toj vozese a jas sedev odzadi I cel pat mi bese loso, I tipot me ostavi prva mene. A jas ocekuvav barem 10min da bideme na samo zasto nemame ni izlezeno kako sto treba. Toj znaese deka jas utre si odam vo SK(tamu studiram, a toj tuka raboti) I si mislev deka me ostavi zasto mu kazav deka treba rano da stanam. Utredenta resiv prva da mu pisam go prasav kako e, sto ima, a toj edvaj odgovarase. Deneska cel den mi nema piseno. Se prasuvam vo sto e problemot, toa sto se napiv nekolku piva I malku bev po glasna, zasto nema teorija da e drugo posto nie ne ni imame ostanato sami. Da napomenam toj e mn.fin duri mozam da kazam predobar e. Negovoto semejstvo e poznato po to a sto se ugledni I fini luge na visoki pozicii. No toa ne mi e vazno, jas znam kolku vredam I ne sum devojka za koja moze loso da se zbori. Prv pat posle dolgo vreme nekoj decko me zapoznava so drugari I normal no imav malku trema I se custvuvav glupo zasto izbrzavme, zasto ne znaev kako da se ponasam zasto nz na sto sme. Mislam deka go obrukav radi toa sto ispiv poveke. No od Dr.strana toj e premnogu seriozen za moj vkus, kako da vi objasnam, treba bukvalno da vnimavam na zborovite pred nego, da bidam kulturna I fina vo sekoe vreme. Toa e se okej ama ponekogas ne e loso malku zafkancii. Kako da vo objasnam kako se da e monotono megu nas, kako da nemame temi.. Nz poveke sekogas kaj nekoj ima dovolno malce da ne si odgovarame. Bivsiot decko koj se gledav kratko vreme bese pak bese totalna sprotivnost. Postojano se mu bese na zafrkancija duri mi zborese za negovite bivsi, za zenskite na negovite drugari, za kakvi zenski mu se svigjale I koa ke se nalutev za bilo sto vikase deka samo se zafrkava. No pred nego mozev da bidam svoja i da se custvuvam skros opusteno. Togas posakav da najdam stabilen decko, koj nema da me sporeduva so drugi. Deckoto se pojavi no ja nema hemijata, voopsto ne se osekam opusteno, sekogas stegnato.
    Samo sakav decko koj e stabilen, koj ke se nadopolnuvame, ke se smeeme do beskraj, pocituvame I uzivame. Zasto zivotot mi go dava ili ona ili ova, zasto ne sretnam nekoj koj ke ima balans vo rabotite...zasto ili premnogu otkacen koj ne se zamara ili predobar decko so koj nemozeme da se nadopolnime, cista formalnost..Zasto? Samo jas li se custvuvam vaka?
     
  6. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.581
    Допаѓања:
    155.745
    Пол:
    Женски
    @miley21 каква би била таа врска ако неможиш да бидиш ти пред партнерот? Гледај вака, една врска треба да биди добра, да се има разбирање и љубов. Под разбирање мислам она што си го пишала погоре - да се надополнувате, да не сте монотони, да се почитувате, да си правите и мајтапи понекогаш, да бидите стабилни, да не е чиста формалност. Со се ова ти ќе се чувстваш пријатно. Е сега гледај твојата ситуација - на секое гледаш да е формалност зошто типот е сериозен. Дали тебе тоа ќе те прави среќна? Претпоставувам не.
    Размисли добро, можеби му се допаѓаш, можеби не. Можеби прво флертовал со тебе, ама после сфатил дека не си негов тип или едноставно цело време те гледал пријателски. :)
     
    На Purelove92, Dust, miley21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    @miley21 самата си кажа дека е културен и фин, воспитан дечко и како тој да се замисли покрај девојка која пие и повраќа после?
    Па извини вака, но каде ти се манирите?
    Не значи тоа дека ако ТИ бидеш ТИ не ќе можеш да бидеш своја, можеш ама треба да бидеш воспитана.
    Си излегла и веднаш пиење ова она...
     
