1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов ли е кога навредуваш?!

Дискусија во 'Врски' започната од BlacKandWhiteRose, 24 јуни 2010.

  1. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.088
    Допаѓања:
    6.803
    Пол:
    Женски
    Па добро,ако не ти е убаво со него и ако не чувствуваш дека го сакаш тогаш зошто идеш со него?! Ем се измачуваш себеси,а го измачуваш и него,нели?Тој ќе те моли,ќе плаче ама откако ќе сфати дека нема веќе љубов ќе си го организира животот на свој начин и без тебе.Објасни му убаво дека вака веќе не оди и дека не го сакаш повеќе.Најубаво ќе биде така ;)
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Стави крај , ако не ради тебе тогаш ради него . Не е фер вака да се измачува . И ти ќе најдеш некој што нема да мора така да му правиш , а и тој некоја што ќе го направи среќен и без навредување.
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Девојкава изгледа е некој лев карактер,па ниедна мајка не сака детето да и е малтретирано,фала богу дека ќе реагира,а оваа па како помала место почит,остра на јазик.А дечково или е мека душа или е плачко тежок...едно е.Нема достоинство и карактер да ги оконча работите.Никој нормален во име на демек љубов,а патем ова не е љубов,не би трпел вакви глупости.
    Не ми се ни делат совети,кога е јасно како ден,ме иритира безосетноста и безкруполозноста.Чуму?!За ќеф?!Од досада?!Од што?!Па кој заслужува психички да биде малтретиран?!Ај обратна ситуација,тебе ќе ти биде убаво?!
    Раскини,не го мачи дечкото,најди некој друг кој ќе има м*да (простете на јазиков) да го издржи тоа или па ќе ти се сврти и ќе те врати од таму каде што си дошла.
    Не поднесувам навредување во врската од било која страна!Еден збор боли повеќе од еден шамар.
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  4. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.795
    Допаѓања:
    65.512
    Пол:
    Женски
    Се согласувам со Лилит.
    Иако е убаво за промена да се прочита пост каде девојката е таа што навредувала, а не обратно :D
     
  5. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    се сложувам. не е праведно, не е фер да се навредува без добар разлог. Малтретирање е, не е љубов.
     
  6. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    секако дека не е љубов да навредуваш некого и да го понижуваш девојко тоа што ти него му го правиш6 месеци не те оправдува во никој случај ти си со него од навика или чисто онака колку да си ја ладиш(се извинувам на изразот ) :$ да ти мине со некој времето во превод со погрешен вистинскиот да го чекаш ...стави се на негово место замисли си дека тој тебе те понижува и потоа запрашај се дали тој тоа од љубов би го правил ???очигледно тебе тие интересно да те молат и да ти плаче или на тој начин си лечиш комплекси :^)
     
  7. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.647
    Љубовта се состои од взаемна почит, кога тоа го нема се е џабе. И мислам дека не ти треба дечко што не е доволно достоинствен да се сврти и да си отиде. А тоа што плаче и те моли тоа се вика емотивна уцена. Лабилен карактер. Таквите се најлоши.А тебе тоа сигурно сега ти е интересно си мислиш дека премногу те сака зошто дозволува да го навредуваш и не те остава поради тоа. Не човек треба прво себе да се сака за да може вистински да сака друг.
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. anickata

    anickata Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 април 2010
    Пораки:
    716
    Допаѓања:
    73
    се сложувам со твоево мислење.да не го напишеше ти, јас ќе го напишев :lol:
     
  9. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Ааа тоа никакооо !!! :shake: :shake: :shake: :Down: ни да навредувам ни да ме навредуваат досега фала му на бога ме нема навредено ама секако ако е навреда во права смисла на зборот ќе му го памтам и нема да го гледам како досега. Тоа според мене е недостаток на почитување на партнерот НИСКО многу ниско .А ако толку многу ти значи мислам дека ќе размислиш многу подобро пред да кажеш нешто не може да биде Љубов |(
     
  10. Sephora

    Sephora Популарен член

    Се зачлени на:
    5 декември 2010
    Пораки:
    2.690
    Допаѓања:
    4.481
    Само нека се обиде уште еден, и ќе види како е да е повреден, а не навреден.
    Претходниот дечко ме нарече ку*ва два пати. Никогаш не му простив и некогаш не му го заборавив тоа, ама лудо дете поминам некако преку истото. И згора на се ме нарече така затоа што кога тргнал да ме баци сум се тргнала, а мојот бивш не гледал. Дека јас очи на тилот имам, па ќе видам дека е позади мене тој.
     
