1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов за пари или љубов од срце?

Дискусија во 'Врски' започната од neltu, 1 август 2011.

  1. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    А за почеток да пробате и двајцата да најдете работа во МК? Ако не повеќе колку да се издржувате..
    Секоја прилика за заминување во странство е одлична, ама не треба да се чека како да си полу умрен ..да чмаеш по цел ден..
    Мора да се работи за да се живее.. секогаш можете да ја напуштите работата во Македонија и да заминете надвор ако ви се укаже прилика..

    Љубовта не заминува низ прозор кога се нема пари..само доаѓаат проблемите и кавгите. А со тоа и се одалечувате еден од друг :)
     
  2. yokoono

    yokoono Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 октомври 2012
    Пораки:
    72
    Допаѓања:
    18
    Epa toa e povekje ne nalikuvame na decko i devojka sto se maldi i polni so elannego na bracna dvojka pred raspagjanje :) Koga kje mu kazam deka treba da rabotime i tuka a ne da guveeme po celi denovi on mene mi vika jas tuka ne rabotam za 15.000 denari i taka si dreme doma po cel den ne izlaga nisto ne se slucuva i normalno koga sedis doma i nemas pari krugot na kontakti se zatvara i stanuva se poloso,mnogu go sakam nekogas i mislam deka najdobro kje bide da go ostavam i taka da se razdrma malce i da go fati lutina ili panika pa da prevzeme nekoj cekor ama pa od druga strana si vikam kakva ljubov e toa koga go ostavas nekoj koga mu e najloso ama ova najlosovo trae i trae se nema nikakva incijativa,jas odam doma pa od mojte zimam pari i vlecam kesi so jadenje kaj nego pa se snaogjam za smetki i sl ama vekje mi stanuva cela ovaa borba teska i nepodnosliva,
     
  3. marijaaxl

    marijaaxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    741
    искрено кажано скоро сите одбираат љубов за пари а ја оставаат љубовта од срце, размислуваќи ги сите потребни средства за живот и за деца сепак парите се тие кои ја играат главната игра во животот, ќе речат не се купува се со пари, точно, ама ајде живеј без пари.
     
    На mencemeni и Miss.N им се допаѓа ова.
  4. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Не, не и не. Никогаш немој да го напуштиш од такви причини.
    Напуштањето се знае кога е, кога чувствата на едниот/двајцата веќе не се исти..
    Жалосно е што работоспособен маж сака да изиграва паразит (да ми извиниш на изразот) и чека од небо да му падне нешто.
    За промена немој да носиш никаква храна од дома, чекај тој да донесе. Оди и јади кај твоите, врати се кај него и чекај. Да видиш дали ќе ги земе конците во свои раце..
    Утре може ќе најдете супер работа, дури и надвор од МК. Ама и таа може да ја изгуби еден ден, што ќе правиш тогаш. со деца, цело семејство?! Ќе умрете за јадење затоа што на господинот испод чест му е да работи за 15000.
    Побарај ти работа, ако најдеш плаќај за твојот дел од трошоците. Немој да покриваш се во НИКОЈ случај. Уште не сте маж и жена, нека го мрдне газот, што е ова од него..
    Во случајов жално е да кажам, ама тој те користи затоа што ти така си го научила.
    Послушај ми го советот, не носи храна, јади си кај твоите. Немој да го издржуваш и да го правиш поголем паразит..
    Ако му се живее ќе го испоти газот..
    Ако не, веројатно не ни заслужува да те има..
     
    На Umbrella22 и yokoono им се допаѓа ова.
  5. DeepBlue

    DeepBlue Популарен член

    Се зачлени на:
    21 мај 2011
    Пораки:
    758
    Допаѓања:
    1.097
    ем шуто ем боде
    мислам нема да се промени додека му плаќаш сметки и му носиш за јадење, искрено не те заслужува.
    педерско би било да киднеш од него али во други околности а не во овие кога него цеф не го боли и си го прчи, одбива да свитка кичма и да работи за 15к иако е во крајно дереџе
     
    На yokoono и Dust им се допаѓа ова.
  6. marijaaxl

    marijaaxl Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2015
    Пораки:
    244
    Допаѓања:
    741
    па немора да го напуштиш за секогаш али остави го некој ден, отиди кај твоите нагости нешто некој роднина во друг град само направи нешто за да бидите разделени една недела, па ќе видиш кога ќе нема за јаденје ќе нема ни пари, ќе мора да направи нешто можеби ќе му дојде паметот, i hope so.
     
    На mencemeni и Umbrella22 им се допаѓа ова.
  7. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Љубовта е 2-3 месеци , па потоа идат финансиските проблеми , ајде кажете која не сака да има јака кола , да оди секое лето на море , на зима на зимување , да нема заостанати сметки , да нема кредити , да не се мисли утре дали ке има за јадење дома , да си посетува козметички салони , скапи третмани , на децата да им е све обезбедено а не кога ке посака хамбугер да немаш пари да му купиш , кој не го сака ова ??? Биракте ги парите или ако имате прилика омажете се странство да ви е помирна главата
     
    На crazylady му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Vertigo TJ

    Vertigo TJ Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2014
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    779
    Пол:
    Женски
    :смајли што се крсти

    Не се живее без пари и дефинитивно колку и да е силна љубовта сиромаштијата ќе ја поткопа, но не вреди и да се „продадете“ за комфорен живот. Според мене заедница меѓу двајца што чувствуваат наклонетост еден кон друг и при тоа ПОДЕДНАКВО се трудат да придонесат за квалитетот на заедничкиот живот е идеален спој. Се останато мора да чкрипи, повеќе или помалку.
     