    На Dust, miley21 и anaja1 им се допаѓа ова.
  8. miley21

    miley21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    44
    @theowndemon situacijata bese super se dodeka ne ispadnavme. Pred toa bese postojano incijator za da se vidime pa duri I na Ng. Posle vecerta od koga se podnapiv iscezna. No sigurno si vo pravo mozebi ednostavno ne se pronaogja vo mene kako I jas vo nego. No barem da se izlezevme kako sto treba..mn.brzo procenil I odlucil, podobro da ne se vraka zasto epten mi se smeni mislenjeto.
    @buba4e89 jas ne se opijaniv, tuku se podnapiv. Ima razlika, i ne povrakav.I toa bese den posle Ng, koga sme site praznicno raspolozeni. Zasto me vikna u javnost(bez razlika sto bevme u soseden grad, so koj polovina se znaeme) zasto ne poceka prvo da me zapoznae? I ne nema da glumam nesto sto ne sum, smetam deka sum vospitana bas kako sto treba, sekogas se obidavum da imam balans vo rabotite, imam principi prema koi se drzam no sum I devojka koja saka da se zabavuva I uziva. Ne ja sakam monotonijata, a toa ne znaci deka se pijancam I izlagam kaj mi tekne. Da bev takva nemase da sum na forumov.
    Samo mi bese prasanje kako me otkaci bez zbor..vo sekoj slucaj fala vi :))
     
  9. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.574
    Допаѓања:
    171.537
    Пол:
    Женски
    Празнично или непразнично расположени, аманте имајте манири ...!

    Женско, излезено со другари на дечкото, се опијанува пред луѓе што едвај ги познава!:x

    Ако е стабилно машко не ни треба да те погледне. Извини што сум сурова.
    Кој стабилен маж се гледа со напиена девојка до себе за која пола град може да збори дека е девојка за забава?!
    Ти пак забавувај се, пиј со мера, журкај се..
    Ама жити се, не се опијанувај пред луѓе што не ги знаеш ако сакаш да оставиш добар впечаток
     
    На honey.11, eloves, ♡BuBaLe♡ и 12 други им се допаѓа ова.
  10. HoneyBun

    HoneyBun Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јули 2010
    Пораки:
    503
    Допаѓања:
    973
    Пол:
    Женски
    Бог да чува. Ја нападнавте девојката како не знам што да направила. Убаво кажа дека се поднапила, а не да повраќа. И се пиело-пиела. Девојките што пијат според вашата логика нема да најдат стабилни мажи? Што да глуми и да се прави нешто што не е ? Така се освојуваат машките да, да, со глума. Според мене тоа не е причината дефинитивно, најверојатно има нешто друго.
     
    На sj *O*, ♣ Alba Viduam ♣, miley21 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. BlackNight

    BlackNight Популарен член

    Се зачлени на:
    28 февруари 2016
    Пораки:
    1.187
    Допаѓања:
    5.306
    Пол:
    Женски
    Мислам дека ти и момчето сте сосем различни, немате теми за разговор, спротивни сте, а како гледам не се развило нешто повеќе помеѓу вас од еден бакнеж. И ова не е ни прв, ни последен ваков случај двајца да излезат неколку пати, нешто да не штима и да се разијдат. А и чинам и тебе не ти е погодено со него, велиш монотоно, немате разговор, ти си позабавна, тој е сериозен. Ете го одговорот и не се оптеретувај повеќе.
     
