1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора во врската

Дискусија во 'Врски' започната од kate, 19 ноември 2009.

  1. Demiii

    Demiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    541
    Пол:
    Машки
    Oд рaзлични грaдoви, сте се изневериле вo минaтoтo, чувa слики oд бившиoт, кoлку гoдини сте штo плaнирaте ? Oвa мене ми изгледa не сериoзнo.
     
  2. NiceBoy

    NiceBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
    Не сме се изневериле ние! Во претходната врска се изневериле. Другото е се како што кажа. Сликите и се скриени. Само една успеав да најдам. Инаку, по 23 год сме :)
     
  3. Demiii

    Demiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    541
    Пол:
    Машки
    Пa не сте мaли зoштo не рaбoтите нa тoa дa сте зaеднo... Кoи ви се плaнoвите ?
     
  4. piksooki

    piksooki Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2015
    Пораки:
    1.806
    Допаѓања:
    10.921
    Пол:
    Женски
    Абе како така "помагате" со тоа што делите довети без да го прочитате како што треба проблемот?
     
    На *Amethyst*, buba4e89, jasbi и 3 други им се допаѓа ова.
  5. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Довербата е едно од најважните нешта за успешна врска. Не се води според нејзиното минато, не значи дека ако го изневерила него ќе те изневери и тебе, разговарај со неа за сè што ти смета, вклучувајќи го и другарот и тие слики кои стварно нема потреба да ги чува кога почнала нова врска. Нормално е да има другари, но секако треба да има повеќе муабети со тебе, сепак не сте долг период во врска за да немате теми уште сега.
     
  6. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    @NiceBoy каков е нејзиниот став на тоа што се случувало со бившиот?
    Доколку смета дека не било во ред, најверојатно значи дека не би го повторила.
    Зошто ти не поттикнуваш поинтересни теми на муабет?
    За другарот не можеш да и преречеш, се додека не приметиш нешто несоодветно. Пријателствата се многу важни, не треба да се мешаш.
     
    На Izaabella му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Tan4ence

    Tan4ence Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 октомври 2011
    Пораки:
    5.082
    Допаѓања:
    27.321
    Во случајов не им била сјајна врската со бившиот и се изневериле. Ај може не се ни сакале па пробале со други што знам. Ама јас лично да дознаам дека дечко ми ја изневерил претходната, не би била веќе со него. Не можам да одам по тоа дека не мора да значи дека ќе ми го направи истото мене, ама факт е дека тој како личност може, значи може да изврши неверство. Можеби и никогаш не би дознала, да, ама ако веќе знам, ќе преккнам. Така да, го разбирам @NiceBoy
    Мислам истото треба да важи и за насилство нели?
     
    На Alisa22, cresa-jagoda, SummerGirl и 2 други им се допаѓа ова.
  8. WildMk

    WildMk Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 април 2018
    Пораки:
    37.714
    Допаѓања:
    283.175
    Вака ако размислуваш, сам ќе останиш, или пак во врска во која нема среќа.

    Не можеш да очекуваш некоја магично да ти се појави порасната, спремна, заљубена во тебе, и без минато.
    Нема такво нешто.

    Врати си ја самодовербата, па после размислувај за сериозни врски.
     
    На *Amethyst*, jasbi и candy.cane им се допаѓа ова.
  9. NiceBoy

    NiceBoy Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2018
    Пораки:
    54
    Допаѓања:
    61
    Пол:
    Машки
    Добро ајде сега кажете ми. Нејзините знаат за нас, пријатели некои исто. И пишува еден другар од поодамна шо си немаат пишено. И на прашањето дали има дечко одговара не со некакво си смајли. И муабетот зема поинаков правец од страната на другарот а и она му одговора со долги реченици. Плус на повик да излезат му врати дека не излегува поради ситуацијава. Пола година во врска, 23 години, мислам дали е тоа оправдано? А имаме зборено за сериозност и останати работи и дека не сме мали. Мене, тие ситници можеби се, но ми сметаат. Нормално ли е ова од нејзина страна?
     
  10. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Од кај знаеш за разговорот?
    Иначе не се ситници. Ако стварно излажала дека нема дечко и не го одбила за излегување, можеби не ти е лојална.
    Јас не би сакала да бидам во таква врска.
     
