Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

 1. Pcelka1315

  Pcelka1315 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.790
  Пол:
  Женски
  Мм воопшто не е љубоморен, до сега имам пробано мноогу пати да го направам љубоморен ама никако не ми успеало (не со неверства) туку со муабети општо со тоа "Што би било-кад би било" , а јас сум прееемногу љубоморна ама си преќутувам бидејќи не сакам кавги без врска, знам каква сум и знам дека грешам :D
   
  На dayla и Makedonka007 им се допаѓа ова.
 2. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.280
  Допаѓања:
  9.073
  Пол:
  Машки
  Зошто си пробувала да го направиш љубоморна?
   
 3. Pcelka1315

  Pcelka1315 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.790
  Пол:
  Женски
  Не знам, можеби лудорија или не доволно доверба на почеток од врска и ден денес кога се присетувам на тие времиња се смеам.
   
 4. EvAngelos

  EvAngelos Популарен член

  Се зачлени на:
  25 февруари 2012
  Пораки:
  3.280
  Допаѓања:
  9.073
  Пол:
  Машки
  А кој ти кажа дека доверба се гради со намерно иницирање љубомора? Тоа само на турски серии го има. Се надевам не гледаш такво ѓубре.
   
  На Shmizla94 и Alisa22 им се допаѓа ова.
 5. Pcelka1315

  Pcelka1315 Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2017
  Пораки:
  243
  Допаѓања:
  1.790
  Пол:
  Женски
  Не ни имам време да гледам :Dтоа беше порано, пред 8 години, повеќе го гледам како не доволно доверба на почеток од врска.
  Сега ни е се супер :)
   
  На EvAngelos му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Lana93

  Lana93 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Девојки ми треба совет...Вака се запознав со еден дечко топ дечко на изглед и карактер (барем така мислев)цело време ми пишуваше ова она ме покани на вечера искочивме,утре дента пак се видовме,се слушавме на тел ова она значи буквално ми посветуваше внимание дури кога нему вракав одма,пишува кај си што те нема и му давам објаснување ова прааев затоа ме немаше, си помислив ок му се свигам затоа така прашува бидејки ми кажа премногу ми се свигаш (инаку големо швалериште е) и преф некој ден јас искочив со другарки и сменсњ нашле на исто место и отидов до wc и дојде еден и почна да ми се пушта и јас од култура зборев со него кога он виде дојде до мене типот си отиде кога почна да ми се дере мислев ке ме убије почна да ме стега кој е овој што бара овој од тебе кој е...девојки што мислите за ова? сеа изгубена сум незнам што да праам
   
 7. cresa-jagoda

  cresa-jagoda Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  9 јуни 2012
  Пораки:
  4.054
  Допаѓања:
  21.282
  Пол:
  Женски
  Не ти треба таков насилен дечко!!
   
  На Dust, smooch, Lana93 и 6 други им се допаѓа ова.
 8. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.599
  Допаѓања:
  2.948
  Пол:
  Машки
  Не сум девојка, ама стварно ме интересира како може да е топ дечко на карактер кога е швалериште? Да не зборувам како тоа е се само не топ, со ова што почнал да ти се дере и слично, освено ако ти не преувеличуваш?
   
  На ku4ence, carangigia, "Zoki" и 7 други им се допаѓа ова.
 9. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  11.866
  Допаѓања:
  116.193
  Ако сакаш ова во спојлеров да го живееш... слободно продолжи да комуницираш со него

  ggggg.jpg
   
  На IvanaJenner, "Zoki", Dadusicka и 2 други им се допаѓа ова.
 10. Lana93

  Lana93 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Дали тоа било само момент од љубомора можеби нее таков...
   
 11. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.599
  Допаѓања:
  2.948
  Пол:
  Машки
  ова не е љубомора.
   
  На "Zoki", Lana93 и Alisa22 им се допаѓа ова.
 12. Liu

  Liu Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 март 2016
  Пораки:
  297
  Допаѓања:
  1.108
  Пол:
  Женски
  Безразлика дали ти е дечко или се гледате повремено нема право на такво однесување, во иднина може да изреагира многу побурно и насилно од овој пат. Биди претпазлива.
   
  На WildMk и Lana93 им се допаѓа ова.
 13. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.661
  Допаѓања:
  20.519
  Пол:
  Женски
  Не мисли дека толку многу е затрескан во тебе па затоа такви љубоморни сцени прави.
  Така не се постапува доколку некој ти значи.

  Ова ти е доволен знак да се тргнеш од него што побргу.
   
  На Animali, WildMk, Feminka22 и 2 други им се допаѓа ова.
 14. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  5.845
  Пол:
  Женски
  @WildMk аман кај наоѓаш вакви слики? Ме уплаши.

  @Lana93 посесивен и е нонстоп ќе ти прави скандали. Ти бираш дали ќе живееш така или ќе го мафниш.
  Дека е нормално тоа, не е. Сепак сите си правиме свои избори.
   
  На worrieddd, Lana93 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 15. Lana93

  Lana93 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Искрено ми фали...24h го мислам незнам некако ми влезе во срце...
   
 16. СуперДевојка

  СуперДевојка Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 март 2017
  Пораки:
  842
  Допаѓања:
  5.845
  Пол:
  Женски
  И риба да ти умре, ќе ти фали, а не да се одделиш од човек.
  Ама боље спречити него лечити.
   
  На worrieddd, Lana93, Liu и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 17. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  14.856
  Допаѓања:
  90.595
  Пол:
  Женски
  Те исполнуваше кога покажа љубомора, него дали ќе те исполни кога љубомората ќе премине во агресија.
  Размисли.
   
  На Animali, "Zoki", Lana93 и 2 други им се допаѓа ова.
 18. Lana93

  Lana93 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  ........... многу сум збунета
   
 19. Annora

  Annora Популарен член

  Се зачлени на:
  5 март 2015
  Пораки:
  900
  Допаѓања:
  4.436
  Пол:
  Женски
  Нема што да си збунета. Повеќе од очигледно е дека е насилен.
  Првенствено ти не му си ништо за да си зема за право да има вакви љубоморни испади, а остај тоа, самото однесување со викање и стегање укажува на нешто многу полошо од љубомора.
  Оддалечи се додека не е касно.
   
  На Animali, cresa-jagoda и Lana93 им се допаѓа ова.
 20. Lana93

  Lana93 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Фала ви многу на искрените совети...
   
  На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.