Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

 1. Flower.D

  Flower.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Па сите се мажи јас сама девојка несакам да одам. Мирна ми е душата сега ми помина хаха
   
  На WildMk и diskreten32 им се допаѓа ова.
 2. LoneWolfGuy

  LoneWolfGuy Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2017
  Пораки:
  376
  Допаѓања:
  654
  Пол:
  Машки
  Сите се мажи, ама исто така пишуваше погоре дека жени им правеле друштво, затоа помислив доколку им прават друштво зошто на саканиот не му се придружиш и ти?

  Како и да е извини што го бутам носот кај што не му е местото. :)
   
  На Milobebence, Alisa22 и WildMk им се допаѓа ова.
 3. Flower.D

  Flower.D Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 август 2017
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Како и да е не се замарам повеќе. А инаку тие жени му се придружиле во кафичот непланирано.
  Нема проблем уживај.
   
  На diskreten32 му/ѝ се допаѓа ова.
 4. FallenAngell

  FallenAngell Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  291
  Допаѓања:
  1.392
  Пол:
  Женски
  до сега никогаш во живот не сум љубоморела ноо како викаат еден ке те заебе за сите ахахах :lol:
   
  На Milobebence и Tatjana95 им се допаѓа ова.
 5. Pebeka

  Pebeka Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 септември 2014
  Пораки:
  121
  Допаѓања:
  169
  Ne sum ljubomorna ,ne toleriram ljubomorni ispadi.
   
  На ku4ence, Агнес :D, Milobebence и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 6. _Catherine_

  _Catherine_ Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2018
  Пораки:
  35
  Допаѓања:
  1.316
  Пол:
  Женски
  Искрено јас уживам да го правам него љубоморен, ама незнам дали е добро да е претерано љубоморен за без причина. А кога се работи јас да дум љубоморна секогаш барам причина да се извини, да внимава многу повеќе на женските сетила. Тука се подразбира да посветува многу повеќе внимание. Значи јас го обожавам кога е љубоморен ама дали е добро премногу? Затоа што може многу лесно да дојде до караница ако е премногу. И не ќе да е во ред да се расправаме за тоа.
   
  На Heartagram му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Heartagram

  Heartagram Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2018
  Пораки:
  730
  Допаѓања:
  8.541
  Пол:
  Машки
  ^Сама си постави прашање и сама си одговори.(y)
   
  На ku4ence, candy.cane, thequeen95 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.803
  Допаѓања:
  21.969
  Пол:
  Женски
  Не прави го тоа што не сакаш да ти го прават тебе.
  Во здрава врска нема такви местенки, кога-тогаш чашата ќе се прелие.
   
  На candy.cane, worrieddd, cresa-jagoda и 6 други им се допаѓа ова.
 9. vitamina

  vitamina Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 јули 2015
  Пораки:
  6.276
  Допаѓања:
  179.048
  Пол:
  Женски
  Не е во ред да тестираш нечиво трпение.
  Може на тебе ти е убав адреналинот кој се створа меѓу вас во моментот но знаеш, граница на се треба да има.
  Секој треба да си ја знае својата граница :)
  Умереното е најдобро.
   
  На realGirl, Milobebence, joy1 и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Dream-Girl

  Dream-Girl Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  9.950
  Допаѓања:
  110.657
  Пол:
  Женски
  Не сме ич љубоморни. Понекогаш дури малку се чудам зошто ич не е љубоморен, малку љубомора е убаво ама после сфаќам дека иаме премногу доверба еден меѓу друг и нема потреба од тоа, па не е лошо и вака. Дека претходниот пољубоморен ми беше и малку чудно ми беше на почеток. :D
   
  На ku4ence, cresa-jagoda и Milobebence им се допаѓа ова.
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.613
  Допаѓања:
  44.519
  Ако имате време на сила да смислувате местенки за да ги правите дечковците љубоморни, сериозно ви фали хоби во животот.
   
  На ku4ence, candy.cane, Kate Rina 93 и 10 други им се допаѓа ова.
 12. Цвет88

  Цвет88 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 март 2017
  Пораки:
  2.364
  Допаѓања:
  14.864
  Пол:
  Женски
  Љубомората е најголем убиец на врската, бракот.
  Јас сум љубоморна ако има причина, или ако некој спрема мене се постави така.
  Фала богу во нашата врска и брак немало вакво нешто. Секогаш имало доверба, а проблемите од овој тип секогаш се решавале со муабет.
   
  На Shmizla94 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Женски
  Јас сум премногу љубоморна, а многу сакам и него да го правам љубоморен :lol:
   
 14. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.823
  Допаѓања:
  3.467
  Пол:
  Машки
  Да имаше копче "тажно" би ставил.
   
  На ku4ence, sweet-star, candy.cane и 18 други им се допаѓа ова.
 15. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.621
  Допаѓања:
  125.032
  Зошто сакаш да го правиш љубоморен?
  Ти недостасува неговото внимание ли?
   
 16. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  352
  Допаѓања:
  1.828
  Пол:
  Женски
  Па можеби поради тоа
   
  На WildMk му/ѝ се допаѓа ова.
 17. black_lover

  black_lover Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2015
  Пораки:
  167
  Допаѓања:
  55
  Пол:
  Женски
  Боо девојки незнам за вас ама јас сум претерано љубоморнааа...дури помош барам..
  Пред некој месец имав лажен инстаа и ги фоловнав повеќето девојкии и зеде ме блокна на лажнио..
  Љубоморна сум ко ќе видам лајк од негова странаа кај друга и кога ќе го прашам која е одговара не ја знам онака ја фоловнав..
  Иначе како викаат ко ке се изгориш еднаш и на ладното ќе дуваш...мислам ради тоа сум љубоморна...Некој совет помош за љубоморатаа?
   
 18. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.621
  Допаѓања:
  125.032
  Најди си хоби...
  Не изигравање детектив..
  Некое хоби кое е во твоја корист.
   
  На ku4ence, Maša8, Youknow и 4 други им се допаѓа ова.
 19. Dora18

  Dora18 Активен член

  Се зачлени на:
  18 декември 2018
  Пораки:
  99
  Допаѓања:
  288
  Пол:
  Женски
  ako si imate doverba megju segw nema sho da gledash shopraj, i jas na pochetok od vrskata koga ne bev sigurno so sho si imam rabota mu se lutev za se i sehsto oti folownal ovaj oti onaj oti mu lajknal neznam ti sho ne.. ama so tek na vremeto mi dokazha deka nemuse bitni drugite, i deka saka da e so mene pa si sfativ deka mozhi da lajknuva i da pishi so koja saka i red drugo..
   
  На black_lover му/ѝ се допаѓа ова.
 20. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  12.621
  Допаѓања:
  125.032
  Овие две фрази, ти ја опишуваат цела врска.

  Дечко ти е насилник.

  Да се тргнеш од него што поскоро!

  Тоа што го викаш 'љубов'... не е 'љубов'.
  Ти го има 'испрано мозкот', затоа така мислиш.

  Тоа: Најубаво ми е со него, се' прави за мене... АМА!... Ми е страв од него и се чувствувам крива..
  Некој што те сака и што го сакаш, никогаш нема да направи да се плашиш од него и да ти го 'регулира' животот, тој како што сака.
   
  На Mese4ka92, Mrs.Styels, Martka и 6 други им се допаѓа ова.