1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

  1. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    TASE... :o :worried:hock: :?
    НЕЕЕЕ,и неееееее ,и нееееееее,тој да не е улав случајно :?
    Ти си имаш свое јас?НА 16 години тој тебе ќе ти брани,никако да не дозволуваш.Никако.Ти не си статуа,па да стоиш мирно,и ти имаш желби,потреби,сакаш да се забвуваш,јас сфаќам љубоморен ама ова е веќе претерано.Млада си,не смееш да дозволуваш така да се однесува со тебе.Другарски совет ти е ова!
     
  2. tase

    tase Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
  3. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.114
    Пол:
    Женски
    Абе кој е тој да ти забранува да излегуваш? Па и во два и пол месечна врска, кој е тој цар што си дозволил вакво право !?
    Која е причината поради која првиот пат ти рекол да не излегуваш? Каква и да е, не ти е он тебе ни татко ни мајка да ти забранува излез од дома! Ц.ц.ц па дури казна ќе ти дава да не си излегувала 5 викенди ( демек татко ти е, па ќе ти каже ! ).А гледам на тебе ти е во ред ако била казната 1 викенд ( според цитираното). Абе ни толку!Не може некој недораснат да ти ја скратува тебе слободата! И не гледам некоја негова љубомора, мене повеќе ми личи дека сака ти да седиш дома за тој да си се шеткара со други. А ти божем некоја робинка му се покоруваш и седиш дома додека тој си прави што сака! Па уште те изнавреѓал, те испцуал а ти размислуваш да му се вратиш.Девојче не дозволувај така да си поигруваат со тебе! Не му се враќај, самата си видела колку нему му е стало до тебе (штом одма си нашол нова!). Наместо да плачеш по него излегувај си, најди си нов кој ќе те заслужува.Извини ако бев малку груба, поздрав и секоја среќа!
     
  4. tase

    tase Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Ne mu se vrajkam povejke kolku i da me moli.sabota ke izlegvam ako na letam na nego i na taja so ke e so nego.ko ke vidam kako da se ponasam za recka da ne mu mavam za da vidi deka ne mie gajle so praiii??
     
  5. julie77

    julie77 Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2010
    Пораки:
    5.566
    Допаѓања:
    20.050
    ма во никој случај не смееш да си со него после таквото негово однесување!штом така ти правел ете излегло на виделина зашто..за да може да си се мота со други..сместа да го ставиш на игнор и да си уживаш..млада си само 16 год, најубавите за уживање сама со другарки..не ти треба таков незрел во твојот живот
     
  6. tigrica

    tigrica Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    39
    Допаѓања:
    4
    на пример јас љубомората не ја исказува за разлика од мојот дечко тој е многу љубоморен па некогаш ме вади од контакт од таа негова непотребна љубомора ама таа е мора некој да биде повеке љубоморен. :)
     
  7. tase

    tase Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 март 2010
    Пораки:
    7
    Допаѓања:
    0
    Som tolku ima ljubomora mislam deka barem nesto mu znacam po tolku ljubomora pokazvenje.Mene mi vika mi zabranil dali ke vidit dali ke go poslusam.Ali go sakam premnoguu ne mozam bez nego neznam kolku ke me svatite ama toj mi se seeee za se so mi bese tesko so nego praev muabet ;(
     
  8. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    прво здраво на сите, и ке ми извините ако има грешки дур се снајдам по форумов. Ќе ви кажам вака. Пред повеќе од месец излегов од една за мене кобна врска. Хорори невидени. Љубомора од двете страни но секако од него повеќе. Како прво и основно ми оставил простор за јас да бидам љубоморна, но не го проверував, сепак на крајот дознав се! Но не ме боли, затоа што излегов како победник, бидејки нема кој повеке да ми набива рогови.
    Воопшто не е убава љубомората, ја искусив и сеа и велам не фала. Кај оди со кој оди не ми е гајле се додека мене ми е убаво, се додека сум срекна, се додека не сум затворена дома(што беше случај во мојата предходна врска). Затоа уживајте во врските додека вам ви е убаво!
     
