1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов на прв поглед

Дискусија во 'Врски' започната од TeaB, 5 октомври 2010.

  1. sweet25

    sweet25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 април 2011
    Пораки:
    669
    Допаѓања:
    317
    Вчера доживеав нешто слично но не знам дали може да се нарече љубов. Како и да е , се издвојува од онаа обична привлечност која е честа .. Еден прекрасен дечко ми се најде кога имав проблем со паркирање.. Три коли :o буткаше заради мене :lol: иако тој можеше да помине. Ме воодушеви со пријателскиот гест... а цело време се гледавме долго и посебно, насмеани си тоневме во погледите еден на друг, без мисли за сексуална привлечност( не ме измери каkо што знаат мажите) :D многу јака енергија проструи :D , но мајка ми ме чекаше во кола и му кажав фала :( и си се свртев. Се надевам дека повторно некогаш ке го сретнам :)
     
  2. JustinBiber

    JustinBiber Активен член

    Се зачлени на:
    29 март 2012
    Пораки:
    14
    Допаѓања:
    5
    Љубов на прв поглед...?

    Здраво...Јас сум нова на Фемина...Се надева дека нема да имаме никакви проблеми...Но да се вратам на темата...Постои ли љубов на прв поглед???Според мене да...Сеге ќе ви ја раскажам мојата љубовна приказна...Се преселивме во друг грат па морав да го сменам училиштето...Така,во новото училиште видов едно многу убаво дете по име Кристијан...Го симпатизирав уште од почетокот...Но незнаев дека и тој мене ме симпатизира...Еден ден тој ми направи сопка,но не успеа...Тогаш му реков: „Sorry,дечко не ти успеа...“Тој се насмеа и ми рече гледајќи ме во очи: “Следниот пат ќе ми успее!!!Mwa“ Тогаш уште повеќе го засакав...На еден роденден,на кој и тој беше таму ми кажа: “Здраво...Како си?„ А јас му одговорив: “Hi!„ Ми рече : “Сакам да те прашам нешто...„ А јас му одговорив: “Слободно„ тој ме кажа да излеземе надвор...Кога излеговме ме праша: “Ќе сакаш ли да се фатиш со мене?? „ А јас му одговорив : “Да,да,да„ тој ме прегрна и ме бакана...Јас велам дека оваа е љубов на прв поглед... :rofl: :inlove:
     
  3. sm1zla

    sm1zla Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јули 2011
    Пораки:
    730
    Допаѓања:
    307
    Пол:
    Женски
    Љубов на прв поглед-Да или Не

    Да постои..:$ Еве ја на пр се вљубувам на прв поглед..:$ али дечкото мора де е топ шо се вика без влакна на јазикот па да се вљубам у него.:$ :D
     
  4. Waka-waka

    Waka-waka Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    2.261
    Допаѓања:
    8.646
    Љубов на прв поглед-Да или Не

    Привлечност на прв поглед да, љубов не. За да сакам некој треба да го запознаам, карактер,особини, да видам како се однесува према мене, какви животни ставови има и сл. На прв поглед може некој само физички да ми се допадне.
     
  5. doll.a

    doll.a Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    1.265
    Допаѓања:
    3.081
    Пол:
    Женски
    Љубов ? Хммм не мислам дека не постои човек што може одма да се заљуби во некој. Не е возможно :D
    А да му се допаѓаш да има хемија мегу вас двајца се разбира дека од прв поглед може :)
     
  6. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.537
    Допаѓања:
    6.306
    Порано мислев дека постои љубов на прв поглед, ама после сватив дека гледам многу шпански серии. :D Постои хемија, физичка привлечност на прв поглед која понатаму ако се развие доволно врз основа на карактерот на другата личност - може да прерасне во љубов. А каква љубов е таа со некој што речиси воопшто не го познаваш, освен што знаеш како изгледа и ете можеби си слушнала некои коментари од страна во врска со него.
     
