1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубов со постар човек..

Дискусија во 'Врски' започната од DevojkataO, 18 септември 2016.

  1. fallenangel

    fallenangel Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2010
    Пораки:
    2.150
    Допаѓања:
    16.150
    Хахаха не знам срцка не сум пробала|(:rofl::lol:дечковците мои бивши биле од 30 до 33 години.:P:rofl:
    Читаш ли ти алооо биолошка претпоставка за опаѓање на сексуален нагон што не ти е јасно? Прво информирај се за се, начитај се после збори.:fubar: Како што за девојки и раѓање има период и биолошки часовник така има и за сексуален нагон.:hai:
    Не тогаш има потреба од татко, имала недостаток на љубов.... чиста психологија.:hai:
     
    На Rama, supertoasty, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  2. NovusOrdoSeclorum

    NovusOrdoSeclorum Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2011
    Пораки:
    1.044
    Допаѓања:
    2.269
    Пол:
    Женски
    @fallenangel мило ми е што се разбравме. :)
     
    На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
  3. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Татко ми беше постар 21 год. од мајками и имаа солиден брак со ситни нормални препукувања.
    Што мислите за жената ма Мел гибсон, она 26 год. а он 60 год?
    Мое мислење е дека н треба многу да се оди далеку, што би било после 10, 15, 25 год. кој знае што се може да се случи, живееме во опасен живот, на секое ќоше не демнат опасности..така да оставите кој како сака нека прави, не му солете памет.:)
     
    На tanja manja, sjdgo и eloves им се допаѓа ова.
  4. Mr. Right

    Mr. Right Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    2.510
    Допаѓања:
    71.259
    Пол:
    Машки
    Штo е премнoгу, премнoгу е. Никoгaш не би дoзвoлил мoјaтa ќеркa дa се гледa сo некoј пoстaр, сo некoј тaткo штo мoже дa и биде.
    Личнo пoзнaвaм еден тaкoв брaчен пaр кoи се рaзликa oд 20 гoдини. Сé беше oкеј дoдекa мaлку сoпругoт не oстaре и сегa е вo пензијa и имa нaд 64 гoдини, a сoпругaтa 40 и кусур. И сегa сo oчи не сaкaaт дa се видaт, ниту пaк рaзгoвaрaaт.
    Мене oвa бaш и не ми е нoрмaлнa рaбoтa.
     
    На Nausicaa, NOVAVON, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
  5. baba Rada

    baba Rada Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    4.526
    Допаѓања:
    25.582
    Пол:
    Женски
    Во повеќе бракови каде што партнерите се скоро на иста возраст, исто несакаат да се видат со очи, значи нема врска годините со лош брак.
     
    На Taccka, sjdgo и Wahnsinn им се допаѓа ова.
  6. Bella.04

    Bella.04 Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 септември 2016
    Пораки:
    190
    Допаѓања:
    514
    Пол:
    Женски
    И јас сакам постари но до 5-6 години разлика а 20 години не иде во обзир.Тој проживеал се во животот,тебе сега ти е редот..А тој би требало да има веке семејство на тие години.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  7. shz

    shz Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 септември 2012
    Пораки:
    5.947
    Допаѓања:
    50.030
    Пол:
    Женски
    Никогаш не сум сакала да бидам во врска со многу постар човек. До 5-6 највеќе и тоа преку сила, а 10 или 20 години нема шанси. Или на пример жената на Мел Гибсон, она 26 години, а тој 60 години тоа е веќе надвор од границите на нормалата, може татко да и биде.
    Тоа не е љубов за пари се женат.
     
    На oblace1, NOVAVON, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
  8. Slatkarka94

    Slatkarka94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 септември 2015
    Пораки:
    426
    Допаѓања:
    795
    Пол:
    Женски
    Наместо татко може да ти е тој ццц ај жити се прошетај и ќе видиш колку поубави машки и се...Тој треба да чека внуци а не девојки
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Wahnsinn

    Wahnsinn Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2015
    Пораки:
    376
    Допаѓања:
    2.459
    Пол:
    Женски
    Јас лично не би била со толку постар. Но, тоа не значи дека осудувам. Разбирам, не може сите да сме исти, не сме клонови. Ако сакаш да бидеш со некого кој ти одговара во се, а само разликата во години е пречка, тогаш биди со него. А зошто да не? Кога ќе слушнеме од страна 20 години разлика можеме да кажеме се и сешто нели, но што ако тој брак функционира навистина добро. Што ако имаат прекрасен живот заедно?
    Некогаш работите треба да се гледаат поинаку.

    Е сега, оние што ќе осудуваат ќе ги има насекаде, очекувај..ама ако почнеме да го сведуваме животот врз основа на тоа како ќе реагираат другите, тогаш ние само постоиме, а не живееме.

