1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов е...

Дискусија во 'Врски' започната од LivingGlam, 15 август 2011.

 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.722
  Допаѓања:
  55.117
  Пол:
  Женски
  Сигурна сум дека ви е познат стрипот Love is... кој нам ни беше достапен преку мастики во детството (сликичките Љубав је...).
  Кратки инспиративни реченици, со голема поента зад површината.

  [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG] [​IMG]

  По примерот на Kim Grove, креаторката на овој стрип - можете ли да ја сместите љубовта во дефиниција од една кратка реченица?

  Љубов е...
   
  На mims-89, srcekrsacka, kate21 и 4 други им се допаѓа ова.
 2. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.463
  Допаѓања:
  7.820
  Пол:
  Женски
  Љубов е потреба да те видам и да те гушнам без никаква причина онака од љубов ( не дека знам што напишав хахаах ) :$ :$ :$
   
  На Osamena devojka, Keti-26, sm1zla и 2 други им се допаѓа ова.
 3. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  Љубовта е.
   
  На crazyinlove19, Hipster и LivingGlam им се допаѓа ова.
 4. N.A.T.A.S.A

  N.A.T.A.S.A Нов член

  Се зачлени на:
  21 октомври 2010
  Пораки:
  650
  Допаѓања:
  478
  Љубов е болка!
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 5. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.722
  Допаѓања:
  55.117
  Пол:
  Женски
  Љубов е спротивно од болка. :)
   
  На Twinkles и la.chocolada им се допаѓа ова.
 6. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.495
  Допаѓања:
  123.264
  Абе еднаш дадов еден убав цитат шта је љубав,пак ли сега?! :D

  Љубав је кад ти срце дрнда!
   
  На Osamena devojka, Ubav zivot, Milobebence и 30 други им се допаѓа ова.
 7. starbucks

  starbucks Популарен член

  Се зачлени на:
  12 април 2011
  Пораки:
  3.064
  Допаѓања:
  6.658
  Љубовта е краткотраен налет на допамин, норадреналин пролактин, лулиберин и окситоцин. :)
   
  На Twinkles, Stoimenovska, Mai4 и 8 други им се допаѓа ова.
 8. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.853
  Допаѓања:
  103.645
  Пол:
  Женски
  Љубов е кога во преполн свет сме сами јас и ти.
  ...one but not the same!
   
  На LUNA.girl, I.v.a.n.k.a, crazyinlove19 и 3 други им се допаѓа ова.
 9. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.495
  Допаѓања:
  123.264
  Не глумам,ама сериозно,љубов е кога меѓусебно си масирате табани! (не истовремено,ама наизменично може! :D )
  Ко да ти го дал универзумот на дланка.Почист израз на љубов него ли сексот!
   
  На unique123, crazyinlove19, lolyta777 и 3 други им се допаѓа ова.
 10. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.722
  Допаѓања:
  55.117
  Пол:
  Женски
  Љубов е кога изненадно се појавува со твојот омилен сладолед во рака. ^_^
   
  На Agatha и MilanoRedHead им се допаѓа ова.
 11. Nightwalker

  Nightwalker Популарен член

  Се зачлени на:
  4 февруари 2011
  Пораки:
  1.123
  Допаѓања:
  4.446
  Пол:
  Машки
  Љубов е да флертуваш прекумерно, но притоа да знаеш дека личноста пред тебе не мора да направи ништо.
  (почитување)

  Љубов е несовршеност во партнерот без да ти пречи.
  (прифаќање)


  Љубов е да пропуштиш прилика поради тоа што не е вистински момент сеуште.
  (стрпливост)

  Љубов е кога ти е дадена искрена можност да речеш -не- кога мислиш дека си обврзан.
  (внимателност)

  Љубов е двајцата да се грижите.
  (одговорност)

  Љубов е нежен бакнеж за добра ноќ.
  (предвидливост)

  Љубов е да кажеш погодна фраза за да направиш прегратката да се претвори во скокоткање и кикотење.
  (хумор)

  Љубов е да согледаш што твојот партнер навистина сака.
  (вистина)

  Љубов е кога знаеш кое време е, а не ти пречи толку доцна што е.
  (забава)

  Љубов се рацете (на партнерот) околу тебе што те гушкаат силно.
  (восхитеност)

  Љубов е да видиш нова страна на личноста што ти мислиш ја познаваш.
  (препород, обнова)

  Љубов е да се разбудиш и покрај себе го имаш оној кој што си го сонувал.
  (каде фантазијата се среќава со реалноста)

  Љубов е кога двајца само си зборуваат на половина од креветот.
  (блискост)

