1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов или гордост - стара дилема

Дискусија во 'Разделби' започната од Minnie 1, 14 декември 2014.

 1. Minnie 1

  Minnie 1 Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 декември 2014
  Пораки:
  2.373
  Допаѓања:
  27.405
  Пол:
  Женски
  Devojki dali bi se borele dokolku go izgubite sakaniot ? Do kade e dozvoleno da se odi so obidite, a da ne se zagubi gordosta ?
   
 2. JustFun

  JustFun Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 септември 2014
  Пораки:
  1.027
  Допаѓања:
  2.771
  Еднаш ја загубив за некој што не вреди. Ако е тој спремен да се бори бори се и ти, ако не чао пријатно. Никој не треба да се моли, по никого не треба да се трча.
   
  На hermosa, SwanMay и Dust им се допаѓа ова.
 3. SwanMay

  SwanMay Популарен член

  Се зачлени на:
  28 април 2011
  Пораки:
  855
  Допаѓања:
  4.674
  Пол:
  Женски
  Би се борела ако знам дека искрено ме сака, но не би ги пречекорувала моралните норми. Со дечко ми имавме многу бурни периоди, по секоја расправија следуваше раскинување, па помирување следниот ден. И се' поради љубомора. Многу жалам, затоа што без врска сме се нервирале и двајцата. Но, со текот на годините го најдовме балансот и отворено разговараме за се'. Знае дека нема потреба да се грижи и има доверба. Да не се боревме еден за друг и да останевме инаетливи после некоја расправија, којзнае каде ќе бевме сега. Значи, според мене, некогаш е во ред да си упорен, ако силно веруваш во она за што се бориш.
   
  На Tatjana95 и Minnie 1 им се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.805
  Ако сум го изгубила зашто проблемот бил во него... всушност не сум изгубила. Изгубил тој. И не, нема да се борам за човек што не ме заслужува.
   
  На CuteKiki и kjukli им се допаѓа ова.
 5. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  6.741
  Допаѓања:
  131.346
  Пол:
  Женски
  До таму до каде што тој заслужил
   
  На Hipica и tessie им се допаѓа ова.
 6. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.911
  Допаѓања:
  68.589
  Пол:
  Женски
  Јас не би. Одлучил така и не можам да го предомислам.
   
 7. girl.09

  girl.09 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 декември 2013
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  54
  Гордост :) и не попуштам нималку, како што тој можел да направи нешто што ќе ме повреди, јас неможев ? Не, не, несакав. Затоа што моето „те сакам“ беше вистинско, а неговото е за во корпата до нашата клупа во паркот.
   
 8. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  794
  Пол:
  Женски
  Јас порадди таа гордост си ја изгубив саканата личност и сеуште ја губам он ме моли веќе 2год а јас се правам наудрена а имам дечко ама срцето ми е на др место а умот ми е кај дечкото. И си патам зашто затоа што јас сум инат невиден а и горда јас да бидам као нешто он само да трча по мене.(facepalm)(facepalm)
   
 9. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  8.780
  Допаѓања:
  216.467
  Пол:
  Женски
  Просторот и клучот на секоја врска, брак лежи во компромисот и копактибилноста на две индивидуи кои пред се се љубат а потоа и неизмерно се гледаат еден кон друг како за своја душа.. за свое срце, во овој случај и тоа како вреди некогаш да ја потргнеме гордоста настрана и да се обидеме да погледнеме малку и од другата страна, од среќата и од нашата возбуда во себе, од радоста која не плени, не вреди секогаш да ја труеме душата со гордост, кога вреди, не, не треба.
   
 10. YoungandBeautiful

  YoungandBeautiful Популарен член

  Се зачлени на:
  8 јули 2014
  Пораки:
  1.338
  Допаѓања:
  7.616
  Пол:
  Женски
  Koга е во прашање љубовта, понекогаш гордоста треба да ја оставиме на страна.
  Секако, доколку нештото е вредно да се бориш за него.
   
  На vitamina му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.267
  Допаѓања:
  18.370
  Пол:
  Женски
  Гордоста! Да би била совршена љубовта не би била гордоста!
   
  На cavalli и Βικτωρία им се допаѓа ова.
 12. Βικτωρία

  Βικτωρία Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јуни 2017
  Пораки:
  521
  Допаѓања:
  3.665
  Пол:
  Женски
  Јас цел живот поради гордоста немав дечко скоро,од како ја ''баталив''гордоста најдов дечко :|
   
 13. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  11.911
  Допаѓања:
  68.589
  Пол:
  Женски
  Со текот на годините научив дека љубовта треба секогаш да ни биде пред гордоста и треба секогаш да се бориме за неа. До крајот. Затоа што, кој се бори, тој победува.
   
 14. Feminka192

  Feminka192 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 април 2017
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  2.564
  Пол:
  Женски
  Кога постојат јаки емоции колку и да е некој горделив тоа се губи но за жал не секогаш вреди. :)
   
  На lav4ence.e.e и Dadusicka им се допаѓа ова.
 15. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  11.210
  Допаѓања:
  56.875
  Гордоста :!: Зарем има нешто поубаво од тоа да се гордееш со тој што го сакаш?
  Ако дошло ред да рушиш гордост заради некого, зарем очекуваш почит од него во заедничкиот живот понатаму?