1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов ли е кога навредуваш?!

Дискусија во 'Врски' започната од BlacKandWhiteRose, 24 јуни 2010.

  1. BlacKandWhiteRose

    BlacKandWhiteRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Со дечкото сум 3 години и мн го навредувам не сум ни среќна на моменти со него и на моменти го навредувам и го понижувам максимално :$ Знам лошо е тоа јас никогаш не се служам со такви зборови кон никој др не ни помислувам ама него како тајно да го мрзам се осеќам некогаш :?: Што е ова љубов или можеби омраза? Ви се случило ли тоа и на вас ? :*
     
  2. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Ова сигурно не е љубов, бар не како јас ја раэбирам љубовта. Неэнам што бараш со овој дечко, го понижуваш него, се малтретираш самата себе, што уопште губиш и свое и негово време. Кога нешто не иде подобро да се прекине,отколку ваква тортура и эа тебе и эа него.
     
  3. BlacKandWhiteRose

    BlacKandWhiteRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    незнам што се случува јас неколку пати и пробав да раскинам но неможам :@ мн ме напиња плаче замара по тел и сл... :?:
     
  4. annnni

    annnni Популарен член

    Се зачлени на:
    27 март 2010
    Пораки:
    3.025
    Допаѓања:
    646
    добро а тој тебе те малтертира ли....толку линемате некој убави заеднички моменти,се ви е црно...па сакш да му раскинеш после 3 год врска....некако ми е чудно....треба да има веќе некои работи кои треба “цврсто“да ве поврзуваат.....пробај да го решиш проблемот на поубав начин а не со крај,можеби еден ден ќе се каеш..незнам ова е совет од моја страна немој да ме сватиш пгрешно.позз
     
  5. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    Јас мислам дека ти е смачено од него, штом го навредуваш а он плаче да се смирите. Мислам дека љубовта помеѓу вас се изгубила, останала само навиката. Сега ова е период на врската пред раскинување, само се мачите додека не ви пукне филмот. Ова е мое мислење, не мора да се согласиш со мене. И да не раскинете сега, ќе раскинете понатаму, за некој месец најмногу.
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Krisi

    Krisi Истакнат член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2010
    Пораки:
    408
    Допаѓања:
    152
    Абе они нели стигнале до стадиум на навредување констатно и иритирање,незнам што може тука да се спаси. Единствено да направите пауза па да видиш како ќе се чувствуваш.Како и да е, навредите мислам дека треба да прекинат, ако не ти е убаво со него подобро напушти го отколку да го понижување константно и да му ја рушиш самодовербата.
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Моментално јас сум во овој период , ама пред некое време он многу ме повреди со изговор дека го прави тоа за памет да ми дојде . Го повредувам сега јас него , ама не дека сакам да му вратам него тоа едноставно искача од мене .. Не сакам така да правам , знам дека сум лоша . Еве и вечерва се скаравме нешто и не ми дава нешто да му пишам те сакам многу , не сакам да сме вакви . Ви кажувам овде , знам дека треба ама не ми дава нешто. Си поигра со моите чувства , ама сакала или не се врти кругот изгледа ..Го сакам премногу , ама не разбира дека ми е тешко да бидам онаа старата одкога ми изнакажа се најлошо..
    Инаку Блекендвајтроуз ( ако вака ? :D ) мислам дека си се заситила од него , како да ти е доста од него .. да пробаш да се оддалечиш малку ? Некое време колку да ги средиш мислите и чувствата.. Ама немој да го правиш како мене дечко ми , ќе се сврти кругот .. лошо е..
     
  8. BlacKandWhiteRose

    BlacKandWhiteRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    добро а тој тебе те малтертира ли....толку линемате некој убави заеднички моменти,се ви е црно...па сакш да му ...

    Ne ne on e ubeden deka jas sum za nego vistinskata ama mene nekogas mi puka filmot i se slucuva da go ispovregam a on pak moli... pa se si bese ok ama mn rab se smenija i se ispodesavaa na prvo mesto MAJKAMU jas so nego s3e karav a ona se umesa i pocna da se kara so mene mislam katastrofa i od togas ne odam kaj nego se gleame samo nadvor toj ne doagja kaj mene i uzas e neli?
     
  9. irenna

    irenna Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    3.097
    Допаѓања:
    4.453
    Пол:
    Женски
    О, значи компексен е проблемот :!:
    Ептен сте ја закашкале врската, најдобро е малку да се дистанцирате, или да паузирате, да се смири топката, па со ладна глава да одлучите како понатаму.
     
