Љубов со постар човек..

Дискусија во 'Врски' започната од DevojkataO, 18 септември 2016.

 1. fallenangel

  fallenangel Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2010
  Пораки:
  2.092
  Допаѓања:
  16.119
  Хахаха не знам срцка не сум пробала|(:rofl::lol:дечковците мои бивши биле од 30 до 33 години.:P:rofl:
  Читаш ли ти алооо биолошка претпоставка за опаѓање на сексуален нагон што не ти е јасно? Прво информирај се за се, начитај се после збори.:fubar: Како што за девојки и раѓање има период и биолошки часовник така има и за сексуален нагон.:hai:
  Не тогаш има потреба од татко, имала недостаток на љубов.... чиста психологија.:hai:
   
  На Rama, supertoasty, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 2. NovusOrdoSeclorum

  NovusOrdoSeclorum Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 септември 2011
  Пораки:
  403
  Допаѓања:
  819
  Пол:
  Женски
  @fallenangel мило ми е што се разбравме. :)
   
  На fallenangel му/ѝ се допаѓа ова.
 3. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  Татко ми беше постар 21 год. од мајками и имаа солиден брак со ситни нормални препукувања.
  Што мислите за жената ма Мел гибсон, она 26 год. а он 60 год?
  Мое мислење е дека н треба многу да се оди далеку, што би било после 10, 15, 25 год. кој знае што се може да се случи, живееме во опасен живот, на секое ќоше не демнат опасности..така да оставите кој како сака нека прави, не му солете памет.:)
   
  На tanja manja, sjdgo и eloves им се допаѓа ова.
 4. Mr. Right

  Mr. Right Популарен член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  2.038
  Допаѓања:
  71.226
  Пол:
  Машки
  Штo е премнoгу, премнoгу е. Никoгaш не би дoзвoлил мoјaтa ќеркa дa се гледa сo некoј пoстaр, сo некoј тaткo штo мoже дa и биде.
  Личнo пoзнaвaм еден тaкoв брaчен пaр кoи се рaзликa oд 20 гoдини. Сé беше oкеј дoдекa мaлку сoпругoт не oстaре и сегa е вo пензијa и имa нaд 64 гoдини, a сoпругaтa 40 и кусур. И сегa сo oчи не сaкaaт дa се видaт, ниту пaк рaзгoвaрaaт.
  Мене oвa бaш и не ми е нoрмaлнa рaбoтa.
   
  На Nausicaa, NOVAVON, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 5. baba Rada

  baba Rada Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  4.499
  Допаѓања:
  25.430
  Пол:
  Женски
  Во повеќе бракови каде што партнерите се скоро на иста возраст, исто несакаат да се видат со очи, значи нема врска годините со лош брак.
   
  На Taccka, sjdgo и Wahnsinn им се допаѓа ова.
 6. Bella.04

  Bella.04 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 септември 2016
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  510
  Пол:
  Женски
  И јас сакам постари но до 5-6 години разлика а 20 години не иде во обзир.Тој проживеал се во животот,тебе сега ти е редот..А тој би требало да има веке семејство на тие години.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 7. shz

  shz Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 септември 2012
  Пораки:
  2.978
  Допаѓања:
  33.863
  Пол:
  Женски
  Никогаш не сум сакала да бидам во врска со многу постар човек. До 5-6 највеќе и тоа преку сила, а 10 или 20 години нема шанси. Или на пример жената на Мел Гибсон, она 26 години, а тој 60 години тоа е веќе надвор од границите на нормалата, може татко да и биде.
  Тоа не е љубов за пари се женат.
   
  На oblace1, NOVAVON, Rama и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Slatkarka94

  Slatkarka94 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2015
  Пораки:
  422
  Допаѓања:
  786
  Пол:
  Женски
  Наместо татко може да ти е тој ццц ај жити се прошетај и ќе видиш колку поубави машки и се...Тој треба да чека внуци а не девојки
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Wahnsinn

  Wahnsinn Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 јули 2015
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  2.414
  Пол:
  Женски
  Јас лично не би била со толку постар. Но, тоа не значи дека осудувам. Разбирам, не може сите да сме исти, не сме клонови. Ако сакаш да бидеш со некого кој ти одговара во се, а само разликата во години е пречка, тогаш биди со него. А зошто да не? Кога ќе слушнеме од страна 20 години разлика можеме да кажеме се и сешто нели, но што ако тој брак функционира навистина добро. Што ако имаат прекрасен живот заедно?
  Некогаш работите треба да се гледаат поинаку.

  Е сега, оние што ќе осудуваат ќе ги има насекаде, очекувај..ама ако почнеме да го сведуваме животот врз основа на тоа како ќе реагираат другите, тогаш ние само постоиме, а не живееме.

  Нема од што да се плашиш од реакциите на другите.Не си направила некакво зло дело или којзнае што, едноставно си се заљубила во човек. Се е океј.
  Ви посакувам среќа!
   