  7. ana-33

    ana-33 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 мај 2012
    Пораки:
    95
    Допаѓања:
    15
    mene mi se sluci pred 1 mesec, neverojatno e:)
     
  8. De-lovely

    De-lovely Популарен член

    Се зачлени на:
    9 септември 2010
    Пораки:
    722
    Допаѓања:
    932
    Не верувам во љубов на прв поглед, верувам во привлечност, некоја хемија но тоа е тоа. Според мене не можеш да се заљубиш во она површинското, надворешното, тоа може само привлечно за око да ти биде.

    А за душата да ти се исполни треба добро да го запознаеш човекот и да се заљубиш во неговиот карактер, неговите доблести и мани и да го прифатиш таков каков што е. А за тоа треба време, доста време. :)

    На прв поглед јас можам само во чевли да се заљубам.... или друг некој предмет ;)
     
  9. Lining

    Lining Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2012
    Пораки:
    271
    Допаѓања:
    185
    Јас мислам дека не постои. Кратко и јасно.
     
  10. TinaM25

    TinaM25 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    40
    Пол:
    Женски
    Верувам дека постои, затоа што ја доживеав таквата љубов уште пред 10 години и сеуште постои во моето срце. :inlove:
     
  11. iloveyou29

    iloveyou29 Queen of beauty

    Се зачлени на:
    14 мај 2012
    Пораки:
    5.732
    Допаѓања:
    32.001
    Пол:
    Женски
    Прво не верував, мислев дека треба да го запознаам подобро и сите тие работи, и ми се случи еднаш да се заљубам до уши така на прв поглед, и самата незнам како но се случи ете.Никогаш не вели никогаш ;)
     
  12. My.Cloud

    My.Cloud Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2011
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    59
    Верувам бидеќи бидна тоа со Даниел што ми е дечко до ден денеска :D
     
  13. krEM4Eto

    krEM4Eto Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    1.540
    Допаѓања:
    4.273
    Пол:
    Женски
    Јас верувам најискрено се заљубив по втор пат откако го видов ^^ ама првата прегратка беше нешто посебно..:$
     
  14. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.880
    Допаѓања:
    4.877
    Пол:
    Женски
    ДА! Верувам и тоа како.Длабоко во тоа верувам дека постои љубов на прв поглед.
    Еве со дечково што го сакам се видовме и одма се заљубивме.
    И сигурна сум дека постои ;)
     
  15. PeaceLoveBasketball

    PeaceLoveBasketball Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2012
    Пораки:
    589
    Допаѓања:
    1.176
    Пф,романтичарот јас :D
    јас верувам во секаква љубов,на прв поглед,со разлика во години,а посебно во љубов на далечина.
    кога е љубов се е можно :)
     
  16. Dulceee

    Dulceee Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2011
    Пораки:
    899
    Допаѓања:
    1.958
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум доживеала и едноставно не верувам. За мене љубов значи да го сакам комплетно, физички и карактерно. А на прв поглед, можно е само физички да ми се допадне и да ме привлече. Е за да го засакам вистински, потребно е повеќе.
    Ако после тој прв контакт, продолжиме да комуницираме и се развие нешто повеќе од симпатија, не значи дека тоа претходно било љубов на прв поглед, туку дека со текот на времето сум го запознала подобро, внатрешно, карактерно и сум сфатила дека тоа е тоа.
     
  17. zbuneta22

    zbuneta22 Активен член

    Се зачлени на:
    7 август 2012
    Пораки:
    5
    Допаѓања:
    0
    Како може некој да не верува ако знаеш дека тој е тој ке почувствуваш... се имам заљубено на прв поглед идев со дечкото и ден денес ќе идев да не мораше да замине во странство its such a petty сите велеа добар пар сме ама тоа се деси :( и ден денес си се слушаме преку интернетов си комуницираме сеа за жал само на другарска база
     
  18. Winterborn77

    Winterborn77 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 март 2011
    Пораки:
    209
    Допаѓања:
    195
    Пол:
    Женски
    Верувам, мене ми се случи пред скоро 3 и пол години :inlove:
     
  19. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Да верувам!
    иако немаше ништо меѓу нас, само другари останавме...остана едно малечко жарче :$:$:$
     
  20. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Љубов е силен збор, можеби може да се јави некоја искра на прв поглед но љубов ЈОК.
    Е сега ако таа искра прерасне во љубов,па вие тоа го сметате за прв поглед тоа е друго.