Љубовта ви го зема сонот?

Дискусија во 'Врски' започната од StoryOfAGirl, 18 декември 2009.

  1. StoryOfAGirl

    StoryOfAGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    2
    Kako izdrzuvate koga ke dojdat noknite casovi a vie postojano mislite na edna licnost za koja mnogu ja sakate i sakate da bidete so nea no znaete deka nikogas nema da ste zaedno? ;( ;( ;(
     
  2. panter

    panter Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 декември 2009
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    3
    Da sekogas koga ke legnam da spijam ili koga sum sam pridruzuvan od tisinata i samotijata pomisluvam na Nea...Ednostavno sum ispolnet od pomislata na samata taa slika koja mi e vrezana vo mojata glava,se cuvstvuvam ispolneto i posebno so sekoja pomisla na nea i nejziniot lik, no ne taguvam i ne placam zatoa so ako ne mi se slucese toj pogled mozebi i nikogas nemase da go osetam neopislivoto cuvstvo koe mi se sluci i za koe bev siguren deka e Ljubov... Prodolzuvam i ponatamu da mislam se podlaboko i podlaboko i... zaspivam!!!
     
  3. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    41
    Пол:
    Женски
    Многу добро знам какво е тоа чувство на безнадежност ама сепак и понатаму мислам на тој човек и тајно се надевам на барем еден поглед!
     
    На earthquake му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Tesko tesko..:( koga ke se potsetam na prekrasnite momenti pominati so nego na liceto mi se javuva mala srekja :) no pomislata deka nikogash poveke nema da bideme zaedno (od odredena pricina) koja jas ja znam mi sozdava glavobolka i chuvstvo na taga :( nesreka vo ljubovta... Pochnaf da ne i veruvam na ljubovta veke 4 meseci nego nemozam da go prebolam... placham sekoa vecer placam za propustenite sansi i se sto napraviv .. kopneam po minatoto ... nedostiznoto minato...posakuvam da go vratam vremeto... no nevozmozno... Tecat solzi po moeto lice za nego, za ljubovta moja so koja nikogash pak nema da bidam. Se prepravjam hrabra, silna i vesela pred nego iako denovite mi se mracni... imam mnogu udvaraci na koi ne im objakam vnimanie ... go chekam nego!! A nego go nema... Srcevo mi se kine na samata pomisla deka vo momentot e so nekoa druga, druga baknufaat negovite usni ;(;( Aj dosta zosto stvarnno ke se raslacham ... :worried:

    Paa.... ako moze nekoj sovet i za mene sto da napravam? Kako toj pak da bide moj(iao znam deka toa e rechisi nevozmozno) seuste ima nekoja kapka nadez vo mene kako sto velat nadezta posledna umira...

    Veruvam deka mnogu ke se pronajdat vo ovoj tekst...

    Pozzdravcheeee :):)
     
    На baguf4e му/ѝ се допаѓа ова.
  5. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    252
    a barby-mwa mozes da ni kazes zosto poveke ne ste zaedno?? toj cuvstvuva seuste nesto prema tebe ?
     
  6. Barbie-mwa

    Barbie-mwa Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    1.237
    Допаѓања:
    528
    Пол:
    Женски
    Pricinata e stho toj ima odeno so edno devojche podogo vreme i potoa raskinaa so izgovor deka "toj nesakal cel zifot da bide so edna" i potoa ftorata zrtva bef jas. Bevme zaedno recisi godina dena no toj postojano ne pokazuvashe deka me saka iako jas nonstop go kazuvaf toa i sega mislam deka ne trebalo taka. :!: Edna vecer na izlavane bevme zaedno. Potoa jas otidof do drugarkite, a toj doaga so eden drugar sto go mrazam a mislam deka i toj mene i toj go ima naprafeno seto ova i mi kazuva deka ima druga i bez izgvor zaminuva. Potoa jas mnogu placev i go molev a toj celo vreme me ismevase so drugarite i se custvuvam mnogu navredena no poradi postapkite koi gi napraviv toj veke ne me ni poglednuva vo ochi. :| Sega znam deka seto toa ne trebase taka...da se ponizuvam da molam i da mu placham na kolena no veke e kasno..a seuste go sakam i posle toa.... velat trkaloto se vrti jas odamna chekam da se svrti ama.... sega toj ima druga i mi izgledaat srekni i mi paga tesko koga gi gledam zaedno...a ve molam kazete mi barem kako da gi popravam greskite od minatoto i da napravam pak da mi se zasfigjam zosto toj sega e kako nisto i da nemalo momegju nas kako so nekoj sto se gledash prf pat vo zivotot :(

    Ete toa e prichinata pa ako moze help..... :?
     
