1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубомора

Дискусија во 'Психологија' започната од Nightimegames, 17 август 2013.

 1. Nightimegames

  Nightimegames Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Значи неверојатно многу сум љубоморна. Не за работи за љубовна врска всушност, туку се работи за тоа што сум љубоморна на глупави работи, на пример како кога другарките нема мене да ме повикаат за заедно да излезиме или еден друг куп такви работи. Не знам како да се справам со ова затоа ве молам помогнете ми и дајте ми некаков совет. Би ви била благодарна :D
   
  На Janina му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Celebrity3

  Celebrity3 Активен член

  Се зачлени на:
  7 август 2013
  Пораки:
  42
  Допаѓања:
  3
  Без разлика дали те викнале или не, не размислувај на таа тема излези со некој друг или пак сврти го вниманието на побитни работи..Направи нешто креативно или пак прави нешто што ќе те релаксира, не го насочувај вниманието накај љубомората поради тоа што таа ќе те обземе.. :)
   
 3. Nightimegames

  Nightimegames Активен член

  Се зачлени на:
  17 август 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  1
  Фала на советот :D