  Љубов е да кажеш чао знаејќи дека ќе се вратиш.
  (верба)

  Љубов е да бидеш покрај љубената утрото кога се буди.
  (чувствителност)

  Љубов е секс без да кажеш „да водиме љубов“ заради тоа што знаеш дека парнерот сака.
  (разбирање)

  Љубов е да кажеш „ако престанеш те убив“
  (желба, посакување)

  Љубов е седејќи покрај прозорецот, загледан, размислувајќи за вчера ...
  (промислување, забележување)

  Љубов е кога во зимо го слушаш ветрот и ти студи, а ти посакуваш да си на топло во кревет со саканиот.
  (осаменост)

  Љубов се нештата кои никогаш нема да бидат кажани.
  (лично, интимно)

  Љубов е музика во позадина и Ти !
  (заљубеност)
   
  На Osamena devojka, beauty007, C@nyon и 13 други им се допаѓа ова.
 12. Lilit

  Lilit Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  9.495
  Допаѓања:
  123.264
  Ај се јадеме сеа! :D Леле пуна сум муабет на темава,нешто инспирирана,од фантазија до вистински глупости!

  Љубов е кога ќе те гушне после напорен ден и ќе ти рече...еее за ова вреди да се живее! :inlove:
  *го бубнува Радован*Мил тој! :D

  Еј и љубов е кога не ви е непријатно да си ќутите,туку баш ви е убава тишината кога сте заедно гушнати или пак секој си ја тера својата работа!Ете така знам дека е погоден човекот!Дали другарка или партнер или другар или што и да е бе!
   
  На Marossa, Strumfeta93, Phyramide и 3 други им се допаѓа ова.
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  5.541
  Допаѓања:
  75.112
  Пол:
  Женски
  Љубов е кога двајцата молчите, а преку тишината и погледите се разбирате.
   
  На Osamena devojka, Hipster, srcekrsacka и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  .. емоционална дисфункција на сите витални органи,максимално измачување на секој дел од телото орално и комбинација од неспособност,неможност и несакање да му кажете не,престани,предизвикано само со спомнување на неговото име. Симптомите стануваат сериозни и состојбата на пациентот е критична,при било каков поблизок контакт со дотичниот. Настанува смрт на разумното мислење и почнува животот на одлуките кои сте мислеле дека никогаш нема да ги донесете,позите кои никогаш не сте мислеле дека ќе ги пробате и почнува животот на она за кое мислевте дека го има само во филмовите.

  Некои ја викаат страст. Други опседнатост. Трети не ја ни викаат сама доаѓа. Четврти ја викаат секс. Петтите се за довербата,а шестите за разбирањето. Седмите ја дефинираат преку љубомората.

  Но сите се сложни за едно име...

  Љубов.


  :l:
   
  На C@nyon, pamelche, KatarinaLehotska и 14 други им се допаѓа ова.
 15. zhap4e

  zhap4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 март 2011
  Пораки:
  6.853
  Допаѓања:
  103.645
  Пол:
  Женски
  Љубов е кога остануваш и за доручек - пржени лепчиња :wasntme:
   
  На L-enna и Marilyn-Monroe им се допаѓа ова.
 16. mysterious

  mysterious Популарен член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2010
  Пораки:
  1.491
  Допаѓања:
  2.658
  Љубов е кога јас велам: So now help me God...

  A тој на тоа ми одговара: I ain`t God,but I`ll try to help ...

  :wasntme:
   
 17. Hiii

  Hiii Популарен член

  Се зачлени на:
  5 април 2011
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.562
  Љубовта е само побуна против празнините на животот!
   
 18. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.501
  Љубов е кога ќе речиш: леле од шо те сакам ми идат да те голтнам! :D :rofl:

  Толку сакаш да го имаш човекот до тебе, зад тебе, пред тебе, во тебе.. затоа можеби излегла реченицава :lol:
   
 19. Elina

  Elina Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2011
  Пораки:
  153
  Допаѓања:
  56
  Љубов е најтешката навика која што може да се прекрши и најтешкото задоволство кое може да се прекине
   
  На Dinsyyy и I.v.a.n.k.a им се допаѓа ова.
 20. Phyramide

  Phyramide Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  3.009
  Допаѓања:
  14.783
  Да го цитирам - љубов е кога ќе си дојдам дома, ти во тренерки, несредена, јас по боксерици, несреден, седиме во тишината и јас сум среќен што токму во твое присуство не зборувам, што токму покрај мене не зборуваш, а сепак ни е убаво :$

  Ц ц ц што патетично сладок дечко сум имала :D
   
  На LivingGlam и zhap4e им се допаѓа ова.