    На crazylady, Mishela, hermosa и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  9. anakonda88

    anakonda88 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 април 2010
    Пораки:
    2.598
    Допаѓања:
    4.500
    Пол:
    Женски
    Што мислиш кои се причините за развод во последно време што е се побројен ? Одговорот е Свекрвите и Финансиите ! Тоа што го кажуваш ти е точно но кога би ја разгледала околината околу мене јас не познавам таков пар , можеби го има али е ре5и
     
    На crazylady и Glasna им се допаѓа ова.
  10. hermosa

    hermosa Популарен член

    Се зачлени на:
    7 декември 2011
    Пораки:
    3.494
    Допаѓања:
    8.308
    Пол:
    Женски

    :oova me zaprepasti.Ok stranstvo e ubavo no ne rastat parite na drvo cc .Nikogas ne bi si go prodala dostoinstvoto za pari .Priznavam samo brak od ljubov,toa e vistinskoto nesto vo zivotot.
    Za drugo si vo pravo,sekoj saka udoben zivot da ima pari i raat no realnosta e poinakva,i mislam deka e fer sekoj da se izbori za materijalnite nesta koi gi posakuva pa vo brak i na mesecina posle da odi:D
     
  11. Umbrella22

    Umbrella22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 август 2012
    Пораки:
    3.951
    Допаѓања:
    33.918
    Пол:
    Женски
    Љубов од срце... Ние уште на самиот старт знаевме кои сме и што сме. Ни јас ни тој не бевме вработени, јас штедев денар по денар за да можем карта да си купам за да одам до кај него, со 300 ден сме го минувале цел викенд, и двајцата последниот денар го делиме, кога има едниот има и другиот..
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  12. elenkata20

    elenkata20 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    241
    Пол:
    Женски
    За жал има многу што одат по парите..а не од љубов.. Еден пример пријателка Се мажи за еден преубав,прееезгоден мислам совршенство е човекот а е мн богат има бензинска :) и за 3, месеци се разведија уствари ГЕЈ да ти биде..Жалосно..За да успее еден бракк потребно е љубов разбирање искреност но,нормално и пари затоа што како сакаш кажи без пари не се може денес се е пари најјосновното без пари неможеш да го имаш но со љубов разбирање слога и Работа нормално се постигнува се..пополека..Поздрав
     
    На Kenzoo му/ѝ се допаѓа ова.
  13. sagittarius989

    sagittarius989 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2015
    Пораки:
    170
    Допаѓања:
    318
    Пол:
    Машки
    Абе смешни сте ми жити све, очигледно оној кој ја започнал оваа тема па и оној кој размислува околу ова нешто нема почуствувано љубов, луѓе, мој совет побарајте ја личноста со која ќе почуствувате љубов, со која ќе ја запознаете љубовта, тогаш ќе согледате дека секое матрејално добро е залудно и невредно, значи да не објаснувам бидејќи не се објаснува, љубов е нешто кога ќе си над облаци, а вака матрејалистички тоа не е љубов, затоа ве молам не зборете за љубов кога се работи матрејално, тоа е љубов но кон нешто друго, кон неиживеаност, кон финансиска неисполнетост а не кон личност со која ќе уживате и колку и да е ситуиран партнерот џабе ќе е кога секогаш ќе остане онаа празнина неисполнета.... и не бидете смешни ќе ве молам „љубов за пари или љубов од срце“, хахахах :))))))
     
    На Zeynep му/ѝ се допаѓа ова.
  14. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Sekogas od srce ! Nikogas za pari ! Ziv primer sum za toa , koga se omaziv mm i jas nemavme zavrseno sredno obrazovanie so sto avtomatski nemavme rabota . Onaka fati-pusti no ne dovolno za hrana i zivot . I seuste sme zaedno , preziveavme sekakvi prepreki i razocaruvanja . Se nadevam i ponatamu ke prodolzime taka :)
     
  15. sjdgo

    sjdgo Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 јули 2015
    Пораки:
    5.676
    Допаѓања:
    14.184
    Пол:
    Женски
    Jas ne bi bila so nekoj samo zatoa shto ima mnogu pari.
    Ama ne bi bila nitu so chovek koj gi nema.
     
  16. Kukla994

    Kukla994 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 ноември 2014
    Пораки:
    4.682
    Допаѓања:
    46.940
    Sega koga vekje nemat pari - zemete se be od srce (ako ostana I covek so srce) :D
     
  17. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    А сами да си заработите бе чеда? :D Нема ништо поубаво од полн џеб и со пари, но и со независност. Зошто да одите со некој за пари, тој буквално да ве плаќа или утре да се омажите, па тој да ви го одредува буџетот. Независни и многу амбициозни стремете се да бидете. Љубовта е сосема нешто друго.
     
    На Annath, kjukli и H.VAGA им се допаѓа ова.
  18. Slatko-Malo

    Slatko-Malo Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2011
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    12
    Љубов од срце. Дефинитивно!
     
  19. EdnaDevojka21

    EdnaDevojka21 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 мај 2016
    Пораки:
    188
    Допаѓања:
    894
    Пол:
    Женски
    Љубов од срце,секако.
     
  20. zokipoki.1

    zokipoki.1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јуни 2016
    Пораки:
    397
    Допаѓања:
    1.288
    Пол:
    Машки
    пари и само пари.......го вртат светот...секс за пари љубов за пари,старци полни пари и млади девојки околу нив,,млади момци кои задоволуваат постари теткици за пари...сите молчиме и голем број негираме...но денес и љубовта со пари се купува..