1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовно писмо...

Дискусија во 'Врски' започната од Viiiiip, 14 јуни 2010.

  1. bella.honey

    bella.honey Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2011
    Пораки:
    639
    Допаѓања:
    295
    Сакам јас да го добијам прва писмото па потоа да напишам до него. Но со овој безчувствителен идиот што ретко знае да изрази чувства, чисто сумњам дека некогаш ќе добијам вакво писменце. :worried:
     
  2. ilipili

    ilipili Популарен член

    Се зачлени на:
    19 април 2012
    Пораки:
    1.310
    Допаѓања:
    4.991
    Јас на почетокот на врската му пишав љубовно писмо и тој ми врати и од тогаш секогаш си пишуваме љубовни писма еден на дуг. Чувството е преубаво,посебно кога по некое време кога ќе бидеме се надевам во брак ќе ги отвориме и ке ги гледаме заеднички писмата кои што ќе си ги пишуваме еден на друг.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    Еј колку само писма му имам напишано и самата незнам :tmi: Ама сега ќе ги соберам во една тетратка ќе ги запишам и наслов на тетратката ќе и ставам.
    "Писмата што требаше да ги пратам,а никогаш не ги пратив" и ќе му ги дадам :D :rofl: :rofl: :rofl:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    На почетокот на врската му имам пишувано на дечко ми....сакам да му пишувам,па и потоа-обично за годишнина-така нешто пократко.... дури во последно време повторно добивам инспирација, а сега како што ќе замине на пат......дефинитивно овие солзи ќе дадат зборови во мисливе мои...и ќе му го дадам пред тргање
     
  5. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.048
    Допаѓања:
    76.042
    Пол:
    Женски
    Ми се пишува едно вакво :) ама на некој што ги цени тие зборови и на кој навистина ќе му значи :)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kolumnistot

    kolumnistot Популарен член

    Се зачлени на:
    6 октомври 2012
    Пораки:
    1.984
    Допаѓања:
    14.170
    Пол:
    Женски
    Уф... љубовно писмо е најскапиот дар кој може да се добие според мене.
    Само тоа може илјада пати да прошепоти колку некому недостигаме,
    само тоа може да не врати милионити пат во едни раце,
    и бескрајно долго да ни повторува зошто тие раце нне можат без нас.
    И додека да го добијам, некогаш, од некој, така долго, така емотивно
    еве Ви дел од писмата на Фрида Кало за нејизниот Диего Ривера, зошто писмата ја чуваат љубовта, векови

    "Ništa se ne da uporediti sa tvojim rukama, ni sa pozlaćenim zelenilom tvojih očiju. Moje tijelo je ispunjeno tobom danima i danima. Ti si ogledalo noći. Groma bljesak bijesan. Vlaga zemlje. Udubljenje tvog pazuha sklonište je moje. Moji prsti krv tvoju dotiču. Sva moja radost je kad osjetim da život kulja iz tvoje fontane i ispunjava putanje svakog mog nerva koji je i tvoj.”
     
    На Aleksandar1212 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.