  11. Vetruska

    Vetruska Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2013
    Пораки:
    791
    Допаѓања:
    491
    Пол:
    Женски
    Што кога партнерот ќе ве навреди ?

    Па ме нема којзнае што навредно, или и да кажал нешто сигурно не било толку големо бидејќи не сум го запомнила. Инаку, ако ме навреди би ја прекинала во истиот момент комуникацијата и би ја продолжила после неколку саати или денови, за да помине афектот (инаку може да се исповреѓаме). Па после ќе разговарам смирено и би му кажала што ме навредило.
     
  12. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.525
    Што кога партнерот ќе ве навреди ?

    ме има навредено.еднаш му простив но се повтори и ставив крај на врската.сватив дека нема ни грам култура и почит спрема мене.па затоа не гледав причина да останам во неквалитетна врска.
     
  13. Peperutka-19

    Peperutka-19 Активен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    64
    Допаѓања:
    13
    Што кога партнерот ќе ве навреди ?

    инаку и на мене ми се деси пред некој ден да ме навреди, беше во момент на караница меѓутоа му простив. Но му реков дека мојот однос спрема него нема да биде ист како порано, и навистина сум во план да го сменам за да сфати некои работи
     
  14. H.VAGA

    H.VAGA Популарен член

    Се зачлени на:
    10 април 2012
    Пораки:
    1.622
    Допаѓања:
    5.525
    Што кога партнерот ќе ве навреди ?

    ако еднаш те навреди немој да мислиш дека подоцна не може.мене искрено таков човек не ми треба што не ме почитува.
     
  15. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    љубов не е љубов ако го газиш и дозволуваш тој да те гази ;)
     
    На Vladus му/ѝ се допаѓа ова.
  16. WarriorAngel

    WarriorAngel Популарен член

    Се зачлени на:
    16 март 2012
    Пораки:
    1.721
    Допаѓања:
    4.220
    Пол:
    Женски
    Не е љубов. Викјате гласно, ама не се навредувајте. Бидејќи зборовите што си ги кажувате ќе ви останат в глава.
    Ме навредуваше, и тие зборови никогаш нема да ги заборавам. Заради тоа и ми стана далечен и ми ја искриви сликата за него.
     
    На M.V131993 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    зависи како се навредувате со стил или без .....
    ја си го предизвикувам да се навредуваме (тоа е терапија за да го опуштам кога е здрвен) а после тоа следи чуда... :$ :$ :$
    Мислам да се навредиме до оној степен кај што ке бидеме лути нема шанси..... ја ке го речам ова рчкање затоа што ни е забавно :D :D :D
    :rofl: :rofl: :rofl:
     
  18. Vladus

    Vladus Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2012
    Пораки:
    196
    Допаѓања:
    113
    Каква е таа љубов со навреди??? Јас мислам дека љубовта и навредите не одат заедно :)
     
    На Anne.B му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Anne.B

    Anne.B Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2012
    Пораки:
    83
    Допаѓања:
    51
    Навредувањето во врска е една од оние работи поради кои сум спремна во истиот момент да раскинам со дечко без разлика колку го сакам во моментот. Значи, ако некој те сака вистински, никогаш нема да да си дозволи да те навреди или пак да се чувствуваш глупо и тажно поради него.
     
    На izgubena5555 и Vladus им се допаѓа ова.
  20. Angel4eeee

    Angel4eeee Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    529
    Допаѓања:
    336
    Пол:
    Женски
    Незнам ние сакаме да си се навредуваме ама онака слатко некако....изгледа немате појма
    После расправа знаете ли што следи за смирување ????