1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов преку интернет

Дискусија во 'Врски' започната од gabice, 3 јануари 2010.

 1. gabice

  gabice Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2009
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  4
  denes mi se doveri edna ne taka bliska prijatelka deka se zaljubila vo nekoj sto se dopisuvala na skype. iskreno jas ne sum imala takvo iskustvo i mislam deka ne e mozno toa nesto da se sluci.sakam od vas da slusnam komentari ili da podelite nekoe iskustvo pa neli za toa sme ovde da se druzime.
   
 2. HoneyBunny

  HoneyBunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  па и јас се заљубив преку skype . Се започна од едно здравоо .. а потооа се допишував со него и бевме многу блиски.. Но тој велеше дека ич не е убав и не ми покажуваше слика од него .. и јас случајно на нет најдов човек со такво име и презиме но пишуваше дека има 28 год. и дека работи во кафана .. и ја одма му пишав на ДОПИШУВАЧОТ како можеел така да ме лаже.. ми рекол дека има 15 а тој има 28 .. а тој всушност незнаеше што се случува.. но јас му се налутив. По неколку дена јас измислив друго име и на тоа се вклучив на скајп и пак се допичував со него и сватив дека не ме излажал и се смиривмее и конечно ми пратии сликаа и бееешее многуу убаав.. и така тој пиша <3 маца и од тука почна сее .. Но проблем беше тоа што сме од различни градови..
  И имашее многуу многу плачеееење за да се видиимее.. И се договоривме на св. Валентин да одиме во Скопје и да се видиме.. но проблем беше што мене не ме пуштиаа.. паа тогаш тој ми се јави и за прв пат го слушнааав како плааче..
  Ноо сепак љубовта победи .И мене моите родители ме одведоа во Скопје и тој дојде таму и се виидовме после долгиии 7 месеции :)
  И сега сеуште одиме .. т.е одиме 10 месеции и тој доаѓа во мојот град на 7 денаа :mrgreen:
   
  На dancing.queen му/ѝ се допаѓа ова.
 3. prettygirl

  prettygirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2009
  Пораки:
  47
  Допаѓања:
  38
  I jas se zapoznav so decko mi preku internet , preku bearshare on e od druga drzava , zaedno sme 2 godini i vcera se verivme :D
   
  На innamylove, WhiteButterFly5, nice-girl и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  во ред, вие сте се запознале така. али да се вљубиш во некој само затоа што си пишувал со него? јас не верувам
   
 5. HoneyBunny

  HoneyBunny Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 јануари 2010
  Пораки:
  14
  Допаѓања:
  2
  eпа прво се заљубив и се запознавме :)
   
 6. WomanInLove

  WomanInLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  717
  Допаѓања:
  267
  Пол:
  Женски
  i jas se zapoznav so mojot decko preku msn, samo sto vljubuvanjeto bese otkako se zapoznavme vo zivo, ali za zal veke vrskata ne postoi :((, no sepak si imam dragi spomeni od seto toa ;)
   
 7. lovely91

  lovely91 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2010
  Пораки:
  1.332
  Допаѓања:
  3.281
  Пол:
  Женски
  vo sekoj slucaj mozam da kazam deka ne mi se veruva ednostavno da se vlubi nekoja licnost vo nekoj preku internet..mene ne mi se slucilom toa no sepak drugo e koga nekoja licnost ke bide pokraj tebe,ke te pogledne i vo toj moment se osekas deka nema nikoj posreken od tebe vo momentot.e toa smetam deka e zaljubenost
  a za toa da se vljubis vo nekoj preku net koj ne go znaes a samo ste razgovarale...nz ne veruvam bas vo toa :/
   
 8. zvezdi4ka

  zvezdi4ka Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  i jas mojot decko go zapoznav na internet...na pocetokot samo si pisevme i se zezavme a posle seto toa prerasna vo ljubov a ne bevme svesni :) megutoa od razlicni gradovi sme i morase da pocekam nekoe vreme za da se vidime a skoro i da ne veruvav deka nekogas ke se sretneme..megutoa dojde i se toa prerasna vo vrska. taka da ne gledam neso nevozmozno vo vrska preku internet :) pozz drustvo
   
 9. ecrogirl

  ecrogirl Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 ноември 2009
  Пораки:
  2
  Допаѓања:
  0
  najubavata vrska mi bila so decko so se zapoznav preku net , duri i mu raskinav na prethdniot od kao pocnav da si pisuvam so drugiot...tolku se primetuvase i na net deka iame zaednicki raboti mn ni idese muabetot i on takov bese se ke napraese za devojka...najubavi 8 meseci gi imav so nego,ali se desi neso dr ja preterav, ne mozev da prifatan nekoi rab i mi raskina, pomina tocno edna godina i seuste mi e krivo i ne mozam da go zaboravam...
   
 10. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Ми се има и мене скучено :oops: :oops: :oops: :oops: :oops: Незнам некогаш е многу полесно да се исповедаш на некој што не го знаеш и да почнеш да градиш нешто од нула што се вика. Имаше емоции и сл, али за жал само од моја страна... типот у исто време се допишивал уште со мн други девојки, ама финта е што не сме во иста држава а сме од ист град онака... едвај чекам да го видам фејс ту фејс кога ке дојде, и да видам како ке реагира. ЕДноставно тие 5-6 месеци што пишувавме ми беа препрекасни договаравме викенди на Маврово, Недела во Охрид кога ке дојде, али вајда дечкото и го ветува сето тоа на секоја на скајп и мсн што си пишат. јас не падав на сладкоречноста негова туку на тоа што конечно чуствував некој близок....ете не било судено... Честито на сите што успеале и со срека во бракот на девојката неколку поста погоре!
   
