1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

  1. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    Haha ne ja ubivam nadezta samo sum realna. Ako nekoj Se smiri treba sepak vo sebe da go nosi toa, stom naleta na zena so koja Se vklopuva ama ako hormonite I naravta mu e takva ni Bogorodica ne go smiruva,samo zdravjeto kje si go izgubi. Taka mn zeni zaglavuvaat aha jas kje go smiram ...ni bilo ni kje bide.
     
  2. irrelevant

    irrelevant Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јули 2012
    Пораки:
    708
    Допаѓања:
    8.326
    Ако одиш со таа мисла демек сега јас ќе го сменам, тогаш ни ќе смениш некој ни ништо тогаш само ко што викаш болест ќе си залепиш... Јас ти зборам за обична нормална врска без такви работи, врска што си фунлционира супер со разбирање и доверба и се тоа да си дојде спонтано непланирано.. Онака си видел човекот дека нешто вреди и си се променил. За љубов. А за тоа дека жена планирано може да смени маж не верувам и нема шанса.
     
    На hermosa и Outlook им се допаѓа ова.
  3. Outlook

    Outlook Популарен член

    Се зачлени на:
    5 септември 2015
    Пораки:
    3.005
    Допаѓања:
    4.821
    Пол:
    Женски
    I mazite I zenite baraat ista rabota emocionalno, nekoj samo deluva palavo zs ne naletal na soodveten partner, stom najde to a sto bilo nekogas ne go interesira vekje I Se nasocuva kon vrskata. No, ne Se site takvi,a deka ima zeni znaat kakov covekot I pak so nego I pak povuci potegli, ima. Zatoa Se zavisi od karakterot I zelbite na covekot.
     
    На irrelevant му/ѝ се допаѓа ова.
  4. IAmPresident

    IAmPresident Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    352
    Допаѓања:
    461
    Пол:
    Женски
    Нема човек што не се сменил поради љубов, кога тогаш на секој маж му се раѓа желба за моногамна романтична врска. А за тоа да мислиш дека ти ќе го смениш, нема. Па дури и со жените е исто, се додека не почувствуваме љубов, имаме проблем со промена на навиките. Само што ние жените сме посклони на мешање љубов во некој човек и желба да бидеме вљубени во некој, па така полесно се убедуваме дека сме заљубени и као време е за промени. А мажите точно знаат кога е љубов во прашање, се менуваат сами од себе, и жената која ја сакаат е сведок и на позитивни и на негативни негови промени
     
    На hermosa, lunchy и Nastja97 им се допаѓа ова.
  5. A.27

    A.27 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 април 2018
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    740
    Пол:
    Машки
    Најлошо е кога има љубомора ;(
     
    На hermosa му/ѝ се допаѓа ова.
  6. girlinlove20

    girlinlove20 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Девојки во врска сме 7 месеци и многу сум љубоморна, неможам да се исконтролирам. Дечко ми се допишува со др девојчиња и тоа све од досада. За лајкнување се знае дека сите момци лајкнуваат на други девојчиња слики на инста и фб, немора да се прави муабет за тоа... Како да се справам со таа пуста љубомора?? Он ми има кажано да не се замарам за ништо и да уживам! Коа ќе пише на другарка ми безвезе муабети некои се заебаваат и ја сум многу љубоморна, другарката вика да не се замарам уопште и навистина нема потреба за љубомора ама посилно е од мене. На друга другарка и пишал : како си што праиш ништо посебно коа дознав одма збеснав и и реков да го блокне. А за сакање ми има докажано дека ме сака нема што да се дискутира за таа тема, туку поентата ми е како да се справам со љубомората(без причина љубоморам), мислам дека се претвара во болест...!|(:@(wtf)
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    И јас сум љубоморна особа.Ми смета лајкнување, допишување со други девојчиња.Ужасно љубоморам, но знам дека тоа може да смета во врската.Пробај да се контролираш барем пред него.Јас се водам по тоа дека ако има љубомора значи има и љубов, ми држи вода некако.Али некогаш тоа може и да смета.
     
    На hermosa и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  8. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    ^Созрејте и сакајте се себе си малку повеќе.
     
    На candy.cane, sj *O*, cresa-jagoda и 5 други им се допаѓа ова.
  9. girlinlove20

    girlinlove20 Активен член

    Се зачлени на:
    15 јануари 2018
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    6
    Пол:
    Женски
    Баш си у право каде што има и љубомора има и љубов. Знам дека и он љубомори ама се прави нешто и не покажува а ја уствари му читам од очи]:):inlove:;)
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Себеси се сакам највеќе во секој случај.За созревањето си во право, имам уште за созревање.
     