    Нема од што да се плашиш од реакциите на другите.Не си направила некакво зло дело или којзнае што, едноставно си се заљубила во човек. Се е океј.
    Ви посакувам среќа!
     
    На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Не гледам што е за осуда ако не е поради фнансиска или др. добивка. Сепак, човек од 40год. поминал многу и врски и работни подеми и падови, а девојка од 20год. ни третина нема остетено од тоа. Може да разговара ама тоа се хипотетички муабети, така што некако не ми оди дека баш би биле на иста бранова должина. Можеби би биле на почеток, тој е ишлифуван волк што ги разбира потребте на жените, а таа е девојка која почнува да ги учи момците. Понатаму дали би опстанала таква врска не знам.
     
    На tanja manja, NOVAVON и Rama им се допаѓа ова.
  11. Dabria

    Dabria Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 јули 2016
    Пораки:
    233
    Допаѓања:
    1.225
    Пол:
    Женски
    А зошто воопшто би ја отворила темава? Кого прашуваш за дозвола? Очигледно самата имаш предрасуди кон себе. Не се замарај и терај си го ќефот. Имаш 20 години а не 15, можеш слободно да бидеш со кого и да посакаш.
     
    На Sunchineforever и theowndemon им се допаѓа ова.
  12. LejdiD

    LejdiD Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2011
    Пораки:
    602
    Допаѓања:
    154
    До 10 години е сосема нормално, ама 20 години е огромна разлика според мене. 20 години постар може да значи и врсник со таткото за оние што имаат помлади татковци па замислете на што личи тоа. Не ги одобрувам мислењата на тие што пишале прави како што сакаш како ти вели срцето. Значи 40 години наспроти 20 се дупло повеќе и неможам да сфатам како некој може да помисли на такво нешто. И оставете тие глупи примери од познати фаци што се женат со девојчиња што можат внуки да им бидат, тие е јасно дека се мажат со дедовци за пари. Во реалноста ниту изгледа убаво ниту пак можам да сфатам каков е тој менталитет некоја да посака да е со толку многу постар. И како сте пишувале не значи дека ќе остане вдовица и тоа не држи вода. Не се мислело на брак се мислело на врска, епа на тие години не само брак туку и деца треба да имаат веќе.
     
    На Rama, supertoasty, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. crimson

    crimson Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 декември 2011
    Пораки:
    3.948
    Допаѓања:
    51.307
    Пол:
    Женски
    Нема што ние да мислиме, ти си таа што треба да биде во врската.
     
    На eloves, Kameo, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  14. PogbaPol

    PogbaPol Популарен член

    Се зачлени на:
    27 мај 2015
    Пораки:
    2.511
    Допаѓања:
    10.357
    Пол:
    Машки
    "Љубов со дедо ми"
     
    На theowndemon и Mr. Right им се допаѓа ова.
  15. Izdrzliv

    Izdrzliv Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    3.076
    Пол:
    Машки
    Дечки мн судите,прочитајте го афторот.А тој вели од сите најголемата разлика и е 9,5 год.Е сеа шо ограничила со 20-40 тоа е др,може има некоја или некој шо бил и со поголема разлика
     
    На Xviuxy му/ѝ се допаѓа ова.
  16. *Amethyst*

    *Amethyst* Популарен член

    Се зачлени на:
    14 мај 2016
    Пораки:
    1.642
    Допаѓања:
    9.467
    Пол:
    Женски
    дедо не може да биде 20год постар, не претерувај.

    Шо знам, јас сакам еден постар ама не е 20год постар, да би бил би се запрашала дали стварно сакам да имам нешто со него...
    Многу ми е 20, до 15 така и така некако. Шо знам...
     
  17. Sashko1992

    Sashko1992 Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 мај 2016
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    1.523
    Пол:
    Машки
    Авторот а не афторот, а инаку има и парови кои се со поголема разлика, на пример 57 години разлика, како оваа двојка. Ова мажење/женење со милионери/ки пред умирање е добар начин да се збогатиш преку ноќ :D.
    http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/meet-couple-57-year-age-gap-5049378
     
    На Rama и fallenangel им се допаѓа ова.
  18. Izdrzliv

    Izdrzliv Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2016
    Пораки:
    185
    Допаѓања:
    3.076
    Пол:
    Машки
    Прифакам граматичка грешка,битно сте ме разбрале:)
     
    На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. realGirl

    realGirl Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2014
    Пораки:
    1.411
    Допаѓања:
    6.697
    Пол:
    Женски
    До 10 години е Ок, 20 години разлика е премногу.
     
    На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
  20. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Во ред ми е ако партнерите се разлика најмногу 10 години,повеќе од тоа е веќе претерано. Не сакам и јас да сум во врска со некој што е една или две години поголем. Најмногу разлика со дечко сме биле седум години :)