1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов на прв поглед

Дискусија во 'Врски' започната од TeaB, 5 октомври 2010.

  1. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.370
    Допаѓања:
    5.315
    Да верувам во неа. И мојата љубов која ја доживувам и живеам е дело на љубов на прв поглед. Што ли ќе се случеше да не го приметев а и он мене :$ ?
     
  2. macence85

    macence85 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 август 2010
    Пораки:
    1.217
    Допаѓања:
    821
    Се заљуби на прв поглед или уште еднаш да поминам? :D За мене вакво чудо не постои. Можеби ќе се појави некоја хемија и привлечност во прв момент, но тоа е далеку од љубов. За да кажеш дека некого вистински сакаш, треба и вистински да го познаваш.Тогаш кога ќе знаеш дека е далеку од совршен, а пак тебе ќе ти е најдобар. Да му ги знаеш и сите мани, и пак да го сакаш. А ваквото сакање на прв поглед е само обична фантазија, сакање на некој си фиктивен лик кој си го имаме созадено ние во умот, врз база на она што го гледаме надворешно. Ајде бре па како можам да го сакам, кога незнам ни дали има три чисти во главата. :^)
     
  3. Responsible

    Responsible Популарен член

    Се зачлени на:
    20 април 2011
    Пораки:
    354
    Допаѓања:
    434
    Пол:
    Женски
    НЕ верувам, повеќе верувам во АЈ ПОМИНИ УШТЕ ЕДНАШ :lol:
     
  4. blond

    blond Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    2.251
    Допаѓања:
    4.717
    Оооо, да, верувам и тоа како верувам... Да не се случеше љубов на прв поглед (привлечност, вибрации, огромна хемија), не знам кој би ми бил маж :D
     
  5. Hiii

    Hiii Популарен член

    Се зачлени на:
    5 април 2011
    Пораки:
    1.427
    Допаѓања:
    1.563
    верувам премнгу бидејки повеке пати сум се заљубила на прв поглед :$
     
  6. Avril.09

    Avril.09 Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2011
    Пораки:
    737
    Допаѓања:
    892
    Па си верувам! :$ Иако ако нашето беше љубов на прв поглед, требаше да бидеме заедно на 5 годинки. :$
    Ама ако, на прв поглед е хемијата, привлечноста. Има нешто,нели? :wasntme:
     
  7. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    До сега не ми се случило да се заљубам на прв поглед. Обично ми треба повеќе време да си ги средам мислите, затоа што понекогаш јас самата несакам да си признаам дека сум се заљубила. Инаку верувам дека може да ми се случи и мене.
     
  8. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Не верувам.
    Љубовта
    Многу посложена од еден поглед, па и прв.
     

    Прикачени фајлови:

  9. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Не верувам бидејки ја немам осетено :)
     
  10. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.796
    Допаѓања:
    65.515
    Пол:
    Женски
    Не верувам. Привлечност, хемија, вибрации итд да, ама љубов...
    Љубовта се гради, треба време, треба да се согледаат и маните на партнерот, не само доблестите. Кога ќе го прифатиме со сите мани и доблести може да се рече дека е љубов. Се друго за мене е заслепеност. Затоа многу врски не успеваат. Кога ќе излезат на виделина маните се крши совршената слика што сме ја имале и не сме способни да преминеме преку тоа, па врската пука.
    Љубов на прв поглед... Смешно дури.
     
    На SOVRSENSTVO му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Theodora

    Theodora Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2011
    Пораки:
    1.505
    Допаѓања:
    5.575
    Цела ова кованица не ми оди никако заедно-најпрво-љубовта е една од најкомплексните емоции кои ги искусуваме-ако ги искусиме најпрво,понатаму прв-значи нешто што неминовно и не мора да се повтори и поглед-сетилна визуелна слика,елементарна перцепција.
    На прв поглед може да ми влета во видокругот некој за кој мојот внатрешен радар ќе го окарактеризира како потенцијално интересна индивидуа,тоа да.Јас сум голем скептик за правење сценарио за ендлес лав стори од само еден поглед,може во мене е грешката по ова прашање.И колку би траел онака тој поглед пред да ја премине границата на убавото однесување и не се претвори во ѕверење или зјапање за да можам да си извртам доволно сценарија за да се насочам накај сферава на чувства и мисли околу некој кој случајно влетал во видново поле?!
    Ма,ни заљубеност не ми продуцира за толку кус интервал мозочево,па колку сака нека е надворешно вау-ефектот на човекот,јес да би сакала да видам некој и со еден поглед да ме нокаутира во секој можен поглед преку некои седмо или осмосензорни вибрации од аут оф спејс или минати животи да ми дојде порака хис д ван :nod: ,ама ова е риал лајф,не сум хероина на фикшн стори,а би јас да бидам не дека не.Ај сега нека ја налутам кармата ли,некоја си виша сила во вселенава и ме разубеди,м :geek: ?!
     
    На LivingGlam и Lilit им се допаѓа ова.
  12. EleMental

    EleMental Популарен член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    753
    Допаѓања:
    4.243
  13. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Мене не ми се случило да имам "љубов на прв поглед". Секогаш тој некој треба да помине 2 пати :)
     
  14. Ammy.Lee

    Ammy.Lee Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2011
    Пораки:
    1.995
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    Во сегашниот дечко се заљубив на прв поглед,и имаме прекрасна врска..:$
     
  15. Gioia

    Gioia Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2011
    Пораки:
    630
    Допаѓања:
    601
    Пол:
    Женски
    Најверојатно само тој што ја почувствувал знае да објасни,како зошто што..интересна појава е,се дешава само еднаш у живот според мене и тешко е да им се објасни на другите луѓе како се случува! ама едноставно кога ќе го погледнеш у очи и чувствуваш нешто што и сам не можеш да си го објасниш со оглед на тоа што прв пат ја гледаш личноста! го одвојуваш тоа чувство од сите други до сега,сфаќаш дека не го гледаш на ист начин како згодниот дечко што поминал пред тебе на улица до пред некоја минута..има нешто повеќе! ми се случи на мене и иако не заврши среќно сеуште со насмевка сум на лицето кога ќе се присетам на чувството..неописливо е!
     
    На sweet25, thelittle17, crazylady и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  16. crazylady

    crazylady Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    5.198
    Допаѓања:
    8.431
    Не верувам во љубов на прв поглед затоа што ми се нема случено досега ;)



    Оф топик : Eве што е вистинска љубов :lol: :lol:
    http://www.youtube.com/watch?v=SEbCGoCRLu8 ;)
     
  17. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
    имам почуствувано на своја кожа, постои!
     
  18. starbucks

    starbucks Популарен член

    Се зачлени на:
    12 април 2011
    Пораки:
    3.064
    Допаѓања:
    6.663
    Љубов на прв поглед? Од кај знаете дали е тоа љубов?
    Незнам,не верувам дека постои.Ми се случило да запознам некој и потоа постојано да мислам на него.Ама, дали е љубов или не,немам појма,незнам што е љубов.
     
  19. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    Можеби постои, мене никогаш не ми се случило.Ама како и да е сакам да верувам дека постои, сигурно е убаво чувството кога ти се сретнува за прв пат погледот со “љубениот“ :lol:
     
    На sweet25 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. anneyy

    anneyy Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јули 2010
    Пораки:
    1.280
    Допаѓања:
    1.421
    Не е можно да засакаш некого на прв поглед. Божеее..Па од кај се познавате.
    Според мене на прв поглед може само да ти се допадне некој.