  11. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Љубомората е знак на ниска самодоверба и склоност кон посесивност, не на љубов.
     
    На Jane.Birkin, buba4e89, cresa-jagoda и 4 други им се допаѓа ова.
  12. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.127
    Допаѓања:
    43.694
    Пол:
    Женски
    Еве јас на пример имам висока самодоверба и се сакам себеси највеќе од сите што ги знам па пак сум љубоморна, now what?За посесивност maybeeee, до негде си во право за тоа :fubar:
     
  13. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    И јас се сакам себеси највеќе, ама тоа не значи висока самодоверба. Сите на момент се чувствуваме 'загрозени' од луѓе околу нас, посебно, ако партнерот ни даде причина за тоа, како на пример: обрнува повеќе внимание на друг, него ли нам.
    Многу често, ситни работи кои континуирано се повторуваат, ни ја уриваат самодовербата, па ни ја ранат љубомората, ко магичен круг е. Зафркната работа, секако.
    Сепак, врската има двосмерна динамика, и самата љубомора не е секогаш критика за љубоморниот, туку и за партнерот кој ја предизвикал.

    Од ова ги изземам луѓето кои се патолошки љубоморни. Ним не им треба никаква причина.
     
    Последна измена: 8 мај 2018
    На cresa-jagoda, Dadusicka, Роберт 7 и 2 други им се допаѓа ова.
  14. blondegirl95

    blondegirl95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 август 2017
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    94
    Пол:
    Женски
    Нормално е во секоја врска да има љубомора, но секако во НОРМАЛНИ граници.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, realGirl и 3 други им се допаѓа ова.
  15. Ambitious

    Ambitious Популарен член

    Се зачлени на:
    25 јануари 2015
    Пораки:
    1.049
    Допаѓања:
    11.357
    Пол:
    Женски
    Ме интересира колку години сте? Тоа допишување со други девојчиња ми е крајно детско однесување. Досадно му било бе. (facepalm)
    Еве јас не се сметам за љубоморна личност, но да пишува на секоја на која ќе стигне, искрено ми би сметало.
     
    На candy.cane, КикиМаус, sj *O* и 2 други им се допаѓа ова.
  16. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Девојко преземи нешто за да не му биде "досадно" на дечко ти. Тој ако се допишува со девојчиња како што викаш од досада, прашај го зошто не се допишува од досада со машки.
    Според се полесно досадата се разбива со девојчиња, одошто со машки.
     
    На КикиМаус му/ѝ се допаѓа ова.
  17. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.183
    Затоа што се досадни машките!!
    Нели тебе ти се досадни? :rofl:
     
    На candy.cane му/ѝ се допаѓа ова.
  18. saren_petel

    saren_petel Активен член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2018
    Пораки:
    299
    Допаѓања:
    299
    Пол:
    Машки
    Досадни се удав, ама досадата кога ја разбиваш со пријателки не треба другарката да не примети и да ни љубомори.
     
    На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Joanna_

    Joanna_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 мај 2018
    Пораки:
    164
    Допаѓања:
    634
    Пол:
    Женски
    Секако дека има љубомоора во нашата врска и од моја и од негова страна ама не претеруваме. :rofl:
     
  20. lunchy

    lunchy Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2016
    Пораки:
    236
    Допаѓања:
    311
    Пол:
    Женски
    Vaka jas mislam deka deckoto ne e sozrean i deka uste ste vo sredno. Ama toa ne go opravduva. Sepak na site nekogas ni e dosadno ama ne brkame drugi maski ima razni aktivnosti so koi moze da se tepa dosada. Prezemi nesto, a ako ne ne se zamaraj so nego.Mene iskreno bi mi precelo da pisiva so nekoja ili da lajka. Mojot decko duri i izbrisa insta za da ne se nerviram. Na fb ne lajka na drugi devojki, a dali pisuva pojma nemam. No, so ogled na toa sto sekogas go ostava mobilniot a toj ke izleze primer u dr soba pa duri i mi go dava ako sakam da se slikam i go znam pasvordot na mob se tesam deka ne pisuva so nekoja.

    Jas sum uzasno ljubomorna. Gledam da se kontroliram zosto nemam pricina da dramatiziram.Ama toa e duri koga e so mene ne smee da pogledne vo druga. Epten sum uzasna vo toj pogled :( . No vaka ne mi smeta da ide sam na kafe so nekoj drugar okolu toa ne pravam problem. Vo princip se e svedeno na dogovor i razbiranje.
     
    Последна измена од модератор: 18 мај 2018
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.