    На sj *O*, miley21 и Purelove92 им се допаѓа ова.
  12. miley21

    miley21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јули 2013
    Пораки:
    52
    Допаѓања:
    44
    Konecno nekoj me svati..kazuvam jas ne sum devojka koja se pijanci, I toj bese podnapijan na Ng pa jas ne se nalutiv, I taa vecer toj poracuvase pijacki, mozese da mi kaze so ubavo deka mi e dosta..ne ispiv tolku mnogu kolku sto brzo me faka.
    I uste nesto ne me razbravte jas ne bev izlezena so celo negovo drustvo, so drugar mu(koj go znam od odamna I onaka se imam so nego) II najdobrata drugarka. Site bevme podnapieni samo sto kaj mene najmnogu se osekase.
    I jas mislam deka ne si odgovarame, ama sakav da si dadam sansa mene I nemu, a ne da isceznam. Kazav deka mu pisav kako e, toj edvaj vrakase, a sakav da mu kazam deka mi e krivo sto ispadna vaka ama bataliv. Iskreno mi e zal, ama toj ne isp fer. Mnogu mislev da ne e druga pricinata, ama toj den po Ng mi se javi duri na tel, da videl kako sum, obicen muabet I mi kaza za utre vecer da planiram. Dojde utredenta pak mi se javi I se sluci toa sto se sluci..Ama negovo si e, nemozam nisto na sila, samo sakav malku da bide poopusten so mene, zasto toj mi dade sila da se nadevam na nesto poveke a posle me spusti.. Tesko mi e, boli koga nekoj neocekuvano isceznuva I ne dava prostor da se popravi greskata. Pominaa veke nekolku dena, pocnuvam da se ladam, samo da ne se pojavi od nekade zasto togas nema da bidam istata.
     
    На Yeeah му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.618
    Допаѓања:
    3.093
    Пол:
    Женски
    Zdravo sekoe mislenje e dobrodojdeno jas ne znam sto da si mislam za ova.. situacijata e sledna izleguvavme so eden nekoe vreme i dogovorot bese deka ako planiram jas ili pak toj da izlezeme so nekoj drug/a da znaeme.. bidejki ne bevme nitu vo vrska cisto onaka za pocetok resivme.. i dobro taka pomina nekoe vreme se bese dobro jas go nemav iznevereno samo edna vecer mi se javi eden negov poznanik (samo poznanik ne drugar) i mi kaza ako sakam da znam za nekoi raboti za nego kade sto pisuval nesto so drugi i slicno mozi da mi gi pokaze.. jas se pomisliv malku no prifativ da vidam jas otrpilika znaev deka e taka ama sakav da vidam tocno za da sum sigurna.. e sega koja bese namerata na poznanikov otrpilika znam no ne bese nisto megju nas samo mi pokaza toa i tolku.. e sega toj vo meguvreme dodeka bev so nego mi se javi i jas mu kazav kade sum tocno i so koj i mu rekov deka me prekinuva sega pokasno.. i za pola sat si dojdov doma gledam me izbrisal od fb i mene i ovaj... drugiot den mu pisav kulturno zosto me izbrisa so e rabotata toj me iznavrejga se i sesto mi kaza i za mene i za nego i za nekoja tamu deka prekazala nesto za ova i eden kup gluposti i na krajot mi rece da ne sum nekulturna da ne mu dosadvam i toj mene i deka ako na nekoj od nas mu bilo krivo po nekoe vreme ke me pobaral i slicno. Pred nekoe vreme isto mi se naluti mnogu i edna nedela go nemase posle edna nedela me barase ne me ostaj raet bukvalno.. ne znam so da si mislam zosto vaka se odnesuva? Mnogu mi e tesko a znam deka ke me pobara i neznam kako da reagiram...
     
  14. SunnyGirl2

    SunnyGirl2 Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    5.399
    Допаѓања:
    5.849
    Пo кoлку гoдини имaте?
    Мaлку незрелo се oднесувa, не е зa нештo oзбилни мислaм.
    Акo си зa нештo неoзбилнo кoмуницирaјте.
     
  15. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.618
    Допаѓања:
    3.093
    Пол:
    Женски
    Pa toa i prasuvam bidejki ne sme deca mislam po 22 imame dvajcata.. veli ne mi e gajle samo kazi mi ama koga dozna vo praksa poinaku e.. se iznaluti tolku me iznavredi i me izbrisa..
     