 11. veri

  veri Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2010
  Пораки:
  3.061
  Допаѓања:
  1.477
  Jas iskreno veruvam deka moze da se sluci ljubov preku internet. Moze da sfatite deka imate mnogu zaednicki raboti i ednostavno da vi trgne razgovorot, pa posle da se zapoznaete i vo zivo.. Ne sum imala vrska so zapocnala na net, ama sigurna sum deka postoi ljubov preku internet.
   
 12. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  23.051
  Допаѓања:
  199.223
  Пол:
  Женски
  Бев најголем скептик кога е во прашање љубовта преку интернет... ама ми се случи и тоа... се запознавме на интернет, ама после долго дружење и во живо и на нет, се заљубивме...

  И интернетот е начин да се запознае некој, а тоа особено е изразено во денешно време... само, не би можела да се заљубам во некој само преку пишување...
   
 13. Iki.Olsen

  Iki.Olsen Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2010
  Пораки:
  434
  Допаѓања:
  115
  Postoi definitivno :)
   
 14. mucmuc

  mucmuc Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  39
  Допаѓања:
  11
  NKOGAS NE VELI NIKOGAS :roll: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
   
  На ADOKI му/ѝ се допаѓа ова.
 15. julie77

  julie77 Форумски идол

  Се зачлени на:
  2 февруари 2010
  Пораки:
  5.566
  Допаѓања:
  20.051
  internet i se e mozno! :D :)
   
 16. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  17.948
  Допаѓања:
  103.426
  Пол:
  Женски
  Jas imam ljubov preku internet , no sekako se imame zapoznaeno i vo zivo. Od dve razlicni zemji sme i sme vo vrska 2 godini i 1 mesec. Od letovo ke ziveeme zaedno :D
   
 17. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Во денешно време сите сме сведоци дека луѓето половина од своето време го поминуваат на нет и не е воопшто чудно да дојде и до заљубување. Така најдобро ја запознаваш личноста пред се каква е карактерно. Мене ми се има случено истото... со дечкото со кој сум во врска веќе 9 месеци, се запознавме на нет. Не се заљубив во него, се додека не се запознавме лично, но пред тоа премногу го ценев како личност, после сите долгооо ноќни муабети со него, пронајдов вистински квалитети на личност, кои ретко можев да ги најдам сите во една личност. Љубовта е случајна и може да ја најдеш секаде, дури и на нет ;)
   
 18. angel.11

  angel.11 Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  26
  Се согласувам емче кремче, многу добро го кажа... Баш ќе раскажам и случка, летово другар ми раскина со девојка одеа некаде 5 години може и повеке, така растажен типот се затвори дома, жалче. Дека живееме блиску му поминав на кафе и да видам како иде фазата на преболување на типката ( она се вери за негов 2 ор братучед после 20 дена ;( ). И викам ај да видам што има на фејс, седнавме и демек му покажувам некои колешки пробувам да го спарам со некоја :) тојј стил сум....сакам да помогнам...и си напраи и он профил..ајде едно пријателство друго трето се поврза со луге со кои имаше изгубено контакт....не помина кратко време гледам нон стоп беше на фејсбук..му викам ајде знаеш ке си најдеш таму женска..викаше нема шанси... и сега како у секоја приказна како хепи енд :lol: се најде со една што му била школска, првата љубов таа била во странство почнаа да контактираат...кога се врати се случи љубов големааа.... еве и ден денес се заедно..... и им е супер.
  АХ многу се зазборев и јас...мсума сумарум се дешаваат такви ствари.... па современа доба сме....ке почнаат и децата у фотошоп да си ги праат ЧД :lol: се шалам..... и јас имам краш на една нова жртва...го запознав преку нет :clap: :clap: колку само и јас сакам да сум уп -ту дејт со времето :lol:
   
 19. emce-kremce

  emce-kremce Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  1.161
  Допаѓања:
  99
  Според мене многу е нормално во денешницава тоа, затоа што како што кажав и претходно, многумина половина од своето слободно време го поминуваат на нет, а со тоа секојдневно се остваруваат нови контакти и не е чудно да меѓу сите нив пронајдеме некој што најмногу ќе ни го привлече вниманието. И така почнува се :) Но, по некоја случајност на нет можеме да пронајдеме личности, до кои многу тешко можеме да дојдеме во живо па ете уште еден начин за почеток на некоја љубов со некој кој долго време сме го меркале претходно, со некој кој порано сме имале некоја авантура и сл.
   
 20. Winter.Girl

  Winter.Girl Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  750
  Допаѓања:
  177
  Прво честито за девојката која се верила и уште мн мн радости да си имаш во животот :D Второ јас никогаш не сум верувала во такво заљубување се додека мојата најдобра другарка не запозна еден дечко на мсн сега веќе не се заедно но поентата ми беше дека сфатив дека е можно :D Истотака мислам дека односот на две личности може да се развие преку нет.Јас запознав едно дете и понекогаш излегувавме заедно чисто другарски,но на мсн и на фб секогаш се допишувавме и се зближивме толку што јас за него дознав работи што ни најдобрите другари не му ги знаеја :lol:

  Леле сум се распишала :lol: Ај доста е мислам дека ме сфативте што сакам да кажам :D