  7. soledad

    soledad Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    418
    Допаѓања:
    252
    mozam da zamislam kako ti bilo ;( navistina ima maski idioti a za toa deka trkaloto se vrti sigurno se vrti jas cekav 2 godini da se svrti :) greskite od minatoto ne mozes da gi popravis toa bidnalo veke i znam kako e koga za nesto sto si napravila se kaes i posakuvas da se vrati vremeto nazad.ako kontaktiras seuste so deckoto kazi mu deka se kaes za postapkite deka ne sakas megju vas da bide kako da ne bilo nisto a ako toj ne pokazuva znaci deka te saka zaludno bi bilo da se boris za nego i najdobro e da se potrudis da go zaboravis a i so toa sto te ismeval pred drugarite negovi ne te ni zasluzuva ni da go molis ni da bides so nego pozzzz
     
  8. Silverty

    Silverty Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 декември 2009
    Пораки:
    18
    Допаѓања:
    2
    Jas mislam deka voopsto ne go zasluzuva tvoeto izvinuvanje,bidejki ako toj taka ne se isponasal ti nemase da places i da go molis na kolena.Kako i da e,mozebi ke ti bide tesko ama najdobro e da ne mu obrnuvas golemo vnimanie koga e vo tvoja blizina,dovolno e da izgledas srekna i vesela no nemoj toa da bide ve6ta4ko.Se dodeka toj znae deka tvojot svet se vrti samo okolu nego,nema nikogas da ti se vrati.Izleguvaj cesto,smej se zabavuvaj se,opkruzi se so zgodni momcinja..Toj ke posaka da ti se vrati koga ti najmalku pomisluvas na toa.Sreknite momenti so negovata devojka ke pominat zs nisto ne e vecno a tvoe e da ostavis se samo od sebe da si te4e.. poz
     
  9. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.893
    Допаѓања:
    152.858
    Последниве денови ми е опсесивна мисла,што е толку НЕ типично за мене...
    Мора да се ослободам...и да ја напуштам сцента,зошто ова не се трпи.
    Ама кога имаш поводи...
     
  10. majatri

    majatri Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    36
    Smeni go naglo tvoeto odnesuvanje pred nego. Ponasaj se ladno bidi vesela i raspolozena koga ke se sretnete, duri ako mozes neka te vidi so nekoj decko makar i da izglumis. Taka ke vidi deka ne ti e do nego i deka si go zaboravila. I ne prevzemaj nisto okolu smiruvanje objasnuvanje isl. On e naviknat da go sakas i s=da patis po nego. Koga ke go vidi sprotivnoto nema da mu bide seedno. Ako nisto drugo ke se zainteresira. A inaku toj tip ne vredi navistina batali go zic=vej si ponatamu. Ke go prebolis koga togas.
     
  11. streetstyle

    streetstyle Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јуни 2010
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    Здраво..веќе некое време го следам овој форум и навистина ми се допаѓа ..девојки се стварно добри и интелегентни, иако не сум директно вклучена во форумот за жал( работно време многу) ми се допаѓа колико добри совети може да се добијат од тука и од овие членови...btw јас сум стритстајл и барав тема каде што би можела да ставам моето прашање да речеме...се извинувам ако упаднав и ако не е добро мој македонски простете!! имам една невозможна лјубов и свесна сам, но неможам да престанам да мислам на него незнам зошто иако ме повреди на некој начин..го видов пред 3 год и од тогаш тој ми е влезен во подсвест. На таква позиција бевме што неможевме да оствариме контакт нормален поради неговата функција и авторитет и мојата..ми се насмевнуваше и имаше сјај во негови очи..нешто што ми кажа дека не ме гледа исто како другите околу него...кога ке го погледнев се повлекуваше некако како да бегаше..а гледав колку е послободен со другите а со мене не беше..не ми беше јасно..?? а потајно ме погледнуваше..се случи нешто неговата суетност малку влјиаеше и некако дојде до некоја бариера и јас исто така виновна малку грубо изреагирав...мојата природа е таква и толку...ме казни и понижи на еден начин што јас одбив еден став негов и му реков не нема така и кон други луѓе што не засужија беше дарежлив а со мене не односно трудот кој што јас го дадов не ми го призна а на други им помогна дури...не ми е јасно а доволно е свесен дека не вредат , претходно не му значеа ништо...јас згрешив много знам меѓутоа направив онака као што ми налага природа на карактер ..јас не сум ни ќе сум некој друг..незнам од тогаш запре се ..иако немавме ништо сепак тоа беше една од тие работи што неможе а да не ги приметиш...на крајот само едно не ми беше јасно..дали чувствуваше нешто за мене или обратното ( ништо) и дали само ме гледаше како некоја конкуренција како некој што може да му каже не!! дали се исплаши??дали несакаше да се бори или да проба нешто повеќе??? како и да е остана на тоа ама морав да го пишам..иако упаднав некако се извинувам длабоко...поздрав најдобро за вас и ваш тим...(tnx za moja pomos od mak friend) razbiram se ama ne znam da pisam mn dobro...greetings all best
     
  12. Xtinna12

    Xtinna12 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 август 2011
    Пораки:
    74
    Допаѓања:
    6
    Се пронајдов во текстот на Barbie-mwa :) !
    Кога ќе се сетам на прекрасните моменти солзи ми течат по лицето бидејќи знам дека никогаш нема да ми се оствари желбата по негоо... :(
    Кога ќе го видам се правам храбра но во себе осамена... ;( :(
     
  13. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    Често викаат дека тој што неможе да спие обично е во сонот на некој друг, па се тешиме :lol:
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.364
    Допаѓања:
    77.727
    Пол:
    Женски
    Не само сонот, се ми зема. Секогаш пред спиење мислам на него, си фантазирам. Ова е нешто поинакво, мислам дека повеќе е страст, ме прави среќна кога ќе се сетам на нешто што ми пишал, што ми кажал. Кога мислам на него секогаш се појавува насмевка на лицево без разлика на (не)возможноста на врската.