1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Љубоморна на туѓ брак

Дискусија во 'Врски' започната од akvarium, 14 декември 2016.

  1. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    @Згодно Момче таа никогаш директно не ми рекла дека не ми е прв син и, но индиректно постојано се прави таа многу чесната ете дека и е прв свекорот, и дека она му е посветена, и верна до гроб и едина љубов и е тој, и со тоа сака всушност да го понижи маж ми и мене, зошто знае дека јас сум имала врска и претходно.
     
    На ♡BuBaLe♡ му/ѝ се допаѓа ова.
  2. akvarium

    akvarium Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 февруари 2014
    Пораки:
    125
    Допаѓања:
    124
    Тие не се закачкаат, никогаш ги немам видено да се прегрнат или да се бакнат, само на муабет се јаки.
    Да знам ма нормално не им придавам тие сами си придаваат, хехех а ние мора тоа да го голтаме, т.е таа драма што ни се приредува, затоа што сме приморани ете.
     
  3. friendy

    friendy Форумски идол

    Се зачлени на:
    21 април 2012
    Пораки:
    4.338
    Допаѓања:
    51.766
    Пол:
    Женски
    Се гледа дека ептен си опседната со свекорот и свекрвата.
    Кој гледа во туѓа чинија гладен останува.
     
    На MilaP и mariatim им се допаѓа ова.
  4. allaround

    allaround Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2015
    Пораки:
    740
    Допаѓања:
    1.566
    Пол:
    Женски
    Што се оптеретуваш толку со нив ? Што сакаат ќе си прават. Тоа тебе така во глава ти влегло дека си се фалат пред другите за вас да ве понижат. Сигурно не си го мрази детето штом до неа си го чува па да укажува дека маж и бил поубав од син и свашта бре. Кулирај и не се замарај. Они така саакат да си го живеат животот за пред други и тука немаш некое дејство ти. И викаш не се бакнувале, гушкале ? Па можда тоа го оставаат за кога ќе бидат сами, може не сакаат пред вас така да се лигават.
     
  5. Оленка*

    Оленка* Популарен член

    Се зачлени на:
    24 декември 2014
    Пораки:
    371
    Допаѓања:
    1.751
    Пол:
    Женски
    Олку искомплексирани луѓе досега немам видено. Боже сачувај, брак е интимна ствар, а очигледно ова нивново во пракса не е влијателно како што би требало да биде, па да се сокрие со зборови некако.. Знаете како рекле, куче што лае не каса.. Оној свекор ти ако го нема поминато пола град додека е во брак со свекрва ти..
    Терај си го животот и не прави споредби само ќе те уништува полека тоа во тебе и еден ден без да се свестиш ќе сфатиш дека си ја присвоила зависта како твоја главна карактерна особина. Да сум на твое место за разонада би ги слушала, место комедија да си пуштам до нив ќе си седнам.

    Кога се работи за брак, јас со восхит (не љубомора) ги гледам баба ми и дедо ми. Се надевам дека еден ден со дечко ми ќе имам брак сличен како нивниот. Неопишливо е како функционирале уште како млади па до ден денес.. нивната рутина, навикнатоста еден на друг, суптилниот начин на кој си ја искажваат љубовта, продуктивноста, почит, разбирање.. Јас со нив пораснав и уште живееме заедно никогаш не сум ги слушнала пред деца и внуци да се расправаат, тајната ми ја откри и баба ми: на најтивок можен начин ги решаваат проблемите во спална пред легнување и од утре нова приказна. Прекрасни се баба ми и дедо ми :)
     
    На manako1, Mariangel, cresa-jagoda и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  6. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Свекорот и свекрвата немаат толку совршен брак колку што се трудат да ви прикажат и вас и на светот. Тој не ја сака неа или било кој друг, се сака себеси, го сака нејзиното фалење и комплиментирање. Никогаш не би била во брак со таков маж, па макар и последен да бил на планетава. Реално, тој е во брак со неа не од што ја сакал, туку од што му избегала таа првата, кога го сфатила што човек е. А свекрва ти од што била толку затрескана и горда му простила сè.
    Тоа не е брак, немој вашиот да стане како нивниот. Не барај совршенство, најважно е да имате љубов и разбирање, толеранција и компромис не се на одмет.

