Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов на прв поглед

Дискусија во 'Врски' започната од TeaB, 5 октомври 2010.

 1. sweet25

  sweet25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  669
  Допаѓања:
  315
  Вчера доживеав нешто слично но не знам дали може да се нарече љубов. Како и да е , се издвојува од онаа обична привлечност која е честа .. Еден прекрасен дечко ми се најде кога имав проблем со паркирање.. Три коли :o буткаше заради мене :lol: иако тој можеше да помине. Ме воодушеви со пријателскиот гест... а цело време се гледавме долго и посебно, насмеани си тоневме во погледите еден на друг, без мисли за сексуална привлечност( не ме измери каkо што знаат мажите) :D многу јака енергија проструи :D , но мајка ми ме чекаше во кола и му кажав фала :( и си се свртев. Се надевам дека повторно некогаш ке го сретнам :)
   
 2. JustinBiber

  JustinBiber Активен член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  5
  Љубов на прв поглед...?

  Здраво...Јас сум нова на Фемина...Се надева дека нема да имаме никакви проблеми...Но да се вратам на темата...Постои ли љубов на прв поглед???Според мене да...Сеге ќе ви ја раскажам мојата љубовна приказна...Се преселивме во друг грат па морав да го сменам училиштето...Така,во новото училиште видов едно многу убаво дете по име Кристијан...Го симпатизирав уште од почетокот...Но незнаев дека и тој мене ме симпатизира...Еден ден тој ми направи сопка,но не успеа...Тогаш му реков: „Sorry,дечко не ти успеа...“Тој се насмеа и ми рече гледајќи ме во очи: “Следниот пат ќе ми успее!!!Mwa“ Тогаш уште повеќе го засакав...На еден роденден,на кој и тој беше таму ми кажа: “Здраво...Како си?„ А јас му одговорив: “Hi!„ Ми рече : “Сакам да те прашам нешто...„ А јас му одговорив: “Слободно„ тој ме кажа да излеземе надвор...Кога излеговме ме праша: “Ќе сакаш ли да се фатиш со мене?? „ А јас му одговорив : “Да,да,да„ тој ме прегрна и ме бакана...Јас велам дека оваа е љубов на прв поглед... :rofl: :inlove:
   
 3. sm1zla

  sm1zla Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јули 2011
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  307
  Пол:
  Женски
  Љубов на прв поглед-Да или Не

  Да постои..:$ Еве ја на пр се вљубувам на прв поглед..:$ али дечкото мора де е топ шо се вика без влакна на јазикот па да се вљубам у него.:$ :D
   
 4. Waka-waka

  Waka-waka Популарен член

  Се зачлени на:
  2 јули 2010
  Пораки:
  2.256
  Допаѓања:
  8.639
  Љубов на прв поглед-Да или Не

  Привлечност на прв поглед да, љубов не. За да сакам некој треба да го запознаам, карактер,особини, да видам како се однесува према мене, какви животни ставови има и сл. На прв поглед може некој само физички да ми се допадне.
   
 5. doll.a

  doll.a Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  629
  Допаѓања:
  363
  Пол:
  Женски
  Љубов ? Хммм не мислам дека не постои човек што може одма да се заљуби во некој. Не е возможно :D
  А да му се допаѓаш да има хемија мегу вас двајца се разбира дека од прв поглед може :)
   
 6. blueeparadise

  blueeparadise Популарен член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2010
  Пораки:
  3.108
  Допаѓања:
  5.482
  Порано мислев дека постои љубов на прв поглед, ама после сватив дека гледам многу шпански серии. :D Постои хемија, физичка привлечност на прв поглед која понатаму ако се развие доволно врз основа на карактерот на другата личност - може да прерасне во љубов. А каква љубов е таа со некој што речиси воопшто не го познаваш, освен што знаеш како изгледа и ете можеби си слушнала некои коментари од страна во врска со него.
   
 7. ana-33

  ana-33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 мај 2012
  Пораки:
  95
  Допаѓања:
  15
  mene mi se sluci pred 1 mesec, neverojatno e:)
   
 8. De-lovely

  De-lovely Популарен член

  Се зачлени на:
  9 септември 2010
  Пораки:
  721
  Допаѓања:
  929
  Не верувам во љубов на прв поглед, верувам во привлечност, некоја хемија но тоа е тоа. Според мене не можеш да се заљубиш во она површинското, надворешното, тоа може само привлечно за око да ти биде.

