Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

 1. Feminka22

  Feminka22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 декември 2014
  Пораки:
  5.234
  Допаѓања:
  17.965
  Пол:
  Женски
  Сместа откачи го.Моја соученичка така се затреска во еден, а овој болно ја сакаше.Ја тепаше секој ден од љубомора и посесивност.Со модрици шеташе девојчето, страв и беше да каже дома да не ја начека да ја претепа.Ја чекаше пред зграда секој ден, насилно и влагаше дома.Имаше претепано едно дете бидејќи сакал да се поздрави со нејзе..
  Не ти треба таков манијак.И јас сум љубоморна па што?Не ми дава тоа за право да се иживљавам врз некој
   
  На candy.cane, Milobebence, bebaa и 7 други им се допаѓа ова.
 2. "Zoki"

  "Zoki" Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 декември 2016
  Пораки:
  937
  Допаѓања:
  8.383
  Пол:
  Машки
  Ако мислиш понатака со дечкото,заборави си машко друштво.
  Како прво не прашал кој е дечкото.
  Како второ ти не си крива што некој ти се пушта.
  Како трето денеска те стегнал,утре ќе ти ја стегне една.
  Замисли утре со другар да се гушнеш:fubar:
   
  На candy.cane, bebaa, cavalli и 5 други им се допаѓа ова.
 3. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.993
  Допаѓања:
  97.841
  Пол:
  Женски
  Пу-пу скараја да е.
   
  На Biny и Lana93 им се допаѓа ова.
 4. Lana93

  Lana93 Активен член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2018
  Пораки:
  8
  Допаѓања:
  2
  Пол:
  Женски
  Многу ми фали, зашо мораше вака да испадне...
   
 5. WildMk

  WildMk Форумски идол

  Се зачлени на:
  27 април 2018
  Пораки:
  13.721
  Допаѓања:
  135.901
  Ќе го преболиш.
  Што мислиш ти, нам не ни фалел некој?
  Ехее.. и сум плачела и сум се притресувала и молела и чекала...
  Ќе ти помини :)

  Знам дека сега ти е тешко, ама за некое време, ќе биде ко да не постоел.
  Занимавај се со нешто што ти е интересно, школо, другарки, гледај телевизија.. било што, што ти е интересно.
  Не оставај си многу слободно време да мислиш и евоцираш спомени...

  Се' ќе биде во ред... ќе видиш :hug:
   
  На candy.cane, Biny, Dust и 4 други им се допаѓа ова.
 6. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Се додека му дозволуваш да има целосна контрола врз тебе, така ќе биде.
   
  На Animali и WildMk им се допаѓа ова.
 7. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.052
  Допаѓања:
  1.420
  Пол:
  Женски
  Ич да не ти биде! Бегај од него колку нозе те држат ! И биди среќна што на време се покажал, а замисли омажена со деца, трауми за цела фамилија. Ова ти е среќа во несреќа.
   
  На Biny, cresa-jagoda, honey.11 и 3 други им се допаѓа ова.
 8. cloe14

  cloe14 Нов член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  4
  Sekoja cest za tebe a i za decko ti .... no za zal smetam deka ne se site takvi
   
  На candy.cane, Brinetka, Jane.Birkin и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 9. ray-man

  ray-man Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 декември 2012
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  384
  Пол:
  Машки
  Љубомората мислам дека е особина на неизживеани луѓе и истата може да се контролира. Двете страни да направат да нема љубомора, едноставно заморува.
   
  На andrejko82 и Brinetka им се допаѓа ова.
 10. Ма.нев

  Ма.нев Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 февруари 2019
  Пораки:
  780
  Допаѓања:
  1.207
  Пол:
  Машки
  Денес, љубомората е секојдневие кај секој втор човек.
  Лошо е да си со многу љубоморен човек, дал машко или женско.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 11. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Ако нема љубомора, нема љубов.
   
  На baba Rada му/ѝ се допаѓа ова.
 12. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.858
  Допаѓања:
  46.158
  Тоа на 13 години може да веруваш само.
  Не може врската да биде здрава ако има љубомора. Утре ќе сакаш нешто да направиш за твое добро и нема да ти даде затоа што ќе ти е љубоморен, и сега?
   
  На ku4ence, candy.cane, WildMk и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. cavalli

  cavalli Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 март 2016
  Пораки:
  461
  Допаѓања:
  965
  Пол:
  Женски
  Мислам на љубомора во граница на нормала.
   
  На cresa-jagoda и baba Rada им се допаѓа ова.
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.858
  Допаѓања:
  46.158
  Љубоморен човек не може да биде нормален. Нема љубомора во граници на нормала. Ништо од љубомората не е нормално.
   
  На ku4ence, WildMk, Animali и 2 други им се допаѓа ова.
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.658
  Пол:
  Женски
  Во никој случај.
  Да има љубов и да има љубомора, љубовта ќе ја снема, од здрава врска ќе постане токсична врска.

  Во ред е да се грижиш и да те интересира како е партнерот, како го поминал денот, каде бил и сл ама љубомора и контрола не треба да постојат во една врска бидејќи се косат со довербата која е најважна.
   
  На candy.cane, WildMk, Bitter-Sweet и 2 други им се допаѓа ова.
 16. Stark

  Stark Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јуни 2013
  Пораки:
  1.911
  Допаѓања:
  3.684
  Пол:
  Машки

  А во ова твоето напишано што е контрола и љубомора? ( да бидам појасен најпрвин рече океј е да те интересира и прашаш па потоа..?
   
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.864
  Допаѓања:
  22.658
  Пол:
  Женски
  Ако го прашаш партнерот како е, каде бил и како си поминал, не значи дека го контролираш, туку дека те интересира бидејќи личноста ти значи.
  Ова е сосем нормално.

  Не е нормално да контролираш секој час каде оди, што прави и да бараш сметка да ти полага.
  Не е нормално да љубомориш доколку партнерот не ти дал повод, па макар и за некоја ситница да се работи.

  Како што кажаа погоре ништо од љубомората не е нормално, едноставно не треба да постои.
  Мислам дека јасно објаснив :)
   
  На Mese4ka92, candy.cane, WildMk и 6 други им се допаѓа ова.
 18. Strong25didi

  Strong25didi Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  I mene mi se slucuva istovo ... i jas nemam pricina za ljubomora i jas baram pomos

  Kolko zalno i jas se pronajdov i mene me lazi i toa za obicni raboti iako podocna mi priznava ...porano ne kriese nisto od mene no jas pocnav da go baram da mu dosadvam kaj e so kako i pocesto se karavme i uste sum vo takva situacija ne sakam da prekineme zasto znam deka me saka i deka i jas go sakam....i non stop go prasvam me sakas li i toj sto me prasuvas gluposti kog znajs deka te sakam ne ti dokazav do sega i vo pravo e jas sedam kaj negovite zaedbo sme non stop osven koga e na rab ili izlezeb so drugarite koi gi znam site uff ne sakam da sum vakva sakam da se promenam ama ne mozam
   
  Последна измена од модератор: 25 април 2019
 19. referentka

  referentka Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  10.261
  Допаѓања:
  267.363
  За почеток не размислувај дека ке прекинете.
  Можеби стравот од прекинување те тера да се однеусваш така
   
  На Strong25didi му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Strong25didi

  Strong25didi Активен член

  Се зачлени на:
  24 април 2019
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  8
  Пол:
  Женски
  Ti blagodaram ....ali sve mi e ispomesano vo momentov toj treba da zaminva stranstvo jas ostanuvam kaj negovite ...i znaes se plasam od sve
   
  На referentka му/ѝ се допаѓа ова.