1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов помеѓу различни религии

Дискусија во 'Канта' започната од toyfriend, 17 март 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. toyfriend

  toyfriend Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 јули 2011
  Пораки:
  1
  Допаѓања:
  0
  Кое е вашето мислење за љубовните врски помеѓу луѓето од различна вера?
  Дали ги подржувате овие врски?
   
 2. machka1

  machka1 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 март 2012
  Пораки:
  334
  Допаѓања:
  1.346
  Пол:
  Женски
  Јас сум против врска од различна вера.Не ми смета други кога го прават тоа, тоа е нивен живот и сум имала и другарки кои оделе со дечковци од друга вера,и другари кои имале девојки од друга вера.. свесни се за мојот став но ниту сум ги осудувала ниту накриво ме гледале.За колкава љубов и да се работи, колку и да го сакам тој дечко ( иако не верувам да се донесам во таква ситуација) би се исконтролирала себеси и моите желби и страсти и би продолжила понатаму.
   
 3. RainBow

  RainBow Глобален модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  20.036
  Допаѓања:
  55.820
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.