  А за душата да ти се исполни треба добро да го запознаеш човекот и да се заљубиш во неговиот карактер, неговите доблести и мани и да го прифатиш таков каков што е. А за тоа треба време, доста време. :)

  На прв поглед јас можам само во чевли да се заљубам.... или друг некој предмет ;)
   
 9. Lining

  Lining Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2012
  Пораки:
  271
  Допаѓања:
  184
  Јас мислам дека не постои. Кратко и јасно.
   
 10. TinaM25

  TinaM25 Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 декември 2009
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  40
  Пол:
  Женски
  Верувам дека постои, затоа што ја доживеав таквата љубов уште пред 10 години и сеуште постои во моето срце. :inlove:
   
 11. iloveyou29

  iloveyou29 Queen of beauty

  Се зачлени на:
  14 мај 2012
  Пораки:
  5.557
  Допаѓања:
  31.047
  Пол:
  Женски
  Прво не верував, мислев дека треба да го запознаам подобро и сите тие работи, и ми се случи еднаш да се заљубам до уши така на прв поглед, и самата незнам како но се случи ете.Никогаш не вели никогаш ;)
   
 12. My.Cloud

  My.Cloud Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 септември 2011
  Пораки:
  232
  Допаѓања:
  59
  Верувам бидеќи бидна тоа со Даниел што ми е дечко до ден денеска :D
   
 13. krEM4Eto

  krEM4Eto Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  1.538
  Допаѓања:
  4.257
  Пол:
  Женски
  Јас верувам најискрено се заљубив по втор пат откако го видов ^^ ама првата прегратка беше нешто посебно..:$
   
 14. Anna-Banana

  Anna-Banana Популарен член

  Се зачлени на:
  4 октомври 2011
  Пораки:
  3.794
  Допаѓања:
  4.840
  Пол:
  Женски
  ДА! Верувам и тоа како.Длабоко во тоа верувам дека постои љубов на прв поглед.
  Еве со дечково што го сакам се видовме и одма се заљубивме.
  И сигурна сум дека постои ;)
   
 15. PeaceLoveBasketball

  PeaceLoveBasketball Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2012
  Пораки:
  589
  Допаѓања:
  1.174
  Пф,романтичарот јас :D
  јас верувам во секаква љубов,на прв поглед,со разлика во години,а посебно во љубов на далечина.
  кога е љубов се е можно :)
   
 16. Dulceee

  Dulceee Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2011
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  1.941
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум доживеала и едноставно не верувам. За мене љубов значи да го сакам комплетно, физички и карактерно. А на прв поглед, можно е само физички да ми се допадне и да ме привлече. Е за да го засакам вистински, потребно е повеќе.
  Ако после тој прв контакт, продолжиме да комуницираме и се развие нешто повеќе од симпатија, не значи дека тоа претходно било љубов на прв поглед, туку дека со текот на времето сум го запознала подобро, внатрешно, карактерно и сум сфатила дека тоа е тоа.
   
 17. zbuneta22

  zbuneta22 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2012
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  0
  Како може некој да не верува ако знаеш дека тој е тој ке почувствуваш... се имам заљубено на прв поглед идев со дечкото и ден денес ќе идев да не мораше да замине во странство its such a petty сите велеа добар пар сме ама тоа се деси :( и ден денес си се слушаме преку интернетов си комуницираме сеа за жал само на другарска база
   
 18. Winterborn77

  Winterborn77 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 март 2011
  Пораки:
  147
  Допаѓања:
  84
  Пол:
  Женски
  Верувам, мене ми се случи пред скоро 3 и пол години :inlove:
   
 19. cheetah.girl

  cheetah.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2012
  Пораки:
  1.620
  Допаѓања:
  1.415
  Да верувам!
  иако немаше ништо меѓу нас, само другари останавме...остана едно малечко жарче :$:$:$
   
 20. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.979
  Пол:
  Женски
  Љубов е силен збор, можеби може да се јави некоја искра на прв поглед но љубов ЈОК.
  Е сега ако таа искра прерасне во љубов,па вие тоа го сметате за прв поглед тоа е друго.