    @friendy убаво ти кажа. Гледај си го својот брак и уживај. 'Рчењето не е пречка сопружниците да спијат заедно ;)
     
    На softy1, Bender Rodriguez, cresa-jagoda и 8 други им се допаѓа ова.
  7. sj *O*

    sj *O* Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2016
    Пораки:
    1.117
    Допаѓања:
    2.921
    Пол:
    Женски
    аквариумке, види.....најкратко кажано, има нешо шо ви фали во бракот и во односо меѓу тебе и маж ти. со то шо постојано споредваш, него со бившио, вашио брак со бракот на свекор ти и свекрва ти. најубаво е да седнеш да разговараш со маж ти да си ги смири родителите, ако те сака ќе го напрај то. ако не, сепак разведете се. мене ова вашево не ми личи на љубов. и на крај краева па, ене уше останало риби во морето, ако толку копнејш по некој со карактеристики на бившио само да не е кретен, нај си таков. вака џабе е, а на стари години можно е и да се покајш ако тераш вака. за арно да ти е то ќе речам......
     
    На Crna Dama, Aleksandar1212, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    А ти да си го земеш свекор ти за маж и да им растуриш брак на нив?
    Имал зелени очи, убав бил не знам што..
    Боже чувај, како си го измеркала ..


    Фали го и ти маж ти, спијте на ист кревет место во други соби, пијте кафе заедно...
    Поработи на себе, поработи на бракот..
    И после ако не чини остај го раат човекот
     
    На andrea994, Згодно Момче, joy1 и 17 други им се допаѓа ова.
  9. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Леле и јас помислив дека можеби има скриени симпатии кон свекорот, по начинот на кој го опиша. Ќе горам во пеколот.
    Друго. Многу бе луѓе, се замарате со туѓи животи? Што тебе ти менува во твојот живот, тоа каков е односот измеѓу твоите свекор и свекрва? Нивна ствар си е тоа, и дали ќе си гугуткаат и дали ќе се ебат на 70 години.
    Подобро да си гугуткаат по дома отколку да се тепаат и да мрчат, да ствараат негативна енергија. Тогаш па ќе дојдеше да пишеш како во таа куќа не се издржува од негативности. Ни вас не ви се погодува.
    Најарно глејте си ги своите животи за почеток. Стварно никогаш не ми паднало на памет да земам и детално да анализирам нечив брак, кој на мојот живот апсолутно нема никакво влијание.
     
    На andrea994, softy1, Bender Rodriguez и 11 други им се допаѓа ова.
  10. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    @Offspring јас и ти рака под рака и...:lol:

    Подобро ич да не мислиме на вакви теми, да не грешиме душа хахахахха
     
    На Summerlover и Offspring им се допаѓа ова.
  11. Summerlover

    Summerlover Форумски идол

    Се зачлени на:
    5 август 2010
    Пораки:
    5.531
    Допаѓања:
    34.908
    @Dust @Offspring Даст, Офи, ако сте заинтересирани, @JollyGirl Џолана дели карти за во Пеколот, сега па неа ја ставиле на патарина...со врски де :envy: Вчера вечерта на мене една ми издаде :rofl: Ако сакате да ве причекам, со ист аФтобус да одиме :D
    :d::drunk:
     
    На softy1, Bender Rodriguez, Crna Dama и 8 други им се допаѓа ова.
  12. Dust

    Dust Game Over

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    11.582
    Допаѓања:
    171.565
    Пол:
    Женски
    Одам да си земам карта, вака не се живее..совеста ме гризе

    Мерси бокуууу:hug:
     
    На Crna Dama, Rebecca_R и Summerlover им се допаѓа ова.
  13. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    За нејзино време е типично тоа со невиноста, бар повекето однив невини се мажеле.

    Знам колку тоа може да те иритира и со тоа нивно наметнување и размислување на “идеален“ брак те тера да ги гледаш само негативностите на маж ти.

    Ај еден совет. Кога свеки твоја ке почне да го фали свекорот ти фали го 3 пати повеке. Ако таа рече имам најбав маж ти речии на вистина имаш најубав, еве гледам од твоиве другарки, комшики бља бља, стварно имаш најубав. Абе речи горда сум што свекор ми е преубав.
    И така повеке пати. И нејзе ке и станува незгодно а и на свекорот. Викаш имал зелени очи ( веројатно маж ти не), па кога свеки ке рече има наубави очи речии да навистина има преубави, штета што син ти не е убав ко маж ти.


    И цело време прави така. Ке видиш сама ке ја затвори мелницата, зошто секакви мисли ке и поминат низ глава.
    По некое време кажи демек некоја жена ( блиски год на свеки твоја) починала, а мажот и бил многу убав и напреден, па сега многу жени трчаат да се оажат за него. Еве речи ке се преженувал за кратко и тоа ке им оставел дел од имотот на синовите на новата жена. Речи и кој знае дали ке има кој да и запачи свека на покојната, а колку многу го сакаше ( знаеш старите сеуште забегуваат по тие работи).

    Со таквите само така.

    п.с кажа дека бившиов ти бил кретен и уште еднаш да не си го споменала и помислила на него.


    И не му се улизувај на мт сега поради зборовиве од свеки. Немаш потреба да се преправаш, биди тоа што си.
     
    На Mariangel, cresa-jagoda, Rebecca_R и 2 други им се допаѓа ова.
  14. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Господе простими и јас истото го помислив ,ај да не завлегувам во дискусија :)
     
    На Rebecca_R и Dust им се допаѓа ова.
  15. irenadaniel

    irenadaniel Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    887
    Допаѓања:
    1.329
    Пол:
    Женски
    Смешно звучи тоа што воопшто си застанала да ги анализираш,јас да сум како тебе ке си го гледам мажот па тие нека си уживаат во нивната љубов,верувај подобро тие двајца среќни отколку да имаш само свекрва како што е кај мене,свекорот починат и некогаш мислам дека жената пати за внимание,мислам ме разбираш подобро нека си се среќни во спротивно ке имаш поголеми нерви
     
    На Offspring и Dust им се допаѓа ова.
  16. ph.orhideja

    ph.orhideja Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јануари 2011
    Пораки:
    1.332
    Допаѓања:
    47.812
    Пол:
    Женски
    Свекоров малку нарцисоиден тип е или мене така ми се чини?
    Постојано бара да му се храни егото.

    Мој совет,многу се замараш со нив.Глеј си во својот двор,т.е.својот брак.
     
    На sj *O*, Stories, duffi и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  17. ilyan

    ilyan Популарен член

    Се зачлени на:
    6 април 2015
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    19.429
    Пол:
    Женски
    Ti zeno da ne imas frleno oko na svekor ti?
    Leleee kako mozes da kazes deka svekorot e poubav od mt?
    A si frlila oko na koj mu e pogolem?
    Sigurno na svekor ti, neli?
    Sto ne ke procita coek!
     
    На andrea994, Mariangel, joy1 и 4 други им се допаѓа ова.
  18. JollyGirl

    JollyGirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2012
    Пораки:
    6.108
    Допаѓања:
    75.389
    Пол:
    Женски
    Да, повелете?
    Колку карти треба? Повратни или во еден правец?
    Вие само смејте се на стари и изнемоштени лица, а мене тоа ми е работа :devil: да делам карти...

    Инаку не може во ист аЛтобус да одите, пошто ти тргнуваш за некој саат со првата тура на блудници, а овие девојки ќе одат подоцна додека се подмират патните трошоци... Знаеш, има процедури ;) ;)

    Ко што читам овде, сите сте за во пеколот... Господе прости им! :x :tmi:
     
    На Aleksandar1212, Dust, duffi и 4 други им се допаѓа ова.
  19. mariatim

    mariatim Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2010
    Пораки:
    1.151
    Допаѓања:
    12.529
    Пол:
    Женски
    Пaзи кoме зaвидиш-Бренa.
    Нaјпaметен сoвет ти е дa не гледaш нa др кaкo им е.Нaместo тoa aкo веќе ти е зa aлaл нивнoтo,пoтруди се ти oкoлу твoјoт брaк,некa биде и твoјoт нa зaвиднo нивo.Зaеднички пријaтели имaме сo еднa другaркa,пaрoт е вo брaк мoже 15гoдини.Другaркaвa не испуштa приликa дa ги земе нив зa пример,кaкo уште тoлку се сaкaaт,тoј не прoпуштa дaтуми битни,рoденден,гoдишнини,музичaр е пa честo и песни зa време нa свиркa и пoсветувa,секoгaш зa рaце се држaт,се гушкaaт.И јaс кoгa ги зaпoзнaв му имaв реченo нa мм,еее види кaкo е внимaтелен.Арнo aмa,пoчнa дa ми се дoдвoрувa нa фб,низ грaд,знaчи....не билo рaбoтaвa кaкo штo јa прикaжувaaт.Гo избришaв oд фб пa oд др прoфили пишувaше.Штo знaчи aкo јaс се сoглaсев,ќе јa изневереше сaкaнaтa женa,a ете и сигурнo и нa др им се дoдвoрувa.Зaтoa гледaј зa себе,и рaбoти нa свoјoт брaк.А свекoрти aкo и бил прв нa свеки не знaчи декa и бил и единствен,штo ти сервирaaт тoa прoгoлтувaш.Уште еднaш нaј дoбрoнaмернo,пoрaбoти нa свoјoт брaк.
     
    На sj *O*, cresa-jagoda, Dust и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  20. deskarada

    deskarada Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 декември 2011
    Пораки:
    1.924
    Допаѓања:
    31.197
    И за мене една карта ако можи :D
     
    На Dust му/ѝ се допаѓа ова.