  9. milicka19

    milicka19 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 март 2010
    Пораки:
    402
    Допаѓања:
    117
    Пол:
    Женски
    и јас го имам истиот проблем и ве молам за помош и дечкото мој е многу љубоморен и тоа вика дека го прави од што ме сака премногу но јас мислам дека сето тоа го прави да не биде повредена неговата машкост во случај ако би се случило нешто но на таков начин јас мислам дека неможе да спречи нешто само прави многу напнати ситуации што некогаш стварно неможам да ги поднесам и јас сум љубоморна но тоа не го изразувам не оти не го сакам ама ми пречат такви работи многу од страв да не прерасне во болест тоа незнам што да направам да го сменам повод за љубомора не му давам бидејќи кога одам со некого вистински одам други работи не ме интересираат се посветувам целосно на таа личност ...
     
  10. tweety26

    tweety26 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 март 2010
    Пораки:
    1.650
    Допаѓања:
    2.279
    Пол:
    Женски
    ehhh taa ljubomora...i jas bev premnogu ljubomorna,premnogu,duri mislev deka nema nekoja kako mene sto e tolku ljubomorna,i so tek na vremeto svativ deka so nonstop proveruvanje i sledenje nisto ne dobivam tuku samo poleka go gubam.taka ustvari go zagusuvav so moite somnevanja.i na kraj samata resiv da se smenam i pocnav da mu dozvoluvam da pravi se sto si saka,vikav deka veke ne mi e gajle ni so kogo e ni kade e,poveke ne mu go cepkam telefonot,se vozdrzuvam,i uvidov deka vaka e poubavo.ne deka ne se somnevam uste po malce,ama pred maskoto ne smeete voopsto da pokazete ljubomora taa znaat deka ste slabi na niv.
    veruvale ili ne jas mislev deka toj voopsto ne e ljubomoren,no sepak samo vesto go kriel toa,covekot ispadna deka e bolno ljubomoren,ne me pustase da idam nikade bev kako robinka,nonstop pocna da mi go proveruva telefonot,duri i ne smeev da zboruvam pred drugite,se dodeka eden den mi pukna filmot pa mu kazav se sto mislam vo lice i mu raskinav,e posle on dojde mi se izvini i me pobara da se smirime...jas prifativ i eve uste sme vo vrka ama sto ke bide ponataka neznam,ama ako prodolzi da ljubomori bez pricini definitivno ke mu raskinam.

    zatoa pazete sto pravite,ne bitete ljubomorni,ili veke ako ste obodete se toa vesto da go kriete pred nego :)
     
  11. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    sum zabelezala i po sebe i vaka po drugarki,deka koga dvajca stapuvaat vo vrska,ako edniot e mn ljubomoren,a drugiot voopsto,skoro sekogas kako po nepisano pravilo,i toj drugiot stanuva ljubomoren.a za zal nikogas obratno :?
     
  12. ma4ence-d

    ma4ence-d Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2010
    Пораки:
    58
    Допаѓања:
    8
    луѓе ај ве молам кажете нешто и за мојот проблем. Одма со дечко ми 2 години. тој е мноГу лјубоморен ми вика не носи кратко не носи тесно, не се фарбај и такви др глупости. А јас не му љубоморам за некакви женски туку само му љубоморам и многу ми пречи што тој секогаш скоро секоја вечер откако ке ме испрати мене излегуба со другарите и е излезен до касно... тој се ми кажува каде бил, со кого бил ама ѓабе е јас неможам да му верувам, не заради тоа што мислам дека тој ме нема изневерено туку заради тоа што сите велат дека на машко не треба да му се верува во тоа.... ај ве молам за помош...
     
