1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовно резиме за 2014

Дискусија во 'Врски' започната од Ema28, 24 декември 2014.

 1. Ema28

  Ema28 Активен член

  Се зачлени на:
  14 октомври 2014
  Пораки:
  45
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  Како ви се одвиваше 2014 год. на љубовен план? Што ја одбележа? Раскинување, разочарување, нова врска, голема љубов, крунисување на љубовта со брак?
  Оценка за љубовта годинава? Што очекувате во иднина?
   
 2. LGBT

  LGBT Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 јули 2011
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  108
  Сингл во континуитет од 2013 :)
   
  На butterfly и Love...music им се допаѓа ова.
 3. love.a7x

  love.a7x Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2014
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  112
  Oд 1 дo 10, нa 2014 нa љубoвен плaн ке и дaдaм 7,5 :lol:
   
  На Love...music му/ѝ се допаѓа ова.
 4. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  51.358
  Пол:
  Женски
  Го замарав дечко ми уште една година. :D
   
  На kjukli, tessie, magic.girl и 2 други им се допаѓа ова.
 5. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Годината беше полна со преубави моменти кои ќе ги паметам секогаш, двајцата доживеавме многу работи, открив многу нови работи покрај него, за прв пат припаднав некому и никогаш не се покајав за тоа што се чував толку време..
  Имавме и кавги до душа сега кога гледам ниедна од тие причини не била вредна за расправање ама тоа е.. годината што замина беше полна и со борби, јас и тој против неговите, за среќа во секоја битка излегувавме како победници, се молиме и во војната да победиме..

  Во 2015 влеговме со многу планови, многу искрени желби, мног љубов и насмевки..
  следното резиме ќе биде исполнето со остварени планови.. мслам дека заслужуваме :)

  Сума сумарум.. одлична година..
   
  На molikaMk, cresa-jagoda, bassical и 3 други им се допаѓа ова.
 6. mal.ecka

  mal.ecka Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 декември 2010
  Пораки:
  9.314
  Допаѓања:
  125.344
  2014 година нашата врска беше крунисана со брак:l:Прекрасен завршеток на 2014 година..
   
  На Barbie20, SnowWhite8, molikaMk и 8 други им се допаѓа ова.
 7. iRony

  iRony Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2014
  Пораки:
  25
  Допаѓања:
  14
  Пол:
  Женски
  2014, сума сумарум тешка година, тргна совршено, работа, пари, само што си помислив, демн, мај лајф ис прфект.... Десио се пресврт. И на работа, и дома, и капак, со љубениот... Аааали идемо даље во нови походи, со нови штотуку креирани визии за животов, ре-едити на истите секојдневно, со резерва поверење во сЕ и убедувајки се - Така требит и биќе боље. :smoke:
   
 8. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  27.407
  Пол:
  Женски
  Raskinav dolga vrska I ja zapoznav mojata srodna dusa..vo 2015 ke ja krunisame ljubovta so brak :l:
   
  На molikaMk, crimson и mal.ecka им се допаѓа ова.
 9. babyblond

  babyblond Популарен член

  Се зачлени на:
  19 февруари 2011
  Пораки:
  1.168
  Допаѓања:
  1.548
  Пол:
  Женски
  Уште една година во смирена, хармонична полна со љубов и разбирање врска. :):l::l::l:
   
  На mime87, H.VAGA, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 10. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.057
  Допаѓања:
  28.613
  Пол:
  Женски
  исто и јас :$8)
   
  На crimson му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Lea.Messi

  Lea.Messi Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  620
  Допаѓања:
  2.083
  прекинав врска за која мислев дека е идеална и траеше околу година и пол,болеше многу,не викам не,ама животот иде понатаму,па се надевам на подобри моменти во 2015 :)
   
  На zekzeki му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  18.699
  Допаѓања:
  80.850
  Пол:
  Женски
  +1 година и за(д) нас. :wasntme:
  Иако ни беше убедливо најтешка откако сме заедно, успеавме да се справиме со глупостите кои нè снајдоа попат. И пак на крај кристално јасно ги паметам само убавите работи, оние грдите можеби и намерно ги оставам забаталени негде во главата, за да ги заборавам што побрзо. :)
   
  На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Paula1.-P

  Paula1.-P Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2013
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  13
  годината ми завши со раскинување на 4 годишна врска... ама тоа е тоа идеме понатаму да видиме што ќе донесе новата година, можеби нешто подобро.
   
  На toogood му/ѝ се допаѓа ова.
 14. SnowWhite8

  SnowWhite8 Популарен член

  Се зачлени на:
  26 јули 2012
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  1.620
  Пол:
  Женски
  Имав две врски и двете неуспешни.
   
 15. srcence1607

  srcence1607 Популарен член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2012
  Пораки:
  2.366
  Допаѓања:
  2.474
  Пол:
  Женски
  Како и Мишела, и зад нас +1 година, стабилна врска, со многу среќа и љубов. Расправии на минимум и тоа ситни работи за кои за 5 минути се смируваме. Можам да ја опишам како совршена година на љубовен план, дај боже и годинава така да тераме ^_^
   
 16. Rama

  Rama Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2011
  Пораки:
  5.428
  Допаѓања:
  54.758
  Пол:
  Женски
  Официјално сингл ( ама да не се жалам де , се наоѓаше нешто за мување ) :D драга 2015 год , дозволи ми да бидам во врска, доста беше сингл ;)
   
 17. TheAngel

  TheAngel Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  56
  Допаѓања:
  105
  Пол:
  Женски
  Уште една година заедно. Уште една година делевме лошо и добро (на далечина ). Се надевам оваа година ќе не делат само сантиметри не километри :)
   
 18. SuperGirl8

  SuperGirl8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 јули 2014
  Пораки:
  202
  Допаѓања:
  205
  Пол:
  Женски
  Раскинавме после 3 години врска.. :u:;(
   
 19. mime87

  mime87 Популарен член

  Се зачлени на:
  1 октомври 2010
  Пораки:
  3.956
  Допаѓања:
  6.949
  Пол:
  Женски
  Eve edno interesno rezime:
  Godinata pocna so docek na novata godina vo Ohrid super sve,praznici super sve taka si tecese do pred 8 mi Mart, kade sto imase karanica pogolema i nikoj so nikoj ne sakase so oci da se vidi potoa sve se sredi (navidum) ok bese imase ubavi tazni momenti,na moj licen plan bev poveke posvetena sve do letoto na odmor koe bese preubavo i fenomenalno pominato,sve do septemvri super ok potoa od oktomvri sve krena niz brdo sto bi se reklo,znaev deka nesto e ok deka nesto se slucva da ama neznaev so potocno pritisok, pristisok, pritisok i na kraj eksplozija so kraj na 4i pol godisna vrska,nesakam da zvucam ironicno no dlaboko vo srceto sekogas znaev deka ne e to to posebno vo poslednata godina. Sega sum sosema ok pred nova godina so mala avanturicka nisto posebno da razbijam monotonija so decko koj mi se dopaga normalno ama za vrska ne sum nikako,i taka moeto rezime da ti e merak da go citas okrs...
  Ocekuvam vo novata godina ako dade gospod da ME NAJDI vistinskata ljubov ....
   
 20. the-dark-angel

  the-dark-angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 март 2012
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  37
  љубовно резиме за 2014...
  прекинавме врска после 2ипол години...жално трогателно корнење коси, депресии, болници
  ...на крајот на годината, иако мислев дека ќе ја завршам сингл оп ете го мацолот :D