  16. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    2.991
    Допаѓања:
    4.800
    Пол:
    Женски
    Izvini ne mozam da ve razberam, ili sakas da bides so nekogo ili ne, za sto resavate vie ? za brak, za nekakva strasna obvrska ? Sto vi bidna bre lugje ??? Znaci ova e ludo vreme ... ako ne slobodni ptici po svoj izbor i dogovor TI MOZES SO KOGO SAKAS DA IZLEZES, KADE E PROBLEMOT I BOLKATA NA MOMAKOV ??? A be prrati go od kade dosol ako ne si vinovna, za sto te bara ? pak da mu bides na stand by ??? ko bajagi moze so drugi ama samo ako za nego e prifatliv nekoj ??? hahhaha ccccccccccc bog da cuva, ne mazite se cvekje be, merak hahahhaha Kazi mu ubavo, imavme lazna sansa i taa si zamina, ne bidi nekulturen te molam, mi smo na nivou :)) Se smeam devojce tesko ti e, ama sto bidna so mazive, kakvi mazi se ovie ???
     
    На Pinky97 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Doris123

    Doris123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2016
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    543
    Пол:
    Женски
    Ако веќе сте се договориле дека ќе си кажувате незнам зошто се налутил..ептен незрело а и веќе кога сте се договориле дека така ќе биде зошто не ти кажал тој туку негов познаник?
    Ептен глупо некако ми изгледа ова извини вака,но мислам дека не би требало да му одговараш повеќе,зошто да те навредува? Што се замислува? Незнам во кој филм е влезен дечкото ама мислам дека подобро е да се тргнеш од таков..според мене не заслужува да се замараш и да си го губиш времето со него
     
    На Youknow, Pinky97 и Outlook им се допаѓа ова.
  18. Pinky97

    Pinky97 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2016
    Пораки:
    168
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Бидејќи не сте биле во врска и не било ништо сериозно мислам дека е редно ти да го блокираш секаде затоа што се понаша некако незаинтересирано,сака да си седи на повеќе столчиња и те бара само него кога ќе му текне. Бидејќи по пишувањево ми делува дека сакаш нешто убаво, посериозно и понормално,тогаш овој тип не е за тебе и можеш да добиеш само разочарување од него и по тоа што ти кажал ќе те барам а прво те изнавреѓал (со кое право?) сака да ти каже коа ќе ми текне ќе те барам. Покажи се како карактер и цврста личност која не дозволува да си играат со неа и прекини секаков контакт со женкариштево што побрзо,не е ни прв ни последен па уште и да те вреѓа со кое право, постојат машко што како капка вода на дланка ќе те чуваат и ценат и нема да си играат со тебе и да те вреѓаат а он очигледно мисли дека си лесна и дека може кога сака да те има. Поздрав и биди паметна зезни го ти него само такаим треба на ваквиве што мислат дека се единствени и незаменливи и дека неможеш подобро и дека ќе трчаш по него. :*
     
    На SunnyGirl2, Youknow и Outlook им се допаѓа ова.
  19. Purelove92

    Purelove92 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 март 2015
    Пораки:
    751
    Допаѓања:
    2.869
    Пол:
    Женски
    Штом сте решиле на friends with benefits што има да те интересира ако флертувал со друга, требало да размислиш пред да влезеш во ваква ''врска''. Инаку и ја на да бев на местото на дечкото па тој што се гледам да излегувам со моја познајничка, за зборуваат за мене...за тоа јас со кого сум пишувала и јас како и дечко ти нема да сакам да ги видам повеќе во животот. Ако толку те интересирало што не си прашала...Што се однесува до навредите батали не ти треба таков животот е пред тебе.
     
  20. doubleg

    doubleg Популарен член

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    285
    Допаѓања:
    4.406
    Не си ми баш јасна. Што ти покажувал тој познаникот? Ако е нешто за овој со кој излегуваш, делува малку не-фер од твоја страна, како да му работите зад грб. Можеби тие двајца си имаат “стари сметки“ и познаников сакал да го компромитира другарот во твоите очи. Инаку не гледам причина зошто толку многу би го погодило тоа што сте излегле.
     
    На Oleeenka и Purelove92 им се допаѓа ова.