1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

  1. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.806
    Допаѓања:
    25.081
    Пол:
    Женски
    Окапи го овој . Толку љубомора не е на добро . Накапав и јас на мои 15 години на еден сличен на дечко ти . Издржав 2 месеци - толку му требаше да си го покаже правото лице . Идиотот ми мавна шлаканица бидејчи сум се поздравила со другар со бакнување на образ :^) и тука заврши врската . Му лупнав и јас еден шамар и му реков : " Овде завршува се помеѓу нас . Ниту сакам да те видам , ниту да те чујам од овој момент па натаму " . Уште се дрзна да каже дека во право бил што ми мавнал шамар :^) ѓубре невоспитано |( .
    Остави го дечкото , толку многу љубомора не е добар знак . Во ред е мала доза на љубомора , но да те нарекува курва , глумица и свашта нешто не е во ред . Бегај далеку од овој без некакви паузи и сл . Директно кажи му дека неговата доза на љубомора е сепак превисока за тебе и дека до тука било .
     
  2. Jane.Birkin

    Jane.Birkin Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    1.939
    Пол:
    Женски
    Ова твоето кога го прочитав, како да читав сценарио за хорор филм, извини вака. Дечкото сигурно е некој со ниска самодоверба и не е доволно едуциран за многу работи или психопат, друго нема. После се ова што го направил, уште мислиш дека треба да одиш со него? Такви не ти требаат верувај, Само ќе те гушат и ќе тонеш во животот :)
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Zaljubena26

    Zaljubena26 Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 јануари 2017
    Пораки:
    2.215
    Допаѓања:
    30.975
    Пол:
    Женски
    Епа ќе му објасниш дека ако уште еднаш се обиде да ти направи некој љубоморен испад, да се обиде да ти ја ограничи слободата на движење или се појави онаму каде што не му е местото на пример кога си со другарки, дека уште во истиот момент ќе му раскинеш без око да ти трепне. Па и така навистина треба да направиш ако ти вети а не си остане на зборот. Кој е па тој да те ограничува, верувам дека ниту ти него не си го ограничила во нешто. Кажи му дека имаш пријатели кои ти значат и дека заради него немаш намера да се изолираш од целиот свет. Не паѓај на неговите финти и лигавења, ако толку те сака тогаш ќе те почитува и ќе ти верува.
     
    На evvgg_K му/ѝ се допаѓа ова.
  4. Superwomanii

    Superwomanii Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 јули 2015
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    8
    Пол:
    Женски
    Ako ste tolku vreme zaedno mislam deka mozis otvoreno da zboruvas so nego za problemov a ne ednostavno da go otkacis,ako sakas da prodolzi vrskata mislam deka treba da napravis otvoren razgovor i da mu go kazes seto ova, a ne pri prviot problem da go otkacis
     
    На Daern му/ѝ се допаѓа ова.
  5. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Година дена како сум во врска, не е воопшто љубоморен на мене.Ми вика оди каде сакаш и прави што сакаш.Не можам да му забранам ни јас.Ми беше многу страв и имав искрено љубомора кон неговата бивша.Уште од старт мислев дека ќе се смират и дека не му е преболена.Со нејзе бил многу поразличен од колку со мене, преспивале еден кај друг, бил романтичен, имале повеќе планови, нивните се сакале.
    Не знам дали вреди да се замарам, добар е и со мене,но се надевам дека со тек на време ќе ми биде уште поубаво
     
  6. Emotional123

    Emotional123 Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 јули 2011
    Пораки:
    8.475
    Допаѓања:
    39.705
    Пол:
    Женски
    Можеби е таков тип, а можеби научил од претходното искуство за љубомората. Не си ја споредувај врската со бившите, различен спој на карактери, различни ситуации. Не се преоптоварувај со такви мисли премногу.
     
    На capricorn1501 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Фала ти многу на советот! Ептен ми беше страв, се надевам дека ќе ни биде уште поубаво!
     
  8. k.frosina

    k.frosina Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 август 2015
    Пораки:
    2.490
    Допаѓања:
    26.339
    Пол:
    Женски
    Не се споредувај со бившата девојка,ако била добра немало да биде бивша.
    Можеби поради тоа што го доживеал со неа е сега таков,не се замарај.
     
  9. capricorn1501

    capricorn1501 Активен член

    Се зачлени на:
    30 септември 2017
    Пораки:
    133
    Допаѓања:
    158
    Пол:
    Женски
    Фала ти за советот, но како да го променам? Со нејзе некако мислам дека бил по фин, по љубезен, романтичен, на моменти ми е страв да не ме откачи.Ништо не сум спомнала пред него
     
  10. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Не треба да го промениш,таков си го прифатила.
     
