1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов за пари или љубов од срце?

Дискусија во 'Врски' започната од neltu, 1 август 2011.

  1. Strumka22

    Strumka22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2013
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    2.442
    Пол:
    Женски
    Само да ве потсетам дека од љубов не се живее и дека недостигот од пари ја разорува и најголемата љубов. Парите не значат се, но значат многу кога ги немаш.
    Теоретски би требало да биде љубов пред се, ама практично без пари во урбан град тешко може да се преживее, кога лугето се безмилосни во осудата ако само барем по облеката се разликувате вие или вашето дете. Колку и да е силна таа љубов ќе пукне под притисок на секојдневните проблеми.
    Не мора да е мултимилионр, ама да имате пари за нормален живот
    А дали може да се живее со пари а да не го сакаш човекот? еројатно да, кога имате пари, кога можете да си приуштите многу нешта веројатно ќе го засакаш, на убаво секој бргу се привикнува.
    Секако ова е само мое мислење тоа не значи дека вашето ако е поинакво дека не е исправно нели?
     
    На sugarlips, blackwave и Dennings им се допаѓа ова.
  2. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Една реплика од познат филм 'работите што ги поседуваш испаѓа на крај тие тебе те поседуваат'
     
    На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
  3. s1a1n1d1r1a1

    s1a1n1d1r1a1 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 октомври 2010
    Пораки:
    1.685
    Допаѓања:
    14.358
    Пол:
    Женски
    Љубов од пари- нема смисла.
    Од пари може да биде заедница, врска, брак итн.. Ама љубов не може да се нарекува ако е од пари.

    На темата, никогаш не би одела или нешто повеќе со некој чисто заради пари.
    Побрзо би се омажила за виза од колку за пари. Онака знаете на лажги мажење колку да останиш негде во странство па да си бараш чаре. Макар што и тоа ми е бљак.
    Некако ми е прекраток животот да се троши на такви работи.
    Ми се љуби искрено и чисто и само на тоа и можам да се посветам. Се друго би ми било одвратно :puke:
     
    На kim.k и kjukli им се допаѓа ова.
  4. trixy

    trixy Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 мај 2016
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    883
    Пол:
    Женски
    Добро само јас ли верувам дека бракови за пари се дешаваат само на филм или чик лит? :^)
    Ваквите случаеви не се нешто чести по мене, а и брзо се распаѓаат.
    Мрдни се и заработи сам место да чекаш некој да те издржува. Мене срам ме фаќа од вакви.
     
    На kim.k, joy1, ToksycznaReakcja и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  5. ToksycznaReakcja

    ToksycznaReakcja Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2016
    Пораки:
    472
    Допаѓања:
    1.809
    Љубовта за пари е толку ефтино нешто, што нема на што друго да се храни освен на скапи подароци што гарантираат привремена среќа додека Окото Ненаситно не го привлече нешто друго.
    Љубовта од срце секогаш грее со чувствата, поголем подарок од тоа да знаеш дека си сакан нема.
     
  6. Zeynep

    Zeynep Популарен член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    784
    Допаѓања:
    1.100
    Пол:
    Женски
    Љубов од :l:
    Парите идат и одат,ама љубовта останува.
     
    На Sanya20 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. TheeQueen

    TheeQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2016
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    58
    Пол:
    Женски
    Ако има љубов има се! Парите се потрошувачки материјал, не траат вечно, еден ден ќе ги снема па за што ќе живееш со некој кого не го сакаш!? А вистинската љубов останува вечно без разлика на материјалната состојба. Во тешките моменти сите бараме љубов, а не пари! Иако голем дел од женскиот род вклучувајки ме и мене многупати кога немаме пари за нешто што го посакуваме си ветуваме дека ќе се омажиме за богаташ со којшто се ќе ни биде на дофат, сепак во моментот кога саканот (со празен џеб) е пред нас се откажуваме од сите пари на светот. Луѓе сакајте се другото само ќе си дојде! Се најдобро :*
     
    На Petar80, Ицолгудбејбе и Sanya20 им се допаѓа ова.
  8. Twigs

    Twigs Активен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2016
    Пораки:
    67
    Допаѓања:
    151
    Пол:
    Женски
    Ни едната ни другата љубов: парите се трошат, а срцињата се кршат :/ :u: