1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубоморна другарка

Дискусија во 'Врски' започната од flower, 26 ноември 2009.

  1. flower

    flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    14
    preku glava mi e od ljubomorni stvorenja sto ne si ja gledaat svojata rabota i se mesataat vo se i sesto....me interesira dali i kaj vas e taka....vi se slucilo li da imate ljubomorni "drugarki' koi samo sakaat da vi rasipat nesho???? :twisted:
     
    На Danchy, FotoLina3 и lovely92 им се допаѓа ова.
  2. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    pa da mi se slucilo,i zatoa mi e mnogu tesko da i veruvam na nekogo,imam mnogu drugarki,no nikoja vistinska za doveruvanje na site tajni(za toa e tuka decko mi) zatoa sum malku oddalecena od niv,na momenti mi e potrebno na nekoj da mu se iskazam megutoa ne mozam da ja najdam vistinskata ;(
     
  3. Blue

    Blue Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    50
    Допаѓања:
    16
    Takvi licnosti sekogash imalo i ke ima...zatoa retko na koj mu veruvam,i izbiram so koj se druzam...Ljubomornite drugarki se takvi,zatoa sto nemaat svoj zivot...i ocajno sakaat da go smenat toa!
     
  4. flower

    flower Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    14
    I najtragicno od se e sto se poveke stanuvaat takvi i poveke neam doverba vo nikoj od tie sto nekogas sum gi smetala za prijateli...Se poveke se uveruvam deka majka mi mi e edinstvenata drugarka :D
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. SweetyInna

    SweetyInna Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    1
    eve da se nadovrzam i jas....se poveke mislam deka ne postojat vistinski drugarki a i poradi toa se sozdadeni vakvite sajtovi...koga ne mozeme makata da ja iskazeme na nekoj sto go smetame za blizok togas se svrtuvame kon ovie sjatovi....prijatelstvo nemoze da se narece ona koe e obvieno so ljubomori,tajni skrieni eden od drug,ozboruvanjata zad grb i mn drugi nevkusni raboti...mislam deka maskite nekogas moze da bidat pogolemi prijateli od zenskite i podobro da gi sfatat nekoi stvari...
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  6. prettygirl

    prettygirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    38
    sekako deka postojat ljubomorni drugarki...jas imav takva , 13 godini se druzevme i samo za nesto mi prerekuvase...i posle tolku vreme svativ deka ne mi treba
     
    На FotoLina3 му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Frosin4e

    Frosin4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    198
    Допаѓања:
    179
    Пол:
    Женски
    Da i jas sekogas ke izberam pogresna drugaarka na koja i veruvam no za kratko ke se razocaram i veke nisto na nikogo ne kazauvam tuku baram soveti od nepoznati kako na primer od clenkite na stranava :) Fala mnogu :lol:
     
  8. malecka15

    malecka15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2009
    Пораки:
    93
    Допаѓања:
    166
    i mi se sluci i mene strasno mnogu se vljubiv za prv pat , vo decko so koj me zapozna najdobrata drugarka , se e super peperutki vo stomak , se zapoznav so negovite, toj so moite letoto duri ziveevme zaedno , i posle seto toa se pretvori vo scenario od spanska serija , go najdov vo postela so nea , na moite novi carsafi , na mojot krevet kaj mene doma , pogrozno nema , sestra da ti zabie noz v grb , i toa ne bilo slucajno , tutku afera koja traela cela godina , samo koga ke pomislam kolku mnogu me islejuvale, mi se gadi , zatoa od togas opsto sum pozatvorena so lgeto i vo zenski nemam doverba, apsolutno sum da za zensko maski prijatelstva , zosto vo mojot slucaj maskite se pokazaaa kako poverni drugari
     
  9. scorpion

    scorpion Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 ноември 2009
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    3
    eeyy sea stvarno mi treba sovet... paa... vaka: jas sum mn ramnodusna licnost, nejkam da bidam na centar paznie, a "najdobra" drugarka mi e-najHot zenska u moeto skolo.. mislam... ne e koj znae sto, ama... upotrebuva sminka, sexy cekori, ne znam so... i mene non-stop me kritikuvase... mi vikase-ti si zensko, ne treba da nosis patiki i siroki bluzi, tuku stikli i sto pozategnata da bides, i znam zs jas sum i najdobra drugarka... zs e nepodnosliva, vistinska smizla, ama jas sum covek koj ne sudi nikomu, samo neka e vistinska prijatelka, zboruva so site moi simpatii, i non-stop im se pusta... a mene mi vikase-sum primetila deka ne si ljubomorna licnost... zs drugar mi e 1 nejzina simpatija, i stvarno jas bev onaa so i pomagase vo se... znam deka ne e dobra prijatelka za mene, i se obidov da ja pobedam... vo nejzina igra... i jas nosev stikli, ova ona... si ja peglav kosata, i koga ke me videse so ispeglana koga (zs nejzinata kosa e UNISTENA) , mi ja rasturase-demek na prijatelski nacin, pa se obidov da bidam dobra so nejze... i davav komplimenti i se toa... a ednas kupiv nov telefon-koga vidov utredenta... i taa imase-sony ericsson, slicen na mojot... katastrofa luge, se vozdrziv 2 god. zs od vtora god. se druzime, i sea sum 4ta... pa mislam podobro e da izdrzam do kraj na godinata, ama sepak znam deka nema da mi se odlepi... zs nikoj ne ja trpi... osven nejzinata bratucedka i jas... POMOOOSSS ... :(
     
  10. babyketi

    babyketi Популарен член

    Се зачлени на:
    29 ноември 2009
    Пораки:
    1.302
    Допаѓања:
    669
    Skorpion..mozam da ti kazam deka bev vo ISTA situacija kako tebe.
    So edna drugarka se druzev skoro 10 godini ,koga konacno mi dojde se preku glava i ja otkaciv.
    Dolgo vreme mi se javuvase po telefon i me barase za izleguvanje posto nemase so koj da izleguva ,bidejki nikoj ne ja sakase.
    I den denes sum vo kontakt so nea i znam deka nema ziva drugarka,ama sega ne se druzam jas so nea ,tuku taa so mene.
    Tuka postoi mnogu golema razlika.
    Porano dodeka se druzevme ,i se doveruvav,i kazuvav se,a taa za vozvrat mi gi "smekase"site potencijalni deckovci i simpatii...
    Sfativ deka dodeka sum so nea nema da oformam vrska i prijatelstvo,pa zatoa najdov druga drugarka i pocnav da se druzam so nea.
    Iskreno smetam deka nikoj,ama NIKOJ nesmee da si dozvoli da se poveruva na drugarka.
    Toj sto se poveruva e iskren i veruva deka i drugiot e ,ama NAJCESTO ne e taka.
    Zato ,kako nekoj so iskustvo na ovaa tema,preporacuvam poveruvanje samo na mAJKA ili SESTRA/BRAT...na drug NE!
    Se najubavo i ODMA DA JA OTKACIS tvojata t.n "drugarka".
     
  11. RainBow

    RainBow Глобален модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    21.752
    Допаѓања:
    65.220
    Пол:
    Женски
    Jas imam samo dve najdobri drugarki koi nikogas do sega ne ja izneverile mojata doverba. Nikoagas ne sme se skarale za decko i ne sme dozvolile nekoj ili nesto da ni go raspie prijatelstvoto. Jas po priroda sum zatvorena licnost i ne im veruvam mnogu mnogu na site i si gi biram lugeto koi se okolu mene.Ne mi trebaat mnogu luge za da se istaknuvam i da bidam centar na vnimanie.Dovolni mi se lugeto okolu mene a vo posirokiot krug na prijateli nemam doverba,se druzime cisto za zabava i iskacanje nisto poveke.Vnimavajte komu veruvate, bidejki ima sekakvi raboti vo svetov. Pozdravce
     
  12. mirka

    mirka Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 декември 2009
    Пораки:
    47
    Допаѓања:
    13
    hahaha... jas imav "drugarka" sto si ziveevme od malecki, ama nemate pojma kolku e ljubomorna na mene!!!! toa e edno stvorenje sto e polno so zavist i omraza kon tie sto uspevaat vo zivotot i ziveat poubavo od nea!!!! sega ne i zboruvam, za takvi stvorenja treba samo mnozenje so 0 i uzivanje pred nivni oci,neka puknat od maka!!!!
     
    На me4ii му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    мирка и јас имам таква другарка, но проблемот е што уште ја имам затоа шо е многу замрсена работата. што е најтрагично ми има направено многу грозни ствари, а јас не смеам да и го плеснам в лице дека знам дека е таа затоа што може да направи нешто полошо.Плус јас не сум еднинствената жртва :?
     
  14. bluberry

    bluberry Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    1.114
    Допаѓања:
    341
    денес другарстово не постои :ugeek: :geek: :ugeek:
     
  15. lili1

    lili1 Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 јануари 2010
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    52
    И јас имам една таква другарка која се обидува пред мои очи да го заведува едно дечко кое ми се допаѓа а таа го знае тоа и пак продолжува не дека и се свиѓа но само така да ме повредува а јас си ќутам и ја гледам до каде ке стигне но оној кој последен се смее најслатко се смее ;) позз
     
  16. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    И јас си имам еден проблем со другарка ми. Љубоморна е...ама сака да ме напраи мене..сега јас не сум на факс паузирам, а таа ќе заврши...3 години не го извади од уста тоа а се гледаме секој ден, и не само пред мене, почна и во друшто, што и да збориме сите..таа се надоврзува еее баш тоа учев јас...сите мои пријатели се на факс, но во друшто сме друшто и не се збори за учење и слично, кога и да си купам јас нешто било што, таа тоа го видела, го пробала, не и стоело, немало број, ке си купи такво..мама и рекла дека нема со што да го носи..еднаш ми кажа..кога имаш дечко и си среќна,јас сум тажна што немам, а кога си несреќна сум среќна што немам. Многу е љубоморна и секој пат кога мене ми е убаво таа скиснува и не и е добро и и се спие, пример во саботата во парк еден другар ми вика, згодна си секси си, знам дека секое машко би те погледнало, а таа го пресекува и ми вика, леле ај да си одиме ми се спие, па добро бе до кога со децки работи ако јас се палам на тоаа кој што кажал и каква ѕсвезда симнал далеку ќе стигнам. Ама таа е таква, со поглед ме убива, се е тажна , зошто не фаќа дечко, ма ајде девојко..и викам, среди се напрај некое фризурче, стави малце поисе креон и римел ако не нешто друго...таа ми врака со инает е нема ма нема кој ме сака и ваква ке ме сака
    Е ај сеа, уште нешто еднаш стоиме друштво и чекавме некој и јас се жалам викам леле кичмава ме уби ке се парализирам, и она прозборе со пола глас замисли стварно...сите ја погледнаа и викам засто рече така, вика незнам, викам како не знаеш аа па вика ми текна нешто од порано..Кои муабети бе на 22 години алооооо до каде

    Извинете малце се напнав. :lol:
     
    На Kristinna92 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Winter.Girl

    Winter.Girl Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 ноември 2009
    Пораки:
    750
    Допаѓања:
    177
    И јас исто како рејнбоу.....А имам и една другарка што за кој и да и речам ми се свиѓа,одма ја гледам следниот ден го аднала на фб,ми кажува си зборуваме на мсн и сл.Сега си ја научив лекцијата и скоро ништо не и кажувам.Сега само ја понижувам пред цело друштво,си го заслужи тоа.Освен ова со машките ми има правено и многу други безобразни работи :Down:
     
  18. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    Абе како што гледам сите си имаме по некоја таква.
     
  19. mila89

    mila89 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 декември 2009
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    876
    Пол:
    Женски
    леле во врска со оваа тема морам да казам за една другарка што од прво одд бевме заедно,мислев дека ми е другарка,се дружевме многу,се договаравме заедно да одиме на факултет и такви работи,стварно ја сметав за блиска ама си фати еден дечко роблематичен тип што сварно и го испрери мозокот,многу лоша работа :twisted: ....се разделивме не зборуваме веке и тоа по нејзин избор,ме зафркна јако,ме заврте за 360 и покрај тоа еден лош збор за неа не кажав а за она да зборува дека јас сум била лоша другарка и сум и завидувала за дечко и,мојот дечко мене не ме сакал а нејзинот ја сакал,нејзе се и купувал,....детски работи :D ...ми беше криво за нас многу време ама сега кога ке видам дека освен дечко и нема никој друг, гледам со таа нејзина идеолгија до кај стгнала, свакам дека јас не сум крива...само да имам шанса еднаш барем да и кажам што мислам за неа после сите тие гадсти што ги направи...
     
  20. natasaltd

    natasaltd Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2010
    Пораки:
    51
    Допаѓања:
    48
    eee nemoj taka,ako taka mislis mozebi ne si podgotvena da pruzis iskreno prijatelstvo