  10. sugar.kiki

    sugar.kiki Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    42
    Допаѓања:
    3
    епа искрено мислам дека не се работи за љубов...и јас сум во иста ситуација,само кај нас јас сум таа што е навредувана и знам дека можеби има нешто кон мене,но сигурно тоа не е вистинска љубов.од искуство ти кажувам дека ако продолжиш така,му ставаш до знаење дека ти се срамиш од него и со време ќе види дека тоа не е љубов и ќе крене раце,онака како што правам јас....барем тоа е мое мислење.
    заборави на твоето досегашно понашање,пред да биде доцна.биди ми поздравена :*
     
  11. BlacKandWhiteRose

    BlacKandWhiteRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3
    Фала ви на советите... Но ние имавме пауза од 3 месеци и се смиривме пред 1 месец ама кога нешто не иде не иде џабе е се нели? Само јас не сум сигурна дали го сакам или пак ми е навика или нз што уморна сум да ви казам од се од трудење од се ;(
     
  12. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Не е љубов, туку желба да доминираш.
     
    На Candid му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698
    Дефинитивно ова НЕ е љубов.Не можам да ги сфатам девојките како тебе.Како можеш 3 години да излегуваш со некој,а притоа цело време да го навредуваш и понижуваш.Како прво и основно ти немаш ни трошка почит спрема него.Не е ни љубов,не е ни омраза туку е чиста ЉУБОМОРА.
     
  14. BlacKandWhiteRose

    BlacKandWhiteRose Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    3

    kako prvo ne go navreduvam jas nego celi 3 god toa se slucuva poslednive 6 meseci i ne digaj galama ok? pozz :D
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. princessofthedark

    princessofthedark Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2010
    Пораки:
    1.018
    Допаѓања:
    149
    како може да биде тоа љубов
    зар љубовта не би требало да значи меѓудругото и почит, а преку навредување не покажуваш никаква почит спрема него ...
     
  16. Wild.Child

    Wild.Child Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.573
    Допаѓања:
    6.698

    А ајде јас вака да ти кажам :

    - Како прво ти никаде не си навела дека го навредуваш последните шест месеци.

    - Како второ не дигам галама туку само ти дадов најдобронамерен одговор на твојата тема.

    - И како трето ова е форум,место за дискусии,размена на мислења,споделување совети и сл.Ти на темава си побарала совет и јас ти го дадов и ти кажав што мислам и повторно ќе ти повторам дека од се што си кажала до сега врската ви оди само во пропаст и само се повредувате и измачувате меѓусебно,а доколку те боли вистината тоа е твој проблем.
    :hai:
     
  17. garudamon

    garudamon Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    61
    Ти веќе еднш си му раскинала, и си се поврнала оти он „плакал“ и „те замарал“ и нас не питаш дали е љубов. Се се мислам дека отвара народо теми колку да се дешава нешто...позз
     
  18. OzzyAngel

    OzzyAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 март 2010
    Пораки:
    1.884
    Допаѓања:
    1.223
    Овој пост кажува доволно! Ти не сакаш да бидеш со него и не го сакаш! Немој да ме сфатиш како да те осудувам, напротив! Ова не е љубов а ти тоа треба да го знаеш, една личност знае што чувствува нели? Штом те замара кога плаче, тој тебе ништо не ти значи! мене не дај Боже дечко ми да ми заплаче, ќе препукнам! сите сме се карале и ни се смачувало ама никогаш не ме замарало тоа што тој би сакал да се средиме! И јас кога бев помала(15 год) имав дечко што ме замараше и плачеше кога му раскинав, но тоа е тоа, јас знаев дека не го сакам! Остави го и не се измачувајте со нешто што нема иднина! А тоа што се вмешала мајка му е уште еден проблем, навистина МРАЗАМ кога мајките се мешаат секаде! Ни јас не би трпела мајка му да се вмеша во наша кавга, само еднаш сме се скарале и таа не слушнала и потоа ме праша зошто но не застана на ничија страна! Мислам дека вашата врска нема каде да оди штом ти не го сакаш!
     
  19. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Само ќе кажам дека во љубовта не постои место за навредување,било каква и да е причината,затоа што кога сакаш некого неможеш да го навредуваш,а не треба да се навредува и општо,не само во љубовта.Веројатно дека ако го навредуваш,не го сакаш повеќе,незнам,само претпоставувам,но доколку сметаш дека неможеш да бидеш со него,едноставно раскини,без користење на навреди,но неможеш да бидеш со него од што го сакаш,а истовремено да го навредуваш,па и да ти згрешил многу,не треба да го навредиш,затоа што навредата повеќе боли,отколку делото направено.Треба да си ги дефинираш своите чуства спрема него,за да знаеш како правилно да постапиш.
     
  20. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Ајде ти што си го навредувала, може стварно не го сакаш повеќе, смачено ти е од него па на ваков начин потсвесно сакаш да го откачиш од себе. Ама јас дечко ти не го разбирам како дозволува да е со некој кој го навредува :D И машкиве не се повеќе тоа што беа :lol:
    Мој совет (кој се разбира НЕ МОРА да го прифатиш): стави крај, ама дефинитивен. Греота е и дечкото, а и ти да бидеш со некој од навика... Не 3, 13 нека бидат години. Таква врска не чини ;)