Љубов со постар човек..

Дискусија во 'Врски' започната од DevojkataO, 18 септември 2016.

 1. Florenсе

  Florenсе Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 јуни 2016
  Пораки:
  105
  Допаѓања:
  1.695
  Пол:
  Женски
  @DevojkataO јас мислам дека е во ред. Најважно е ти да си среќна, исполнета, и љубовта да е взаемна. Не вреди да се измачуваш со нешто што не ти одговара.
  Познавам многу парови што се 15+ разлика во години. Верувајте, не се важни годините воопшто. Може партнерот да биде идеални 2 години постар од вас, а бракот или врската да е пеколна. А што се однесува до луѓето, тие секако ќе осудуваат. Твое е да решиш дали ќе ги избегнеш прекорувачките погледи од средината и ќе живееш како што тие сметаат дека е правилно, или ќе се послушаш себеси, па ќе бидеш среќна. И уште ова, можеби ќе засакаш некој со кого немате голема разлика во години, па сите овие муабети и грижи ќе бидат напразно. Уживај си, и не му ја мисли многу. Работите си доаѓаат сами по себе. :)
   
  На eloves и Dabria им се допаѓа ова.
 2. k.frosina

  k.frosina Популарен член

  Се зачлени на:
  30 август 2015
  Пораки:
  1.600
  Допаѓања:
  14.823
  Пол:
  Женски
  Искрено твојава ситуација не ми е воопшто чудна бидејки сите мои другарки скоро се во брак со мажи кои се многу постари од нив. Мене тоа искрено не ми се допаѓа да бидам во врска со постар. Гледајки како изгледаат другарките а како нивните мажи или вереници се плашам.
  Ама најважно е ти да си среќна ако тебе ти е се океј не обрнувај внимание на коментарите овде.
   
 3. Sesil

  Sesil Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  27 ноември 2014
  Пораки:
  5.229
  Допаѓања:
  115.553
  Пол:
  Женски
  Ако на едниот му е океј многу постар партнер, а на другиот многу помлад, океј е. Нека си тераат живот. На изглед мене не ми изгледаат фино такви пареви, ,,татко и ќерка,, фатени за рака, ама кој фактор сум јас во тие врски па мене да ме прашаат ;)
   
  На Glasna, Nausicaa, Petar80 и 2 други им се допаѓа ова.
 4. sjdgo

  sjdgo Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јули 2015
  Пораки:
  5.663
  Допаѓања:
  14.048
  Пол:
  Женски
  Има такви случаи, ама далеку од тоа дека е некакво правило. Не мора да значи.
   
  На Petar80 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Sunchineforever

  Sunchineforever Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Nema nisto strasno Tuka jas taka mislam I jas sum vo vrska so dosta postwar od mene jas imam 19 a toj IMA 38 nisto Ne mi pravat problem godinite I planirame I ponataka da bideme zaedno znacii Nikoj Ne znaeme kolku ni e sudeno da ziveeme mozebi jas pred nego ke umram ako razmisluvame na toj nacic Ne Mora da znaci deka ako si so postar Covek vo vrska deka e za pari...Jas I dusata GI si ja dala za nego ednostavno go sakam...edinstveniot covek koj dosega iskreno me sakal me pocituval I me poddrzuval vo se I Nikoj I nisto nemozi da go promeni toa pa ni moite jas odlucuvam za mojot zivot I Nikoj drug taka da milaaa zivej si go zivotot kako sakas I so kogo sakas a nie ke si go ziveeme sekoj den kako posleden pa kako saka bog taka ke bide I naj vaznoto go zaboraviv nie veke ocekuvame bliznacii (I'm happy) :D The best parents :*
   
  На Ицолгудбејбе му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Sunchineforever

  Sunchineforever Активен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2016
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  6
  Пол:
  Женски
  Nema nisto strasno Tuka jas taka mislam I jas sum vo vrska so dosta postwar od mene jas imam 19 a toj IMA 38 nisto Ne mi pravat problem godinite I planirame I ponataka da bideme zaedno znacii Nikoj Ne znaeme kolku ni e sudeno da ziveeme mozebi jas pred nego ke umram ako razmisluvame na toj nacic Ne Mora da znaci deka ako si so postar Covek vo vrska deka e za pari...Jas I dusata GI si ja dala za nego ednostavno go sakam...edinstveniot covek koj dosega iskreno me sakal me pocituval I me poddrzuval vo se I Nikoj I nisto nemozi da go promeni toa pa ni moite jas odlucuvam za mojot zivot I Nikoj drug taka da milaaa zivej si go zivotot kako sakas I so kogo sakas a nie ke si go ziveeme sekoj den kako posleden pa kako saka bog taka ke bide I naj vaznoto go zaboraviv nie veke ocekuvame bliznacii (I'm happy) :D The best parents :*
   
 7. Prijatelot

  Prijatelot Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  2.318
  Допаѓања:
  2.725
  Пол:
  Машки
  Razbiram deka se palite na postari momci i go obozhavate Tate identitetot ali ne preteruvajte so viziite za srekjen, ispolnet i familijaren zhivot so golemiot Tate.
  Mora ubavo da gi determinirate realnite chuvstva za srodna dusha.
  Nekoj mazh shto vlazhni vulvi so sama pojava i dva, tri zbora ne znachi deka e srodna dusha na site tie devojki koj se vlazhnat na nego tuku znachi deka se kompitabilni sexualno i mozhat da obavat strashni seksovi.
  Zhivotot sam po sebe e iskustvo taka da iskustvoto kje te nauchi najubavo se shto treba da znaesh...
   
