1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов на прв поглед

Дискусија во 'Врски' започната од TeaB, 5 октомври 2010.

  1. ocila

    ocila Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 април 2012
    Пораки:
    5.513
    Допаѓања:
    1.900
    Верувам!Често тоа се вистински и убави љубавни приказни но често и се греши...
     
  2. Jule.Sk

    Jule.Sk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    736
    Пол:
    Женски
    Верувам затоа што ми се има случено :) Едно време сакав да има нешто меѓу нас ама малку човек кога подлабоко ќе размисли и ќе си постави неколку прашања друго е.Така да решив да остане само на другарско а и не сум донела погрешна одлука затоа што за кратко време ги изгубив чуствата кон него.
    Искрено не би сакала ова да ми се случи уште еднаш :)
     
    На Dog-lover му/ѝ се допаѓа ова.
  3. sagittarius57

    sagittarius57 Популарен член

    Се зачлени на:
    7 октомври 2013
    Пораки:
    1.006
    Допаѓања:
    2.266
    Пол:
    Женски
    Со големо ДА :D значи верувам во љубов на прв поглед, уште од тој момент знаев дека Тоа е љубовта на мојот живот и Фала му на Бога го немам сменето мислењето :P си го сакам ко првиот ден :inlove:
     
  4. Bitter-Sweet

    Bitter-Sweet Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 мај 2010
    Пораки:
    13.148
    Допаѓања:
    76.584
    Пол:
    Женски
    Не верувам во љубов на прв поглед. На прв поглед може да се створи симпатија, но љубовта е нешто поголемо, подлабоко и за неа треба нешто повеќе од еден поглед, на пример познавање на карактерот на личноста. Да се гледа и познава само надворешноста, тоа не може да биде љубов.
     
  5. Anja98

    Anja98 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2011
    Пораки:
    362
    Допаѓања:
    553
    Пол:
    Женски
    Верувам :). Уште кога го видов разменивме еден долг,длабок поглед и знаев дека ќе биде нешто големо. Не претпоставував дека ќе биде мојата најголема љубов до сега,ама знаев дека ќе биде нешто до сега за мене непознато. При првиот поглед ме обви некоја топлина,некое чудно чувство и иако не разменивме ниеден збор,веднаш ме привлече да го запознаам подобро и буквално ми влезе под кожа:inlove:. Мислев на него и сеуште мислам по цел ден и цела ноќ... :* А бидејќи за мене е тешко да објаснам,секогаш кога ќе ме прашаат како го запознав само одговарам дека тоа е мојата љубов на прв поглед :P:D
     
  6. Скопјетесакам

    Скопјетесакам Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2015
    Пораки:
    794
    Допаѓања:
    9.191
    Секако дека постои и верувам,ми се случило и се надевам дека пак ке се случи :D
     
    На Kukla994 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Papillon.Papi

    Papillon.Papi Популарен член

    Се зачлени на:
    5 октомври 2013
    Пораки:
    3.245
    Допаѓања:
    9.695
    Пол:
    Женски
    Mene mi trebaat minimum 6 meseci druzhenje i zapoznavanje so nekoj za da odlucham dali imam chuvstva kon istiot. Vo ljubov na prv pogled ne veruvam.
     
  8. bombona23

    bombona23 Популарен член

    Се зачлени на:
    8 септември 2014
    Пораки:
    313
    Допаѓања:
    1.817
    Да љубов на прв поглед... Постои и ми се има случено :) Дооооолг поглед!
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Само и во таква љубов верувам, заеби се ако не сте се вљубиле на прв поглед.
     
    На Скопјетесакам и Sanjichka007 им се допаѓа ова.
  10. blueberry93

    blueberry93 Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.660
    Допаѓања:
    4.474
    Па не можам баш да кажам дека сум се заљубила во него ради изгледот на прв поглед, ама да, првиот пат кога го видов мнооооогу ми се засвиѓа. Посебно очите. :l:
    И така ја иницирав контакт, т.е го застанав кај него на работа као демек ми треба инфо. :rofl:, а он уште пољубезно ми одговори. И тогаш сфатив дека позади убавото лице, се крие уште поубава душа. И така започна се'... :sun::inlove:
     
  11. vitamina

    vitamina Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    8.871
    Допаѓања:
    217.916
    Пол:
    Женски
    Не верувам во ваквата љубов, за една љубов е потребно пред се време за да се почуствува и доживее како таква искрена и длабока.
    Љубов на прв поглед е моментално чуство на симпатија и надеж за нешто подлабоко и пообемно. :)
     
  12. Bella.FCB

    Bella.FCB Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    113
    Допаѓања:
    204
    Пол:
    Женски
    Верувам во љубов на прв поглед. Ми се има случено пред 3 години, но врската не опстана, и мислам дека така беше подобро, затоа што ако почневме сериозна врска, ќе ни се здосадеше, се сакавме, но сепак не доволно за врската да продолжи, и плус тогаш бевме помали, имавме по само 19 години.. :)
     