    На *Amethyst*, Alisa22, Herrera и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  11. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Не се ситници, не гледам причина зошто би криела дека е во врска посебно кога видела накај што води разговорот. Пак ќе кажам, пола година не е ништо, ако не ти одговара врската, фино културно направете си муабет и ставете крај. И стварно, од каде го знаеш цел разговор? Сите знаеме што е во ред а што не е, не прави и контрола, таа ако сака да направи нешто - ќе направи.
     
    На candy.cane и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  12. Jane.Birkin

    Jane.Birkin Популарен член

    Се зачлени на:
    14 август 2017
    Пораки:
    241
    Допаѓања:
    1.938
    Пол:
    Женски
    Дечко искрено мислам дека тоа не се ситници. Штом девојка ти ја крие вашата врска пред некој си другар или бивш познаник значи има место за загриженост. Зошто би криела дека има врска ако не планира да направи нешто со некој? Размисли малце:!:
    Според напишаното погоре, мислам дека има шанси да те изневери со оглед ако се земе во предвид минатото, а можеби и не. Сепак муабетот со другарот е red flag...:)
     
    На *Amethyst*, cresa-jagoda, candy.cane и 3 други им се допаѓа ова.
  13. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Зависи , можеби другарот е не толку близок другар , можеби е проблематичен човек ( малку ли има и машки и женски кои од љубомора им расипуваат врска на пријатели ?! ) .. Секакви луѓе не има , сметам дека треба отворено да разговараш со девојката , да ја прашаш зошто крие од тој другар за тебе ( најлогично и најпаметно решение според мене ) . Јас имам 24 и така би постапила на твое место . Доколку сте правеле отворен муабет за се , зошто да не и за ова ? Ситници не се , секако дека сакаш да знаеш , и твое право е да знаеш што се случува , но не да избрзаш со заклучок дека таа сака нешто со другарот ... @NiceBoy
     
    На *Amethyst* му/ѝ се допаѓа ова.
  14. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Не би се налутила, само и мене не ми е логично да дозволи да ги блокираш со само еден збор ако му се вистински другарки. И од каде знаеш за ова кога ги избришал?
     
  15. nikibi

    nikibi Активен член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2019
    Пораки:
    108
    Допаѓања:
    146
    Пол:
    Женски
    Имам пасворд и видов. Ми вика не сум будала да пишам кога знам дека читаш.
    А тоа со пасвордот не му го барав јас он сам се логираше од мојот телефон и еве ми рече да видиш дека ништо не кријам.
     
  16. flawless_

    flawless_ Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 февруари 2020
    Пораки:
    623
    Допаѓања:
    2.018
    Пол:
    Женски
    Немало да брише ако мислел така. Не знам како стојат работите ама не оправдувам чепкање во туѓ тел и туѓа приватност ниту сакам некој мојот да ми го зема. Поработете на доверба. Ако сака да направи тој нешто знаејќи дека имаш негова лозинка ќе најде начин.
     
  17. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    @nikibi не сум во тек со ситуацијата , ама маж ми ги брише сите пораки од социјални мрежи од причина што колеги му го чепкаат телефонот на работа . Иако има шифра , се дешава некој да снема батерија нели и слично . А има неколку другари од маало што на зезање му праќаат многу глупости , он има сериозна работа и од таа причина често брише пораки и разговори од социјални мрежи . Не знам кај вас како е ситуацијата , но можеби е слична причина .
     
  18. Elf

    Elf Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2019
    Пораки:
    560
    Допаѓања:
    2.120
    Пол:
    Женски
    Па зашто не користи службен и приватен телефон?
    Баш дека сериозна работа....
     
    На Alisa22, cresa-jagoda и CrazyGirl15 им се допаѓа ова.
  19. CrazyGirl15

    CrazyGirl15 Форумски идол

    Се зачлени на:
    30 јуни 2011
    Пораки:
    4.803
    Допаѓања:
    25.068
    Пол:
    Женски
    Тие мојот телефон го следат , не па неговиот . И 10 да ги има , мора сите да ги пријави на работното место :| . Службите од работа морале да ги имаат сите информации , таква му е работата ...
     
    На Elf и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  20. hellocity

    hellocity Популарен член

    Се зачлени на:
    28 август 2017
    Пораки:
    3.075
    Допаѓања:
    6.634
    Пол:
    Женски
    А ти оти даваш да ти го проверува телефонот? Тоа е првиот чекор да му се потчинуваш на некој телефонот е приватност и има многу делати и приватни работи од твојот живот пораки со родители, броеви, другарки, школски, бивши, слики секакви.
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.