1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубовно резиме за 2014

Дискусија во 'Врски' започната од Ema28, 24 декември 2014.

  1. ancebanance

    ancebanance Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2013
    Пораки:
    62
    Допаѓања:
    71
    Пол:
    Женски
    2014 хммм.... веќе скоро 7 години со мојата љубов, ништо ново, истата приказна секој ден, не да не се сакаме ама љубовта мора да се обновува да се воведуваат новитети, да почнуваме нешто заедничко, да се грижиме еден за друг, ама немаме сеуште услови, се надевам на нешто поубаво во новава, пред се да сме здрави, и посакувам заеднички живот.
     
  2. Anon

    Anon Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2011
    Пораки:
    830
    Допаѓања:
    1.789
    Пол:
    Машки
    Рекордер сум на TOP 10 singles chart :) Или ај да не претерувам од 2012 официјално сингл, а оттогаш со неколку „авантури“ да речеме.
     
  3. vrapce.b

    vrapce.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2014
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    218
    Пол:
    Женски
    Прв бакнеж :$ и после некое време прекинавме контакт. Јас продолжив да го сакам. Ама од пред една недела престанав.
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Во јули раскинав едно ипол годишна врска. Поточно, ми раскина тој мене. Бев уништена, се до септември/октомри кога излегов со еден дечко со кој продолживме да се гледаме наредни три месеци и ме врати во живот, но немавме ништо сериозно меѓу нас. Во декември го запознав сегашниот дечко.
     
  5. m.i.g

    m.i.g Популарен член

    Се зачлени на:
    21 декември 2012
    Пораки:
    1.074
    Допаѓања:
    5.777
    Пол:
    Женски
    Ја направивме свадбата :P