  13. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.346
    auu ovoj tvojov mn se zanesuval :lol: :lol: ti tuka treba da si poveke zagrizena za toa kolku sloboda ima on,a kolku ti,a ne za toa dali treba da mu veruvas.postavi mu uslov kazi deka stom on si pravi kako saka imas pravo i ti na toa,pa ili ke si iskacate odvoeno ili zaedno sekade,koga veke se mu preci i e ljubomoren.a mozes malku i ti da stanes ko nego,buni se za toa sto on taka iskaca i sl.kolku i da ti protivreci i da ti vika vakva-takva,ti pak ke imas argumenti,a on nisto :D
     
  14. Mija

    Mija Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    87
    Допаѓања:
    25
    Јас потполно се сложувам со Sunshine88 треба да уживаме додека ни е убаво и не на сила да правеме нешто што однапред знаеме дека нама да успее.
    Јас не сум љубоморна ама ни малку, а дечко ми е многу љубоморен.Сега не е од типот не носи кратко не носи тесно ама мислам дека никогаш ни нема да може некое машко и никаков дечко да ми забрани да носам што сакам. Мислам и дека девојките се малку криви затоа што дозволиле така да им наредуваат.Телефонот редовно ми го чепка како демек да виде колку е саат демек нешто друго а ми чита пораки игледа кај имам ѕвонето ама тоа е јас го имам прифатено каков е и таков си го сакам нормално со некои граници.
     
  15. simona.a

    simona.a Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2010
    Пораки:
    19
    Допаѓања:
    1
    Само покажете заби, дури и раскинете му ако ви е преку глава од неговите љубоморни испади, па ако вистински ве сака и кога ке се свести дека заради неговата љубомора ке може да ве изгуби, ке се смени, а вие помогнете му во тоа. Од лично искуство знам дека тоа е спас за некој што не може да ја контролира сопствената љубомора.
     
  16. maca.81

    maca.81 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 февруари 2010
    Пораки:
    114
    Допаѓања:
    20
    Се сложувам со вас, само што мислам дека е нормално да постои некаква љубомора и од наша и од нивна страна само нормално во границите на нормалата. Јас сум многу љубоморна, знам, без причина ама едноставно тоа само ми се јавува, јас не сакам :lol: ама вешто се контролирам :D
    И дечкото ми е љубоморен, не е многу, не е-немој ова немој она, ама е, и јас си го имам прифатено како таков и таков си го сакам.
     
  17. ivance5

    ivance5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 декември 2009
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    196
    Ме гуши љубомората!!! Тоа е страшна болест... Се е кажано*
     
  18. christina

    christina Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    12
    Пол:
    Женски
    KOGA DVAJCA SE SAKAAT,NORMALNO E DA IMA MALKU LJUBOMORA I TOA PO MALKU GODI.PRETERANA LJUBOMORA ILI BOLNA,E TOA E VEKE SLUCAJ ZA VO PSIHIJATRISKA BOLNICA.
     
  19. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    мислам дека ако нема љубомора нема љубов ама претерана љубомора може да влијае лошо на врската
     
  20. f.b

    f.b Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 април 2010
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    1
    Љубомората во врската може да ти нанесе исто толкава болка колку што може да ти нанесе неверството. Кај мажите не можам да го сватот моментот кога на своите жени/девојки им се љубоморни:
    - за повиците од пријателките (немаат сите идеални врски, имаат проблеми или среќни моменти кои сакат да ги споделат со за нив најблиските личности),
    - за колегите на работа ( :fubar: момче, ако твојот живот сакаш да затвориш во 4 ѕида немој мојот, пријателствата со колегите се важни во животот колку и роднинските врски ... љубезноста и соработката со колегите ме донесе на повисока функција) :lol:
    - за убавиот изглед и добрата гардероба ]:) (ало па јас изгледам вака поради гените :) ... се шминкам да ги скријам недостатоците или да ги истакнам убавите работи .... се облеувам вака зошто се чувствувам удобно!!! кој ти е проблемот тука :swear: )
    НЕ САКАМ НИКОМУ ДА НАРЕДУВАМ И ДА ЗАБРАНУВАМ ,А УШТЕ ПОМАЛКУ САКАМ НЕКОЈ МЕНЕ ТОА ДА МИ ГО ПРАВИ :x
     
    На figgiMK му/ѝ се допаѓа ова.