  11. Tina1997

    Tina1997 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Devojki..Imam potreba od sovet preterano sum ljubomorn..sakam da znam so kogo pisuva so kogo izleguva jas sekogas sum izvestena megjutoa nikogas ne go dava telefonot..Prekinavme bidejki sakav jas taka no mi padna krivo bidejki sme zaedno 1 i 8 meseci..Imam vreme da se promenam so ljubomorata inaku ke go izgubam..Sovet,mislenje spodelete..Skorpija sum i se plasam ama toa e znak nekogo da ne izgubis...Iskustvo vase .Blagodaram odnapred..
     
  12. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    А да поработиш на тебе наместо на хороскопот?
    Ако не му веруваш - остави го. Ем нема да го мачиш, ни него ни тебе. Ако си сигурна во него - тогаш љубомората е непотребна.
    Или не веруваш во него, или не веруваш во себе. Можеби е подобро да го оставиш и да се обидеш да си ги решиш прво проблемите кои ги имаш со самата себе, па потоа да размислуваш за озбилна врска.
     
    На Dust и lost123 им се допаѓа ова.
  13. Tina1997

    Tina1997 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Razgovaravme poveke pati..No vikendot go fativ so bifsata vo disko nisto nemalo no ete za moj inat!Vsusnost on ne saka da prekineme samo mi kazuva deka ne e ok,deka i so drug nema da prosperiram..Imam 20 i ne sum mala..No nekogas mi doagja od vnatte a neznam kako da porabotam na sama sebe vo vrska so ljubomorata..
     
  14. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @Tina1997 а што барал тој со бившата во диско?
     
  15. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски

    Тој бил во диско со бившата, а потоа ти си крива што си љубоморна...
    Секогаш вака ти прави за инает ?
    Јас тука проблемот во дечкото го гледам, тој ти дава повод за љубомора.
     
  16. Tina1997

    Tina1997 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Pa toj vrtese jas ne krevav si iskacav vikav ne zamaraj takvi zborovi..I go izlazav deka sum na gosti a bev vo bastion..I pocnaa dramite otidov on so bifsata ja guskase..I samo poglednav i si zaminav ednostavno neznaev sto da kazam..Toa e rasicsteno pred 1 godina no seuste imaat kontakt ona mu pisuva ponekogas..No on drugarski i vrakja..I go ima pobarano druga bifsa ama da ne nastane drama ne mi kaza..Bidejki jas mu rekov cim ti so bifsata imam i jas drugi..

    Retko se sluuva vsusnost toa e devojka na negov najdobar drugar..Bifsa devojka na dvajca drugari...Ne razbiram jas sto e problemot dali e do nea ili.. do mene
     
    Последна измена од модератор: 23 ноември 2017
  17. TheGirl23

    TheGirl23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 септември 2017
    Пораки:
    308
    Допаѓања:
    2.904
    Пол:
    Женски
    @Tina1997
    Не му креваш и веднаш нашол утеха на друго место.
    Не да правам драма, на твое место ќе му раскинев до сега.
    На дечкото очигледно му мрда опашот.
     
    На lost123 и DAngel им се допаѓа ова.
  18. Tina1997

    Tina1997 Активен член

    Се зачлени на:
    13 ноември 2017
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
  19. DAngel

    DAngel Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 март 2011
    Пораки:
    11.211
    Допаѓања:
    56.925
    @Tina1997 озбилно, ја гушкал и после ти си крива.
    Остај го и не се замарај, па и сака да направи дека си љубоморна и дека е до тебе, а не до тоа што му мрда опашот.
     
    На TheGirl23 и ELIDavor им се допаѓа ова.
  20. IChika

    IChika Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 октомври 2017
    Пораки:
    513
    Допаѓања:
    430
    Пол:
    Женски
    Имам проблем, дечко ми е многу љубоморен, не ме остава да дишнам, последно што направи е што ми се закани по мојот живот, е сега проблемот е што сакам да му раскинам, али не знам како затоа што е премногу ненормален, еднаш дојде и им се жалеше на моите, а сеа ми се заканува дека ќе одел кај татко ми кај што работи, а работи со еден куп странки постојано, да зборува, страв ми е да не направи некој скандал а и воедно не сакам да ми бидат понижени родителите. Ал хелп плс на каков побезболен начин да раскинам, не сакам ни да кажувам што ссе не ми има направено изминатиов период.