  На Gosh му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Outlook

  Outlook Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 септември 2015
  Пораки:
  2.478
  Допаѓања:
  3.676
  Пол:
  Женски
  Не гледам што е за осуда ако не е поради фнансиска или др. добивка. Сепак, човек од 40год. поминал многу и врски и работни подеми и падови, а девојка од 20год. ни третина нема остетено од тоа. Може да разговара ама тоа се хипотетички муабети, така што некако не ми оди дека баш би биле на иста бранова должина. Можеби би биле на почеток, тој е ишлифуван волк што ги разбира потребте на жените, а таа е девојка која почнува да ги учи момците. Понатаму дали би опстанала таква врска не знам.
   
  На tanja manja, NOVAVON и Rama им се допаѓа ова.
 11. Dabria

  Dabria Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 јули 2016
  Пораки:
  227
  Допаѓања:
  1.215
  Пол:
  Женски
  А зошто воопшто би ја отворила темава? Кого прашуваш за дозвола? Очигледно самата имаш предрасуди кон себе. Не се замарај и терај си го ќефот. Имаш 20 години а не 15, можеш слободно да бидеш со кого и да посакаш.
   
  На Sunchineforever и theowndemon им се допаѓа ова.
 12. LejdiD

  LejdiD Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 ноември 2011
  Пораки:
  597
  Допаѓања:
  149
  До 10 години е сосема нормално, ама 20 години е огромна разлика според мене. 20 години постар може да значи и врсник со таткото за оние што имаат помлади татковци па замислете на што личи тоа. Не ги одобрувам мислењата на тие што пишале прави како што сакаш како ти вели срцето. Значи 40 години наспроти 20 се дупло повеќе и неможам да сфатам како некој може да помисли на такво нешто. И оставете тие глупи примери од познати фаци што се женат со девојчиња што можат внуки да им бидат, тие е јасно дека се мажат со дедовци за пари. Во реалноста ниту изгледа убаво ниту пак можам да сфатам каков е тој менталитет некоја да посака да е со толку многу постар. И како сте пишувале не значи дека ќе остане вдовица и тоа не држи вода. Не се мислело на брак се мислело на врска, епа на тие години не само брак туку и деца треба да имаат веќе.
   
  На Rama, supertoasty, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. crimson

  crimson Форумски идол

  Се зачлени на:
  14 декември 2011
  Пораки:
  3.383
  Допаѓања:
  48.161
  Пол:
  Женски
  Нема што ние да мислиме, ти си таа што треба да биде во врската.
   
  На eloves, Kameo, fallenangel и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 14. PogbaPol

  PogbaPol Популарен член

  Се зачлени на:
  27 мај 2015
  Пораки:
  2.473
  Допаѓања:
  10.380
  Пол:
  Машки
  "Љубов со дедо ми"
   
  На theowndemon и Mr. Right им се допаѓа ова.
 15. Izdrzliv

  Izdrzliv Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  3.019
  Пол:
  Машки
  Дечки мн судите,прочитајте го афторот.А тој вели од сите најголемата разлика и е 9,5 год.Е сеа шо ограничила со 20-40 тоа е др,може има некоја или некој шо бил и со поголема разлика
   
  На Xviuxy му/ѝ се допаѓа ова.
 16. *Amethyst*

  *Amethyst* Популарен член

  Се зачлени на:
  14 мај 2016
  Пораки:
  864
  Допаѓања:
  6.669
  Пол:
  Женски
  дедо не може да биде 20год постар, не претерувај.

  Шо знам, јас сакам еден постар ама не е 20год постар, да би бил би се запрашала дали стварно сакам да имам нешто со него...
  Многу ми е 20, до 15 така и така некако. Шо знам...
   
 17. Sashko1992

  Sashko1992 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 мај 2016
  Пораки:
  1.103
  Допаѓања:
  1.518
  Пол:
  Машки
  Авторот а не афторот, а инаку има и парови кои се со поголема разлика, на пример 57 години разлика, како оваа двојка. Ова мажење/женење со милионери/ки пред умирање е добар начин да се збогатиш преку ноќ :D.
  http://www.mirror.co.uk/tv/tv-news/meet-couple-57-year-age-gap-5049378
   
  На Rama и fallenangel им се допаѓа ова.
 18. Izdrzliv

  Izdrzliv Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 септември 2016
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  3.019
  Пол:
  Машки
  Прифакам граматичка грешка,битно сте ме разбрале:)
   
  На Sashko1992 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. realGirl

  realGirl Популарен член

  Се зачлени на:
  25 мај 2014
  Пораки:
  1.348
  Допаѓања:
  6.665
  Пол:
  Женски
  До 10 години е Ок, 20 години разлика е премногу.
   
  На Rama му/ѝ се допаѓа ова.
 20. pupi.girl

  pupi.girl Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  4.259
  Допаѓања:
  7.794
  Пол:
  Женски
  Во ред ми е ако партнерите се разлика најмногу 10 години,повеќе од тоа е веќе претерано. Не сакам и јас да сум во врска со некој што е една или две години поголем. Најмногу разлика со дечко сме биле седум години :)