  13. MarSekovska

    MarSekovska Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2016
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    95
    Пол:
    Женски
    Да! Верувам , ми се има случено со сегашното момче (вереник) :inlove: Се запознавме во март тоа беше љубов на прв поглед неопишливо прекрасно и цели 2 месеци си се сакавме а јас појма немав дема ме сакал малиот и кога конечно си признавме беше како во бајка :$ и така во јуни си се фативме и си тераме, пред 4 дена ме запроси ама сеуште си го нарекувам момче пошто ништо сеуште не е официјално :inlove: Го сакам до крајот на Универзумот и назад :inlove: ех љубов љубов :inlove:
     
    На s&s и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. ChErLlOyD

    ChErLlOyD Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    20
    Пол:
    Женски
    Секако дека да :inlove: се запознавме на 16 март 2013 на струмички карневал. Ја бев преку школото маскирана, ама бев толку добро нашминкана што не можеше да препознае дали сум девојче или момче хаха... Ме прашуваше како се викам дали се знаеме ја не му кажав но кога се насмевнав ми рече дека сум му бивша симпатија и дека наскоро ќе се видиме. После точно 7 дена ме најде (се сеќавам беше 10 навечер а ја во 11 ипол морав да сум дома и воопшто не чекаше и ме праша: Do you believe in love at first sight, or I should walk by again?.. И ете заедно сме уште, среќни сме и си веруваме еден во друг.
     
    На Aleksandar1212 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. #Пепи

    #Пепи Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 јануари 2016
    Пораки:
    153
    Допаѓања:
    351
    Пол:
    Женски
    Да верувам во љубов на прв поглед :l: така се запознавме и јас и дечко ми на 23.07.2014 и еве сме уште заедно, среќни и заљубени :inlove:
    LovesD
     
  16. theowndemon

    theowndemon crazy cat lady Член на тимот

    Се зачлени на:
    17 септември 2013
    Пораки:
    12.597
    Допаѓања:
    155.810
    Пол:
    Женски
    Јас уште не верувам во љубов на прв поглед. :lol:
    Знам дека е малце иронично зошто јас кога излегов со моменталниот дечко се знаев неколку часа, официјализиравме по неполни два дена. Мислам дека тоа тогаш шо го имавме беше моментална привлечност, заинтересираност од повеќе аспекти, а не дека одма се роди љубов. За да се заљубиш во некој, барем према мене, треба му веруваш на тој човек и да го знаеш многу добро за твојата љубов кон него да расти.
    Сега и веќе долг период знам дека сум заљубена, а тогаш го сакав.
    Барем према мене гледам извесна разлика меѓу заљубување и сакање. :l: :hug:

    Безразлика дали е љубов на прв поглед или не, резултатот после тоа нели, е најбитен.
     
    На blueeparadise, Aleksandar1212 и Papillon.Papi им се допаѓа ова.
  17. Cinderfakinrella

    Cinderfakinrella Популарен член

    Се зачлени на:
    17 ноември 2016
    Пораки:
    957
    Допаѓања:
    7.433
    Пол:
    Женски
    Нашето беше љубов на прв поглед, никогаш нема да го заборавам првиот дејт, првото гледање :D
     
  18. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.082
    Пол:
    Женски
    Верувам во љубов на прв поглед , бидејќи ми се случи такво нешто . Денот кога се запознавме , не се случи ништо меѓу нас , но ја осетив таа хемија . Толку беше силна што другарката ме зезаше дека ако не ги прекинеше нашите погледи некој ќе настрадал од струен удар :rofl: . Шала на страна . За мене беше на прв поглед , но не и за него . Тој од пред тоа ме свиѓал и се подраспрашал малку , дознал дека во моментот имав дечко па се откажал , за после 4-5 месеци заеднички да се запознаеме преку заеднички другар неофицијално ( на фб де :D ) .
     
  19. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.999
    Пол:
    Женски
    Не верувам баш, може некој да ми се допадне на прв поглед но не и да се заљубам во него. Додека карактерно не го запознаам се друго е само физичка привлечност а не љубов.
     
  20. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.547
    Допаѓања:
    6.312
    Јас мислам дека ова "љубов" повеќе се користи како фраза, израз, не дека се работи за вистинска љубов. Веројатно повеќе се мисли за некоја магнетна привлечност на прв поглед, да не можеш да ги оттргнеш очите од некој, со други зборови да те маѓепса. :D Ама за љубовта е потребно многу повеќе од само еден поглед и физичкиот изглед на некого.

    Инаку, ми се има случено повеќе пати да загледам некого и да ме остави без зборови, и да си правам филмови во глава леле ваков е таков е, ама после откако ќе се запознаеш поубаво ти се руши таа идеализирана слика. :)
     
    На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.