  На Sunchineforever му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MilaP

  MilaP Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2015
  Пораки:
  2.150
  Допаѓања:
  53.107
  Пол:
  Женски


  Има нешто барем вистина?
  На една тема коментираш ужасен живот , абортус на близнаци а овде обратно. (facepalm)
  Не вреди да коментирам.

  Ајде уште не сте почнати со учење најверојатно.
  Совет...остави го форумот и посвети се на правопис :hai:
   
  На Nausicaa, Скопјетесакам, Petra777 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. LUCI 99

  LUCI 99 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 февруари 2015
  Пораки:
  800
  Допаѓања:
  2.508
  Пол:
  Женски
  Koga imav 18 god izleguvav so eden decko imase 29 mnogu go sakav a I jak bese picku mater , toa traese se dodeka me se zeni preku nok germanija a taa sto ja zede 28 god. Uste se nerviram eve Ima 12 god I nekolku meseci otkako go zaboraviv:headbang:
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Gosh

  Gosh Мразачка на луѓе

  Се зачлени на:
  10 октомври 2015
  Пораки:
  1.808
  Допаѓања:
  25.462
  Девојко, и со врсник да одиш, и со дедо да одиш, и со сиромав или со богат, со грд или убав, секој секогаш за нешто ќе ти мрчи оти не му одговара како ти си го живееш животот, а не оти му е грижа за тебе...
  Најважно да си среќна, за друго баш ти е гајле...

  И , на крајот на краиштата...

  [​IMG]
   
  На Sunchineforever, eloves, Summerlover и 3 други им се допаѓа ова.
 11. Nausicaa

  Nausicaa Популарен член

  Се зачлени на:
  1 декември 2013
  Пораки:
  3.123
  Допаѓања:
  15.545
  Јас не сум open-minded личност и не ми е воопшто океј врска меѓу 20 годишна и 40 годишен. Дека постојат парови со голема разлика во години, постојат, ама повеќето (да не речам сите) се од типот на: професор на факултет + помлада, доктор на клиника + помлада, познат адвокат + помлада... Односно, чикица со кеш и девојка која бара материјална сигурност и положба во општеството. Еве, досега не сум слушнала некоја 20 годишна лепотица да се заљуби во 40 годишен магационер ;)

  @DevojkataO, ти прочепкав по мислењата (искрено, мислев дека тролаш) и видов дека всушност ти си таа која ја отворила темава, каде уште во првата реченица спомнуваш самоубиство. Пишуваш дека си останала сама, дека немаш со кого да излезеш, дека не ти се живее повеќе. Дали два месеца имаат поминато меѓу тоа мислење и ова сега па сметам дека ти не си заљубена во типот туку преку него бараш бегство од осаменоста. И не, 40 годишниот фраер не е магичен принц на бел коњ кој ќе те спаси од мизерија и досада, туку веројатно е терсене лик кој сака да шета младо девојче низ град како трофеј. Место да си го искомплицираш уште толку животот со погрешна врска, примени ги супер советите кои ти ги дадоа девојките во „Празен живот“, поработи на себе и своето ментално здравје а се друго само по себе ќе си дојде.
   
  Последна измена: 23 септември 2016
  На Sashko1992, Petar80, Glasna и 2 други им се допаѓа ова.
 12. DevojkataO

  DevojkataO Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 јули 2016
  Пораки:
  26
  Допаѓања:
  31
  @Nausicaa нормално дека не тролам...не сум јас таа што пишуваше за тоа.Мојата братучедка нема никого.Двете го користевме овој акаунт т.е јас и понудив помош и совети од вас за да му помогнете бидејќи јас знам за форумов многу одамна.Но не пишев ништо па сега се сетив и морав да пишам за мислење од вас. Дај промисли хахаха да бев јас сигурно не би пишела за вакви работи.Зашто знам дека таа нема храброст за ништо и едвај ја натерав да пишеме тука зс неа.Затоа што знам дека таа не го користи повеќе акоунтот јас и го зедов.
   
 13. Tea2109

  Tea2109 Нов член

  Се зачлени на:
  27 септември 2016
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  1
  Пол:
  Женски
  40 годишен маж не си ја завршил работата на време, да се ожени, па деца,па се кога било време и спасот и утехата му се во некое девојче. Добро еве неговите мотиви се јасни, ама таа? Освен кеш и некој живот со високи стандарди што повеќе може да добие. А и тоа само ќе и го уништи животот. Наместо да мисли на факс, журки, авантури , најубавите години треба да ги жртвува за да седи со "старци" и на крај на детето во градинка да му викаат: "- дојде дедо ти да те земе"